6 yaşında oğlum benimle uyuyor yeniden evleniyorum ve odasını ayırmak zorundayım tecrübesi olan var mı?

changetheworld

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2015
42
11
oğlumla doğduğundan beri beraber yatıyoruz.boşandığım için annemlerin evinde yaşıyoruz ve başka oda yoktu yada aynı odaya başka yatak sığmıyordu.artık oğlum büyüdü zaten yatakları ayırmam gerekirdi ama şimdi yeniden evleniyorum ve oğlumun odası olacak.bu konuyu açtığımda benimle uyumak istediğini söylüyor.çocukla birlikte yeniden evlenenler varsa yorum yapabilir mi? ve 5 6 yaş veya daha sonrası cocuguyla yataklarını ayıralanlar? teşekkürler

Kuzum öncelikle hayırlı olsun. Böyle bir durum yaşamadım ama yeni yuva kurup çocuğu ayırmak çocukta travma yaratabilir. İstenmediğini düşünebilir. Başka biri geldi, anne onu istiyor, beni istemiyor gibi düşünebilir. Ondansa henüz evlenmeden yatağı ayırmak, gittiği yeni evde de aynı şekilde devam etmek çok daha sağlıklı olur. Evet yatak ayırmak her şekilde zor. Ama evde yeni bir bireyin varlığında olduğunda, çocuk bundan istenmediğini düşünebilir. Ondansa şimdi ayırman çok daha sağlıklı olur

o dediğiniz maalesef mümkün diil salon da dolu çünkü.mecbur yeni eve geçince ayırabilicem:KK43:
Bencede gerekirse misafir odasında yerde serin kendinize iki karış bir yer ayarlasanız çok iyi olacak..Sonra evlenince annem beni yanında istemedi mantığı olur çok daha zorlanacağını düşünüyorum..hiç birşey yapamasanız bile uyku saatin geldi sen odaya gidip yat hadi diye alıştırın o uyuduktan sonra siz gidin yatağa

En kötü aynı odanızda bir yer yatağı yapıp ayırın bence. Dedikleri gibi sizden ayrılıp, düzeni değişince ve yeni biri hayatınıza girince bocalayabilir. Büyüdüğü için ayrıldığını bilsin.

Bencede gerekirse misafir odasında yerde serin kendinize iki karış bir yer ayarlasanız çok iyi olacak..Sonra evlenince annem beni yanında istemedi mantığı olur çok daha zorlanacağını düşünüyorum..hiç birşey yapamasanız bile uyku saatin geldi sen odaya gidip yat hadi diye alıştırın o uyuduktan sonra siz gidin yatağa
keşke mümkün olsa 2 abim var ve ne ben onlarla yatarım ne onlar beni ister zaten gece uyumuyolar.ayrı eve çıkınca odayı ayırıcam oğlum da bunu biliyor 1 yıla yakındır söylüyorum zaten.kendi odan kendi yatağın olacak ve büyüdün artık diye.kademeli ayıracaksam da o evdeyken yapabilirim.teşekkürler

Benim oğlumun 3yasinda odasını ayırmıştık ama sonra deprem vs bizle yatmaya başladı, odasında yatırıyordum yanimiza geliyordu.8yasina kadar bu böyle devam etti hamile kalınca artık yavaştan odasında yatmaya başladı şimdi gelmiyor.9.30yasinda ama sizin durum farklı basks biri olunca ona tercih ettiğinizi düşünecek,biz 9 ay zaman diliminde ayirdik sizinki birden olacağı için çocuk bundan etkilebilir. Kademeli olarak sizde evlenince ayırmalısıniz o zaman birden pat diye değil. Kendi odasının güzelliğini vurgulayin odasını kendi seçsin inşallah en az yarayla yeni düzene gecer

teşekkür ederim.evet ben de zaten nişanlımla konustum kademeli ayırmayı düşünüyorum.en azından ilk başlar onunla yatıp uyuyana kadar yanında kalıp sonra kalkmayı düşünüyorum.gece uyanınca (çiş ve su için hep uyanır) beni çağırınca gidip tekrar uyuyunca kalkmak gibi.ama bu süreç hep böyle gider alışamaz diye korkuyorum.o yzüden bu konuda tecrübesi olan varsa filmin sonunu merak ediyorum:)

teşekkür ederim.evet ben de zaten nişanlımla konustum kademeli ayırmayı düşünüyorum.en azından ilk başlar onunla yatıp uyuyana kadar yanında kalıp sonra kalkmayı düşünüyorum.gece uyanınca (çiş ve su için hep uyanır) beni çağırınca gidip tekrar uyuyunca kalkmak gibi.ama bu süreç hep böyle gider alışamaz diye korkuyorum.o yzüden bu konuda tecrübesi olan varsa filmin sonunu merak ediyorum:)
Valla annem yigenime bakıyor ananesine gidiyor bazen de 8 yaşında hala tek yatmak istemiyor uyutup yerine gidiyor artık annem cekyatta uyuyamiyor yigenim çok hareketli birde uyurken sizde uyutup biraz yanında durup sora gidebilirsiniz isterse tekrar gelir öyle alistirirsiniz

Valla annem yigenime bakıyor ananesine gidiyor bazen de 8 yaşında hala tek yatmak istemiyor uyutup yerine gidiyor artık annem cekyatta uyuyamiyor yigenim çok hareketli birde uyurken sizde uyutup biraz yanında durup sora gidebilirsiniz isterse tekrar gelir öyle alistirirsiniz
teşekkürler evet benim de aklıma başka bişey pek gelmedi inşallah yıllar geçmeden alışırlar

X