Bebek Beslenmesi 6Aylık bebek anneleri bakarmısınız lütfen bebek mama saatleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Dumadumadum

Verdiğim değer kadarsın..
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
5.342
38
Kızlar merhabalar
6aylık bir oğlum var.
Günde 5 öğün yediriyorum.
Bazen kalkış saatlerimize göre bu öğün 6 yı da bulabiliyor.
Yemek saatlerimiz ve yeme şeklimiz şu şekilde.
Ben doktorumuza soruyorum hep normal iyi diyor.
Bana pek iç açıcı gelmiyor bu yeme şekli ve mamaları.
Siz okuyup yorumunuzu yaparsanız kafam rahatlayacak yada ona göre birşeyler ekleyip çıkaracağım.

Sabah 9.00 60-70 gramlık kaşık maması bu genelde ballı irmikli oluyor içine 1,5 tatlı kaşık labne peyniri.
Başka birşey katamıyorum oğlum ne pekmez ne reçel ne tereyağ seviyor çünkü :KK43:

11.30 gene 60-70 gramlık tarhana çorbası yada ince kesilmiş hamur çorbası (blendardan geçirilmiş tabiki )

1.30 aynı ölçülerde gene bir kaşık maması sütlü pirinçli,8tahıllı,irmikli vs..

3.30 70 gramlık bir kavanoz maması (milupa organik bezelye patates-bebelac priinçli karışık sebze-bebelac kereviz patates kabak havuç bu karışımlardan biri işte )

5.30 yedirebilirsem 60 gram civarı yoğurt oda yerse tabi bigün yese diğer gün yemez benimki.Yoğurt yemezse kusarsa yada kabul etmezse bi kaşık maması daha...

7.30 son öğün karışık sebzeli pirinç unu, elmalı veya muzlu muhallebisi .

Bazen 2 ufak patatesi haşlayıp biraz süt ekleyip azda tereyağ katıp blendardan geçirip yedriyorum.
Yeme şeklimiz bu şekilde işte.
Doktorum kıymaya cevize başla dedi.
Bugün denedim ama sonuç felaketle sonuçlandı.Ağız dolusu kustu :KK43:
O kadar blendardan geçirdim kıymayı ama nafile gene diri kaldı gene.
Bu kıymayı cevizi nasıl yediricem ben çocuğuma bu konuda da yardım edin nolur :KK43: kafayı yicem. Buara sebze çorbası yemez benimkisi imkanı yok bin kez denedim ama nafile yok yok almıyor :KK43:
Kızkardeşimin oğlu 1 yaş 3 aylık hala blendardan geçirme yediriyor taneli yedirdiği an fena kusuyor onun gibi olmaktan korkuyorum nasıl alıştırıcam bilmiyorum :KK43: lütfen yardım edin düşüncelerinizi söyleyin.

