Ağlayarak uyuyan bebek

busenurr

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2023
12
2
24
Merhaba, 6 buçuk aylık bebeğim var yaklaşık bir aydır uyku saatlerini filan düzenledim sayılır fakat sallayarak uyutuyorum ve ayağıma koyduğum gibi çığlık çığlığa ağlamaya başlıyor ve başka türlü uyumadığı için o şekilde uyutmak zorunda kalıyorum. 10 dakikada filan uyuyor ama uyuyana kadar ful ağlıyor. Ağlayarak uyutmanin doğru olmadığını biliyorum ve bende hiç memnun değilim kendimi çok kötü hissediyorum ama başka türlü de uyutamıyorum bir türlü. Uykusu geldiginde sadece ayakta ve kucakta durmak istiyor ama gözleri kapanıyor. Böyle ağlayarak uykuya dalması normal midir yoksa belli bir süreç böyle geçer ve düzelir mi? Tavsiyesi ve fikri olan var mı ?
(Karnının tok ve gazının olmadığına eminim)

Sallanmak istemiyor diye düşündüm. Ayakta kucakta durmak istiyosa belki o şekilde uyumak istiyodur. 10 dk değilde belki daha uzun sürebilir

Benim oglus da ayakta sallanmayi hic sevmezdi. 8-9 ay boyunca kucagimda uyudu. Kucaklayin ve oyle uyutun. Hem aglamaz hem de daha kolay uyur.

bebişim 10 aylık kucağımızda gezdirerek uyutuyoruz. ben de bundan hiç memnun değilim ama başka uyuma yöntemlerinde hiç uyumuyor😔 eğer uykusu geldiyse kucağımızda anında uyuyor

Merhaba, 6 buçuk aylık bebeğim var yaklaşık bir aydır uyku saatlerini filan düzenledim sayılır fakat sallayarak uyutuyorum ve ayağıma koyduğum gibi çığlık çığlığa ağlamaya başlıyor ve başka türlü uyumadığı için o şekilde uyutmak zorunda kalıyorum. 10 dakikada filan uyuyor ama uyuyana kadar ful ağlıyor. Ağlayarak uyutmanin doğru olmadığını biliyorum ve bende hiç memnun değilim kendimi çok kötü hissediyorum ama başka türlü de uyutamıyorum bir türlü. Uykusu geldiginde sadece ayakta ve kucakta durmak istiyor ama gözleri kapanıyor. Böyle ağlayarak uykuya dalması normal midir yoksa belli bir süreç böyle geçer ve düzelir mi? Tavsiyesi ve fikri olan var mı ?
Şimdi yemek yeme zevki gibi uyuma şekilleri de farklıdır.
Bebiş ses çıkararak uyuyabilir. Kimisi inler, kimisi bağırır, kimisi ağlar. Uykuya geçiş sürecinde kendini rahatlatmak için bunu yapan bebekler var.
Her şey normalse ve sadece uykuya geçiş evresinde yapıyorsa normaldir. Bir süre sonra bu davranışı bırakıyorlar. Gözlemlemişsinizdir ona göre karar verirsiniz. 🌸

Bence normal, benim oğlum da bir süre ağlayarak uykuya daldı hep, şu an 7 aylık olmak üzere artık ağlamıyor uykuya geçişlerde. Uyutma şeklimiz değişmedi yine sallıyoruz.

Gün içinde kaç uyku yapıyor kaç saat uyuyor. Gece kaçda yatıyor uykusu nasıl kaçta kalkıyor bunlar bir bütün. Gün içinde hergun aynı saatte uykuya geçir geçirmeden önce söyleyin şimdi uyku vakti uyuyacagiz sonra oyuna devam edeceğiz gibi . Uyku rutini ekleyebilirsiniz. . beyaz gürültü yada ninni açabilirsiniz bebekler rutini yapmaya başladığında uyku moduna girerler. Belki uyku aralıkları az veya çok . Çok uykusu olduğunda bebekler uykuya dalmakda zorlanır huysuzlanir veya uykusu olmadığında da aynı. Ekran var mı? Bakmadığı Sizin izlediginiz de dahil. Varsa vermemenizi ve acmamanizi tavsiye ederim.

Ben bebegımı hıc bı zaman sallamadım
Bı klasik muzık acıp kucaga alıp evın ıcınde ya yururuz esım ya da ben

Ya da hafif Bi tempo verırız oldugumuz yerde yıne kucakta ayakta.
Sallamak degıl yıne... Boyle uyur

Bazen ıkı dakıka da

Bazen 30-35 dakıka da 🤷
Ben bebegıme lavanta özüde verıyorum bı cay kasıgı ( ölçeği ayıyla kilosuyla orantılı ayarlandı)
Doktoruma sordum tabi
Biz yapıyoruz dedım
Uykuda yapıyor olur mu verelım mı dedım
Onay aldım
Sonra bıde devlete gidip Baska bı doktordan onay aldım
Kilosuna ayına gore ölçek ayarladı doktorum tabi 👍 kafama gore asla degıl

X