Bebek Beslenmesi 4. Yimizi bitirdik nisan anneleri ek besin neler veriyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizim dr umuzda sadece emzir kilo alımı çok güzel dedi.ama ben işe başlayacağım alışsın istiyorum diyince diyince meyve suyu ve yoğurt ver dedi.mamaya da başlayabilirsin dedi.arkadaşlar aklınızda olsun yoğurtun içine pekmez katıp vermeyin.bende öyle yapsam olurmu diye sordum dr a.bizim ufaklık pek sevmiyor yoğurdu dedim.hiç bir yararı olmaz.ikisi birbirini nötürler besin değeri olmaz dedi.meyve karıştırıp verebilirsin dedi.bende evde kaysı karpuz ... sularını yoğurda karıştırıp veriyorum ozaman yiyor.kavanoz mamalarından aldım.sebze püresi.ilk gün pek sevmedi ama şimdi alıştı.kaşık biraz geciktimi basıyor çığlığı obu benim kızım.ne bulsa yiyor şükür:)

bizim dr umuzda sadece emzir kilo alımı çok güzel dedi.ama ben işe başlayacağım alışsın istiyorum diyince diyince meyve suyu ve yoğurt ver dedi.mamaya da başlayabilirsin dedi.arkadaşlar aklınızda olsun yoğurtun içine pekmez katıp vermeyin.bende öyle yapsam olurmu diye sordum dr a.bizim ufaklık pek sevmiyor yoğurdu dedim.hiç bir yararı olmaz.ikisi birbirini nötürler besin değeri olmaz dedi.meyve karıştırıp verebilirsin dedi.bende evde kaysı karpuz ... sularını yoğurda karıştırıp veriyorum ozaman yiyor.kavanoz mamalarından aldım.sebze püresi.ilk gün pek sevmedi ama şimdi alıştı.kaşık biraz geciktimi basıyor çığlığı obu benim kızım.ne bulsa yiyor şükür:)

evet bende duymustum onu,sakın yogurda pekmez koymayın.en guzelı sade yemesı aslında,ama sevmıyorsa cok az meyve sularından konabılır

Kızlar 3 tane çocuk doktoruna sordum bana 3 üde 6. ayını beklememi söylediler nedenini sordum anne sütü kadar hiçbirşeyin steril olmadığını ve bebişlere mikrop kaptırma olasılığını artıracağımı söylediler anne sütü yettiği sürece tabiki benimki allaha şükür yetiyormuş pazartesi 4. ayımız bitiyor sadece su veriyorum bende sonra ya alıştıramazsam diye düşünüyorum ama anne sütü çok önemli olduğu için elimden geldiğince fazla alması için uğraşıyorum toksa bile emziriyorum.

X