6+2 kalp atışı duyulmadı..

Doktora gitseydinz keşke ilaç fln verirlerdi. Bu arada benim o doktorun kötü söylemlerinden snra lekelenmelerim oldu. 1 hafta sürdü hatta sonra geçti
Ben dış gebelik de geçirdim o zaman da progestan kullandım düşecekse düşmesi cok zor oluyor o sekilde de çok müdahale etmek istemiyorum açıkçası artık

Hmm anladım. Ama yine de ihmal etmeyin bence. Beklemek süreci daha da yıpratıyor
Evet doktor o kadar olumsuz ki yoğun kanaman başlayınca hemen gel dedi. bir de sizi üzmek istemem ama daha önce düşükleriniz olmuş belirtileriniz olmuş muydu mesela kanama hemen mi başlar leke leke başlayıp sonra mı artar

Evet doktor o kadar olumsuz ki yoğun kanaman başlayınca hemen gel dedi. bir de sizi üzmek istemem ama daha önce düşükleriniz olmuş belirtileriniz olmuş muydu mesela kanama hemen mi başlar leke leke başlayıp sonra mı artar
Benim 7.haftadan snra hep leke şeklinde olurdu. Bazen pembe bazen kahverengi sürekli lekelerim olurdu. Ara ara yoğun kanamalarm da olmuştu. Ama hepsinde gittiğimde de bebekte sorun olmuyordu. Sancıyla beraber kanama geldiğinde o zaman maalesef yapacak hiçbişr kalmıyor. Ben bunda Biraz da o yüzden umutluyum. O lekeleri çok yaşamadm. Sadece işte ilk zamanlar oldu. Muhtemelen o da yerleşmeydi. Şimdiki kanama da umarm kan sulandırıcıdandır ve tekrarlamaz diye dua ediyorum

Benim 7.haftadan snra hep leke şeklinde olurdu. Bazen pembe bazen kahverengi sürekli lekelerim olurdu. Ara ara yoğun kanamalarm da olmuştu. Ama hepsinde gittiğimde de bebekte sorun olmuyordu. Sancıyla beraber kanama geldiğinde o zaman maalesef yapacak hiçbişr kalmıyor. Ben bunda Biraz da o yüzden umutluyum. O lekeleri çok yaşamadm. Sadece işte ilk zamanlar oldu. Muhtemelen o da yerleşmeydi. Şimdiki kanama da umarm kan sulandırıcıdandır ve tekrarlamaz diye dua ediyorum
Hmm sancı önemli o zaman.Insallah sağlıkla kucağınıza alırsınız teşekkür ederim 🌸

Merhaba herkese. Bugün sat göre 6+2 ama ultrasonda 6+0 çıktı. Vajinal da bakmasına rağmen kalp atışı duyulmadı. Kese şekli düzgün değil. Yolk salk embriyodan büyük. Bunlar istemediğimiz şeyler. Büyğk ihtimal düşükle sonuçlanacak dedi. Daha önce de çok yazdım buralara. Bilenler bilir. 2 düşüğüm olmuştu. Bu sefer de böyle olunca ne hissettiğimi bile bilemedim. Aslında umudum kalmadı. Var mı başına böyle bişe gelen. Sonradan kalp atışı duyan. Doktor hiç umut vermedi. Bu sefer de olmassa zaten bir daha denemeyeceğim. Pskolojik olarak yıprandm. Neden de bulamıyorlar zaten. Hamile kalmamda sorun yok. Ama işte sonrası sıkıntı. Çok şükür bir oğlum var. Rabbim ona sağlıklı uzun ömür versin. İlla kardeş isteyecektir. Ama ben elimden geleni yaptğma inanıyorum. Rabbimbi vermiyorsa vardır bir bildiği..