Canım güle güle büyüt bebişini ,inşallah :nazar:
Ama sen hiç devam sütü vermiyor musun bebeğine? Hep kaşık maması yazmışsın
Aman dikkat et kabızlıkla falan uğraşırsınız sonra yazık o miniğime hep katı besleniyor
Canım öğüne sayın normal sanırım bu konuda bilgim yok bizim öğün sayımızda seninkiyle aynı
2 saatte bir en geç 3 saatte bir yedirmeye çalışıyorum.
Bende sabah kalkar kalmaz devam sütü(aptamil sevmedi...değiştirdik..bebelac 2)
Saat 10 gibi kahvaltı Cici bebe+haşlanmış yarım yumurta sarısı+1 çay kaşığı labne peyniri+1 çay kaşığı pekmez
sonra uyuyor uyanma saatine göre öğlenden önce uyanmışsa tekrar devam sütü
öğleden sonra uyanmışsa sebze çorbası kabak+patats+havuç
biraz oynadıktan sonra uyuyor saat 4 gibi kalktığında kaşık maması
bu şekilde devam ediyor yani bi katı bi sıvı almasına özen gösteriyorum
ara öğünlerde meyve suyu 60 ml falan..bazen o kadar bile içmiyor
yada bi kaç kaşık yoğurt..yoğurtu pek sevmedi ...
gece uykusuna yatacağı zaman muhallebi pişiriyorum
Canım kıymayı sormuşsun nasıl yapıyorsun çiğ kalıyor orasını anlamadım ama benim yöntemimi söyleyim umarım işine yarar.Ben ilk önce kıymayı yağsız bi şekilde tencerede kavuruyorum.sonra sebzeleri küp küp doğruyorum.
Pataes ,havuç,kabak,kuru soğan onları da kıymanın yanına ilave ediyorum ve üzerine su ekliyorum hepsi haşlanıyor
piştikten sonra blendırdan geçiriyorum hepsi birbirine giriyor zaten sonrada içiriyorum.
Ben bazen ççorbamı kemik suyuyla yapıyorum işte o zaman yiyor itiraz etmeden canım,önceden oğlum da yemezdi ama kemik ile yapılınca hoşuna gidiyor
bazen de kıymayla vardiyalı anlıcan :KK1:
bazen çorbaını çeşitlendirebilirsin de pirinç katabilirsin ,bulgur,mercimek...baklagile de ihtiyacı var artık yavrularımızın.
cevizi de muhallebisine yada cici bebeli kahvaltısında kullanabilirsin öğütülmüş olarak.
sağlıkla büyüt bebişini tatlım :emir_bebek: :emir_bebek:

Son düzenleme:
Yazmayı unutmuşum canım ben emziriyorum hala.
Bu öğünlerden sonra mutlaka emiyor benimkisi.
Devam sütü vermiyorum emzirdiğim için.
Gece 12den 6ya kadar da 3 saatte bi emer mutlaka.
Suda veriyorum.
Az evvel eşimin akrabalarından biriyle görüştüm bu aylarda o normal yemekleri blendardan geçirip veriyormuş baharatsız olanları tabiki.
Bende de zeytinyağlı pırasa vardı onu blendardan ezdim de birazdan yediricem bakalım yiyecek mi yese ne mutlu bana.
Kıymayı da önce senin gibi kavurup sonra biraz suda haşlıyormuş suyu bitince de blendardan eziyomuş onu da yapıp pırasaya kattım bakalım sonuç ne olacak canım dua et bana :KK43:
Bu tanıdıkla doktorumuz aynı bizim ona da doktoru söylemiş baharatsız acısız yemeklerden yedir 6.aylarda diye.
Cevizi blendar un gibi yapmyor ona nasıl çare bulucam bilemiyorum.
Buara canım tavuk bizim doktor 8.ayda dedi.
Sen veriyormusun bebeğine kaç aylık seninki.

Ah emziriyorsan o ayrı canım o zaman güzel böyle devam et canım
Baharatsız olduktan sonra yemeklerde de bi sorun olmaz sanırım
Ama yine de ben pek güvenip vermiyorum
Tavuk ben daha hiç vermedim ama çevremdeki herkes çorbasına falan haşlayıp koyuyor kıyma misali çektiriyorlar
Ben doktora sormayı unuttum tavuğu ya :26:
Sadece çorbasına sulandırılmış tavuk suyu katmıştım
İnternette de araştırdım millet tavuk ,balık,kıyma vs veriyorlarmış
Bende geçen hafta söylemesi ayıp balık almıştık parmaklarımın arasında yumuşatıp verdim az az :KK76:
İlk tatmasına rağmen gayet güzeldi :KK34:
hemşire bi tanıdık da balık kızartıp verme ızgara yada buğulama yedirebilirsin dedi
Ceviz bende daha hiç denemedim canım ama bakalım ne yapcaz dediğin gibi un gibi olmuyor ya yutabilir mi ki
Bi denemek lazım canım :18:
Ya ben yoğurtta tembellik yapıyorum sennki nasıl yiyor mu?
Yada nasıl yediriyorsun tatlandırıyor musun
Ben şeker falan da ilave etmiyorum yoğurdun tadını alsın diye
Arkadaşlarım pekmez falan ilave ediyor ama o zaman da yoğurdun ve pekmezin yararı birbirini yiyor
Dualarım seninle canım :nazar: :nazar: :KK6:
Bişey sorcam gün içerisinde ne kadar su vermemiz gerekiyor sordunmu canım doktora
Ben onu da unuttum zaten doktora gidince aklımda ne varsa uçup gidiyor :KK37:

