353.Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

keşke sevgiliyken gitseydi eşim askere :KK43:

şimdi kim uyumadan önce nesquik'li süt hazırlayacak bana,
kim tv karşısında uyuyup kaldığımda yerime taşıyacak,
kimi sürekli özleyip günde 20 kere arayacağım ben ya???? :KK43:

keşke sevgiliyken gitseydi eşim askere :KK43:

şimdi kim uyumadan önce nesquik'li süt hazırlayacak bana,
kim tv karşısında uyuyup kaldığımda yerime taşıyacak,
kimi sürekli özleyip günde 20 kere arayacağım ben ya???? :KK43:

Canımm hoş geldin bizim topikde de bir arkadaşımız var ilkay o da evli onunla konuşabilirsin üzülme diyemiycem çünkü biliyorum ki üzüleceksin ama en azından kendine eziyet etme canımm.Seninki daha zor olacaktır ama Allah sabrını versin.Benim nişanlımda iskenderunda yaptı acemiliğini bahriyeli olarak

Kizlar yerleriniz hayirli olsun :KK31: ne zaman gidecekler:26: Allah yardımcınız olsun sizinde ..

Son düzenleyen: Moderatör:
yerleriniz hayırlı olsun kızlar Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin... bir engel daha kalkacak önğnğzden öyle düşünün askerlik hep engel bu son ayrılığınız bir daha hep bir arada olacaksınız :KK16:

benden başkası yok mu yahu?
eşim de bunalıma girdi, üni. terk, o yüzden uzun dönem olacak ve jandarma olmak istemiyordu. istemediği çıktı malesef.

eşim de bunalıma girdi, üni. terk, o yüzden uzun dönem olacak ve jandarma olmak istemiyordu. istemediği çıktı malesef.

Esin kisa donemin uzunu mu yapacak yok normal uzun donem mi:44: yani 12 ay mi 15 ay mi canim:26: paphia var bide bu topikte, uzun zamandir sizleri bekliyor ..

keşke okulunu bitirseydi cnm en azndan 5ay 5gün ayrı kalırdınız hayırlısı buymuş diyelim cnm vardır bunda da bir hayır önemlinolan yerinin rahat olması inş. rahat bir yere gider...

eşim 15 ay yapacak malesef.
dünden beri bi acayip de davranıyor.
son 2 haftam hayatımı yaşayacağım falan dedi.
arabamız bozuldu ve evde de ufak tefek işler var o gitmeden halledilmesi gereken, bunları söyleyince kızdı, benim şurada 3 günüm kalmış bunlarla mı uğraşıcam ben diye. sanki benim yapabileceğim şeyler.
sonra da gece ben koltukta uyuyakalmışım. ayrı uyuduk yani.
sabah da kahvaltı hazırlayıp uyandırdım, yüzünü yıkayıp da sofraya gel dedim diye yine astı suratını, sonra da arabayı tamir için uğraşmaya gitti.
tripler başladı anlayacağınız. 15 aylık kabus beni bekliyor.

eşim 15 ay yapacak malesef.
dünden beri bi acayip de davranıyor.
son 2 haftam hayatımı yaşayacağım falan dedi.
arabamız bozuldu ve evde de ufak tefek işler var o gitmeden halledilmesi gereken, bunları söyleyince kızdı, benim şurada 3 günüm kalmış bunlarla mı uğraşıcam ben diye. sanki benim yapabileceğim şeyler.
sonra da gece ben koltukta uyuyakalmışım. ayrı uyuduk yani.
sabah da kahvaltı hazırlayıp uyandırdım, yüzünü yıkayıp da sofraya gel dedim diye yine astı suratını, sonra da arabayı tamir için uğraşmaya gitti.
tripler başladı anlayacağınız. 15 aylık kabus beni bekliyor.

Evli oldugumuzdan, sikjntilatimiz diger arkadaslarimiza gore daha farkli ve daha fazla oluyor canim:26: suanda ki tribi hep gitmeyi kabullenemediginden.. esim sinava girip ciktiktan sonra toparlayamamisti kendini.. dagilmis gibiydi .. trip yapmadi bana ama morali cok bozulmustu sanirim sinav onu bu gercekle yuzlestirmisti.. o sekilde gitti .. ben sandim ki yandim, hergun telefonda isyan edecek, cok kötü gitti, alisamayacak dedim.. ama esim beklemedigim bi sekilde kabullendi orayi, tabii usta birligine gittikten sonra oldu bu.. acemi birliginde de morali hep bozuktu ama o kadar kisa konusabiliyorduk ki ne isyan edecek ne de bana moral verecek vakti yoktu..

