Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 7 aylık bebeği olanlar yardımm

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
kuzey 2 aylık olduğundan beri dimdik durabiliyor basbiliyor ama bizimki de oturmayı sevmiyor.ya emeklicek ya böyle ayakta tutacaksın onu.

arkadaslar benımde cok bilmiş bi görümcem var hemsire kendisi.kızım 2,5 aylıkken bu nıye basmıyuo bo uyusukluk var bunda dıye benı panikletıyodu.benımkıde dik durmuyo basıo ama oturur vazıyette bıde sınırlendıgınde ve heycanlandıgında.simdi uc aylık ve cok bı gelişme yok.doktor normal bu cocuk dedı ama ınsanın aklında bı soru ısaretı kalıyo işte anlıoyorum senı canım.

merhaba arkadaşlar 6.5 aylık kabızlık sorunu olan bir kızım var medsille yumuşuyor ama doğal yollarla dışkısı yumuşasın istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan varmı

ben kızımı ara sıra bindiriyorum yürütece basmasına ve adım atmasına baya faydası :kahve:oldu ama çok uzun süre bindirmiyorum

Eğer bir bebek 3 gün kaka yapamıyorsa kabızdır.ve ben çok çaresiz kaldığım zaman ne fitil ne başka bir ilaç fayda etti.çok az saf hacı şakir sabunu küçük küçük parçalıyorum sonra avucumun içine koyup parmağımı ıslatıp yuvarlayıp fitil şekli veriyorum (normal bir fitilin yarısından az olacak şekilde yap) sonra makattan itip parmağımı az bekletiyorum hemen dışarı atmasın diye çok geçmiyo beş dakika sonra ne var ne yok yapıyo kakasını.ayrıca armut suyununda kabızlığa iyi geldiğini söylüyorlar ve bebeğini susuz bırakma her beslenmesinden sonra zorla olsada 2-3 çay kaşığı su ver , susuzlukta kabızlık yapıyor.

benim yavrum şuan 8 aylık 2 ay önceine kadar bizde çok çektik kabızlık saf zeytin yağını çok faydasını gördüm yok gaz yapar felan diyen çok oldu ama dr a sorum hayır çok da iyi gelir dedi sabahlar 1 tatlı kaşığı içiriyodum düzene girene kadar verdim.birde o saf zeytin yağı ile karnını saat yönünde ovaladım hem gazını yapıyo hemde bağırsaklarını çalıştırıyo dene istersen... birde kayısı yı kaynatıp şeker atmadan içiriyodum oda çok fayda etti bize.

normal gelişimine bırakın bebeklerinizi.ne zaman isterse o zaman tam bassın,istediğinde otursun,istediğinde yürüsün.zaten motor gelişimler tamamem DÜRTÜYMÜŞ ve ÖĞRETİLMEYLE kazanılamıyormuş.rahat olun...

benımde kızım 7 aylık.ve daha yenı yarım yarım basmaya basladı.kımısının cocugu emeklıyo valla.bende dıyorum acaba benımkınde bı sorunmu var dıye.sımdı basıyo ama emeklemenın e sı bıle yok.hemen aglıyo kucak ıstıyo.yanı emeklemesı ıcın yerde ogrenmesı lazm bu hareketlerı ama benım kızımı yere koydugumuzda basıyo cıglıgı.napcam bılmyrm.

X