Anti-Aging 30 yaş üstü yüz bakımı (yardım)

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma

asena87

Boy:162 Başlangıç:67🧡Güncel:62.2
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
3.672
6.564
Konuyu tekrar aktiflestirelim bakalim, yine aklimda deli sorular cunku...
Son sayfada yeni sorularim🙈

Herkese merhaba.
Yaş 31 korkular artti yaşlanmaya karşı.
Yuzumde sivilce iz yok asiri yagli veya kuru da degil,simdilik şu şansli ciltlerdenmiş gibi duruyor.
Ama doganin kanunu,karsi koyamayacagiz.
Bugune kadar asiri krem makyaj malzemesi vs kullanmaktan kacindim.
Nemlendirici,tonik kullandim bazen hindistan cevizi yagi.
Eksikligimi anladim bu sene gunes kremi de kullaniyorum.

Gelelim korkularima.
Göz cevrem...degisiklik basladikca bir daha duzeltme sansim kalmayacak gibi geliyor ki boyledir sanirim...
Bir ara arastirdim bir suru para doksen de genetik bu is kremler cok da ise yaramiyor belki hindistan cevizi yagi daha temizdir diye de dusundum.
Ama dedim ya korkuyorum.
Sizlerden gorus istiyorum.

1) nemlendirici ile goz cevresi kremleri farki nedir
2)gunduz kremi gece kremi nedir gerekli midir?
3)goz cevresini anti aging serumlarla korumak mumkun mudur,sizde veya cevrenizde ornekleri var midir?
4)kiehls,dr murad bu konuda iyi midir yoksa sacece isimleri mi var
5)sizce kremler serumlar abartmasam mi ya da gec kaldin bir an once şuradan basla mi dersiniz?
6)sizin bu konuda bu derece para somuren sektorun disinda farkli fikirleriniz var mi?
7)benim durumumda kullanmaya basladiginiz ve iyi ki basladim yuzum toparlandi dediginiz bir urun var mi?

Son düzenleme:
Arkadaşım hicbir krem serum vs hayatımda kullanmadım. Tek yaptığım sağlıklı beslenip bol su içmek ve agir makyaj yapmamak...Yaşım 37. Tek bir kırışıklık cizgi yok yuzumde. Bence hic krem falan kullanma. Dünyanın parasını bu serumlara veren arkadaşımdan 10 yaş küçük duruyorum.

Göz çevresi Nemlendirici sadece nemlendirir bakım kremi markasına göre daha fazla özellik barındırır mesela nemlendirir spf içerir vitamin içerir vs.
Kihels , darphin , esteee lauder , dermalogica , clinique , mac göz bakımları genel olarak beğenilir ben şuan clinique ninkini kullanıyorum bitince belki kihelsin avakadolu olanı denerim mucize sağlamıyorlar sadece duş aldıktan sonra göz çevremde bir gerginlik kuruluk hissettiğim için kullanıyorum.

Gece gündüz kremi kullanmıyorum sadece darphin yeşil kavanoz olan nemlendirici bana yeterli geliyor.

Doğal yöntemlerle bakımı denemedim zarar vermekten korkuyorum ama denemek isteyenlerin için youtuberlarda epey tavsiye videosu var.

4.maddeye cevabım olsun o markalara çok para dökme işe yaramıyor .organik yağlar kullan bence avokado,kayısı ,Hindistan cevizi yağı vs cildi nemlendirmek en güzel koruyucu.gülsuyu çay ağacı karışımı ile tonik yap onu sür markaların çoğunda alkol ıvır zıvır zararlı içerikler var.veya kafana uygun başka bi doğal tonik kullan.güneş kremini eksik etme.bi de arada ham hiyalüronik asit ve e vit falan ara ara kullanabilrsin canlandırma olur.35 yaşındayım ve genelde 25 olduğumu sanıp şaşırırlar gerçi bu ara hamilelik sonrası cildim leke oldu ama onun da bi çaresine bakarız inş.selamlar

Göz çevresi Nemlendirici sadece nemlendirir bakım kremi markasına göre daha fazla özellik barındırır mesela nemlendirir spf içerir vitamin içerir vs.
Kihels , darphin , esteee lauder , dermalogica , clinique , mac göz bakımları genel olarak beğenilir ben şuan clinique ninkini kullanıyorum bitince belki kihelsin avakadolu olanı denerim mucize sağlamıyorlar sadece duş aldıktan sonra göz çevremde bir gerginlik kuruluk hissettiğim için kullanıyorum.

