5 aylık bebek bezde turunculuk

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
142
67
30
Bebeğimin idrarında turunculuk var araştırdığımda susuzluktan kaynaklı diyor ama sürekli emen bi bebek ek gıda almıyor artık su mu vermeliyim?
Bu ara günde 1 en fazla 2 kez kaka yapıyor ama ishal şeklinde eskisi gibi kakada pütür noktalar yok. Bundan da susuzluk olmuş olabilir mi?
Ben beslenme şeklimi biraz değiştirdim kilo verebilmek için. eskiden yemediğim yumurta, zeytin, yoğurt, kefir, yeşillik gibi şeyler beslenmeme ekledim. Şimdi hangisinden kaynaklı bilmiyorum.
İşin ilginci önceden daha sağlıksız hazır gıdalar yiyordum bebekte ishal olmuyordu 😏

Bebeğimin idrarında turunculuk var araştırdığımda susuzluktan kaynaklı diyor ama sürekli emen bi bebek ek gıda almıyor artık su mu vermeliyim?
Bu ara günde 1 en fazla 2 kez kaka yapıyor ama ishal şeklinde eskisi gibi kakada pütür noktalar yok. Bundan da susuzluk olmuş olabilir mi?
Ben beslenme şeklimi biraz değiştirdim kilo verebilmek için. eskiden yemediğim yumurta, zeytin, yoğurt, kefir, yeşillik gibi şeyler beslenmeme ekledim. Şimdi hangisinden kaynaklı bilmiyorum.
İşin ilginci önceden daha sağlıksız hazır gıdalar yiyordum bebekte ishal olmuyordu 😏
Benim kizimda da yasadik..genelde yazin olurdu... ilk gordugumde cok korkmustum.. sonra bikackez belli aralikla tekrar etti. Su an 5 yasinda ustunden zaman gectigi icin kac aylikti hatirlamiyorum
.ama her seferinde dr a goturduk tahlil yapardi. Kristallenme mi oyle bir adi vardi..

Susuzluk dediği yeterli beslenememe, benim minik doğdu hastanede mamayı az verdirdiler süt hemen gelmeyince turuncu oldu, doktor mamayı cogaktn dedi, bol bol emzirin

X