Premature Bebekler 31 haftalık doğan kızım ne zaman hastaneden çıkacak:(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
En kısa zamanda evinize çıkarırsınız, kucağınıza alırsınız sağlıkla prensesi inş.
Allah yardımcınız olsun.

çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede çıkar bebğin bende 26 haftalık preeklemsi nedeniyle erken doğum yaptım 75 gün küvözde kaldı bir günü bir gününü tutmuyordu. Beklemek çok zor allahım sabır versin.

seni biliyorum cnm özelden yazışmıştık... bugün 48 gün oldu... dün gittik durumu aynı bakalım ne zaman düzelecek sıkıntısı...

arkadaşlar kuvöz içi oksijen mevzusu hakkında bişey soracağım. kuvöze verilen oksijen miktarı hep aynı mı acaba? yoksa bi yüzdesi var mı? bilgisi olan????

arkadaşlar kuvöz içi oksijen mevzusu hakkında bişey soracağım. kuvöze verilen oksijen miktarı hep aynı mı acaba? yoksa bi yüzdesi var mı? bilgisi olan????

Devamlı değişiyo canım ihtiyacına göre açarlar 25 lt başlar yavaş yavaş kısarlar hiç ihtiyaç duymayana kadar...

gerçekten de kader arkadaşımmışsın... benim kızım solunum sıkıntısını atlatamadı henüz. o sebeple çok istesem de çıkamaz zaten istemem de. çok iyi bakılıyor orada. hem hijyenik hemde çok ilgililer hem hemşireler hemde doktorumuz... anında müdahale var. ne akdar toparlarsa o kadar iyi bizim için. evde bi sıkıntısı olmaz inşallah. eve yolladıkları zaman acaba oksijen falan alıcaz mı bi sıkıntısı olduğunda destek için? ben onu düşünüyorum eve geldiğinde tıkanırsa ne yapıcaz Allah korusun. ben çocuk konusunda zaten tecrübesizimm

Bence bunları şimdiden düşünme belki hiç oksijene bile ihtiyaç duymaz.Biz oksijen tüpü ve konsantratörü vs aldık ama hiç ihtiyaç bile duymadık artı onlarla taburcu olsa bile hemşireler çok güzel eğitiyo tıkandığı zaman ne yapacağını insan öğreniyo merak etme inşallah kuzucuğun oksijensiz taburcu olacak allahın izniyle...

Bence bunları şimdiden düşünme belki hiç oksijene bile ihtiyaç duymaz.Biz oksijen tüpü ve konsantratörü vs aldık ama hiç ihtiyaç bile duymadık artı onlarla taburcu olsa bile hemşireler çok güzel eğitiyo tıkandığı zaman ne yapacağını insan öğreniyo merak etme inşallah kuzucuğun oksijensiz taburcu olacak allahın izniyle...

ne bileyim çok tecrübesizim çocuk bakma konusunda ciddi bir eğitim almam lazım. korkuyorum ya kötü birşey olursa. hoş dediğin gibi onları şimdi düşünmemem lazım. önce bebeğimin sağlığına kavuşması gerek... ben yarın gittiğimde hemşireye ne kadar oksijen veriliyo diye sorayım. sizler bilirsiniz ben hiç bilmiyorum acaba az mı veriyorlar

bugün aradım bebeğimi...

sıkıntı durumunda kuvöz içi oksijen alıyormuş. durumu iyi sadece apneler oldumu ufak bi oksijen desteği veriyoruz dediler... kilosu çok düşük doğduğu için bu kadar uzun süre kalmış kuvözde. hem daha biberonla beslenmeye geçmedi dedi... geçtikten sonra şu gün çıkarabiliriz diyebilirlermiş ancak. neyse ilk defa bu kadar net bilgi alabildim.. rahatladım hamdolsun.. inşallah yakın zamanda sıkıntıyı tam olarak atlatır. duanızı eksik etmeyinn