Gece gündüz kremi kullanmıyorum sadece darphin yeşil kavanoz olan nemlendirici bana yeterli geliyor.

Doğal yöntemlerle bakımı denemedim zarar vermekten korkuyorum ama denemek isteyenlerin için youtuberlarda epey tavsiye videosu var.
Tesekkurler.
Her kremi seven de var elestiren de avokadolu kiehls dahil.
Shiseido nun var da 500 tl civari:)
Cilt bakimi yaptiriyormusun guzellik merkezlerinde

4.maddeye cevabım olsun o markalara çok para dökme işe yaramıyor .organik yağlar kullan bence avokado,kayısı ,Hindistan cevizi yağı vs cildi nemlendirmek en güzel koruyucu.gülsuyu çay ağacı karışımı ile tonik yap onu sür markaların çoğunda alkol ıvır zıvır zararlı içerikler var.veya kafana uygun başka bi doğal tonik kullan.güneş kremini eksik etme.bi de arada ham hiyalüronik asit ve e vit falan ara ara kullanabilrsin canlandırma olur.35 yaşındayım ve genelde 25 olduğumu sanıp şaşırırlar gerçi bu ara hamilelik sonrası cildim leke oldu ama onun da bi çaresine bakarız inş.selamlar
Lekeler icin bezelyeli krem vardi sanki marka hatirlamiyorum ama.
Bazilari vitaminlerin cok duzenli kullanildiginda ise yarayacagini soyluyor ama almamiz gerekeni gecebilir sanirim yediklerimizle birlikte.
Vitaminler icin onerdigin marka var mi
Kilo aldirirlar mi?
Ve sen kullanip faydasini goruyormusun

Ben phyrisin ürünlerini kullandım çok memnunum

46 yasindayim ve sizin kadar yaslanmaktan korkmuyorum. Yasimdan kucuk gosteriyorum. Yaslanmaktan korkmayin oncelikle. Benim cildim hep kuru oldugu icin nemlendirici kullaniyorum. Goz cevresi ve yuz icin nemlrndiriciler farkli ama ben sadece yuz nemlendiricisi kullaniyorum. Agir makyaj yapmiyorum. Bazen meyve kabuklarini yuzume koyup 20 dakika bekliyorum. Sonra da yikiyorum. Meyve asitleri yuze iyi geliyor. Haftada iki gun peeling yapiyorum. Haftada bir gun de yuz maskesi.. Sadece 40 yasi actigim icin nemlendiricimi ihmal etmiyorum. Ben nemlendiricimi kendim hazirliyorum. Bepanthol krem+medecasol+ e vitamini+k vitamini+a vitamini kullanarak... onceden yves roche kullaniyordum. Fiyati yuzunden biraktim.

Hiç bişey kullanmıyorum, iyimi yapıyom kötümü bilmiyorum:KK51:
Buyuk buyuk oranda genetik zaten.
Bir de sorun olmayan yere bir sey suresi gelmiyor insanin.
Bende de kirisik yok kuruluk yok leke yok vs ne ariyoraun acaba diyorum da goz cevremin yasimi ele vermesinden korkuyorum bunu anladim.

bende takipte olacağım yaşım 30 ve hiç hakettiği gibi bakamıyorum.
Yalnızca Isana Med Katı Sabun Silikonsuz pH5.5 yüzümü sabah akşam yıkıyorum ve de biodermanın makyaj temizlemesi ile temizliyorum.

Cildim adına yaptığım tek şey bunlar.
Umarım bilirkişi buralara ugrar ve bizi doğal yollardan bilinçlendirir.

Lekeler icin bezelyeli krem vardi sanki marka hatirlamiyorum ama.
Bazilari vitaminlerin cok duzenli kullanildiginda ise yarayacagini soyluyor ama almamiz gerekeni gecebilir sanirim yediklerimizle birlikte.
Vitaminler icin onerdigin marka var mi
Kilo aldirirlar mi?
Ve sen kullanip faydasini goruyormusun
Bezelyeli kreme bakacağım çok sağol.vitaminler içmek için değil cildine süreceksin yağ şeklinde.
Bahsettiklerimin hepsi kullanıp faydasını gördüğüm şeyler canım

X