4aylik bebegim ve korona,yardim

Elosgoktug

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2021
157
209
İyi aksamlar arkadaslar,hizlica konuya girmek istiyorum yardimlarinizi onerilerini bekliyorum,bu konuyla ilgili sorun yasayan anneler siz neler yaptiniz :KK43: ? Buyuk oglum 9 yasinda pazartesi(1hafta once) 39 derece ates ve kusma ile hastaneye gittik doktor bogazlari cok kotu faranjit olmus ofa kusma ve ates yapar dedi hemen iki tane serum taktirdi (sabah 9 da), ama oglen 4oldu ates dusmuyor tekrar domtoru aradik iki tane ates dusurucuyu ayni anda içir dedi anca oyle atesi dustu,arkasindan carsamba gunu 38.7atesle 4aylik oglum atrslendi yine onuda hemen dontora goturduk ona da bogazi hafif kizarmis dedi (sadece anne sutu aliyo)antibiyotige gerek yok calpol yazdi sadece.Arkasindan persembe gunu esim 39derece ates oldu oda olunca direk teste gittik pozitif malesef :KK43:( bi doktorda cocuklara testi gerek gormedi, size sorum,buyuk oglum sukur daha daha iyi🙏 kucugumde iyi ama hafif kuru oksurugumuz var :KK43: ek gidaya daha gecmedik ama oksurugu için dunde bugunde gunde 2,3kasik kadar ihlamur içirdim,kucuk ogluma carsambadan beri gunde iki sefer calpol verdim,bugun sadece gece yatarken verdim,sizce dogal olarak baska neler yapabilirim,nolur bu durumu yasayan anneler varsa yardimci olurlarsa cok sevinirim

Uzun oldu farkindayim hakkinizi helal edin🙏 insan korkuyor,kucuk oglumda yenidogan da enfeksiyon kapmisti ozaman 1hafta anribiyotik tedavisi gormustu,kalbi hafif delik dendi ve akcigerinde hafif aralik var dediler 6aylikken yeniden ekg si cekilcek,ondan dolayi birazdaha içim tedirgin

Geçmiş olsun canım inan bebekler için neler yapılır bilmiyorum ama enazindan birileri gorur diye yorum yapayım üstte kalsın yazınız tekrar geçmiş olsun 🙏

Bu kovid illetinde d vitamini eksikligi olanlarda zor atlatma olayi var.Benim kizimda sadece ates oldu ve gorduk ki d vitamini eksikligi vucudun bu hastaliga olan direncini cok etkilemis.D vitamini seviyesine baktirmanizi tavsiye ederik cocuklar icin.Onun disinda probiyotik keyve sebze tuketiminj artirin derim.

Öncelikle çok geçmiş olsun, Acil şifalar diliyorum yavrularınıza 🙏 benim kızım da 4.5 aylıkken ailecek korona olmuştuk. Kızım emmeyi reddediyordu. Mama başlamayı denedim yine reddetti. Zar zor bir iki kaşık yoğurt yedirebilmiştik. Kovidden dolayı sütüm kesilme noktasına gelse de Ben kavga dövüş yine emzirmeye çalışıyordum sütten vitamin alsın diye. Benim kızımın 1.5 gün boyunca ateşi hiç düşmedi, hep 39.5tu. Eklem yerlerine, alnına ıslak bezle kompres yaptım hep. Ateşli diye zıbınla yatırmadım daha çok üşür diye. İnce uzun tulumla yatırdım. 4 saatte bir ateşi düşmese de bir çay kaşığı calpol verdim. Bulunduğumuz odaları sık sık havalandırdım. Bir yandan kendim de kovidden dolayı ağır bir alerji olmuştum, tüm vücudum kabarıp şişmişti ve kaşınıyordu. Kanlı döküntüler başlamıştı. Bunlar için de ağır ilaçlar içmek zorunda kaldım ama bir damla da olsa vitamin alsın diye emzirmeyi bırakmadım. Sonrasında kendiliğinden ateşi düşmeye başladı. Bir hafta kadar iştahsızlığı sürdü sonrasında.

Ne olursa olsun emzirmeye devam edin. Ateşi düşmese de parasetamol içerdiği için calpol vermeye devam ettim ben . Kovide karşı etkili olduğu açıklanmıştı parasetamol içerikli ilaçların. İnşallah en kısa zamanda atlatırsınız. 🙏

Öncelikle çok geçmiş olsun, Acil şifalar diliyorum yavrularınıza 🙏 benim kızım da 4.5 aylıkken ailecek korona olmuştuk. Kızım emmeyi reddediyordu. Mama başlamayı denedim yine reddetti. Zar zor bir iki kaşık yoğurt yedirebilmiştik. Kovidden dolayı sütüm kesilme noktasına gelse de Ben kavga dövüş yine emzirmeye çalışıyordum sütten vitamin alsın diye. Benim kızımın 1.5 gün boyunca ateşi hiç düşmedi, hep 39.5tu. Eklem yerlerine, alnına ıslak bezle kompres yaptım hep. Ateşli diye zıbınla yatırmadım daha çok üşür diye. İnce uzun tulumla yatırdım. 4 saatte bir ateşi düşmese de bir çay kaşığı calpol verdim. Bulunduğumuz odaları sık sık havalandırdım. Bir yandan kendim de kovidden dolayı ağır bir alerji olmuştum, tüm vücudum kabarıp şişmişti ve kaşınıyordu. Kanlı döküntüler başlamıştı. Bunlar için de ağır ilaçlar içmek zorunda kaldım ama bir damla da olsa vitamin alsın diye emzirmeyi bırakmadım. Sonrasında kendiliğinden ateşi düşmeye başladı. Bir hafta kadar iştahsızlığı sürdü sonrasında.

Ne olursa olsun emzirmeye devam edin. Ateşi düşmese de parasetamol içerdiği için calpol vermeye devam ettim ben . Kovide karşı etkili olduğu açıklanmıştı parasetamol içerikli ilaçların. İnşallah en kısa zamanda atlatırsınız. 🙏
Size de gelmis gecmis olsun İnsallah da bi daha gelmesin🙏bizde ailecek geciriyoruz,ben hamileyken yakalnmistim kovite :KK43: buyuk oglanin bugun tam 1 hafta oldu cok sukur Allah'ima daha iyi hafif oksurugu var ama hic bisey yediremiyorum kavga dovus az bisey oda.kucugun 5. Gunu bugun sanki gribe dondurdu gibi onu hafif oksurugu vardi sabah hafif burun akintisiyla hapsurmadi var ,calpol vermiyeyim artik diyodum 5gunden beri calpol kullaniyo diye ama yine vercem,biran once bitsin gitsin su kovitmidir nedir kimseyede ugramasin artik ya:KK43:

X