6 aylık bebeğimin yüzündeki kızarıklıklar

En5

Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2022
108
148
Arkadaşlar fikri olan yardımcı olabilirse sevinirim.
Bebeğim 6 aylık, yüzünde 5-6 tane böyle kabarcıklar var 3 gün önce falan 2 taneydi sonra böyle arttı yanağında da hafif nokta kızarıklıklar var sanki. Hafif öksürüyor arada. Ilk çıkan beyaz noktalı gibiydi sivilce sandım ama sanki sulular. Öpme kaynaklı, gıda kaynaklı ya da bir virüs kaynaklı olabilir mi acaba? Vücudunda yok ama Allah korusun kızamık falansa vücuda yayılması falan başlar mı diye korkuyorum. 9 gün önce aşıya gittik oradan bir şey mi kaptı diye korktum, herkese opturmuyorum da kardeşimin kucagindayken onun sivilcelerine dokunmus ondan olabilir mi?

Eklentiler

• IMG-20231022-WA0011.jpg
    IMG-20231022-WA0011.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG-20231022-WA0012.jpg
    IMG-20231022-WA0012.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 43
Merhaba geçmiş olsun. Ateş oldu mu bir kaç gün önce? Ateş sonrası böyle döküntü veren hastalıklar var. Yediklerinden dokunabilecek birşeyler olmuş olabilir. Islak mendil vs ile sildiğiniz bir şey yapmış olabilir mi?

Kızamığa benzemiyor ama siz gene de takipte olun. 6 aylıksa ek gıdaya yeni başlamışsınızdır besin alerjisi olabilir.

Merhaba geçmiş olsun. Ateş oldu mu bir kaç gün önce? Ateş sonrası böyle döküntü veren hastalıklar var. Yediklerinden dokunabilecek birşeyler olmuş olabilir. Islak mendil vs ile sildiğiniz bir şey yapmış olabilir mi?
Altinci hastalik onun adi ve dokuntuleri boyle degil. Bizzat kizim da yasadik. Bu daha ziyade sivilceye benziyor, yeni denediginiz bir besin var mi? E En5

Evet yeni seyler yedirmistim birde hep pamukla silerdim birkac kere islak mendille sildim dediginiz gibi iki konuya da dikkat edeyim, teşekkürler

Kızamığa benzemiyor ama siz gene de takipte olun. 6 aylıksa ek gıdaya yeni başlamışsınızdır besin alerjisi olabilir.
Sesli kaka yaptı ve biraz sulu sanırım bunlarda besin alerjisine isaretmis. Son uc gunlerde yedirdiklerime dikkat edecegim teşekkürler 🙏

Altinci hastalik onun adi ve dokuntuleri boyle degil. Bizzat kizim da yasadik. Bu daha ziyade sivilceye benziyor, yeni denediginiz bir besin var mi? E En5
Cok teşekkür ederim evet bir aydir ek gidaya gecti diye rahat davrandim iki urunde uc gun kuralina dikkat etmedim :KK43: size de cok gecmisler olsun

Cok teşekkür ederim evet bir aydir ek gidaya gecti diye rahat davrandim iki urunde uc gun kuralina dikkat etmedim :KK43: size de cok gecmisler olsun
Cok sagolun.

Yedirdiginiz şekerli ya da yagli birseye tepki vermis olabilir sivilce genelde karaciger tepkimesidir.

X