Premature Bebekler 31 haftalık doğan kızım ne zaman hastaneden çıkacak:(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
maşallah bebeğine cnm... benimkide öyle çok ağlamıo.. ık pık yapıo biraz ağlıo hemen susuo... ağlasın istiyorum ki ciğerleri açılsın... ama ufak diye gücü yok herhalde. birde ağlamıo falan ya çok üzülüyorum garibim ağlamıo bile yazık diyorum . sanki ilgi görmüo da garip garip duruo gibi gelio:KK43:(
yok canım ya ilgi görmesi ile alaksı yokkk:)benim oğlumda hiç ağlamıyordu 1.5 ay öncesine kadar 1-2 yıl demiyorum ya ama ben onun yerine sürekli ağlıyordum ağlamadığına ağlıyordum,banyo yaptırıken ağlıyordum emzirirken ağlıyordum.....ağlıyordumda ağlıyordummm oğlum büyüdü özelliklede günü tamamladıktan sonra hatta 3 gündür sesi kısıldı arsız arsız ağlamaktan o ağladıkça geriliyorum şimdi:)sen hiç merak etme tatlım eve bir gelsin prensesin biraz kiloa lsın toplansın bak nasıl ağlayacak valla bizimki sabaha kadar uyumuyor birkaç saat uyusa diye gözünün içine bakıyorummm...yer gök dua canım bol bol dua et allahım sana bağışlayack inş kuzunuuu üzme kendini iyi düşün herşey iyi olsunnn oğluşumla çookkk öpüyoruz siziiii

yok canım ya ilgi görmesi ile alaksı yokkk:)benim oğlumda hiç ağlamıyordu 1.5 ay öncesine kadar 1-2 yıl demiyorum ya ama ben onun yerine sürekli ağlıyordum ağlamadığına ağlıyordum,banyo yaptırıken ağlıyordum emzirirken ağlıyordum.....ağlıyordumda ağlıyordummm oğlum büyüdü özelliklede günü tamamladıktan sonra hatta 3 gündür sesi kısıldı arsız arsız ağlamaktan o ağladıkça geriliyorum şimdi:)sen hiç merak etme tatlım eve bir gelsin prensesin biraz kiloa lsın toplansın bak nasıl ağlayacak valla bizimki sabaha kadar uyumuyor birkaç saat uyusa diye gözünün içine bakıyorummm...yer gök dua canım bol bol dua et allahım sana bağışlayack inş kuzunuuu üzme kendini iyi düşün herşey iyi olsunnn oğluşumla çookkk öpüyoruz siziiii

inşallah canım yaa... keşke çıkmış olsa iyi olsa da ağlasa... biz de sizi öpüyoruz çok:KK66: maşallah senin oğluşun da başlamış yaramazlıklara:))

inşallah canım yaa... keşke çıkmış olsa iyi olsa da ağlasa... biz de sizi öpüyoruz çok:KK66: maşallah senin oğluşun da başlamış yaramazlıklara:))
Allah nasip edrrde bebeşinle eve gelince doktorunuzada danış bizi yönlendiren olmadı hemen prematil takviyesi yapın prematüre bebekler için onun sayesinde çok çabuk toparladı benim oğlum birde biraz pahalı ama eroprotin var anne sütünün besleyiciliğini arttırıyor ondanda sütünü sağıp verebilirsin zaman önemli bence bir an önce toparlaması içi canımmm konuşuruz yine prenses gelsindee:)))

merhaba palette,
benim oğlumda 93 gündür Umuttepe de yatıyor,sende 50 gündür oradaymışsın ama ben senin kim olduğunu çıkaramadım,oradaki tüm anneleri tanıyorum 50 gündür oradaysan sende beni tanırsın mutlaka...kendini biraz tarif edebilirmisin rica etsem,merak ettim hangi anne olduğunu..

merhaba palette,
benim oğlumda 93 gündür Umuttepe de yatıyor,sende 50 gündür oradaymışsın ama ben senin kim olduğunu çıkaramadım,oradaki tüm anneleri tanıyorum 50 gündür oradaysan sende beni tanırsın mutlaka...kendini biraz tarif edebilirmisin rica etsem,merak ettim hangi anne olduğunu..

yasemincim ben seni temmuz annelerinden biliyorum.hikayeni de biliyorum.hatta doğum yapmadan önce yemeklerden şikayet ediyordun,ende dedim ki keseke imkanım olsa da taze yemek götürsem yasemine...
ben umuttepede 1hafta yattım,senin gibi o karanlık odada... doğum yaptım fakat kuvöz yoktu konak hastanesine sevkettiler bebeğimi konaktayız anlayacağın.... çınar nasıl toparlamıştır inşallah..kilo aldı mı??