arkadaşlar... 31 haftalık erken doğum yaptım preeklampsi yüzünden.. ha bugün çıkar ha yarın çıkar derken hala doktorlar birşey diyemiyorlar ne zaman eve geleceği konusunda.bugün 46.günümüz... aralıklarla kuvöz içi oksijen alıyor... çok üzülüyorum. burda okuduğum kadarıyla bu haftalarda doğum yapan arkadaşların çocukları 1 ay 40 güne kadar çıkmışlar hastaneden.. bizimkisi hala çıkmadı.. emzirttirmiyorlar tabi solunum sıkıntısı olduğu için. daha kucağıma bile alamadım. acaba sağ salim çıkacak mı? artık çok üzülmeye başladım. başlarda hep ümidim vardı. bi heyecan vardı. şimdi o heyecanımı yitirdiğimi farkediyorum. ümitsizliğe kapılmaya başladım. sizin bilginiz var mı ne zaman çıkar acaba gününü mü doldurtucaklar. bir ricam var ne olur dua edin kızıma.tez vakitte sağ salim çıksın inşallah
Allah yardımcın olsun canım bende 32 haftalık doğum yaptım o küvezin kapısında beklemenin ne kadar zor olduğunu bizim gibi erken doğum yapmayan kimse anlayamaz.inan hergün ağladım hiç kucağıma alamayacağım gibi geliyordu ilk gördüğümde 10 günlüktü bebeğim.Şimdi 3 aylık oldu şükür. hiç merak etme canım senin bebeğinde sağ sağlim taburcu olacak tatlına kavuşacaksın Allah yardımcınız olsun bebeğine sağlık sıhat ömür versin dualarımız seninleee çok öpüyoruz oğlumla seniii hoşçakallllll

Allah yardımcın olsun canım bende 32 haftalık doğum yaptım o küvezin kapısında beklemenin ne kadar zor olduğunu bizim gibi erken doğum yapmayan kimse anlayamaz.inan hergün ağladım hiç kucağıma alamayacağım gibi geliyordu ilk gördüğümde 10 günlüktü bebeğim.Şimdi 3 aylık oldu şükür. hiç merak etme canım senin bebeğinde sağ sağlim taburcu olacak tatlına kavuşacaksın Allah yardımcınız olsun bebeğine sağlık sıhat ömür versin dualarımız seninleee çok öpüyoruz oğlumla seniii hoşçakallllll

cnm seninki ne kadar kaldı? kzım 31 haftalık doğdu ama gelişimi 29 haftaydı.. 29+5 falandı... o yüzden uzun kaldı diyorlar. kilosu az olduğu içinn.. güzel temennilerin ve duaların için teşekkür ediyorum cnm.. sizleri duydukça ümidim yeşerio

Son düzenleme:
cnm seninki ne kadar kaldı? kzım 31 haftalık doğdu ama gelişimi 29 haftaydı.. 29+5 falandı... o yüzden uzun kaldı diyorlar. kilosu az olduğu içinn.. güzel temennilerin ve duaların için teşekkür ediyorum cnm.. sizleri duydukça ümidim yeşerio
20 gün kaldık canım ama kilo ile ilgili seninde dediğin gibi 1660 gram doğdu oğlummm hiççç merak etme canım benim herşey çok güzel olacak dünyalar güzeli bebişini kucağına alacaksın ben önceleri bu bebek neden ağlamıyor diyordum şimdide aman neden susmuyo ağlayıp duruyor diyorum daha 3 aylık benimde oğlum bugün yoğun bakım küvezine gittim oğlumun küçülen kıyafetlerini götürmek için merak etme sende yaşayacaksın kızının küçülenlerini götürsün allahın izni ilee dualarım seninle ve kızınla çok öptüm canımmm hoşçakalll

canım benim Allah yardımcın olsun bol bol dua edeceğim kuzucuğuna.ben kızımı 1 -2 saatliğine bile anneme bıraktığımda aklım kalıyor,senin ne kadar zorlandığını okadar iyi anlıyorumki. inşallah bu günlerde geçer kuzucuğunu doya doya kucaklarsın.
bebeğine bakmak konusundada tedirgin olma annelik öyle birşeyki bebeğini kollarına aldığın anda ona dünyada en iyi bakabilecek kişi sen oluyorsun, onun dilinden en iyi sen anlayacaksın, bu iç güdüsel bir duygu,bambaşka bir şey, sen yeterki kendine güven canım ve bol bol dua et

canım benim Allah yardımcın olsun bol bol dua edeceğim kuzucuğuna.ben kızımı 1 -2 saatliğine bile anneme bıraktığımda aklım kalıyor,senin ne kadar zorlandığını okadar iyi anlıyorumki. inşallah bu günlerde geçer kuzucuğunu doya doya kucaklarsın.
bebeğine bakmak konusundada tedirgin olma annelik öyle birşeyki bebeğini kollarına aldığın anda ona dünyada en iyi bakabilecek kişi sen oluyorsun, onun dilinden en iyi sen anlayacaksın, bu iç güdüsel bir duygu,bambaşka bir şey, sen yeterki kendine güven canım ve bol bol dua et

canım hatırlıyor musun seninle sancı odası olan hastaneler hangisi falan diye konuşuoduk..doğum şöyle mi olsun şumu daha iyi olur bu mu ... ben anladım ki hiçbirşey bizim planladığımız gibi olmuyormuş.... ben ki en özel, en güzel hastaneleri doktorları araştırıken mecburiyetten ötürü umuttepede doğum yaptım. eşim sancı anımda yanımda olsun,doğururken yanımda olsun derken doğumdan sonra bile yanıma gelemedi.. neyse herşey nasipmiş..