Merhaba, yeme saatleriniz ve öğün sayısı gayet güzel hele birde ardından emiyor süper maşallah. eksik olarak kahvaltıda yumurta sarısı vermelisin.bide çok fazla kaşık maması var gibi geldi bana. bizim doktorumuz kıyma ve tavuğu 7. ayda başlıcaz dedi. benim kızımda 6 aylık ve bayadır çok iştahsız artık kavga dövüş 4 öğünü anca yiyor azar azar ve emmiyorda. yedirmeye çalıştığım listeyi yazayım bende
-9 10 arası kahvaltı: yumurta sarısı, tuzsuz peynir, pekmez, ıhlamur, bisküvi bunları ezip birazda 7 tahıllı kaşık maması ekliyorum.
-12 sebze çorbası: evde ne varsa hepsinden koyuyorum çorbasına, pişince biraz zeytinyağı ekliyorum, tel süzgeçten geçiriyorum, bazı günler çatalla ezip veriyorum ama pek yiyemiyor daha.
-öğleden sonra meyve püresi, elma, muz evde ne varsa artık
-5 6 gibi yoğurt veriyorum ama 2 kaşık anca yiyor
-8 gibi ya muhallebi yapıyorum yada kaşık maması
aralarda da 2 kere devam sütü içiyor anca 120 ml falan

Kızlar merhabalar
6aylık bir oğlum var.
Siz okuyup yorumunuzu yaparsanız kafam rahatlayacak yada ona göre birşeyler ekleyip çıkaracağım.

Sabah 9.00 60-70 gramlık kaşık maması bu genelde ballı irmikli oluyor içine 1,5 tatlı kaşık labne peyniri.
Başka birşey katamıyorum oğlum ne pekmez ne reçel ne tereyağ seviyor çünkü :KK43:

11.30 gene 60-70 gramlık tarhana çorbası yada ince kesilmiş hamur çorbası (blendardan geçirilmiş tabiki )

3.30 70 gramlık bir kavanoz maması (milupa organik bezelye patates-bebelac priinçli karışık sebze-bebelac kereviz patates kabak havuç bu karışımlardan biri işte )

5.30 yedirebilirsem 60 gram civarı yoğurt oda yerse tabi bigün yese diğer gün yemez benimki.Yoğurt yemezse kusarsa yada kabul etmezse bi kaşık maması daha...

Bazen 2 ufak patatesi haşlayıp biraz süt ekleyip azda tereyağ katıp blendardan geçirip yedriyorum.
Bu kıymayı cevizi nasıl yediricem ben çocuğuma bu konuda da yardım edin nolur :KK43: kafayı yicem. Buara sebze çorbası yemez benimkisi imkanı yok bin kez denedim ama nafile yok yok almıyor :KK43:
Kızkardeşimin oğlu 1 yaş 3 aylık hala blendardan geçirme yediriyor taneli yedirdiği an fena kusuyor onun gibi olmaktan korkuyorum nasıl alıştırıcam bilmiyorum :KK43: lütfen yardım edin düşüncelerinizi söyleyin.

canım benim oğlumda 6 buçuk aylık oldu ilk günler bende hazır mamalara çok yüklendim genelde mama verdim ama 2 haftada 800 gr falan aldı çok geldi bana bu oyüzden şimdi beslenme düzenimizi biraz değiştirdim sabah kalktığında emziriyorum aradan biraz zaman geçince kahvaltı hazırlıyorum 3 tane cici bebeyi 2 kaşık kaşık mamasıyla karıştırıyorum içine pekmez koyuyorum bide 1 gün yumurta sarısının yarısını diğer gün peynir koyuyorum dönüşümlü yani..biraz zaman geçince meyve püresi veriyorum,sonra sebze çorbası yada tarhana çorbası veriyorum çok zevkle yemiyo ama kaç kaşık yerse,ilk zamanlar yemeyince hemen kaşık maması hazırlıyodum ama artık yapmıyorum sonra yoğrt veriyorum en sondada yatmadan pirinç unu ve keçi sütüyle muhallebi yapıyorum içine az miktardada pekmez...bu arada bu öğünler arasında hep emziriyorum çünkü sebze çorbasını falan çok az yiyo..yani kaşık mamasını günde 2 kaşık sadece kahvaltıda veriyorum çok sağlıklı oldunu sanmıyorum çocukları biraz şişiriyo sanki...kıymaya falan daha geçmedik 8 .ayda diye biliyorum,senin patatesli süt tarifini beğendim yarın hemen yapıcam:)

