5. Sinema Günleri 4. Anket "Pia"

buyruunn

• imJuli (temmuzda)

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    6
  • Anket Kapalı .
Missa, basiniz sagolsun :/

bende yeniden izliyorum bir bölümünü izledim ..saniyorum bölerek izliycem..ben bir pink floyd hayrani olarak belki abartili gelebilir size ama muziklerde geri aldigim icin sürekli..sarap gibi sarkilar,,asirlar sonra bile hala pink ployd calicak ve dinlenilecek

aslinda "doors"uda önericektim bu hafta..2 muzikal olmasin diye önermedim..

izledigim yere kadar sunu gecirdim aklimdan "büyük adamlar, büyük acilardan dogar" cemil mericin böyle bir sözümü vardi? yada benzeri?
sen bilirsin atlantis, schopenhauer in felsefesine göre hayat acidan ibaret diymi?

e böyle olunca elbet aci..karamsar olmak istemiyorum ama.. o cocuk icin aci..gercekte aci..bitmek tükenmek bilmeyen ihtiraslar hirslar yüzünden aci

of bidibidi yapasim geldi

durun ben sizlere sorular sorayim..
(haftanin filmi müzikal oldugu icin umarim kelalaka kalmaz)

en sevdiginiz muzik tarzi nedir?ve o tarzin en sevdiginiz grubu yada sanatcisi kim?
bir grupta en sevdiginiz ensturuman nedir?

birde eger seviyorsaniz en sevdiginiz oink floyd sarkisi?:)

sen bize soramazsın canım nıhahahaha... kimin haftasıysa herkes ona soru soruyor. bu hafta sen mercek altındasın.. üf tv filmi gibi oldu çok sıkıcı. iki arada derede giriyorum. daha detaylı yazabilmek isterdim. sevgiler saygılar öperim.

Missa başın sağolsun canım.

evett pia bu hafta sorular sana :)
benim klasik sorularımı cvplamak istermisin :KK70: :KK17:

Kendinle bütünleştirdiğin , yada sevdiğin bir film karakteri var mı ?

Bir filmi karantinaya al desem , hangi film olurdu ?

Bir çok defa izlediğin , sıkılmadığın bir film varmı ? Yoksa ikinci kez açıp bir filmi nadirmi izlersin?

Hangi film seni epey güldürdü , hangi film ağlattı ?

Takip ettiğin aktör ve aktris?

Film replikleriyle aran nasıl ? Varmı hiç unutamadığın bir replik ?

Sinema deyince aklına gelen kült bir sahne ?

İlk 3 filmin:)?

Film seçimlerini neye göre yaparsın ?

Hangi tür filmler ilgini çeker , daha çok ne tür filmler izlersin ?

Türk sineması ve yönetmenleriyle aran nasıldır ?

Takip ettiğin yönetmenler var mı?

Sana göre en iyi soundtrack ?

Missa, basiniz sagolsun :/

bende yeniden izliyorum bir bölümünü izledim ..saniyorum bölerek izliycem..ben bir pink floyd hayrani olarak belki abartili gelebilir size ama muziklerde geri aldigim icin sürekli..sarap gibi sarkilar,,asirlar sonra bile hala pink ployd calicak ve dinlenilecek

aslinda "doors"uda önericektim bu hafta..2 muzikal olmasin diye önermedim..

izledigim yere kadar sunu gecirdim aklimdan "büyük adamlar, büyük acilardan dogar" cemil mericin böyle bir sözümü vardi? yada benzeri?
sen bilirsin atlantis, schopenhauer in felsefesine göre hayat acidan ibaret diymi?

e böyle olunca elbet aci..karamsar olmak istemiyorum ama.. o cocuk icin aci..gercekte aci..bitmek tükenmek bilmeyen ihtiraslar hirslar yüzünden aci

of bidibidi yapasim geldi

durun ben sizlere sorular sorayim..
(haftanin filmi müzikal oldugu icin umarim kelalaka kalmaz)

en sevdiginiz muzik tarzi nedir?ve o tarzin en sevdiginiz grubu yada sanatcisi kim?
bir grupta en sevdiginiz ensturuman nedir?

birde eger seviyorsaniz en sevdiginiz oink floyd sarkisi?:)

O mealde sözleri vardı Pia Meriç'in, Dosto ve Biz isimli denemesinde Dostoyevski'nin yaşadığı acılarla yaratıcılığı arasında bağıntı kurulur, farklı alanlarda eserler verseler de yaratıcılığın kaynağı aynı acıdır bence - Dostoyevski ve Pink Floyd grubunda ve daha nicelerinde...

