5 - 6 Mayıs Hıdırellez'iniz hayırlı, dualarınız kabul olsun.

Kızlar akşam dileğimizi gül ağacına gömüp sabah gün doğmadan mı almamız gerekiyor yani sahurda alabilirim o zaman dimi. Birde şehirde yaşıyorum ben bulunduğum bölgede gül ağacı yok ama camımda saksıda küçük gülüm var oda olur mu?

Allahım evime yuvama sağlık bereket neşe huzur ver yarabbim 🤲 kalbimin bahçesinde koşuşturan sağlıklı hayırlı bir evlat nasip et nicesine inşallah amin ecmain 🤲🌹
Amin kuzum amin inşAllah olucak Rabbim nasip edicektir sanada :KK60:

Kızlar akşam dileğimizi gül ağacına gömüp sabah gün doğmadan mı almamız gerekiyor yani sahurda alabilirim o zaman dimi. Birde şehirde yaşıyorum ben bulunduğum bölgede gül ağacı yok ama camımda saksıda küçük gülüm var oda olur mu?

Ben her sene yazıyorum küçük bir kağıda, ve evde saksıda ki gülümün toprağına gömüyorum. Gömdükten sonra Hıdırellez duası var onu okuyorum. Sonra almıyorum duamı ordan. Çok şükür yazıpta gerçekleşmeyen dileğim yok.

Ben her sene yazıyorum küçük bir kağıda, ve evde saksıda ki gülümün toprağına gömüyorum. Gömdükten sonra Hıdırellez duası var onu okuyorum. Sonra almıyorum duamı ordan. Çok şükür yazıpta gerçekleşmeyen dileğim yok.
Aaa yazıp bırakıyor muyuz öyle tamam canım o zaman akşamdan gömiyim ben

İlla gül ağacı olmasımı gerekiyor?

Çok yaptım ben ya her sene yan apartmana annemle hırkız gibi gidip kağıdı gömmeye çalışmalar filan tam komedi show :))))) bu sene pek mümkün değil zaten dileğim de yok tek istediğim şu korona illetinden kurtulmak dua edicem kadir gecesi de bu gece olabilirmiş annem öyle dedi

Hıdırellez ya da Hıdrellez, Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar'da kutlanan mevsimlik bayramlardan biridir.

Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğu düşünülen Hızır ile denizlerin hakimi olduğuna inanılan İlyas'ın yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülür ve kutlanır.

Hıdırellez 2020 yılında 5 Mayıs Salı akşamı başlayacak, 6 mayıs Çarşamba ikindi ezanında bitecek.

Eki Görüntüle 2630079

Hıdırellez niyeti :
Evinize, mutfağınıza, gelirinize İlyas Peygamberin duası..
Tıkanmış, yavaşlamış, durmuş işlerinize
Hızır'ın eli değsin, bedeninize, sağlığınıza buluşmalarının gücü aksın..
Hayatınıza neşe, keyif, huzur ve bereketin hayırlısı gelsin..

Sevgiyle hıdırellez'iniz hayırlı ,dualarınız kabul olsun inşallah ...
Amin inşallah hepimizin gönlünden geçeni kabul etsin rabbim

Ben karsta yaşıyorum.Burda nerden bulacam gül ağacını☹️
Sadece gül ağacı değil ki asıl sorun ertesi gün akan suya atma meselesi dere,ırmak ve deniz gibi ben İstanbulda yaşıyorum ama yasaklardan dolayı gidip atma imkanı yok maalesef

Sadece gül ağacı değil ki asıl sorun ertesi gün akan suya atma meselesi dere,ırmak ve deniz gibi ben İstanbulda yaşıyorum ama yasaklardan dolayı gidip atma imkanı
YYa
Sadece gül ağacı değil ki asıl sorun ertesi gün akan suya atma meselesi dere,ırmak ve deniz gibi ben İstanbulda yaşıyorum ama yasaklardan dolayı gidip atma imkanı yok maalesef
Yapamiyoz yanii☹️

X