Bebek Beslenmesi 6Aylık bebek anneleri bakarmısınız lütfen bebek mama saatleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
SLM kızlar
,önceden dediğim gibi oğluşumun 6ayına az kaldı.Geçen akşam yemeğe babanne geldi.Kucağına aldı başladı ekmeği yemeklerin suyuna batırarak oğluşuma vermeye.Anne ben onlara daha geçmedim çorba veriyorum o da tuzsuz az yağlı olaraktan yapıyorum.AAA olurmu hiç çocuk hep tatlılara alışır,tuzlu da ver alışmaz vsss vsss.BİR SÜRÜ LAF,TANTANA...:nazar:

Ekmek verilirmi veriliyorsa,beyaz mı farklı mı?
Tuz,1yaşına kadar böbreklere zararlı olduğu için verilmez diye okudum az da olsa veriyormusunuz ne kadar?
Kafam çok karışık :18:bu yeme zorluğu bizim nesillerin bebeklerinde var.Eskilerde yokmuş,acaba biz herşeyden sakınarak
biz mi yanlış yapıyoruz?

slm nidacım
Un ve unlu mamuller zararlı diye biliyorum içinde alerjenik maddeler varmış
Doktorumuzun bize verdiği ek gıda tablosunda öyle yazıyor
Ekmek,unlu mamuller,bal,inek sütü,domates,tuz,yumurta akı 1 yaşına kadar yasakmış.
Ama deiğin gibi annelerimiz bize neler neler yedirmiş
Biz gözümüzden sakınıyoruz ama ,Allah evlatlarımıza sağlık sıhhat versin

ben hiç meyve suyu vermedim.hem püreli verdim meyveyi kaşıkla
siz meyve suyunu biberonla mı veriyorsunuz.

Ben içiremiyorum suyunu püresini de yemiyor.

Ekmeği de geçen gün ıspanak yemeğine kattım mini bi parça.2kaşıkda mercimek çorbasıyla sulandırdım.
Blendarla ezdim iyice yemeği de.
Yedi öylece.

merhaba kızlar
dün aile hekimliğine gittim.artık herşeye tattırabilrisn,miktar önemli değil.çeşitliliği önemli dedi.İçim biraz olsun rahatladı.
Sabah emzirdikten sonra bebelac ballı irmikli kahvaltı paketine,bir çay kaşığı yumurta sarısı,bir ç.kaşığı labne peyniri,bir tatlı kaşığı pekmez verdim.
Sonra öğle civarı elma püresi ya da havuç suyu içine kan damlası.(aile hek.vermişti,tek içmiyo)
İlkindi devam mamasıyla yaptığım yoğurt
akşam bizle sofraya oturur ona özel az tuzlu tarhana çorbası(en besleyici o old.için)
gece yatmadan önce gece tahılı(milupanın)bunu biberonda içiyo içine 2adet cici bebe

En Büyük KKkızlar gece yine nöbetteyim.sizin de bebişlerinizin dişleri kaşınyormu.4aydan başladı kaşınmaya,ağzının suyu akmaya.6.aya girdik ama halen hzuursuz,havuç,soğan,jel bi yere kadar oyalıyor.memeden ayrılmıyor geceleri:KK53: 2saatte bir kalkıyor.:KK76:

emzieiyorsanız sütünüzde yetiyorsa niye devam sütü veriliyor anlamadım..benim sütüm öyle aşırı olmamasına rağmen doktor devam sütü verdirtmiyor artık..kilosuna bakmak gerekir tabi önce..

benim doktorum hastanede başhekim onun için ona çok güveniyorum...sabah kahvaltıda 2 tatlı kaşığı pekmez bir yumurta sarısı,anne sütünün içine bisküvi ya da tahıllı ekmek,ceviz birazda tahin verdi...ama ceviz ve tahin kahvaltıya başladıktan bir hafta sonra eklenecek...öğlen çorba..tarhana,yoğurt çorbası şehriye arpa mercimek tavuklu çorba...bunların içinde tavuklu hariç mutlaka kuzu kıyma eklettiriyor ve lor peyniri tuzsuz..ve ardından anne sütü...yoğurtta verdi biraz...sonra 3-4 gibi meyve püresi yanında yoğurt ardından anne sütü ..benimki yoğurdu çok seviyor...meyve az yiyor o yüzden ben meyve ile beraber hep veriyorum bir kaşık meyve bir kaşık yoğurt o zaman daha rahat oluyor..sonra saat 6 gibi akşam kıymalı zeytinyağlı sebze püresi..patates hep ekle dedi...kıymalı patatesli kabak,kıymalı patatesli enginar,karnıbahar,brokoli,bruksel lahana,bezelye yani aklınıza gelebilcek herşey ama bakla,patlıcan,soğan,bamya yasak ardından anne sütü...gecede 21-22 gibi pirinç unu ile muhallebi...ama benimkinin erkenden uykusu geliyor ben o yüzden en geç 20:30 gibi veriyorum dokuz gibi de uyuyor zaten...gece 24 sonrada anne sütü,devam sütü kesinlikle verme dedi.gündüz verilse de gece devam sütü yok.ben bebk sütü vermiyorum artık sadece emziriyorum..kilosu da ortalamadan bir kilo fazla yinede...bebekleri çok kilolu istemiyor doktorlar.

