5 aylık bebek ateş ve grip

snsnmdvl

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
559
531
28
Merhabalar 5 aylık bebeğimin 3 gündür ateşi inip çıkıyordu biz belki diş geliyordur diye düşündük ama 4ncü gün ateşi 39.2 yi gördü fitil verdim ve doktora götürdüm doktor baya bakındı grip olmuş dedi, burnu akmıyor öksürük de yok burun damlası veriyorum, fitil ve calpol yüzünden ishal de oldu sonra doktor önerisiyle biogaia damla aldım ishal için, şuan 6.cı gün. Ateş hala var ama en yüksek 38,5 oluyor günde iki kere ateş çıkıyor gibi oluyor calpol ile düşürüyorum. Yarın da tekrar ateş olursa doktora götüreceğim. Bana grip gibi gelmiyor ama kusma falan da yok çok da güzel yiyor. Ateşi çıkcak diye endişelenmekten başım ağrıyor artık. Bu tarz belirtiler gösteren bebişler varsa cidden grip yüzünden mi böyle yada gripse de ne zaman geçer?

Benim oğlumda 8 aylik 2 gecedir perisaniz 40 derece atesi oluyor ve hiç düşmüyor acile getirdim çocuk doktoruna getirdim yemiyor içmiyor bizim bebeğimiz ates çok zormuş kizim 8 yaşında hiç böyle şey yaşamadım kızımda
Insallah bir an önce bütün yavrular iyi olur

Yeni nesil virusler bence bunlar. Benim kizimda 6 yasinda, ayda bir kez, 3-4 saatligine atesi cikiyor. Vucudundaki virusler kendilerini bir gosterip geri cekiliyorlar bence. Ates dusurucu vermeye devam edin. Atesinin cok yukselmesine izin vermeyin. Isterseniz daha cok guvendiginiz bir hekime gidin bu sefer.

Benim oğlumda 8 aylik 2 gecedir perisaniz 40 derece atesi oluyor ve hiç düşmüyor acile getirdim çocuk doktoruna getirdim yemiyor içmiyor bizim bebeğimiz ates çok zormuş kizim 8 yaşında hiç böyle şey yaşamadım kızımda
Insallah bir an önce bütün yavrular iyi olur
Size de mi grip dediler? bende 3 saatte bir kaldırıp 200 ml calpol veriyorum uykumuz da altüst oldu. Sizde ateşi çıkmadan verin kontrol altında kalsın hep. Uyuyor yada ateşi yok diye vermediğimde 1 saate 38,5 u görüyorum. Çoğu kişi verme diyor ama bana doktor fitil yerine 4 saatte bir calpol vermen daha iyi dedi. 39 u görürsem duş ve 1 çay kaşığı dolven 40 civarında da direk fitil ve hastaneye koşuş.

Yeni nesil virusler bence bunlar. Benim kizimda 6 yasinda, ayda bir kez, 3-4 saatligine atesi cikiyor. Vucudundaki virusler kendilerini bir gosterip geri cekiliyorlar bence. Ates dusurucu vermeye devam edin. Atesinin cok yukselmesine izin vermeyin. Isterseniz daha cok guvendiginiz bir hekime gidin bu sefer.
Bebeklere özel grip gibi sanki bize de bulaşmadı

Evet grip ama oğlumun atesi basinda en çok 39.7 görüyor ve nerdeyse hiç düşmüyor bir yarın olsun insallah ne olacak gece daha kötü oluyor acilde de hicbirsey yapmıyorlar doktor da dedi senin evde yaptığından ekstra başka bisey yapmıyorlar diye allahim bütün yavrularımızı korusun sağlık versin inşallah

Tekrar doktora götürdük. Salgın olduğunu, havadan bile bulaşabileceğini, doktor çocuklarının bile hasta olduğunu söyledi. Antibiotik falan kullandırmayı sevmiyorum, burnunu nemli tutun hep, d vitaminini arttırın, demir ilacını kesin dedi. Akşam ateşlenmesin diye calpol verin ama sabah ateşinde 38,5 olunca verin, ateş olursa daha çabuk atlatır dedi. Bol bol emsin, çiş miktarı az ise su da verin ateşe iyi gelir rahatlatır dedi. Geçmezse cuma günü tekrar arayacağım kendisini. Hayırlısıyla bebişler atlatıcak~

X