50 günlük bebegim kalça çıkıklığı var yardım😢

Bayanlar 50 günlük bebegim de kalça çıkıklığı var. Sol kalça alfa 55 derece, beta 60 derecedir. Sag kalça alfa 59 derece, beta 53 derecedir. Ortopediye götürdük bize dogru düzgün bir açıklama dahi yapmadı ve bize bir şey önerdi. Adını unuttum bebegin ayagını ve kokuna takıkıyor havada kalsın diye bacaklar ayrılsın diye bizde almadık zaten çocugum kolik durmuyor onda hiç durmaz diye bende araştırdım çift bez baglanıyormuş öyle yapıyorum şimdi böyle olupda düzelen varmı 20 gün böyle devam edicem sonra yine ultrason çektiricem şimdiden teşekkür ederim
Doktorunuzun önerdiği şeyi yapmayıp buradan farklı yöntemler aramanız doğru mu?

Bebeğinize eziyet edip ağlamasına sebep sizmişsiniz gibi geliyor keşke doktorun dediğini yapsak biz onlardan daha iyi mi bileceğiz.

Geçmiş olsun, doktorun önerdiği şeyi alsaydınız keşke bi deneseydiniz. Belki alışırdı.
Teşekkür ederim. Evet ama benim kızım yerinde durmuyor bebek olmasına ragmen yere altını açmaya uzatsam bile çok aglıyor huzursuz bir bebek doktorun önerdigi ateli alsam hiç durmaz o yüzden almadım.

Bebeğinize eziyet edip ağlamasına sebep sizmişsiniz gibi geliyor keşke doktorun dediğini yapsak biz onlardan daha iyi mi bileceğiz.
Kendinizce öyle düşünebilirsiz ama netten bir baksanız atel nasıl bir ürün diye benim kızım zaten çok huzursuz bir bebek onuda kullanmaya kalsam hiç durmaz

Teşekkür ederim. Evet ama benim kızım yerinde durmuyor bebek olmasına ragmen yere altını açmaya uzatsam bile çok aglıyor huzursuz bir bebek doktorun önerdigi ateli alsam hiç durmaz o yüzden almadım.
Mükemmel bir çözüm. Siz iyi misiniz çocuk hasta kalçası çıkık. O çocuk engelli kalacak farkında mısınız. Sizi tanısaydım ihbar ederdim

Doktorun dediğini yapmayıp ordan burdan duyduğunuz hurafeleri yapacaksanız , çocuğun hayatını karartacaksanız (ki böyle yapanların çocuklarının devlet tarafından ellerinden alınması gerekiyor) hastaneleri meşgul etmeyin hanımefendi. O bahsettiğiniz ekipmanı bebeğine takan çok yakınım biri var, çocuk da düzeldi ekipman da çıktı. Yeterli olur mu bilemedim.
Kendinizi haklı görebilirsiniz ama benim kızım çok huzursuz bir bebek altını açmaya uzatsam bile çok aglıyor ateli de taksam çocuga hiç durmaz el kol havada sizin bahsettiginiz çocuklar gibi uslu degil. (hiçbir anne çocugunun böyle aglamasını zorda kalmasına seyirci degildir) bende kiçocugumu düşünüyorum sadece başına böyle bir durum gelen varmı diye sormuştum ama herkes güzel konuşmaz.

Bayanlar 50 günlük bebegim de kalça çıkıklığı var. Sol kalça alfa 55 derece, beta 60 derecedir. Sag kalça alfa 59 derece, beta 53 derecedir. Ortopediye götürdük bize dogru düzgün bir açıklama dahi yapmadı ve bize bir şey önerdi. Adını unuttum bebegin ayagını ve kokuna takıkıyor havada kalsın diye bacaklar ayrılsın diye bizde almadık zaten çocugum kolik durmuyor onda hiç durmaz diye bende araştırdım çift bez baglanıyormuş öyle yapıyorum şimdi böyle olupda düzelen varmı 20 gün böyle devam edicem sonra yine ultrason çektiricem şimdiden teşekkür ederim
Küçük açılarda çift bez söylüyor doktor o yetiyor ama sizin açılar büyük çocugun ortez kullanması gerekir aksi halde düzelmez ve büyüdükçe düzelmesi daha zor oluyor doktor ne dediyse uygulayın güvenmediysen başka doktora git ama kafana göre takılma hayatı boyunca onu etkileyecek bişey çünkü ortez ile düzelmezse ameliyat oluyor zaman geçtikçe daha zor bir hal alıcak yol yakınken keyfinizi düşünmeyi bırakın çocuk durmaz falan demeyip dogru tedavi uygulayın çocuk bu aglar durmaz gayet normal şeyler saglıgından gelecek yaşantısından önemli mi