çok zor gerçekten ama inşallah geçecek bu günler canım. duanı eksik etme....

arkadaşlar... 31 haftalık erken doğum yaptım preeklampsi yüzünden.. ha bugün çıkar ha yarın çıkar derken hala doktorlar birşey diyemiyorlar ne zaman eve geleceği konusunda.bugün 46.günümüz... aralıklarla kuvöz içi oksijen alıyor... çok üzülüyorum. burda okuduğum kadarıyla bu haftalarda doğum yapan arkadaşların çocukları 1 ay 40 güne kadar çıkmışlar hastaneden.. bizimkisi hala çıkmadı.. emzirttirmiyorlar tabi solunum sıkıntısı olduğu için. daha kucağıma bile alamadım. acaba sağ salim çıkacak mı? artık çok üzülmeye başladım. başlarda hep ümidim vardı. bi heyecan vardı. şimdi o heyecanımı yitirdiğimi farkediyorum. ümitsizliğe kapılmaya başladım. sizin bilginiz var mı ne zaman çıkar acaba gününü mü doldurtucaklar. bir ricam var ne olur dua edin kızıma.tez vakitte sağ salim çıksın inşallah

canım bende gelişme geriliği ve şiddetli preeklemsi nedeniyle erken doğum yaptım 34 haftalık ama oğlum 30 hafta ile uyumluydu 1.260 gr doğdu çok zor beklemek biliyorum çünkü bende 38 gün bekledim Allahıma binlerce şükür şuan evimizdeyiz. sabır ve dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor.dualrım seninle. Allah yardımcın olsun. ama biraz sabret sağlığı ile kucağına gelsin.

20 gün kaldık canım ama kilo ile ilgili seninde dediğin gibi 1660 gram doğdu oğlummm hiççç merak etme canım benim herşey çok güzel olacak dünyalar güzeli bebişini kucağına alacaksın ben önceleri bu bebek neden ağlamıyor diyordum şimdide aman neden susmuyo ağlayıp duruyor diyorum daha 3 aylık benimde oğlum bugün yoğun bakım küvezine gittim oğlumun küçülen kıyafetlerini götürmek için merak etme sende yaşayacaksın kızının küçülenlerini götürsün allahın izni ilee dualarım seninle ve kızınla çok öptüm canımmm hoşçakalll

maşallah bebeğine cnm... benimkide öyle çok ağlamıo.. ık pık yapıo biraz ağlıo hemen susuo... ağlasın istiyorum ki ciğerleri açılsın... ama ufak diye gücü yok herhalde. birde ağlamıo falan ya çok üzülüyorum garibim ağlamıo bile yazık diyorum . sanki ilgi görmüo da garip garip duruo gibi gelio:KK43:(

canım bende gelişme geriliği ve şiddetli preeklemsi nedeniyle erken doğum yaptım 34 haftalık ama oğlum 30 hafta ile uyumluydu 1.260 gr doğdu çok zor beklemek biliyorum çünkü bende 38 gün bekledim Allahıma binlerce şükür şuan evimizdeyiz. sabır ve dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor.dualrım seninle. Allah yardımcın olsun. ama biraz sabret sağlığı ile kucağına gelsin.

sağol cnm aynı durumu yaşamışız... bizi de en azından 32.haftaya kadar bekleseydi bu kadar durmazdı tahminim... seninki ufakmış ama ciğer gelişimi güzel olmuştur 34.haftada... sağol duaların için cnm

arkadaslar dün akşam kızıma gittim.. oksijen desteğini tamamen kesmişler... eğer 4-5 gün problemsiz gecebilirse biberonla beslemeye başlıcaklar inşallah...

duanızı eksik etmeyin atlatsın şu günleri

arkadaslar aradım hastaneyi oksijen desteği almıyomuş hala ama buhar tedavisi alıyormuş... buhar tedavsi ne acaba hiç duymamıştım daha önce..

arkadaslar dün akşam kızıma gittim.. oksijen desteğini tamamen kesmişler... eğer 4-5 gün problemsiz gecebilirse biberonla beslemeye başlıcaklar inşallah...

duanızı eksik etmeyin atlatsın şu günleri

canım benim bebğimde küvezde kaldı 33 haftalık doğdu merak etme orda iyi ilgileniyolardır hemşireler mama saatini ilaç saatini atlamıyolar sen sadece dua et iyice iyileşsin öyle çıksın Allahım sağlık versin kendinede iyi bak moralini bozarsan anlıyo üzülme

sglıkla inşallah bebısın buyur

X