Schopenhauer acıya pozitif anlam verir, zira en mutlu anın bile yok olması muhtemeldir ama acı kalıcıdır, gerçektir, hazların yaratığı o sahte mutluluk yanılsamasından eser yoktur, iliklerine dek hissedersin, o nedenle mutluluğu değil en az acıyla yaşamı geçiştirmeyi salık verir filozof, sınırlarını daralttıkça sana acı veren anlar da kaybolur der. İzole bir hayatta acıdan kurtulma ya da defalarca dibe vurup yine de hayata dahil olma, acıyı olsa da sonuna dek yaşama hangisi evladır bu da sorun üzerine düşünecek insanın ikilemi bence. =)

Bu insanlar deliliğin sınırlarında geziyor bence, itici güç toplum tarafından baskı altına alınamamış güçlü tutkularından, bir bütünün parçası olmak yerine bireyselliğine sarılmalarından ileri geliyor. İnsan kendine yaklaştığı ölçüde toplumun beklentilerini karşılamakta da eksik kalır, iç ve dış uyumu bozulunca, üstüne varoluş sancısı da eklenince acıdan doğan deha ortaya çıkıyor herhalde.

Pink Floyd'un Embryo ( 1970 konser kaydı, David Gilmour enfestir) Julia Dream, Set the Controls for the Heart of the Sun en sevdiğim parçalarından. Bir de Careful With That Axe Eugene; psychedelic müziğin en iyi örneklerinden.

Senin hangisidir Pia?

Bu insanlar deliliğin sınırlarında geziyor bence

kesinlikle..belkide mücerred deliler..bütün insani duygulari dibine kadar yasiyorlar...aski tutkuyu hirsi isyani
bazen bir yazari,sairi okurken hayaller duruyor
bir müzigi dinlerken zaman duruyor..queendede cok hissederim bu duyguyu
yani evet, deli bunlar
yine cemil mericin bir sözü geldi aklima ve yine yarim yamalak :S kim, cemiyetin üvey evladiydi ? :)
(bende iyi alistim:) )

ben neredeyse hepsini severim..yalniz simdi the wall demek istiyorum ..
sözler ve müzigin ritmi schopenhauerin dedigi gibi degilmi? aci da bi umut yok mu?

sevgili prenses biraz düsüneyim sorulari
baktim simdi bi coguna "eee yok, eee hayir" gibi cevaplar cikti hep :)
bir zorliyayim ben hafizami

guvastanema,mercek altina alinabilicek bir bünyem yok :) bende sorayim sizde sorun.yoksa, söylüyorum bi tv programindan bile cok daha sikici gecebilir:)

"Büyük adam, kucağında yaşadığı toplumun üvey evlâdı dünkü, yarınki, ötelerdeki bir toplumun çocuğu." =))

Schopenhauer'in müzik üzerine düşünceleri de dikkate değerdi zaten, tez konumdu, bir dönem yoğun okumalar arasında beni de kendi karanlığına çekiyordu, sıyrıldım mı sıyrılamadım mı o karanlıktan o bile meçhul=))

Ben toplumun tüm marazi saydığı hisleri taşıyan kişileri çelişkileriyle Dostoyevski kahramanlarına benzetirim, "Öteki"nin baş kahramanı gibi ya bölünürler kendi içlerinde, birçoğu "yeraltında" yaratır en güzel bestelerini, biraz Dimitri'dir hedonist ahlaklarıyla, biraz Alyoşa'nın naif ruhunu taşırlar, bir kısmı da tamamen bu dünyanın kirlenmişliği karşısında Prens Mişkin kadar "budala"dır belki de=)) bence...

