39 yaşındayım tüp bebek transfer yapıldı. Sizler transfer sonrası ne zaman regl oldunuz

Hilal8469

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2024
7
1
39
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. 39 yaşındayım 2 yıldır çocuğum olmuyor. Eşimde problem vardı. Bir aşılama oldum tutmadı. Dondurulmuş embriyom 12.02.2024 te transfer yapıldı. Ne bir ağrım var nede belirtim 16. 02.34 te regl olmam gerekiyordu. Progestan fitil iğne estrofem duphaston kullanıyorum. Acaba tutmadı da bu ilaçlarla mı geçiktiriyor.Çok zor bir süreç elimde telefon sürekli yazıları okuyorum. Belirtilere bakıyorum tam bir manyak oldum. Rabbim hayırlısını sağlıklısın nasp etsin herkese tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

ilk 3 gün beni zorladı ve yazılan tüm belirtiler bendede vardı. Sonra bir okuyorsun aynı şeyleri yaşayan pozitifte olmuş negatifte :/ bende 12 şubat transfer. çok stresli çok

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. 39 yaşındayım 2 yıldır çocuğum olmuyor. Eşimde problem vardı. Bir aşılama oldum tutmadı. Dondurulmuş embriyom 12.02.2024 te transfer yapıldı. Ne bir ağrım var nede belirtim 16. 02.34 te regl olmam gerekiyordu. Progestan fitil iğne estrofem duphaston kullanıyorum. Acaba tutmadı da bu ilaçlarla mı geçiktiriyor.Çok zor bir süreç elimde telefon sürekli yazıları okuyorum. Belirtilere bakıyorum tam bir manyak oldum. Rabbim hayırlısını sağlıklısın nasp etsin herkese tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Tüp bebekte ağrı olmasına gerek yok benim ilk yapılanda tüm belirtilerim vardı. Tutmadı. İkinci transferde hiçbir belirtim yoktu ama tuttu. Onun dışında ilaçlar adeti bende hiç geciktirmedi hatta ilkinde test vermem gereken günde kanamam olmuştu doktor yine de test yaptır demişti. Yani illa belirti olmuyor. Hayırlısı ile güzel haberleri yazarsın buraya

Merhaba ben de 13 şubatta transfer oldum belirtiler var ama tabi ki ben de korkuyorum ama bence sizin olumlu gibi hissettim reglinizi ilaç geciktirmez bence umarım güzel bir bebeğiniz olur 🤲🏼

Merhaba ben de 13 şubatta transfer oldum belirtiler var ama tabi ki ben de korkuyorum ama bence sizin olumlu gibi hissettim reglinizi ilaç geciktirmez bence umarım güzel bir bebeğiniz olur 🤲🏼
24 şubatta test yaptırıcam. Regl sancım var.Onun dışında hiç bir belirtim yok. Umarım test sonucunuz pozitif çıkar. Sağlıkla kucağınıza alırsınız. 🤲

ilk 3 gün beni zorladı ve yazılan tüm belirtiler bendede vardı. Sonra bir okuyorsun aynı şeyleri yaşayan pozitifte olmuş negatifte :/ bende 12 şubat transfer. çok stresli çok
Merabalar benim de ilk günler belirti oluyor sonra son günlere doğru olmuyor aynı durumdayız. Acaba nasıl sonuçlandı sizin test yaptınız mı

Merabalar benim de ilk günler belirti oluyor sonra son günlere doğru olmuyor aynı durumdayız. Acaba nasıl sonuçlandı sizin test yaptınız mı
8.gün kan testi yaptırdım negatif. sonra doktora gönderdim hemşiresi ilaçları bırakalım dedi ve bıraktım. Dün doktora gittim ve çok erken neden test yaptırıyorsun diyip bana bilimsel olarak anlattı süreci ve büyük cahillik ettiğimi farkettim. Bunun üzerine ilaçlara devam etmemi istedi. Bunun dışında olumlu olacağını düşünmüyorum. Sadece merak ettiğim bir detay var.
proluton+estrofem+progestan+prednol bu ilaçlardan hangisi regl olmamlı engelliyor? tecrübesi olan var mı?

