34.haftada açılma

Cansualtay67

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2023
334
202
22
Merhaba kızlar bu aksam şiddetli bel ağrısıyla hastaneye gittim nst bağladılar doğum sancım cıkmadı ama alttan muayene edildi ve 1 cm açıklık var dendi. Birşey olmaz olabılır dediler ama biraz tedirgin oldum açıkçası cunku daha 34+3 günlük başına gelen varmı normal mi sizce doğumum yakınmıdır

Merhaba kızlar bu aksam şiddetli bel ağrısıyla hastaneye gittim nst bağladılar doğum sancım cıkmadı ama alttan muayene edildi ve 1 cm açıklık var dendi. Birşey olmaz olabılır dediler ama biraz tedirgin oldum açıkçası cunku daha 34+3 günlük başına gelen varmı normal mi sizce doğumum yakınmıdır
İlk kızımda 36. haftamdayken 3 cm açlıklığım vardı 39. Haftada doğdu yani gayet normal bol bol yürüyüş yap

Önemli olan suyunun gelmemesi su gelirse dogum başlar.35haftayı atlatirsaniz artık çokta korkmaniza gerek yok.Bol bol dinlenin bu aralar sancilar duzenli devamli gelirse doktorla iletişime geçin.

35. Haftada 1 cm açıklığım vardı, 41+2 de 3 günde suni sancı artı mekanik açma işlemi artı suyumu paylatarak doğum yaptım 🙏

37. Haftayı doldurana kadar çok yürüyüş yapıp ayakta kalmanızı önermem. Kimisi 3 cm açıklıkla 1 ay gezer suni sancı ile zor doğurur kimisinin de 1 cm lik açıklığı bir iki günde doğuma ulaşır bunu bilemeyiz. Siz riske atmayın sonra yürüyüş yapmak faydalı olacaktır

37. Haftayı doldurana kadar çok yürüyüş yapıp ayakta kalmanızı önermem. Kimisi 3 cm açıklıkla 1 ay gezer suni sancı ile zor doğurur kimisinin de 1 cm lik açıklığı bir iki günde doğuma ulaşır bunu bilemeyiz. Siz riske atmayın sonra yürüyüş yapmak faydalı olacaktır
Bebesi yatarak doğmayacak ne kadar çok yürüyüş yaparsa hareket ederse bi o kadar rahat geçer doğumu hamileyken spor yapan ağırlık çalışan görmemişsiniz sanırım cahilce bi yorum olmuş gidip bi kadın doğum uzmanından öğrenin milletide yanlış yönlendirmeyin lütfen 37. haftaya kadar ye iç yat riskli bi gebelik değilse nazdan başka birsey değildir bu BOL BOL HAREKET..

X