Yazılarını keyifle okuyorum, yoğun duygularını bence ifade edebiliyorsun sen aksini iddia etsen de=)) yazmaya devam=))

Bu arada bu sinema organizasyonu bana çok keyifli geliyor, baştan beri güzel filmler izledik, birbirimizin sinema zevkiyle birlikte düşüncelerini de az çok öğrendik, amacını da aşıp daha kapsamlı bir paylaşıma yol açıyor, ne güzel:)

kendine haksızlık yapıyorsun Pia, keyifle okuyorum yazdıklarını. güzel paylaşımlarınıza iki kelam ederek katılmak isterdim ama iş bitmiyor yorgunluk bitmiyor:KK43: Yazdıklarınızı okuyabiliyorum anca.

Missa başınız sağolsun...

Prensesim sınırlı orjinal dvd koleksiyonumun en nadide parçasıdır, indirmedim ben yani, ama nette vardır yahu yalnız bendeki dvd İngilizce, Türkçe altyazı var mıdır bilemem...

canım benım lımıtlı ınternetım bıkac kere nette ızledım
sonra gelen faturaya
sastım kaldım o yuzden artık fılmı nette ızlemıyorum canım

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar haftasonu dedem vefat etti. O yüzden film izleyebileceğimi sanmıyorum. Daha sonra muhakkak izler, yorumumu yaparım ama bu hafta beni pas geçin

canım benım
basın saolsunn
mekanı cennet olsun ınsallahh
allah sabır versın tatlımmm

pıacım bılıyorsun dısardan sıparısle allıorum
fılmı haftasonuna sarktı ızlemem cumartesı elımde olcak fılm kusura bakma gecıkme ıcın canım

"Büyük adam, kucağında yaşadığı toplumun üvey evlâdı dünkü, yarınki, ötelerdeki bir toplumun çocuğu." =))

Schopenhauer'in müzik üzerine düşünceleri de dikkate değerdi zaten, tez konumdu, bir dönem yoğun okumalar arasında beni de kendi karanlığına çekiyordu, sıyrıldım mı sıyrılamadım mı o karanlıktan o bile meçhul=))

, "Öteki"nin baş kahramanı gibi ya bölünürler kendi içlerinde, birçoğu "yeraltında" yaratır en güzel bestelerini, biraz Dimitri'dir hedonist ahlaklarıyla, biraz Alyoşa'nın naif ruhunu taşırlar, bir kısmı da tamamen bu dünyanın kirlenmişliği karşısında Prens Mişkin kadar "budala"dır belki de=)) bence...

Yazılarını keyifle okuyorum, yoğun duygularını bence ifade edebiliyorsun sen aksini iddia etsen de=)) yazmaya devam=))

Bu arada bu sinema organizasyonu bana çok keyifli geliyor, baştan beri güzel filmler izledik, birbirimizin sinema zevkiyle birlikte düşüncelerini de az çok öğrendik, amacını da aşıp daha kapsamlı bir paylaşıma yol açıyor, ne güzel:)

bence o karanlikta bogul..cikicagin aydinlik basit bi yanilgi belkide..benim gözüm yükseklerde,ben ebedi saadeti istiyorum..cefasina raziyim:)

ah prens miskin ne tatli bir budalaydi..ay ne guzel söyledin evet "Ben toplumun tüm marazi saydığı hisleri taşıyan kişileri çelişkileriyle Dostoyevski kahramanlarına benzetirim"

gogol un ölü canlarini okudun mu?oradaki cicikov ne kadar sefilse prens miskinde benim icin o kadar asil

kendine haksızlık yapıyorsun Pia, keyifle okuyorum yazdıklarını. güzel paylaşımlarınıza iki kelam ederek katılmak isterdim ama iş bitmiyor yorgunluk bitmiyor:KK43: Yazdıklarınızı okuyabiliyorum anca.

tesekkürler..cok iyi anliyorum..bazen hepimiz yasariz o yogunlugu..kolayliklar:)

pıacım bılıyorsun dısardan sıparısle allıorum
fılmı haftasonuna sarktı ızlemem cumartesı elımde olcak fılm kusura bakma gecıkme ıcın canım

ne demek mazeretini biliyoruz..olsun ne guzel film elinde olucak..izlediginde yazarsin fikrini

evett pia bu hafta sorular sana :)
benim klasik sorularımı cvplamak istermisin :KK70: :KK17:

Bir çok defa izlediğin , sıkılmadığın bir film varmı ? Yoksa ikinci kez açıp bir filmi nadirmi izlersin?

daha cok okudugum kitaplardaki karakterlerde yasiyorum bunu..filmlerde emmm hömm JOKER diyebilirim

surreal bir filmdi..aradim ama adini bulamadim..hani (italyan mi emin degilim) zengin aileler eglenmek icin bir yerde kücük cocuklara genc kizlara akla hayale gelmiycek asagilamalar yapiyorlardi..o filmin karantinaya alinmasini isterdim

nadir izlerim..oglumun istegi uzerine avatarin mavi, büyülü dunyasina bikac kez girmistik.. mutlaka vardir bikac kez izledigim savas filmleri ..Braveheart ,The man in the Iron mask pearl harbor gibi
birde agir roman

filmlerde cok gülemiyorum..daha cok hani mm video kanallari var,,düsen , kayan insanlari gösterir, bebeklerin saskin hallerini fln onlara cok gülerim

en son cennetin cocuklari (iran filmi) ve kiz kardesim filminde cok duygulanmistim

yok:)

coooook coook..dövüs kulubu efsanesindeki tüm replikler
benimlede cok ilgisi yok ama bu demir maskeli adam daki "birimiz hepimiz hepimiz birimiz icin" diye yillarca evin icinde dolastigimi hatirlarim :)

yok :)ilk gelen yok:)
sayilirsa sorularini gördükten sonra düsündüm..esaretin bedelinde yasli adam hapisden cikiyor ama tutunamiyor hayata ve gidiyor

öyle bisey yok..cok zor

ruh halime ve kiminle izliycegime göre:)

belgesel,biyografi,tarih,müzikal,dram,gerilim, macera,komedi (siralama yaptim :) )

bilmem pek tanimiyorum fatih akin disinda..yani yönetmenleri tanimiyorum ama izleyip begendigim filmler cikiyor..tabutta rövasata, kirpi,son cellat,kiz kardesim,babam ve oglum,AGIR ROMAN gibi..güzel filmler var

hayir

Pearl Harbor,Braveheart . savas filmlerinde vangelisin,lorenanin müziklerini cok seviyorum

ama cevabim, agir roman agla sevdam

Ben aylardır unuttum ki burayı :kk77:
bir dahaki ankete mümkünse beni de katın noolur
hemen size yetişmeye çalışacağım.

bence o karanlikta bogul..cikicagin aydinlik basit bi yanilgi belkide..benim gözüm yükseklerde,ben ebedi saadeti istiyorum..cefasina raziyim:)

ah prens miskin ne tatli bir budalaydi..ay ne guzel söyledin evet "Ben toplumun tüm marazi saydığı hisleri taşıyan kişileri çelişkileriyle Dostoyevski kahramanlarına benzetirim"

gogol un ölü canlarini okudun mu?oradaki cicikov ne kadar sefilse prens miskinde benim icin o kadar asil

Okumadım ama Prens Mişkin ile ilgili düşüncelerine katılıyorum, sanırım beni en fazla etkileyen roman karakteri o olmuştu=)

Ben de klasik sorumu sorayım;

Sinema günlerine katıldığından beri izlediğin en ilginç film hangisiydi?

Prensesin uykusuyum canım özel mesaj kutun dolu o yüzden mesaj yollayamıyorum..Aldım..

Okumadım ama Prens Mişkin ile ilgili düşüncelerine katılıyorum, sanırım beni en fazla etkileyen roman karakteri o olmuştu=)

Ben de klasik sorumu sorayım;

Sinema günlerine katıldığından beri izlediğin en ilginç film hangisiydi?

günlerce anlattigim "man on wire-teldeki adam" olmustu

pia cevapları okumak çok keyifliydi , teşekkürler :KK34:

samimi olmaya calistim..eksikli oldu sorry

eksikli oldu diye düşünme bence, illa takip ettiğin bir yönetmen ya da aktör olmak zorunda değil ama bu organizasyonlar sayesinde eminim onlar da olacak.

yarın yeni anket günümüz sanırım. prensesfb hazırlıklı olsun diye yazayım dedim.

Son düzenleme:
X