Peki sen calisiyormusun canim:26: evinde mi kalacaksin ailenle mi..

Esinin triplerini gormezden gel.. onu bi süre idare etmek durumundasin canim.. o sinirlendi mi, alttan al.. kolay degil 15 ay oraya gidecek olmasi, senden uzakta olmasi

Evli oldugumuzdan, sikjntilatimiz diger arkadaslarimiza gore daha farkli ve daha fazla oluyor canim:26: suanda ki tribi hep gitmeyi kabullenemediginden.. esim sinava girip ciktiktan sonra toparlayamamisti kendini.. dagilmis gibiydi .. trip yapmadi bana ama morali cok bozulmustu sanirim sinav onu bu gercekle yuzlestirmisti.. o sekilde gitti .. ben sandim ki yandim, hergun telefonda isyan edecek, cok kötü gitti, alisamayacak dedim.. ama esim beklemedigim bi sekilde kabullendi orayi, tabii usta birligine gittikten sonra oldu bu.. acemi birliginde de morali hep bozuktu ama o kadar kisa konusabiliyorduk ki ne isyan edecek ne de bana moral verecek vakti yoktu..

Peki sen calisiyormusun canim:26: evinde mi kalacaksin ailenle mi..

Esinin triplerini gormezden gel.. onu bi süre idare etmek durumundasin canim.. o sinirlendi mi, alttan al.. kolay degil 15 ay oraya gidecek olmasi, senden uzakta olmasi

Ben çalışıyorum aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum. O yüzden zaten yoğun olacağım.
Annem babam yanıma gelecekler.
Aslında yalnız kalmayı tercih ederim.
Annem hasta, bakıma muhtaç, babam ise benimle pek anlaşamıyor. Benim durumum eşimden çok daha zor olacak eminim.
Herhalde işte çalış sonra git evde çalış şeklinde olacak bu 15 ay :)
Sizi de Allah kavuştursun ilkay. evli olunca çok daha farklı tabi..

Ben çalışıyorum aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum. O yüzden zaten yoğun olacağım.
Annem babam yanıma gelecekler.
Aslında yalnız kalmayı tercih ederim.
Annem hasta, bakıma muhtaç, babam ise benimle pek anlaşamıyor. Benim durumum eşimden çok daha zor olacak eminim.
Herhalde işte çalış sonra git evde çalış şeklinde olacak bu 15 ay :)
Sizi de Allah kavuştursun ilkay. evli olunca çok daha farklı tabi..

Haklisin canim seninde farkli sorumlulukların olacak.. Allah yardimcin olsun:KK31:
Ana bu ayriligin kazandirdigi arti yönler cok oldu.. hele evliligimize kattigi guzellikler:KK16:
Insallah sizin icinde böyle olur:KK31: ayrilik cok zor ama artilarini gormek icinde çabalıyor insan güçlü durabilmek icin ..

kızlar yerlerr sanırım belli olmuş, şimdidn hayırlıı olsun.. biz de bu süreçte sizlern yanındayızzz, her zmn her konudaaa ne zmn istersenzzz konuşuruzz, bilgi veririzzz

Kızlar eşim ne götürsün giderken???
Bavul hazırlayacağız ne alayım, ne koyayım?

Bizim aile büyükleri yok (var da yok) o yüzden kendim yapacağım her hazırlığı.

Canim biz esimle
* atlet (hem kollu hem kolsuz)
* boxer
* corap
*botlari icin silikon
* cuzdan
*saat
*ayak kremi
*dudak kremi
* kulaklarini tikayabilmesi icin kulaklik
*tras malzemeler ve deodorant almistik:KK31:
Bunlari acemilikte kullandirtmadilar, camasir dahil herseyi kendileri verdiler.. usta birligine gidince kullanabildi valizindekileri..
Esim sivil kiyafet goturmedi, uzrindekileri giydi carsilarda.. ben yanina gittikce yenisini goturdum eskisini aldim yani ikinci bir kiyafeti olmadi istemedi caliyorlar diye.
Esofmanida orda veriyorlar, havlularida veriyorlar..
Zaten kantinde atlet boxer corap falan hersey satiliyormus, bittikce ordan aliyor hala hem ucretide daha uygun askeriyenin, burdan cok fazla koymayin bence :KK31:

Son düzenleyen: Moderatör:

canım nişanlımında yanında ailesi yok ve bi kısmını ben bi kısmını o halletti

*7 atlet aldım (yeşil renk)
*7 alt iç çamaşırı (yeşil - beyaz karışık)
*10 adet çorap
*mach 3 tıraş bıçağı ve ayrıca başlıkları - tıraş köpüğü vs (plastik saklama kutusu ile aldımki kolay muhafaza etsin dolabında)
*deodorant
*şampuan
*tırnak makası
*diş fırça ve macun
*küçük not defteri (telefonları yazmıştık) ve kalem
*gümüş cevşen hediye etmiştim gitmeden boynuna taktım.
*boyunluklu cüzdan (içine bir sürü küçük kağıt paralar koydum.. bozdurması zor olur diye)
*ayakkabı boyası ve ayakkabı süngeri
*3 adet küçük kilit aldım. (dolap, valiz ve postalları için) ama bahriyeli olup kundura giyinde ayakkabı için kilide gerek kalmadı
* sivil kıyafet olarak sadece üstü ile gitti ( senin uzun dönem yemin töreni hemen olmaz ve belki o zaman kadar çıkamaz.. sen yedek koy istersen.. yada çıktıktan sonrada t-shirt alabilir.

pijama,havlu, spor ayakkabıda sanırım veriliyormuş.

aklıma gelenler bunlar cnm... sen ayak kremi, güneş kremi vs de koy..

Son düzenleme:

Hayırlı olsun yerleriniz arkadaşlar :)

Bizde sözlümle birlikte hazırlamıştık ailesi uzakta olduğu için.

Yeşil-haki renk iç çamaşırı aldık 7 adet
traş seti aldık jilet köpük vs.
şampuan diş macunu fırçası (yedekte koymuştuk)
ayakkabı boyası temizleme süngeri

çarşılarda giymesi için normal boxer atlet aldık beyaz renk -siyah renk
kndisi kıbrısa gideceği için şort ince eşofman götürdü ince tshirtler götürdü.

banyo havlusu baş havlusu ve el yüz silme havlusu ayrı ayrı alıp koydum. Acemi de de vermişler olsun dedim bitanem kirlenir yıkayamazsın yedeğin olsun.

Biz çamaşırı bol tuttuk sonradan tekrar aldık çünkü :KK19: benim bebeğim fazla terleyn biri eee kıbrısa gidiyor olunca da arttırdık.
Cüzdan aldı defter kalem zaten acemi de herşeyi vermişlerdi o yüzden biz eksikleri tamamladık.
Çorap aldık incelerinden ama siz kalın da alın çünkü kışın askerde olacaklar.

ayağı için silikon fln almadık gerek yok demişti ama isteyenler alıyor.
Zaten bir askeri malz. satan dükkana gidince orada yardımcı oluyorlar şu var istermisin gibilerinden sizde isteğinize göre tamamlıyorsunz

Son düzenleme:

canım merhaba..sen 353. dönem değilsin 93/3 sün sanırım uzun dönem demişsin
istersen bu topiğegel devrelerinde yavaş yavaş gelmeye başlar
http://www.kadinlarkulubu.com/ah-erkekler/619927-93-3-asker-yolu-bekleyenler.html

veya burayada yazabilirsin istediğin bilgiyi alabilirsin

http://www.kadinlarkulubu.com/ah-er...kac-tezkereci-guzeller-5826.html#post31318286
buradaki arkadaşlarda gitmeden önce yapılacakları söylemişler zaten..

Herkese hayırlı teskereler..