vurdular cnm doğumdan 4 gün önce falan... 1100 gr doğdu gelişmedi preeklampsi yüzünden... Allah senin de yardımcın olsun inşallah 32. Haftandan sonra doğumun olur. öncesinde böyle uzun ve zor beklemek

çok geçmiş olsun cnm.bewnim oğluşumda preklamsi sebebiyle 30 haftalık 1180 gr.olarak doğdu.doğumdan önce 4 doz ciğer geliştirici vuruldum onunda çok faydası oldu.bebğim kısa sürede oksijen makinasından çıktı.ama kilosunu tamamlaması açısından çıkarmadı doktorlar 45 gün küvezde kaldı dahada yatıracaktıda doktor ben istemedim çünkü küvezde çok yavaş kilo alıyodu ve 2,5 yaşında bi bebeğim vardı onunla birlikte hergün hst.gitmek çok zor oluyodu doktora çok ısrar ettim ve imza atarak çıkardım bebeğimi bütün sorumluluğu alıyorum diye.1650 gr.dı çıktığında.inan evde çok daha hızlı ve güzel kilo aldı.umarım rabbim tez zamanda sanada nasip eder

slm bende erken dogum yapanlardanim oglum 34+4 de dunyaya geldi 1 hafta hastanede kaldik cok sukur oglumun herseyi normaldi kendi kendine nefes alip veriyordu suanda ise 5.5 aylik oglum sizleri cok iyi anliyorum allah yardimciniz olsun hayirlisiyla meleklerinizi biran once alin kucaklariniza

yasemincim ben seni temmuz annelerinden biliyorum.hikayeni de biliyorum.hatta doğum yapmadan önce yemeklerden şikayet ediyordun,ende dedim ki keseke imkanım olsa da taze yemek götürsem yasemine...
ben umuttepede 1hafta yattım,senin gibi o karanlık odada... doğum yaptım fakat kuvöz yoktu konak hastanesine sevkettiler bebeğimi konaktayız anlayacağın.... çınar nasıl toparlamıştır inşallah..kilo aldı mı??

canım,öncelikle çok geçmiş olsun,Rabbim tez zamanda bebeğinin sağlıkla hastaneden çıkmasını nasip etsin...
çınar,kilo aldı Allaha şükür ama sürekli saturasyonumuz düşüyor ve bunun sebebini bir türlü anlayamıyorlar...dün gece MR çekilicekti beyinden ama son anda vazgeçildi,bizden önce MR'ı çekilen bebeğe narkoz verilmiş ve bebek tok olduğu için kusmaya başlamış az kalsın boğuluyormuş,bebeği kendine zor getirmişler..tabi o anda müdahele edicek fazla doktorda yokmuş,korkudan benim oğluma MR çekmekten vazgeçmişler...
saturasyonumuz düzelirse haftaya çıkarmak istiyorlar...inşallah tez zamanda sağlıkla çıkarız hastaneden...artık çok zor geliyor onu orada bırakıp gelmek...

çok geçmiş olsun cnm.bewnim oğluşumda preklamsi sebebiyle 30 haftalık 1180 gr.olarak doğdu.doğumdan önce 4 doz ciğer geliştirici vuruldum onunda çok faydası oldu.bebğim kısa sürede oksijen makinasından çıktı.ama kilosunu tamamlaması açısından çıkarmadı doktorlar 45 gün küvezde kaldı dahada yatıracaktıda doktor ben istemedim çünkü küvezde çok yavaş kilo alıyodu ve 2,5 yaşında bi bebeğim vardı onunla birlikte hergün hst.gitmek çok zor oluyodu doktora çok ısrar ettim ve imza atarak çıkardım bebeğimi bütün sorumluluğu alıyorum diye.1650 gr.dı çıktığında.inan evde çok daha hızlı ve güzel kilo aldı.umarım rabbim tez zamanda sanada nasip eder

sanada gaçmiş olsun cnm...52 gün oldu bugün..benimki de hemen oksijen makinasından çıktı. sonra kesilmeye başladı kademe kademe.. şimdi sadece buhar tedavisi diye işey varmış aralıklarla onu yapıomuş.. ben cesaret edemiyrum dün bi kadın vardı. 20 günde çıkmış.çıkalı 2 hafta olmuş bugün morarmış çocuk tekrar yatırdılar hastaneye... çok korkuyorum öyle olmasından. öyle olacaksa kalsın daha...emdi mi oğluşun??