Kızlar merhabalar
6aylık bir oğlum var.

canım benim oğlumda 6 buçuk aylık oldu ilk günler bende hazır mamalara çok yüklendim genelde mama verdim ama 2 haftada 800 gr falan aldı çok geldi bana bu oyüzden şimdi beslenme düzenimizi biraz değiştirdim sabah kalktığında emziriyorum aradan biraz zaman geçince kahvaltı hazırlıyorum 3 tane cici bebeyi 2 kaşık kaşık mamasıyla karıştırıyorum içine pekmez koyuyorum bide 1 gün yumurta sarısının yarısını diğer gün peynir koyuyorum dönüşümlü yani..biraz zaman geçince meyve püresi veriyorum,sonra sebze çorbası yada tarhana çorbası veriyorum çok zevkle yemiyo ama kaç kaşık yerse,ilk zamanlar yemeyince hemen kaşık maması hazırlıyodum ama artık yapmıyorum sonra yoğrt veriyorum en sondada yatmadan pirinç unu ve keçi sütüyle muhallebi yapıyorum içine az miktardada pekmez...bu arada bu öğünler arasında hep emziriyorum çünkü sebze çorbasını falan çok az yiyo..yani kaşık mamasını günde 2 kaşık sadece kahvaltıda veriyorum çok sağlıklı oldunu sanmıyorum çocukları biraz şişiriyo sanki...kıymaya falan daha geçmedik 8 .ayda diye biliyorum,senin patatesli süt tarifini beğendim yarın hemen yapıcam:)

Canım patatesi haşladığın suyu döküyorsun buarada o suda geçirmiyorsun blendardan biraz süt ve sadece tereyağ ekliyorsun kimi o patates suyunu da katıyor ama ben katmıyorum.
Ben doktoruma sormuştum kaşık mamasını istediği kadar yesin problem yaratmaz demşti.

Merhaba, yeme saatleriniz ve öğün sayısı gayet güzel hele birde ardından emiyor süper maşallah. eksik olarak kahvaltıda yumurta sarısı vermelisin.bide çok fazla kaşık maması var gibi geldi bana. bizim doktorumuz kıyma ve tavuğu 7. ayda başlıcaz dedi. benim kızımda 6 aylık ve bayadır çok iştahsız artık kavga dövüş 4 öğünü anca yiyor azar azar ve emmiyorda. yedirmeye çalıştığım listeyi yazayım bende
-9 10 arası kahvaltı: yumurta sarısı, tuzsuz peynir, pekmez, ıhlamur, bisküvi bunları ezip birazda 7 tahıllı kaşık maması ekliyorum.
-12 sebze çorbası: evde ne varsa hepsinden koyuyorum çorbasına, pişince biraz zeytinyağı ekliyorum, tel süzgeçten geçiriyorum, bazı günler çatalla ezip veriyorum ama pek yiyemiyor daha.
-öğleden sonra meyve püresi, elma, muz evde ne varsa artık
-5 6 gibi yoğurt veriyorum ama 2 kaşık anca yiyor
-8 gibi ya muhallebi yapıyorum yada kaşık maması
aralarda da 2 kere devam sütü içiyor anca 120 ml falan

Kaşık maması günde 3 defa veriyorum canım.
Doktor 5 kez bile verebilirsin dedi hatta.
Yumurta sarısını kahvaltıda yemiyor benimkisi.Kavanoz mamasına katıp veriyorum ne kahvaltıda nede kaşık mamasında yiyor çünkü.
Kavanoz mamasının tadı baskın olduğu için anlamıyor içinde yumurta olduğunu.
İki günde bir yumurta sarısını o şekilde veriyorum.
Terayağını da çorbasına ekliyorum .
Doktorum meyveyi de istediğim herşeye katabilceğimi söylemişti.