Canim biz esimle
* atlet (hem kollu hem kolsuz)
* boxer
* corap
*botlari icin silikon
* cuzdan
*saat
*ayak kremi
*dudak kremi
* kulaklarini tikayabilmesi icin kulaklik
*tras malzemeler ve deodorant almistik:KK31:
Bunlari acemilikte kullandirtmadilar, camasir dahil herseyi kendileri verdiler.. usta birligine gidince kullanabildi valizindekileri..
Esim sivil kiyafet goturmedi, uzrindekileri giydi carsilarda.. ben yanina gittikce yenisini goturdum eskisini aldim yani ikinci bir kiyafeti olmadi istemedi caliyorlar diye.
Esofmanida orda veriyorlar, havlularida veriyorlar..
Zaten kantinde atlet boxer corap falan hersey satiliyormus, bittikce ordan aliyor hala hem ucretide daha uygun askeriyenin, burdan cok fazla koymayin bence :KK31:

eşim hatay'a gidiyor, çok sıcakmış. bir de 200 kişi bi yerde kalınıyormuş. 2 dolabı 1 kişi kullanıyormuş. o yüzden çok eşya koymamayı düşünüyorum. kulaklık çok iyi fikir. horlayanların yanında benim koca uyuyamaz bile :)

canım nişanlımında yanında ailesi yok ve bi kısmını ben bi kısmını o halletti

*7 atlet aldım (yeşil renk)
*7 alt iç çamaşırı (yeşil - beyaz karışık)
*10 adet çorap
*mach 3 tıraş bıçağı ve ayrıca başlıkları - tıraş köpüğü vs (plastik saklama kutusu ile aldımki kolay muhafaza etsin dolabında)
*deodorant
*şampuan
*tırnak makası
*diş fırça ve macun
*küçük not defteri (telefonları yazmıştık) ve kalem
*gümüş cevşen hediye etmiştim gitmeden boynuna taktım.
*boyunluklu cüzdan (içine bir sürü küçük kağıt paralar koydum.. bozdurması zor olur diye)
*ayakkabı boyası ve ayakkabı süngeri
*3 adet küçük kilit aldım. (dolap, valiz ve postalları için) ama bahriyeli olup kundura giyinde ayakkabı için kilide gerek kalmadı
* sivil kıyafet olarak sadece üstü ile gitti ( senin uzun dönem yemin töreni hemen olmaz ve belki o zaman kadar çıkamaz.. sen yedek koy istersen.. yada çıktıktan sonrada t-shirt alabilir.

pijama,havlu, spor ayakkabıda sanırım veriliyormuş.

aklıma gelenler bunlar cnm... sen ayak kremi, güneş kremi vs de koy..

güneş kremini de burda zor sürdürüyorum. kendi başına hayatta sürmez. hatay'ın o güneşinde de zenci olur artık. yemin törenine kadar çıkmayacağı için sivil kıyafet koymam yanına herhalde. yemin töreninden dağıtıma giderken izin oluyor mu? ben yemin törenine gidemicem büyük ihtimalle. çok uzak çünkü. ve de istemez tek başıma o yola gitmemi.

Hayırlı olsun yerleriniz arkadaşlar :)

Bizde sözlümle birlikte hazırlamıştık ailesi uzakta olduğu için.

Yeşil-haki renk iç çamaşırı aldık 7 adet
traş seti aldık jilet köpük vs.
şampuan diş macunu fırçası (yedekte koymuştuk)
ayakkabı boyası temizleme süngeri

çarşılarda giymesi için normal boxer atlet aldık beyaz renk -siyah renk
kndisi kıbrısa gideceği için şort ince eşofman götürdü ince tshirtler götürdü.

banyo havlusu baş havlusu ve el yüz silme havlusu ayrı ayrı alıp koydum. Acemi de de vermişler olsun dedim bitanem kirlenir yıkayamazsın yedeğin olsun.

Biz çamaşırı bol tuttuk sonradan tekrar aldık çünkü :KK19: benim bebeğim fazla terleyn biri eee kıbrısa gidiyor olunca da arttırdık.
Cüzdan aldı defter kalem zaten acemi de herşeyi vermişlerdi o yüzden biz eksikleri tamamladık.
Çorap aldık incelerinden ama siz kalın da alın çünkü kışın askerde olacaklar.

ayağı için silikon fln almadık gerek yok demişti ama isteyenler alıyor.
Zaten bir askeri malz. satan dükkana gidince orada yardımcı oluyorlar şu var istermisin gibilerinden sizde isteğinize göre tamamlıyorsunz

benim traş setini çok çok almam lazım. sakal çok adamda :)
iç çamaşırı ve çorap manyağı yapıcam valizini. o sıcakta terler. her gün bi tane değiştirsin.
not ediyorum bütün yazdıklarınızı.

X