6 aylık bebeğime ek gıda ne verebilirim

Beybiumutlari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2022
1.123
517
Arkadaşlar merhaba bebegim 6 ay 1 haftalik. Sadece mama veriyorum hamileyim diye memeden kestim. Ek gıda olarak ne uygun şuan ne verebilirim. Uygun tariflerinize önerilerinize ihtiyacim var. Şuan sadece patates kabak havuç pirinç çorbası yapıp veriyorum. Bunun dışında verebileceğim uygun ne var. Ha bi de yoğurt veriyorum bazen.

Arkadaşlar merhaba bebegim 6 ay 1 haftalik. Sadece mama veriyorum hamileyim diye memeden kestim. Ek gıda olarak ne uygun şuan ne verebilirim. Uygun tariflerinize önerilerinize ihtiyacim var. Şuan sadece patates kabak havuç pirinç çorbası yapıp veriyorum. Bunun dışında verebileceğim uygun ne var. Ha bi de yoğurt veriyorum bazen.
Hamile olmaniz emzirmenize engel değil öncelikle onu belirteyim. Ek gıda da çok hızlı gitmişsiniz zaten.ben 6. Ayda tadimlara yeni başlamistim. 7,5 ay civarında kahvaltı+ tadım şeklinde devam ettim

instagramda cocuk doktoru mirac ergen var. gun gun ve ogun olarak liste atiyor. mutlaka bakmanizi oneririrm. genelde sebze ve protein agirlikli listeler ve cok ise yarayacak listeler😊

Emzirmeye devam edebilirsiniz. Ben blw yontemiyle ek gida vermistim. Arastirin isterseniz, biraz yorucu ama uzun vadede cok faydali

5 aylık olduktan sonra tadımlara başlattı gizim doktorumuz, 6da da tahminim tadım yaptırdıklarımızdan tek öğün yapardı veya tadıma devam ederiz. Bilemiyorum. Zaten tadım yaptırmak başlı başına bir iş, tattıracak o kadar yiyecek var ki 😅

Keşke 4 5 ay daha devam etseydiniz emzirmeye bir engel yoksa. Mevsim sebze meyvelerinden haşlayıp haşlayıp verin suan karıştırılmış yiyecekler için uygun değil zaten

X