Ah emziriyorsan o ayrı canım o zaman güzel böyle devam et canım
Baharatsız olduktan sonra yemeklerde de bi sorun olmaz sanırım
Ama yine de ben pek güvenip vermiyorum
Tavuk ben daha hiç vermedim ama çevremdeki herkes çorbasına falan haşlayıp koyuyor kıyma misali çektiriyorlar
Ben doktora sormayı unuttum tavuğu ya :26:
Sadece çorbasına sulandırılmış tavuk suyu katmıştım
İnternette de araştırdım millet tavuk ,balık,kıyma vs veriyorlarmış
Bende geçen hafta söylemesi ayıp balık almıştık parmaklarımın arasında yumuşatıp verdim az az :KK76:
İlk tatmasına rağmen gayet güzeldi :KK34:
hemşire bi tanıdık da balık kızartıp verme ızgara yada buğulama yedirebilirsin dedi
Ceviz bende daha hiç denemedim canım ama bakalım ne yapcaz dediğin gibi un gibi olmuyor ya yutabilir mi ki
Bi denemek lazım canım :18:
Ya ben yoğurtta tembellik yapıyorum sennki nasıl yiyor mu?
Yada nasıl yediriyorsun tatlandırıyor musun
Ben şeker falan da ilave etmiyorum yoğurdun tadını alsın diye
Arkadaşlarım pekmez falan ilave ediyor ama o zaman da yoğurdun ve pekmezin yararı birbirini yiyor
Dualarım seninle canım :nazar: :nazar: :KK6:
Bişey sorcam gün içerisinde ne kadar su vermemiz gerekiyor sordunmu canım doktora
Ben onu da unuttum zaten doktora gidince aklımda ne varsa uçup gidiyor :KK37:

Canım pırasayı yedi benimkisi :)
Yarın da karnabahar ıspanak havuç haşlayıp çorba yapcam az prinçle inşallah yer bakalım.
Kaç defa cam şişede günlük süt alıp yaptım imkanı yok yemedi.
Yengem kiloyla açık süt alıp yapıyor onu da yiyor ama zar zor o da ısıtınca çok sulu oluyor ayran gibi.Benmari usul ısıtıyorum.
Hazır yoğurt yediriyorum bazen babymix şu meyveli danonelerden yediriyorum bazen de.
Biara devam sütüyle yoğurt yapıyordum bir ay felan hep öyle yemişti sonra bi bıraktı ağzına bile değdirmedi.
Doktoruma sormuştum devam sütüyle yoğurt yapıyorum felan diye.Devam sütüyle yoğurt olmaz olsa olsa mama olur onu yer demişti.
Günlük cam şişe süt al yap dedi ama benimki yiyormu onu sorduğu yok tabi.
Buarada sizinkiler kaç kilo doğdu şimdi kaç kiloda kızlar.Boyları felan nasıl gidiyor.Diş çıkarmaya başladılar mı.

kızlar bende birşey sorayım bizde daha dün 6 aylık olduk ve daha doğru dürüst ek gıdaya geçemedik cahilliğimden dolayı oğluma sadece yoğurt ve bazende meyve püresi verdim son 1-2 haftadır artık tamamen ek gıdaya geçeyim diyorum bu arada emziriyorumda . hani şu özellikle milupanın tahıllı, sütlü pirinçli,muzlu pirinçli valla ne yalan söyleyeyim hiç anlamıyorum bunlardan bir de gece için mi ne var karton kutularda öncelikle onlar ne oluyor ve almam gerekiyor mu ve hangisinden başlasam ki bunlar bildiğimiz pirinç unu mu beni aydınlatırsanız çok sevinirim birde labne yazmışsınız bebek labnesi var mı yoksa bizim yediğimiz herhangi labne olabilir mi ve son olarak yumurta organik mi olması gerekiyor ? ya son bişey daha neden milupa diğerlerine göre daha pahalı onun içinde pek bi bilgim olmadığı için kanımca pahalıysa iyidir diye düşünüyorum yanılıyor muyum yokda?

canım niye blendırdan geçiriyorsun?
ben hiç blendır kullanmadım.ek gıdaya başladığım ilk günden beri hep çatalla ezdim.
püreliye alıştırmalısın.ayrıca menünde güzel ama bence muhallebiye çok yüklenmişsin.