slm bende erken dogum yapanlardanim oglum 34+4 de dunyaya geldi 1 hafta hastanede kaldik cok sukur oglumun herseyi normaldi kendi kendine nefes alip veriyordu suanda ise 5.5 aylik oglum sizleri cok iyi anliyorum allah yardimciniz olsun hayirlisiyla meleklerinizi biran once alin kucaklariniza

geçmiş olsun cnm duaların için çok sağoll

canım,öncelikle çok geçmiş olsun,Rabbim tez zamanda bebeğinin sağlıkla hastaneden çıkmasını nasip etsin...
çınar,kilo aldı Allaha şükür ama sürekli saturasyonumuz düşüyor ve bunun sebebini bir türlü anlayamıyorlar...dün gece MR çekilicekti beyinden ama son anda vazgeçildi,bizden önce MR'ı çekilen bebeğe narkoz verilmiş ve bebek tok olduğu için kusmaya başlamış az kalsın boğuluyormuş,bebeği kendine zor getirmişler..tabi o anda müdahele edicek fazla doktorda yokmuş,korkudan benim oğluma MR çekmekten vazgeçmişler...
saturasyonumuz düzelirse haftaya çıkarmak istiyorlar...inşallah tez zamanda sağlıkla çıkarız hastaneden...artık çok zor geliyor onu orada bırakıp gelmek...

geçmiş olsun cnm... inşallah yakın zamanda sağlıkla çıkar çınarın

yazınızı okuyunca kendimi gördüm benim bebeğimde zayıf doğdu 2390grdı sonra sütüm yetmeyince iyice zayıfladı 2100 gr kaldı bu arada sezeryanla aldıklarında 4 gün solunum sıkıntısından küvözde kaldı emmesi zayıf die ağızdan beslemediler burnundan veriyolardı, yalancı emziği ağzına yakın bağlamışlar diliyle almaya çalışırken gördüm hala unutmam saatlerce ağlamıştım banyo yaptırıken zayıf kollarına bacaklarına ağlardım seni niye besleyemedimde zayıf oldun diye hala gözlerim dolar ben 4 gün bekledim yoğun bakım kapısında allah kimseyi düşürmesin

yazınızı okuyunca kendimi gördüm benim bebeğimde zayıf doğdu 2390grdı sonra sütüm yetmeyince iyice zayıfladı 2100 gr kaldı bu arada sezeryanla aldıklarında 4 gün solunum sıkıntısından küvözde kaldı emmesi zayıf die ağızdan beslemediler burnundan veriyolardı, yalancı emziği ağzına yakın bağlamışlar diliyle almaya çalışırken gördüm hala unutmam saatlerce ağlamıştım banyo yaptırıken zayıf kollarına bacaklarına ağlardım seni niye besleyemedimde zayıf oldun diye hala gözlerim dolar ben 4 gün bekledim yoğun bakım kapısında allah kimseyi düşürmesin

4 gün ne ki... 52. günüm bu gün... 2390 gr çok çok fazla bizimkinin yanında... ben halime şükrediyorum daha kötü durumda olanlar da var. ağlamıyorum . siz de şükredin Allah daha büyük dert vermesin. geçmiş olsun. şimdi nasıl bebeğiniz??

Son düzenleme:
kızlar. çok mutluyum çoook:)) bebeğim biberonla beslenmeye başladı. giydirmişler kıyafetlerini.. çok şeker bişi olmuş yaa maşallah. tanıyamadık resmen ağzındaki boruyu çıkarınca:) nasıl gülümsedi inanamazsınız.. babası dil çıkarıyo,şebeklik yapıo o da sanki anlıyomuş gibi gülümsüyo:)) dua edelim inşallah 3-4 gün daha biberonla sorunsuz beslenirse eğer emzirmeye geçirecekler. sonra da çıkaracaklar..:))))

hadi gözün aydın canım inşallah kısa sürede çıkar bebeğin bugün miraç kandili herkesin kandilini kutluyorum.

evett bugün miraç kandili.... hepinizin kandili mübarek olsun.. birbirimizi (kızımı) dualarda unutmayalım inşallah arkadaslarr

kızlar. çok mutluyum çoook:)) bebeğim biberonla beslenmeye başladı. giydirmişler kıyafetlerini.. çok şeker bişi olmuş yaa maşallah. tanıyamadık resmen ağzındaki boruyu çıkarınca:) nasıl gülümsedi inanamazsınız.. babası dil çıkarıyo,şebeklik yapıo o da sanki anlıyomuş gibi gülümsüyo:)) dua edelim inşallah 3-4 gün daha biberonla sorunsuz beslenirse eğer emzirmeye geçirecekler. sonra da çıkaracaklar..:))))

