4 yas grubu anneleri ...

benımde 4 yasında oglum var ama biraz hareketli ewde gayet iyi ama dısarda beni hic dinlemıyo baska cocuklara karsı hırcın ve onlara vuruo yapmaması gerektıgını soluorum ama benı dınlemıo ve benım arkadaslarımada hakaret edıo benı herkesle muhattap edıo ve bu durumdan sıkıldım kendını oyalayabılen bı cocuk diil ve bütün bunlar akıllı olmasından kaynaklanıo aslında bı yandan hosuma gidio kendını hıc ezdırmıo ve oyun oynuo gıbı duruo ama bizi dinlio ve sonra konustuklarımızı dinlio gecmısı aynı hatırlıo tam bir fırlama ama canı saolsun dimi

benimde oğlum 9.5 yaşında canım cok asi abisi böyle değildi hiçbirşey onu yıldırmıyor...sanırım yaşının getirdiği hareketlilik sabırlı olmamız gerekiyor....her cocuk bir olmazmış doğru valla...rabbim sabır versin...

selam kızlar benimde 4 yaşında bir oğlum var uzun zamandır çok aksi en ufağından çizgi filmi çok seviyo evde televizyon bir tane bizde arada haber dizi falan seyretmek istiyoz kumandayı alır almaz çığlık atarak ağlamaya başlıyo dışardan duyan dövüyoz sanıyo nabıcamızı şaşırdık şuan hamile olduğum için bulantılarımdan dolayı onunla oyun oynayamıyorum kitap okumuyorum babası bunları yapmaya çalışıyo ama 12-12 çalışıyo oda zorlanıyo nabıcamızı şaşırdık aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı yakında kreşe başlıycak ordada sorun yaşarsa diye çok korkuyorum bide dikkatini veripte bişeyi dinlemiyo hep benim istediğim olsun diyo elimden geldiği kadar yoku anlamasını istiyorum istediği bişeyi bugün alıyosam ertesi gün almıyorum alışsın diye neden böyle oldu anlamıyorum yardım ederseniz sevinirim bu duruma çok üzülüyorum

selam canım geçen kış bizde aynı sorunla karşılaştık canımm. bütüngün evde akşama kadar kesinlikle kanal değiştirmeden aynı kanldaki çizgi filimleri seyrediyodu . babaannesi ve dedesi bakıor oğluma hiçbiryeri açtırmıyodu onlara ve biz işten eve gittiğimizde de aynıydı kesinlikle kumadayı vermez saat 9 da kapanıyo o kanal o saate kadar hiç bir şey seyrettirmezdi. ve bizde konuştuk eğer böyle devam ederse tamamen yasaklıcağımızı falan anlattık biraz ağladı sızladı ama umursamadık en sonun da o da bizim dediğimizi kabul etti saat 7 de anne baba geldiğinde tv kumandası hemen veriliyor ve hiç de sesi çıkmıyor. hatta erken eve giitiğimiz zamanalrad anne daha 7 olmadı o yzüden daha vaktim var seyredebilirim değilmi diye soruyor. yani biz konuşarak bu sorunumuzu aştık canımm bırak seyretmesini de geçtim en çok çocuğun tv seyretmekten başka hiçbirşey yapmaması bizi daha çok rahatsız etti ne oyuncakalrıyla oynuyor ne de resim yapıyodu hepsini bırakmıştı. ama çok şükür bu şekilde atlattık. o yüzden canım sizde bunu güzelce konuşarak anlatarak aşabilirisniz diye düşünüyorum. Şeniz

selam guzel anneler ; okuldan geldim toplanti vardi
yarin okullar aciliyor :sm_cool:
Selim Mert sabahci oldu ...:asigim:gamyoncuiremsu

Aksama arkadaslara davetliyiz ...
temizlik yapayim dedim (bayrama hazirlik)
perdeleri yikadim simdi utu zamani : )

gorusuruz :içelim:

selam canım geçen kış bizde aynı sorunla karşılaştık canımm. bütüngün evde akşama kadar kesinlikle kanal değiştirmeden aynı kanldaki çizgi filimleri seyrediyodu . babaannesi ve dedesi bakıor oğluma hiçbiryeri açtırmıyodu onlara ve biz işten eve gittiğimizde de aynıydı kesinlikle kumadayı vermez saat 9 da kapanıyo o kanal o saate kadar hiç bir şey seyrettirmezdi. ve bizde konuştuk eğer böyle devam ederse tamamen yasaklıcağımızı falan anlattık biraz ağladı sızladı ama umursamadık en sonun da o da bizim dediğimizi kabul etti saat 7 de anne baba geldiğinde tv kumandası hemen veriliyor ve hiç de sesi çıkmıyor. hatta erken eve giitiğimiz zamanalrad anne daha 7 olmadı o yzüden daha vaktim var seyredebilirim değilmi diye soruyor. yani biz konuşarak bu sorunumuzu aştık canımm bırak seyretmesini de geçtim en çok çocuğun tv seyretmekten başka hiçbirşey yapmaması bizi daha çok rahatsız etti ne oyuncakalrıyla oynuyor ne de resim yapıyodu hepsini bırakmıştı. ama çok şükür bu şekilde atlattık. o yüzden canım sizde bunu güzelce konuşarak anlatarak aşabilirisniz diye düşünüyorum. Şeniz

canım anlatıyoruz konuşuyoruz birkaç gün oda cezası verdim sadece oyuncaklarıyla oynasın diye bir süre kabul ediyo bizi dinliyo bir kaç gün sonra tekrar bildiğini okuyo bu gün kreşe başladık orda öğretmenle arkadaşlarıyla düzelir inşallah değilse 2 çocukla nabarım bilmiyorum