Peki siz gunde kac kez kasik mamasi veriyorsunuz. normalde 1 gunde kac kere kasik mamasi vermem lazim. bebegin gunluk menusunde neler olmali

benim oğlum 5.buçuk aylık.et ürünlerine 9.ayda geçilir diye biliyorum.inek sütünün de hiçbir yararı yok kızlar.eğer yoğurdu ondan yapıyorsanız tabi.ben yoğurdu devam mamasından denedim bi de dolaptan çıkınca güzel yedi.milupaya üyeydim.onun dergisinde de seninki gibi beslenme tablosu hemen hemen.:KK9:

Canım pırasayı yedi benimkisi :)
Yarın da karnabahar ıspanak havuç haşlayıp çorba yapcam az prinçle inşallah yer bakalım.
Kaç defa cam şişede günlük süt alıp yaptım imkanı yok yemedi.
Yengem kiloyla açık süt alıp yapıyor onu da yiyor ama zar zor o da ısıtınca çok sulu oluyor ayran gibi.Benmari usul ısıtıyorum.
Hazır yoğurt yediriyorum bazen babymix şu meyveli danonelerden yediriyorum bazen de.
Biara devam sütüyle yoğurt yapıyordum bir ay felan hep öyle yemişti sonra bi bıraktı ağzına bile değdirmedi.
Doktoruma sormuştum devam sütüyle yoğurt yapıyorum felan diye.Devam sütüyle yoğurt olmaz olsa olsa mama olur onu yer demişti.
Günlük cam şişe süt al yap dedi ama benimki yiyormu onu sorduğu yok tabi.
Buarada sizinkiler kaç kilo doğdu şimdi kaç kiloda kızlar.Boyları felan nasıl gidiyor.Diş çıkarmaya başladılar mı.

Aaa canım çok sevindim hep böyle devam etsn inşallah :nazar:
Bugünden de haberdar et bakalım vitamin deposu çorbasını da içecek mi? :26:
Yoğurdu pek oda sıcaklığında yemiyorlar ya mamaları ılık yemeye alıştıkları için sanırım
Bende devam sütüyle bi kere yaptım onda da cıvık gibi oldu ya sen nasıl yapmıştın bi anlatıversen :KK31:
Doktorların zaten bişey sorduğu yok !
Yemeyen çocuğa nasıl yedireceksek...
Canım benimkisi 3150 doğdu şimdi 7000 dedi aile hekimliğindeki hemşire
Birazcık sıska sanki ama dert etmiyorum artık sağlığı yerinde olsun da varsın sıska olsun :KK37:
Doktorumuz alttan iki dişi kabarmış dedi
Bu aralarda gece 4-5 kere uyanıyor ,ağlıyor
Diş sorunundan dolayı olduğunu düşünüyorum
Gece yatarken doktorun verdiği jele başlıcam bugün :KK34:

kızlar bende birşey sorayım bizde daha dün 6 aylık olduk ve daha doğru dürüst ek gıdaya geçemedik cahilliğimden dolayı oğluma sadece yoğurt ve bazende meyve püresi verdim son 1-2 haftadır artık tamamen ek gıdaya geçeyim diyorum bu arada emziriyorumda . hani şu özellikle milupanın tahıllı, sütlü pirinçli,muzlu pirinçli valla ne yalan söyleyeyim hiç anlamıyorum bunlardan bir de gece için mi ne var karton kutularda öncelikle onlar ne oluyor ve almam gerekiyor mu ve hangisinden başlasam ki bunlar bildiğimiz pirinç unu mu beni aydınlatırsanız çok sevinirim birde labne yazmışsınız bebek labnesi var mı yoksa bizim yediğimiz herhangi labne olabilir mi ve son olarak yumurta organik mi olması gerekiyor ? ya son bişey daha neden milupa diğerlerine göre daha pahalı onun içinde pek bi bilgim olmadığı için kanımca pahalıysa iyidir diye düşünüyorum yanılıyor muyum yokda?