canım çok ama çok sevindim gözün aydın gözümüz aydın.az kaldı kollarına almana yavrunu inşallah hiçbir sorun olmayacak ve en kısa zamanda da emzirip evinize geleceksiniz canım.çok güzel bir haber bu. demek kıyafet giydirdiler ha bizim hastanede kıyafet giydirmiyorlardı hiç tüm bebekler sadece bezleriyle duruyordu.bana da taburcu olurken çok farklı gelmişti kıyafetler içinde oğluşum. bugün hepimiz birbirimiz içn dua edelim. bebeklerimizde hiç sorun olmasın sağlıklı olsunlar zaten çok sıkıntı çektiler bunca ay bundan sonra inşallah herşey güzel olsun.Allahım sen meleklerimizi koru yarabbim onlara sıkıntı yaşatma koru onları.

şimdi senin ve tüm duaya ihtiyacı olan kardeşler için dua ettim.. tüm hayırlı dileklerimiz kabul olur inşallah...

gönlümüzdekiler hakkımızda da hayırlı olur inşallah..

çok garip geldi bana canım yaa... kıyafetli tanıyamadım resmen. birde ağzındaki tüpü de çıkarmışlar resmen başka bebek olmuş. hatta şüphe bile ettim. çünkü ondan önce yanlış bebeği getirdiler bize..:)) şok oldum benim bebeğime ne olmuş ne kadar zayıflamış kapkara birşey olmuş dedim:)) şimdi resme bakıorum da hala acaba bu başka bebek mi diyorum. ama kan çekio o benim bebeğim diyorum sonradan:))

şimdi senin ve tüm duaya ihtiyacı olan kardeşler için dua ettim.. tüm hayırlı dileklerimiz kabul olur inşallah...

gönlümüzdekiler hakkımızda da hayırlı olur inşallah..

çok garip geldi bana canım yaa... kıyafetli tanıyamadım resmen. birde ağzındaki tüpü de çıkarmışlar resmen başka bebek olmuş. hatta şüphe bile ettim. çünkü ondan önce yanlış bebeği getirdiler bize..:)) şok oldum benim bebeğime ne olmuş ne kadar zayıflamış kapkara birşey olmuş dedim:)) şimdi resme bakıorum da hala acaba bu başka bebek mi diyorum. ama kan çekio o benim bebeğim diyorum sonradan:))

cnm benim ne mutlu sana desene meleğini kollarına almana çok az kaldı.benimkini biberonla besledikten 3 gün snr emzirmem için çağırdılar anneyi bebeğe alıştırmaya eğitim vermeye çalışıyolar yani anne bebeği doğru emzirecekmi bebek beslenebiliyomu diye. tabi ben tecrübeli olduğum için ikinci oğlumdu ilkide henüz 2,5 yaşındaydı ve onu bir buçuk sene emzirdiğim için iyi biliyodum küçük meleğimi emzirmekte hiç zorlanmadım.hatta hemşire sadece 10 dk.emzirmeme izin verip snr biberonla doyuracaktı.ama baktıki oğluşum o kadar güzel kaptıki memeyi öyle güzel emdiki bi yarım saat falan emzirdim çok şaşırmıştı kadın.hatta kesin nazarı değdi.çünkü emzirebildiğim için ertesi gün çıkardım küvezden ama malesef sadece 1,5 ay emdi.snr sütüm kesildi ve beslenemediği için biberonla vermek zorunda kaldım snrda bidaha hiç meme almadı ve sütüm tamamen kesildi.o yüzden çok üzülüyorum aslında.şu an 1 yaşına girdi.çok yorulduk.hastaneden çıktı gözlerindeki damarlar gelişmediği için daha 2 kiloyken rop ameliyatı oldu.ardından bir ay snr iki kasığından birden fıtık ameliyatı oldu.şimdi bir ameliyatı daha var onuda 1,5 yaşına kadar yaptırmamız gerekiyo.prematüre bebek büyütmek çok hassas ve zor bi iş.herşeye dikkat etmen gerekiyo.çok sabırlı olman gerkiyo.normal bebeklere göre gelişimleri daha geriden gidiyo.şu an 14 aylık ama düzeltilmiş yaşı 12 aylık.yürümeye daha yeni başladı yani gününde doğmuş olsa şu an 1 yaşındaydı.:))konuşma olarakta anne baba mama gel al ver gibi bikaç kelime kullanıyo ama öle fazla bi kelimemiz yok henüz..kilo olarakta ancak yaşıtlarımızı yakaldık.şu 11 kilo maşallah..darısı senin başına inşallah.ama biberonla beslemeye başladılarsa bir haftaya kadar çıkarırsın bebişini hastaneden.inşallah bi aksilik yaşanmassa tabi.

X