30 kilo verdim, polikistik overden kurtuldum...

harikasin ya benimde vermem gerek ama olmuyor,olurda yapamiyorum :))neler yaptn ki sen

Günaydın kızlar
ya bişe polikistik over kilodan mı kaynaklanıor
nasıl ya
ben şimdi boyum 1.68 kılom 68 ve polikistik over yüzünden bebeğim olmuyor kılo vermem gerekir mi

Günaydın kızlar
ya bişe polikistik over kilodan mı kaynaklanıor
nasıl ya
ben şimdi boyum 1.68 kılom 68 ve polikistik over yüzünden bebeğim olmuyor kılo vermem gerekir mi

Merhabalar...
Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem...
Polikistikover kilodan kaynaklanıyor diye birşey diyemem, dezavantajlarından biri sadece...

arkadaşlar tamamı değil ama şöle bir durum var kilo alınca yağ hücreleri besleniyor ve östrojen hormonu salgılamayı engelliyor buda düzenli yumurta oluşturmayı engelliyor malesef pcolu olan kilolu bayanlar için bişey sölemek isterim ben 56 kilodan sınav zamanlrında sürekli alarak 90 kiloya ulaşmış bir insanım ve tabiki bebek tedavisi gördüm ama kaybettim neyse ki doktorumun desteği ile diyet yapıyorum ve 4 günde iki kilo vermiş bulunmaktayım bu daha başlangıc bılıyorum ama glukofen kullanıyorsanız öğünleriniz sık sık ve az yemekten oluşuyorsa bi de spor yürüyüş faln yapıyorsanız oluyor bundan sonrası daha zorlayacak beni biliyorum ama kilonuzun yüzde 2- 7 si arasında verirseniz işe yarayabiliyo zayıflar için bişey diyemem ama benim adet düzensizliklerim malesef 80 in üstüne çıkınca oldu daha öncesinde saat aksamazdı pco uyuyordu herhalde

merhaba.ben de polikistik over hastasıyım.aynı problemleri ben de yaşadım ve yıllardır doğum kontrol hapı kullanıyorum. bu hapların da zararlı olduğu söyleniyor, o yüzden bir ay önce hap kullanmayı bırktım. kilo problemim yok. ilacı bıraktığım için aynı kabusu yaşayacağım diye korkuyorum ama artık hap kullanmakta istemiyorum. senin kullandığın ilacın ismini paylaşırsan çok sevinirim.bu hastalıktan kurtulmana sevindim, umarım ben de senin kadar şanslı olurum.

Merhabalar,

ılk regl olduğum günden bu yana iki ay üst üste düzenli bir şekilde adet olduğumu hatırlamıyorum ben.

Hep bir düzensizlik olurdu, olmazdım olmazdım olunca da 15 gün canım çıkardı, genelde de doktorlar ilaçla keserdi.

Üniversiteye hazırlandığım sene 68 kiloydum, artık stresten midir yoksa hormanların da etkisi var mıdır bilemiyorum 1 yıl boyunca hiç adet görmedim, ve tam 90 kiloya ulaşmıştım.
Okul bittiğinde 81 kiloydum, fakat adetlerim düzensizliğini koruyordu.

Doktora gittim, doktorum acilen kilo vermem gerektiğini söylemişti. Zaten bu yeni ortaya çıkan birşey değildi, yıllardır polistik over vardı bende. Fakat son gittiğimde kistlerin sayısı artmıştı. Yıllarca ilaç kullandım, bıraktığım anda adetlerim de kesliyordu. En son gittiğim doktorum başka bir ilaca başlattı, ve ben diyete girdim, hergün düzenli spora başladım, bilirsiniz polikistik overi olanlar ve ilaç kullananlar kilo vermekte diğer insanlara göre daha şanssızdırlar. Bende öyle olmadı şans hep benden yanaydı, hem diyetime ve sporuma devam ettim hem de ilaç kullanmaya... Başladığımda 81 kiloydum 4 ay sonra 59 kiloya düştüm.

Bu kez farklı bir doktora gittim, muayene etti, çok sağlıklısın, hiç bir problem yok dedi
Nasıl yani dedim kistlerim nolmuş, '' Ne kisti sende birşey yok ki'' dedi. Doktoruma geçmiş süreci anlattım, inanın kadın şok geçirdi, gayet sağlıklısın hiç bir şeyin yok dedi kistler kaybolmuş, o gün yaşadığım sevinci anlatamam...

ılacı kullanmaya devam edeyim mi diye sordum, çünkü dediğim gibi ilk günden beri hiç üst üste 2 kez adet olmamıştım, yok devam et o zamna dedi. Öyle de yaptım...

Bir gün yeter artık dedim merak ediyordum kendiliğinde olacak mıyım diye ve 2009 mart ayında ilacı bıraktım. Nasıl korkuyordum anlatamam. ılk ay tam gününde geldi, rahatlamıştım ama ilacın etkisinden olduğunu düşünmüştüm, ikinci ay da aynı gün geldi, üçüncü ayda... Derken artık ilacın etkisi geçmiştir diye düşündüm ve gerçekten de öyleydi. Artık ne ilaç kullanıyorum ne başka birşey.

Son olarak iki ay önce aynı doktoruma gitmek istedim fakat ayrıldığı için başka bir doktor muayene etti, olanları ona da anlattım, kesinlikle pco falan kalmamış sende çok sağlıklısın ilaca falan ihtiyacın yok dedi.

Kilo verdim ve hayatım hiç hayal edemeyeceğim bir düzee kavuştu.

Artık her ay günü gününe düzenli bir şekilde adet oluyorum arkadaşlar...

Eğer içinizde benimle aynı sorunu paylaşan arkadaşlar varsa bir de kilo vermeyi denesinler, örnek olayım diye bu başlığı açma gereği duydum...

Rabbim herkese sağlık versin... :Saruboceq:
ne kadar güzel. .. kilo dert gerçekten darısı kilolu pkolu hanımlara

X