Merhaba bayanlar banada yardım edin lütfen kızım 5 buçuk aylık ama anne sütünü yeteri kadar almıyor birara bırakmıştı tekrar zorla başladık ama günde en fazla 2 defa oda az az alıyor ek gıdada veremiyorum hiç iştahı yok zorla inatla ağlayarak 1 2 kaşık yediriyorum ne yapmalıyım yardım edermisiniz?

Kızlar merhabalar
6aylık bir oğlum var.
Günde 5 öğün yediriyorum.
Bazen kalkış saatlerimize göre bu öğün 6 yı da bulabiliyor.
Yemek saatlerimiz ve yeme şeklimiz şu şekilde.
Ben doktorumuza soruyorum hep normal iyi diyor.
Bana pek iç açıcı gelmiyor bu yeme şekli ve mamaları.
Siz okuyup yorumunuzu yaparsanız kafam rahatlayacak yada ona göre birşeyler ekleyip çıkaracağım.

Sabah 9.00 60-70 gramlık kaşık maması bu genelde ballı irmikli oluyor içine 1,5 tatlı kaşık labne peyniri.
Başka birşey katamıyorum oğlum ne pekmez ne reçel ne tereyağ seviyor çünkü :KK43:

11.30 gene 60-70 gramlık tarhana çorbası yada ince kesilmiş hamur çorbası (blendardan geçirilmiş tabiki )

1.30 aynı ölçülerde gene bir kaşık maması sütlü pirinçli,8tahıllı,irmikli vs..

3.30 70 gramlık bir kavanoz maması (milupa organik bezelye patates-bebelac priinçli karışık sebze-bebelac kereviz patates kabak havuç bu karışımlardan biri işte )

5.30 yedirebilirsem 60 gram civarı yoğurt oda yerse tabi bigün yese diğer gün yemez benimki.Yoğurt yemezse kusarsa yada kabul etmezse bi kaşık maması daha...

7.30 son öğün karışık sebzeli pirinç unu, elmalı veya muzlu muhallebisi .

Bazen 2 ufak patatesi haşlayıp biraz süt ekleyip azda tereyağ katıp blendardan geçirip yedriyorum.
Yeme şeklimiz bu şekilde işte.
Doktorum kıymaya cevize başla dedi.
Bugün denedim ama sonuç felaketle sonuçlandı.Ağız dolusu kustu :KK43:
O kadar blendardan geçirdim kıymayı ama nafile gene diri kaldı gene.
Bu kıymayı cevizi nasıl yediricem ben çocuğuma bu konuda da yardım edin nolur :KK43: kafayı yicem. Buara sebze çorbası yemez benimkisi imkanı yok bin kez denedim ama nafile yok yok almıyor :KK43:
Kızkardeşimin oğlu 1 yaş 3 aylık hala blendardan geçirme yediriyor taneli yedirdiği an fena kusuyor onun gibi olmaktan korkuyorum nasıl alıştırıcam bilmiyorum :KK43: lütfen yardım edin düşüncelerinizi söyleyin.

6 aylık kızıma birşey yediremiyorum emmiyorda nasıl bir ogun hazirlamaliyim çok inat herşeyi çıkarıyor yememek için ağlıyor hiç iştahı yok kilosu daha 6 kilo boyuda 65 cm sizce iyimi?

6 aylık kızıma birşey yediremiyorum emmiyorda nasıl bir ogun hazirlamaliyim çok inat herşeyi çıkarıyor yememek için ağlıyor hiç iştahı yok kilosu daha 6 kilo boyuda 65 cm sizce iyimi?

X