Alıntı
iyi ama bebeği duymak için 3000lerde olması gerekmez mi betanın
1000 civarı kese görünür demişti benim doktor

Benim de durumum aynı, son durumunuz ne oldu acaba?
Herkese iyi akşamlar ben geçtiğimiz hafta kürtaj oldum, kürtajdan önceki gün lekenme şeklinde hafif kanamam oldu hastaneye gittiğimde tekrar kontrol edildiğinde kalp atışı olmaması sebebiyle kürtaj yapıldı. Yarın kontrole gideceğim. Bu süreçte 4-5 gün hiçbirşey yapmadan durumu kabullendim. Bunda bir hayır olduğunu düşünüyorum. Evet çok üzücü çok ağladım çok üzüldüm üzüldüğüm günlerde olmaya devam ediyor. Allah’ım belki daha zor bir süreçte olmamak için yardım ettiğini düşünüyorum. Kendinizi sıkmayım akışına bırakın sizin sağlığınızda çok önemli eğer sonuç olumsuz olursa kendinizi suçlamayın. herşey de bir hayır vardır muhakkak size üzülme birşey olmaz yine olur diyecek kişiler olacak evet allah ın izniyle yine olacaktır. Ama şuan sonuç ne olursa olsun isyan etmeyip bol bol dua edin umarım en hayırlısı neyse sizin içinde o olsun 🙏🏻

Herkese selam. Ileride birileri okur ve umut olur diye yazmak istedim. 6+6 haftalik kalp atışını göremedik. Doktorum 1 hafta daha bekleyelim ama genelde %60 devam eder, %40 düsük ile sonuçlanır bu durum demisti. Cok sukur 1 hafta sonra 7+6da kalp atışını gorduk. O 1 haftanın 1 yıl gibi geldiğini yazmama bile gerek yok sanirim. Yani umut her zaman var 🙏🙏 simdi 9.haftadayim. Umarim sonuna kadar sağlıkla devam eder. ( Bebekten bebeğe de farklılık gösteriyor sanirim. İlk çocuğum oğlumda 6+3de hem kese, hem kalp atışını görmüştük. Bunda gozukmeyince asiri korktum. Ama her hamilelikte ayni olmuyormuş sanirim.)

Hatırlıyorum sizi kalp atışı mı zayıftı ? cok geçmiş olsun.bundan sonraki süreç için doktorunuz herhangi hir şey dedi mi biz kan pıhtılaşma testi ve genetik test yaptırcaz
evet kalp atışı zayıftı sonrasında da durmuş zaten , benim doktorum ilk kayıp olduğu için gerek görmedi yaptırıp yaptırmamakta çok kararsızım
Zaten ilk gebeliklerin %15-20 si düşük veya kayıpla sonuçlanıyor
2. gebeliğin tekrar düşük olma oranı %5 civarı bir prof. dr un açıklamasından edindiğim bilgiler
Labarouvarda çalışan kuzenim de testi yaptırsan bile şuan dayandırılacak bir şey yok yinede sen bilirsin dedi
çok arada derede kaldım

evet kalp atışı zayıftı sonrasında da durmuş zaten , benim doktorum ilk kayıp olduğu için gerek görmedi yaptırıp yaptırmamakta çok kararsızım
Zaten ilk gebeliklerin %15-20 si düşük veya kayıpla sonuçlanıyor
2. gebeliğin tekrar düşük olma oranı %5 civarı bir prof. dr un açıklamasından edindiğim bilgiler
Labarouvarda çalışan kuzenim de testi yaptırsan bile şuan dayandırılacak bir şey yok yinede sen bilirsin dedi
çok arada derede kaldım
Anladım benim ilk gebeliğim dış gebelik sonra 2 tane kimyasalım var poliplerim varmış onları aldırdım hamile kalmıştım bu en son olan.uzun süredir uğraştığımız için gercekten cok yiprandim,doktorumuzdan rica ettik devlette yaptiramazsam özelde yaptırmayı düşünüyorum.3 düşükten sonra bakiyolarmis normalde ama benim o kadar psikolojim kalmadı. pıhtılaşmaya bakilabilir bence siz bilirsiniz tabi

X