bizim evde de pc kavgası var.:mymeka:kulübe bilem zor giriyorum.oyunu bitmiyo hiç.bi de sevdiği oyunları sık kullanılanlara eklemiş.dolmuş taşmış.sıramı bekliyorum çocuk gibi yaaaagamyoncuiremsu.babası bile biyere giderken alıyo ikimizi karşısına 'pc kavgası yok sırayla oturun ' diyo.neyse okullar başlayınca 9 dedimmi uykuya postalıycam.şimdi tatil diye müsamma gösteriyorum.ama çocukta haklı canı sıkılıyo.apartmanda oturuyoruz.bahçeye fazla çıkaramıyorum.çok haylaz veletler var.çocuğu alıp başka yerlere götürüyorlar.neyseki okulların açılmasına az kaldı. :lepi:

iyibayramlard.jpg

kucakliyorum hepinizi opuyorumnanaktan

kurban_bayram.jpg

Dilediğiniz güzellikte bir bayram geçirmeniz dileklerimle,Gülen yüzünüz hiç bir zaman solmasın canlarıma.s.

Arkadaslar nerdesiniz ?
kimseden ses soluk cikmiyor
cocuklar okula basladi mi ?

Bugün oğlumun toplantısı için okuluna gittim.
Berkem canım oğlum artık ilk senesi okulda ve anasınıfına başladı.Çokta severek gidiyor,geçen sene beni okulun kapısında diken ve buradan gitme diyen çocuk bu sene koşa koşa gidiyor okuluna.
Neyse;bizler toplantı halindeyken diğer veliler ve öğretmenimizle birlikte,çocuklarıda oyun odasına aldılar.Toplantıda aidatlae,alınacaklar konusunda konuşuldu,sınıf annesi seçimi yapıldı....derken toplantı bitti!!
Ben hemen oğlumun yanına koştum,kapıda oturan iki bayan ama dünyadan bir haberdar sohbet ediyorlar:eek:lmaz:
Bir içeri daldım oğlum yok,sınıfın içinde yok yaaa:1shok:,sonra bir baktımki dolabın içine saklamış afacan çocuğun biri:sinifsinif:çıkardımki oğlum su gibi terlemiş,ya nefessiz kalsa:mymeka:ya orada bayılsa:mymeka:,-ki bu tarz şeylerin o oyun odasında olmaması gerekir.
Hemen yedek kıyafetlerini istedim,üzerini çıkardım,diğer kıyafetleri ile değiştirdim.Oğlum yapma neden girdin o dolaba diye sorunca ama arkadaşım istedi dediakannehir
Benim uysal,kuzucuğum oyun diyerek dolaba sokulmaya müsade etmiş,ama benim oülum yaramazlık yapmayı dahi bilmeye birçocuk,kimseyi kırmaz,kimseye hayır diyemez,herkeze ayak uydurur ve 5 yaşının üzerinde bir olgunluğa sahip bir çocuk.
Zaten bir haftadır hem başım ağrıyor diye şikayet ediyor bana,hemde geceleri öksürüyor.Bilmiyorum sanırım okul konusunda yanlış bir karar verdim,kendimi suçlu hissediyorum arkadaşlar:gitme:
Bana yön verin yardım olun lütfen,çünkü benim oğlum,benim moralim bozuk olduğunda dahi bana sarılıp ''Annecim seni çok seviyorum''diyerek bana sarılıp tüm gerginliğimi alan ve bana çok büyük güç veren bir çocuk.İnanın onun o hali gözümün önünden gitmiyor.
Öğretmeni ile konuşmayı düşünüyorum,ama nasıl nerden başlamalıyım onuda bilemiyorum.
:çok üzgünüm:

canım tabiki öğretmeniyle konuş.ezdirme çocuğunu.karekterini bilsin ona göre davransın.bunu söylemek senin en doğal hakkın.bence çocuğada sık sık okulla ilgili sorular sor bilgi almaya çalış.sakın boşverme.onların çocuklarla ilgilenmek görevi.bunun için para alıyorlar.çocuk bu ihmale gelmez.ne zahmetlerle büyütüyoruz.benim oğlumda aynı seninki gibi kafasına vur ekmeği ağzından al öle yani.geçen sene kreşte haylaz çocuğun biri gözünün altını yırtmıştı.:gitme:kan içinde geldi yavrum.nerdeyse gözü çıkacakmış yani.hala izi var göz altında.öğretmeni nası oldu anlamadım kaşla göz arasında yapıyolar filan deyince bişey diyemedim tabi.bende artık ne yapıyorum biliyo musun.yanlış ama :mymeka:'sana şiddet uygulayan çocuğa sende aynısını yap' diyorum.sessiz diye hep hırpalıyolardı oğlumu.:çok üzgünüm:artık kendini savunuyor.ama sadece savunması gerektiği durumlarda.onun dışında kimseye bişey yapmıyor.

merhaba arkadaslar nasilsiniz ?
cocuklar nasil
umarim herkesin keyfi yerindedir
biz hastaliklarla bogusuyoruz
iki oglusta hasta : (

geçmiş olsun canım.iki tane olunca zor tabi.allah şifa versin:Saruboceq:.biz daha açılışı yapmadık.:sinifsinif:

merhaba arkadaşlar benim oğlumda 31. 10 .2005 doğumlu
topikte kimse kalmamış yaa:KK43:

hadi gelinde çocuklarımızı anlatalım...

X