Kekler - Pastalar 5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

Çok teşekkürler kızlar... bende nişanlıma doğum gününde yaparım inşallahopuyorumnanaktan

lok_sade_1.gif

bu lokumdanmi yapiyorsun yani??

alinti yaptigin pasyadaki gibi prussuz mu oluyor peki??

bende yana done glikoz srubu falan ariyordum ya kolayi varmis

ne güzel bi fikir ben de bim de satılan yumuşak şekerden yapıyordum ama artık bunu denerim çok sağol canım..

canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

harıka olmus valla denemem lazım ne gerek var oyle glıkoz surubu bılmem ne al sana seker hamuru ellerıne saglık canım cok guzel olmus,paylasım ıcınde tesekkurler

paylasimin icin cok tesekkurler arkadasim ben de duymustum bunu ama nasil yapildigini bilmiyordum
acikcasi bu sekilde olani bana cok daha saglikli geldi, seker hamurlu pastalari sirf sagliksiz oldugunu dusundugum icin tercih etmiyordum.
saolasin :))

kızlar lokumda glikoz surubu var zaten yani işimize gelio lokumla olması ugrasması yok pudra sekeri lokum hamur oluo zaten yukarda arkadasımızda yapmıs bende yapıp eklemiştim bir topiğe ama buraya eklemişmiyim bilmiorum
rica ederim kızlar işinize yarar umarım

heyy süpermiş bu hihoyyyt
ben de deniyiciyim mutlaka süprizzzzz

you_know canım şeker hamurunu pastaya kaplamadan önce dışını kremayla kaplıyor muyuz?Yoksa arasına sürdüğümüz krema yeterli oluyor mu?birde süslemek için kullanılan inciler çok pahalı mı onlardan da almak istiyorum da

çok süper bişi buu bende pasta yapmasını çok seviyorum ama süsleme konusunda zorluk çekiyodum
bir ay sonra eşimin doğum günü onun pastasını çok güzel süslemeyi haya ediyorum şimdiden yerimseniben

yardımcı olabilirm canım istersen benim yaptıgım pastalar var netten bakıp model model yapıorum şimdiden ellerine sağlık diiim

you_know canım şeker hamurunu pastaya kaplamadan önce dışını kremayla kaplıyor muyuz?Yoksa arasına sürdüğümüz krema yeterli oluyor mu?birde süslemek için kullanılan inciler çok pahalı mı onlardan da almak istiyorum da

hayatım inciler poşette doluuuu 10 lira fln eminönünden almıstım ben gıda boyalarımı incilerimi

anlamadıgım bırsey var pastanın uzerını kaplamak ıcın ne yapmak lazım
yanı mıktarı ne hamurun???
oklava gıbı bıseyle aclıp pastanın ustunemı sabıtlenıyor??
nasıl o kadar pürüssüz oluyoCADIARZU
nasıl kaplanıyor???kafamçokkarıştı
neyle yapışıyor yada tutuyor????
çiçek dısındakı sekıller nasıl olusturuluyo???eyvahedigeldismile
çok soru sordum sanırımmmbilmiyorumkismile

pastanın üzerine krema sürmüomusun bu lokumlada hamuru yapıp oklavayla acıosun ve pastayı kaplıosun masaya örtü örter gibi çiçek dışındaki sekilleri hayal gücünle olusturuosun artık ne diiim

X