4 ay uyku gerilemesi mi?

saturn123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2018
37
14
32
Arkadaşlar merhaba, bebeğim 3 ay 8 günlük geceleri ilk daldığında 4-5 saat uyurdu daha sonra 2 saat şeklinde vs ancak 3 gündür ilk uykusu 2 saat sürüyor sonra da saat başı ya da yarım saatte bir kalkıyor acaba 4 ay uyku gerilemesi atağı olabilir mi bu kadar erken mümkün mü? 39+2'de doğum yaptım etrafımda açtır doymuyor olabilir diyenler var bilmiyorum açıkçası mama almıyor biberon reddi söz konusu emziriyorum acaba doymadığı için mi sık sık uyanıyordur ki çişli bez sayısı 3-4 ya da 4-5 oluyordur heralde kaka da yapıyor fikirleriniz nedir bu atağı bu kadar erken yaşayan var mı?

Kilo alımı normalse uyku gerilemesi .ilk uyku uzun olurdu sonra 2 saatte bir emer uyurdu sonra birden tepetaklak olduk aynı yazdiginiz gibi . Hala arada uyurken gene sık sık uyandığı zamanlar oldu. 16 aylık bu ara gene öyle.

Kilo alımı normalse uyku gerilemesi .ilk uyku uzun olurdu sonra 2 saatte bir emer uyurdu sonra birden tepetaklak olduk aynı yazdiginiz gibi . Hala arada uyurken gene sık sık uyandığı zamanlar oldu. 16 aylık bu ara gene öyle.
Evet kilo alımı normal daha 3 buçuk aylık bile olmayınca bu kadar erken olur mu diye merak ettim öyledir o zaman düzeliyor değil mi inşallah

bazen 3.ayda bile başlıyor. bizimki 4. ayda başlamıştı yaklaşık 2 hafta sürdü.

Arkadaşlar merhaba, bebeğim 3 ay 8 günlük geceleri ilk daldığında 4-5 saat uyurdu daha sonra 2 saat şeklinde vs ancak 3 gündür ilk uykusu 2 saat sürüyor sonra da saat başı ya da yarım saatte bir kalkıyor acaba 4 ay uyku gerilemesi atağı olabilir mi bu kadar erken mümkün mü? 39+2'de doğum yaptım etrafımda açtır doymuyor olabilir diyenler var bilmiyorum açıkçası mama almıyor biberon reddi söz konusu emziriyorum acaba doymadığı için mi sık sık uyanıyordur ki çişli bez sayısı 3-4 ya da 4-5 oluyordur heralde kaka da yapıyor fikirleriniz nedir bu atağı bu kadar erken yaşayan var mı?
Merhaba 4. ay uyku gerilemesi olabilir bir de dis donemi de baslamis olabilir. Benim okudugum kadariyla bu uyku gerilemesi 1 hafta 10 gun suruyor ama bu lanet dis olayi tam bir basa bela. Benim bebelerim de 4. ay civarinda bir uyku gerilemesi yasadilar ama rutinlerine sadik kaldim. bu konuda hakkinda bir tek bunu yapabildim ama dis icin sicak suya karanfil attim. Onun suyu ile dis etlerine masaj yaptim. Sabah ve aksam yatamadan once. O da biraz rahatlatti. Dis icin bir yontem bulup o konuyu elerseniz, uyku gerilemesi konusunu da biraz daha rahat atlatabilirsiniz. 4. ve 5. aylar biraz sikintili geciyor ama geciyor :)

Merhaba, ben de bu sıralar bu sorunla uğraştığım için burada yazılanları okumak için girdim siteye sizin yazınızı gördüm. Kendimi görür gibi oldum. Bizim 3. Ayın sonuna doğru başladı şimdi 4 ay 3 günlük hala devam ediyor. Aynı sizin gibi başta 3-4 saat kesintisiz uyurdu , sevinirdim düzen oturmaya başladı diye. Bu atak haftası geldi hoppp birden değişti. Şimdi 2 saat uyuyor sonrası saat başı uyanıyor çok az mama içip uyuyor sabah da saat 5 oldumu uyanıyor 2 saat uyumuyor 🙄 bir çözüm bulabildiniz mi?

Ağlıyorsa doymuyordur. Sakinlesip uyumaya devam ediyorsa uyku gerilemesidir bence. Benim oğlumda 3 ay 13 günlük aynı şekilde uyku düzeni iki üç gündür değişti . Doktorda gerileme olabilir dedi. Siz bebek emdikten sonra sakin olmasına uyumasına bakın. Aç olan bebek bir saat bile uyumaz bence

Merhaba, ben de bu sıralar bu sorunla uğraştığım için burada yazılanları okumak için girdim siteye sizin yazınızı gördüm. Kendimi görür gibi oldum. Bizim 3. Ayın sonuna doğru başladı şimdi 4 ay 3 günlük hala devam ediyor. Aynı sizin gibi başta 3-4 saat kesintisiz uyurdu , sevinirdim düzen oturmaya başladı diye. Bu atak haftası geldi hoppp birden değişti. Şimdi 2 saat uyuyor sonrası saat başı uyanıyor çok az mama içip uyuyor sabah da saat 5 oldumu uyanıyor 2 saat uyumuyor 🙄 bir çözüm bulabildiniz mi?
Merhaba aradan 10 gün geçmiş bir düzelme var mı?

Merhaba 4 ay 13 günlük oğlum 2 haftadır aybı durumdayız. Sizin düzene girdi mi acaba ? Uykusuzluktan ölücem:KK43:

Merhaba 4 ay 13 günlük oğlum 2 haftadır aybı durumdayız. Sizin düzene girdi mi acaba ? Uykusuzluktan ölücem:KK43:
1.5 ay ruh gibi gezdim. Şanslıysanız 1 ayda bitiyor zaten.
Hiç uykusunu açmadan her uyandığında direkt uyutma moduna girin. Eğer ışık, ses vs. Duyarsa bu sefer hiç uyumaz.

1.5 ay ruh gibi gezdim. Şanslıysanız 1 ayda bitiyor zaten.
Hiç uykusunu açmadan her uyandığında direkt uyutma moduna girin. Eğer ışık, ses vs. Duyarsa bu sefer hiç uyumaz.
Yok bende hiç ışık ses hiçbir şey yapmadan uykuya döndürmeye çalışıyorum. Ama sabah 5-6 arası kalkınca naparsam yapayım güne başlamış oluyo uyumuyo geri:KK43: en zoruda bu ksdar erken kalkmak. Valla 1.5 aya falan razıyım 3-4 ay sürcek diye korkuyorum:KK43:
Sizde de güne erken başlama var mıydı?

X