Küçük açılarda çift bez söylüyor doktor o yetiyor ama sizin açılar büyük çocugun ortez kullanması gerekir aksi halde düzelmez ve büyüdükçe düzelmesi daha zor oluyor doktor ne dediyse uygulayın güvenmediysen başka doktora git ama kafana göre takılma hayatı boyunca onu etkileyecek bişey çünkü ortez ile düzelmezse ameliyat oluyor zaman geçtikçe daha zor bir hal alıcak yol yakınken keyfinizi düşünmeyi bırakın çocuk durmaz falan demeyip dogru tedavi uygulayın çocuk bu aglar durmaz gayet normal şeyler saglıgından gelecek yaşantısından önemli mi
Ewt başka doktorada götürücem aslında ultrason başka ultrason doktoruna özellikle götürmek istiyorum çünkü ultrason çekilirken kızım sürekli hareket halindedi ve doktor tutmamı istemedi öyle ölçtü belkide normal olan odur ama aklıma çok takıldı

Doktora guvenmediyseniz baska bir doktora cift bezin faydasi olup olmayacagini sorabilirsiniz. Benim bebegimin kalca cikikligi cift bezle gecti ama degerleri daha normale yakindi.

Lütfen hemen yarın icinize sinmediyse başka bir uzmana göstererek tıp ne öneriyorsa onu yapın çift bezle falan cocugu dahada darlamayin zaten cani aciyordur hepimizin ilk 3 ayi zor gecti simdiki cocuklarin hepsi kolik ben 3 gün hiç uyumadigimi bilirim üstelik sezeryan dikislerimde patlakti ama ayni durum basima gelseydi allahim korusun gozumu kirpmaz doktoru dinlerdim

Bacaklarını yan yana koyunca ki boğum çizgileri eşit mi ? Bence vakit kaybetmeden başka bir doktora hızlı bir şekilde götürün. Yazık değil mi ileri de topal kalınca
Ewt başka doktorada götürücem aslında ultrason başka ultrason doktoruna özellikle götürmek istiyorum çünkü ultrason çekilirken kızım sürekli hareket halindedi ve doktor tutmamı istemedi öyle ölçtü belkide normal olan odur ama aklıma çok takıldı

Kendinizce öyle düşünebilirsiz ama netten bir baksanız atel nasıl bir ürün diye benim kızım zaten çok huzursuz bir bebek onuda kullanmaya kalsam hiç durmaz
Canım benim benim kızım 12.günde ayakları alçılandı herşeyin çok iyi farkındayım ben ve benim yaptğım şeyler sayesinde sizin gibi düşünmediğim için kızım ameliyatsız kurtuldu ayakları düzeldi yoksa kızım hala çekiyor olacaktı o ateli dr kullanacaktı ayakları tekrar içe dönmesin diye.

Bacaklarını yan yana koyunca ki boğum çizgileri eşit mi ? Bence vakit kaybetmeden başka bir doktora hızlı bir şekilde götürün. Yazık değil mi ileri de topal kalınca
Ewt eşit çocuk doktoru da muayene eşitlik gördü. O yüzden tekrar başka ultrasın doktoru görsün istiyorum. Yarın başka doktora gidicem zaten

Yani çok ilginçsiniz gerçekten. Ne demek çocuğum durmuyor ağlıyor? İleride belki hayatı boyunca ağlamasına sebep olacaksınız, farkında değil misiniz ne kadar sorumsuz davrandığınızın? Varsın şimdi ağlasın. Kendi kendinize doktorculuk oynamayı bırakın gerçek doktor ne yapılmasını istiyorsa onu yapın.

Benim bebeğime demişlerdi.Bacakları havada tutan aparattan yazmışlardı korkup hemen aldık.1 ay kullanın gelin demişlerdi.Bir hafta düzenli kullandık ama sonra kızım istemediği için gün içinde sadece bir kac saat ancak kullanabildik sonrasında çift bez ve bacakları katlayarak yapılan egzersizden yaptım.
2.ay ölçmede bacak çook gerilemiş dediler aparatı takmaya devam edin.Yine cift bezle devam ettik.3.ay ise doktor yanlış ölçüm yapılmış bebek çok hareketli milimlik yanlış ölçümde böyle şeyler olabiliyor çocuğun hiç bir şeyi yok dediler.