8.gün kan testi yaptırdım negatif. sonra doktora gönderdim hemşiresi ilaçları bırakalım dedi ve bıraktım. Dün doktora gittim ve çok erken neden test yaptırıyorsun diyip bana bilimsel olarak anlattı süreci ve büyük cahillik ettiğimi farkettim. Bunun üzerine ilaçlara devam etmemi istedi. Bunun dışında olumlu olacağını düşünmüyorum. Sadece merak ettiğim bir detay var.
proluton+estrofem+progestan+prednol bu ilaçlardan hangisi regl olmamlı engelliyor? tecrübesi olan var mı?
Yani ben Protestan ampul ve fitil kullanıyorum bi de oksapar kan sulandırıcı göbektem iğne kullanıyorum. Progesstan büyük ihtimalle regl engelliyor

Acaba benim de böyle olacak diye endişeleniyoruum bu ikinci denemem ilk denemede de aynı bu şekilde oldu negatif sonuçlandı . Bu transfere de böyle oluyor sanki yine negatif mi olacak diye endişeleniyoruum elim de olmadan

Tüp bebekte ağrı olmasına gerek yok benim ilk yapılanda tüm belirtilerim vardı. Tutmadı. İkinci transferde hiçbir belirtim yoktu ama tuttu. Onun dışında ilaçlar adeti bende hiç geciktirmedi hatta ilkinde test vermem gereken günde kanamam olmuştu doktor yine de test yaptır demişti. Yani illa belirti olmuyor. Hayırlısı ile güzel haberleri yazarsın buraya
Adet günün test tarihin aynı zamanamı denk gelmişti. Yani adetten kaç gün transfer yapıldı. Test ne zaman yaptın cevaplarsan çok sevinirim

Adet günün test tarihin aynı zamanamı denk gelmişti. Yani adetten kaç gün transfer yapıldı. Test ne zaman yaptın cevaplarsan çok sevinirim
Adetin 2 veya 3. Günü kontrole çağırıyor. Alttan muayene edip durumuna bakıyor ve gerekli ilaçları veriyor ilk transferse ona göre ilaç veriyor ama dondurulmuş embriyo transferi olacaksa tedavi ona göre değişiyor. Sonrasında takipte oluyorsun. 10-12 gün sonra uygunsa ilaçlara tepkin durumuna göre transfere çağırıyor. Yani dondurulmuş embriyo transferi ile diğer en baştan yapılan süreç farklı bilgin olsun. Benim ikinci dondurulmuştu. O yüzden süreler bu şekilde işledi. Bu arada tabi adet bitiyor. Transfer günü için seni çağırıyor. Transferden 14 gün sonra test vereceksin demişti bana ilkinde de ikincisinde de benim adet günüme denk gelmişti ilki ve test vereceğim günden bir iki gün önce hatta kanamam oldu. Bilgi verdim doktora sen yine de kan ver dedi verdim tabi ilki negatif zaten ikinci de pozitif olduğu için sıkıntı olmadı. Ama şöyle birşey pozitif olsa da benim 3 ay kanamam devam etti hep yattım. Hemde ağrılı sancılı ve kanamalı olarak

Hiçbir zaman erken test yapma çünkü doğru sonuç vermiyor. Yani bu süreç zaten bir ay içinde gerçekleşiyor. Benim adet günlerim 25 günde bir bazen 28 de bir değiştiği için hep test günüyle çakışıyordu. Arkadaşım kanaması olduğu halde pozitifti üstüne görmüş adetini o yüzden kanama olsada kesinlikle test ver hatta bir kaç gün sonra tekrar ver.

Negatif gördükten kaç gün sonra regl oldunuz test yapalı 4 gün oldu ilaçları bıraktım hala olmadım.

X