Valla canım ben daha o karton kutulu olanlardan almadım
Kendim yapmayı tercih ettim muhallebisini falan
Ama alabilirsin de tabi hangisini tercih edersen o sana kalmış
Sonradan bebeğinin sevip sevmediğine göre değiştirirsin
Onlar pirinç unu değil canım ama pirinç unuyla yapılmış mamalara benziyor
Zaten üzerinde yazıyor hepsinin içeriği
Bildiğim kadarıyla gece için ayrı almana gerek yok ,almış olduğunu gece yatarkende yedirebilirsin
Ya da tarif ettiğimiz gibi muhallebi hazırlayabilirsin tok da tutar hem
Bebek labnesi yok canım , yani ben öyle biliyorum :KK23:
Bizim yediğimiz labneden ilave ediyorum,valla organik yumurta bulması da sorun
O da normal yumurta marketten aldığım
Canım valla ben Bebelac kullanıyorum , bebeğim aptamilden hiç hoşlanmadı
Kokusu da bi tuhaf bende bebelac başladım ve severek içiyor
Aptamil ile bebelac zaten aynı fabrika ürünü
Aptamil akıllı kutusundan dolayı o kadar pahalı diye duymuştum
ve içeriğinde yer aldığı söylenilen immunofortis olayı da hikaye diye haber çıkmıştı
Tabi bilemiyorum yine en doğru kararı annesi olarak sen vereceksin
Sağlucakla büyüt bebişini :nazar:

günde bir defa yeterli diye biliyorum canım
onuda anneler genelde akşam yatmadan önce veriyorlar tok tutsun diye
günlük menüsünde yoğurt,meyve,kahvaltı,sebze çorbası olmalı zaten
akşamda yatmadan önce muhallebi.ama ben muhallebi vermiyorum onun yerinde sebze çorbası yapıyorum
vitamin deposu çünki

Peki meyve suyunu nasıl veriyorsunuz tek başına mı yoksa yanında başka bişeyle mi?

ben tek başına veriyorum canım,
Bazen yemek istemiyor o zaman da mamasına katıp yediriyorum
Mamadan sonra su yerine meyve suyu verebilirsin
Tabi biraz bekledikten sonra,yoksa kusabiliyorlar :KK34:

ben hiç meyve suyu vermedim.hem püreli verdim meyveyi kaşıkla
siz meyve suyunu biberonla mı veriyorsunuz.

SLM kızlar
,önceden dediğim gibi oğluşumun 6ayına az kaldı.Geçen akşam yemeğe babanne geldi.Kucağına aldı başladı ekmeği yemeklerin suyuna batırarak oğluşuma vermeye.Anne ben onlara daha geçmedim çorba veriyorum o da tuzsuz az yağlı olaraktan yapıyorum.AAA olurmu hiç çocuk hep tatlılara alışır,tuzlu da ver alışmaz vsss vsss.BİR SÜRÜ LAF,TANTANA...:nazar:

Ekmek verilirmi veriliyorsa,beyaz mı farklı mı?
Tuz,1yaşına kadar böbreklere zararlı olduğu için verilmez diye okudum az da olsa veriyormusunuz ne kadar?
Kafam çok karışık :18:bu yeme zorluğu bizim nesillerin bebeklerinde var.Eskilerde yokmuş,acaba biz herşeyden sakınarak
biz mi yanlış yapıyoruz?

aynı şeyi düşünüyorum bazen
ben 8 aydan önce vermedim ekmek
şimdi az az veriyorum artık,doktora sorduğumda yemeklerin tadına baktırabilirsin artık demişti
8 aylık kontrollerde.okadarcıktan bişey olmazmış.aslında tam buğday ekmeği daha iyi ama
evde her zaman olmuyor.ben normal ekmekten tattırıyorum.bebek ekmekleride varmış ama ben hiç denemedim

X