Kız bebekler ve ilk çocuklarda daha sık görülebiliyor.Erkenden tedavi edildiğinde ameliyata vs gerek kalmadan düzeliyor.Korkmayın tedavisi olan bir şey sonucunda.
İşte benden bundan bahsediyorum bende yanlış ölçüm olduğunu düşünüyorum hatta eminim benim gözüm önünde ölçüldü beni anlayan çıktı o kadar saçma sapan yorumlar geldiki anlamadım sadece fikir almak istedim anneligime kadar laf edildi (annelikden anlamayan insanlardır kesin) saolun

Lütfen bunu ona yapmayın. Sizin belki bir kaç ay katlanacağanız ağlamayı allah aşkına ömür boyu çocuğunuza hediye etmeyin. Çaresi varken başka doktora da gösterip ne denirse uygulayın. Emin olun sonrasında büyüdüğünde o ağladığında çaresizliğinizle daha çok yıpranırsınız. Bebekler alışmaz gibi gözükür yapamam edemem dersiniz ama denemeden bilemezsiniz. Meme bırakıyorlar, bez bırakıyorlar , yeni şeyler öğreniyorlar elbette bir çok duruma adapte olabilirler. Bu kadar insan buraya yazmış nolur sizde gerekiyorsa ağlasın ama ömrü boyunca ben niye böyleyim anne demesin. O soru sizi de onu da yıkar. En kısa zamanda çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde tedavisini tamamlayıp ona gereken şartları sağlayıp sabır göstereceğinize inanıyorum çünkü siz bir annesiniz🙏❤️

Kalça çıkıklıgı var diyorsunuz çift bezle düzelmeyecek ki o aleti kullanın demiş. Bebekler zaten hep ağlar ilk aylarda onu geçtim kalçasındaki ağrıdan dolayı ağlıyordur belki de o yüzden ağlamadını nerden biliyorsun? Bu bi ihmalkarlık kusura bakmayın engelli kalma durumu var siz ağlıyor diye kullanmamayı seçiyorsunuz bebek bu ağlar da huysuzlanır da

Yazmayın arkadaşlar yazmayın. Son zamanlarda da böyle türler türedi. Ortaya Merhametimizi sorgulatacak, canımızı sıkacak konuyu atıp kaybolup gidiyorlar, üyelik iptal ediyorlar.

Aslında, bunu gibileri Aile ve sosyal politikalar bakanlığına şikayet edeceksin. Belki bebeği tedavi ettirene kadar takip ederler.

Merhaba. Bnmde bebegim 55 günlük. 45 gunlukken sol tarafta kalca çıkıklığı dedi doktorum. 1 ay cift bez kullan bakalim dedi doktorum. Bu arada doktorum özel doktor. Dogumdan beri takip eden doktorum. Sizin doktorunuz baska birsey onerdiyse onu yapin doktorunuzu dinleyin. Umarim 1 ay sonra ikimizin de sıkıntısı kalmamis olur. Allah bebeklerimize saglik versin

Benim bebeğime demişlerdi.Bacakları havada tutan aparattan yazmışlardı korkup hemen aldık.1 ay kullanın gelin demişlerdi.Bir hafta düzenli kullandık ama sonra kızım istemediği için gün içinde sadece bir kac saat ancak kullanabildik sonrasında çift bez ve bacakları katlayarak yapılan egzersizden yaptım.
2.ay ölçmede bacak çook gerilemiş dediler aparatı takmaya devam edin.Yine cift bezle devam ettik.3.ay ise doktor yanlış ölçüm yapılmış bebek çok hareketli milimlik yanlış ölçümde böyle şeyler olabiliyor çocuğun hiç bir şeyi yok dediler.

Kız bebekler ve ilk çocuklarda daha sık görülebiliyor.Erkenden tedavi edildiğinde ameliyata vs gerek kalmadan düzeliyor.Korkmayın tedavisi olan bir şey sonucunda.
Merhaba cift bezle mi gecti. Benm doktorum cift bez kullanin dedi.

X