Bebegim meme emmiyor mu?

doruk2313

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
18
1
38
Merhaba 9 aydir bebegim zorla emiyor uyurken emzirmeye calistim hep ama suan 9 aylik birkac aydir uykudan uyandigi an alip sallana sallana uykusu acilmadan emzirmeye calistim ben sunu merak ediyorum uyanikken denemekten vazgecmiyorum uyanikken tek memeyi 1 yada 2 dk tutyor digerine gectigimde onu ya alip birakiyor yada alip hic emmiyor agzinda bekletiyor yada hic almiyor eliyle kapatiyor agzini kendinj geri itiyor 7 aydir sagiyorum da ben mi abartiyorum normali nedir bilemedim cocugum emiyor da ben mi abartiyorum normali nasil olmali gercek bur meme reddi nasil olur onu merak ediyorum tecrube edenlere sormak isterim tek meme de 1 dakika kalmak bebegi doyurur mu normal mi ???? 7 aydir sagarak dogru yaptim mi 7 aydir biberonda verdim lansinoh orta akisli ile mecbur kaldim cunku siringayla devam edemezdim fikirlerini merak ediyorum

Sağdğınızı neyle veriyorsunuz başından beri. Biberonla veriyorsaniz bu redde neden olan odur. 3-4 ay arası benimde bebeğim reddediyordu .uzun emsin diye ayakta şarkılarla zıplayarak emzirdim tek yolu buydu. Sonra düzeldi gecici redler olabilir etrafa keşfetme asamisndaydi ozamn..kaşık biberonla takviye mamasını verdim. Üst üste verilen bütün biberonlar redde neden olur. Anne memesi şeklinde akışında hepsi yalan pazarlama hikayesi biberonda emme hareketiyle memeden emme çok farklı kolay olanı tercih eder bebekler. Kaşık biberon kullandım sonra silikon uçlu alıştırma bardağına geçtik en son 7 aylık pipetli suluklara geçtik. Hiç biri red yapmadı.

Sağdğınızı neyle veriyorsunuz başından beri. Biberonla veriyorsaniz bu redde neden olan odur. 3-4 ay arası benimde bebeğim reddediyordu .uzun emsin diye ayakta şarkılarla zıplayarak emzirdim tek yolu buydu. Sonra düzeldi gecici redler olabilir etrafa keşfetme asamisndaydi ozamn..kaşık biberonla takviye mamasını verdim. Üst üste verilen bütün biberonlar redde neden olur. Anne memesi şeklinde akışında hepsi yalan pazarlama hikayesi biberonda emme hareketiyle memeden emme çok farklı kolay olanı tercih eder bebekler. Kaşık biberon kullandım sonra silikon uçlu alıştırma bardağına geçtik en son 7 aylık pipetli suluklara geçtik. Hiç biri red yapmadı.
15 gunlukten beri sol tarafi red etme ile basladi genele yaydi sonra uyanik emmeyi red etti simdilerde uyurken bile ya cok az alio ya hic almio bazende emio biraz meme de uyuyor oylece 3 ay falan hep siringa ile verdim ama cok yorucu sonradan biberona gectim yani biberon yuzunden olmadi ilk dpgudgunda sarilik olmasin diye hemen sutum gelmeyince mama verdik esim ve annem yonlendirdiler ilk ay kilo az olunca doktor mamaya ragmen cocuk dusuk kilolu her emzirmeden sonra 60 cc ver dedi 6 aya kadar boyle gittim sonra ek gidaya gecince ek gidalari da red etti ben tabi emzirme git gide kotuye gidince 2 3 aylikken falam sagmaya basladim suan 9 aylik hala sagiyorum ama eskisi gibi degil daha duzensiz ve daha az uykudan uyandiginda da denemeye devam ediylrum

Benim cocugum istahsiz ek gidayi ilk kasikta agzimda tutuo annesutu yada mama biberondan ictigi oran da cok az onuda severek icmio biberonu agzindan 10 kere cikara cikara icio uyku da dpgdugunda beri sorunlu 20 dk uyuyo ben aptala dondun inan

Emzirmek benim icin nefret bi is oldu ustelik oglumda da ayni seyleri yasadim o da 8 ay zorlaaaaa emdi agzini kitledi hep sagdim kizda rahat etseydim keske ama yok
benım oglan zor emdi ama kızım emiyor sadece bir göğsü 🥺Allahım cok fena nasıl anlıyorsun ayırt edıyorsun 🥺

O kadar gicik ki anlatamam uykuda bile solu alip 10 saniye tuto birakio sag tarafi emip biraz orda uyuyo her seferinde soldan baslaya baslaya sag da sut cok azaldi
bende sağmak istiyorum aslında ma eşim gidip pompa getirim falan uğraşmıyor şimdilik artık kendi emsin diyorum

15 gunlukten beri sol tarafi red etme ile basladi genele yaydi sonra uyanik emmeyi red etti simdilerde uyurken bile ya cok az alio ya hic almio bazende emio biraz meme de uyuyor oylece 3 ay falan hep siringa ile verdim ama cok yorucu sonradan biberona gectim yani biberon yuzunden olmadi ilk dpgudgunda sarilik olmasin diye hemen sutum gelmeyince mama verdik esim ve annem yonlendirdiler ilk ay kilo az olunca doktor mamaya ragmen cocuk dusuk kilolu her emzirmeden sonra 60 cc ver dedi 6 aya kadar boyle gittim sonra ek gidaya gecince ek gidalari da red etti ben tabi emzirme git gide kotuye gidince 2 3 aylikken falam sagmaya basladim suan 9 aylik hala sagiyorum ama eskisi gibi degil daha duzensiz ve daha az uykudan uyandiginda da denemeye devam ediylrum
Benimde bir memeyi reddediyordu . Yani nasil anlıyor diyordum ilk solu veriyordum sanki çimdik attık itip memeyi canı yanmış gibi ağlıyordu sağı verince susuyordu emiyordu uzun uzun. tayzik sorunundna kaynaklı olduğunu okudum yatarak emzirince hiç sorun olmadı ben yatıyordum sırt üstü bebeğimi memenin üzerine koyuyordum yada arkama mümkün olduğunca yaslanip öyle emziriyordum. Ozamn reddetmiyordu sol tarafını .Sağım yapmak tayzik sorununa neden oluyor ondan kaynaklıdır. Neyse kısmet artık . Nasibi neyse almıştır. İştah sorunu demir eksikligindende olabilir kan değerlerine baktirdiniz mi ?

benım oglan zor emdi ama kızım emiyor sadece bir göğsü 🥺Allahım cok fena nasıl anlıyorsun ayırt edıyorsun 🥺
Emzirmeden sonra Bi gogus digerinden buyuk kaliyormus acaba dogru mu diger memeyi napiyorsunuz ben emzirme sonrasi ikisine de ayni anda sagiyorum lansinoh ciftli ile 2/3 devirde daha yuksek sagamam yara alio bebegin agzinda iken cok aciyor

Benimde bir memeyi reddediyordu . Yani nasil anlıyor diyordum ilk solu veriyordum sanki çimdik attık itip memeyi canı yanmış gibi ağlıyordu sağı verince susuyordu emiyordu uzun uzun. tayzik sorunundna kaynaklı olduğunu okudum yatarak emzirince hiç sorun olmadı ben yatıyordum sırt üstü bebeğimi memenin üzerine koyuyordum yada arkama mümkün olduğunca yaslanip öyle emziriyordum. Ozamn reddetmiyordu sol tarafını .Sağım yapmak tayzik sorununa neden oluyor ondan kaynaklıdır. Neyse kısmet artık . Nasibi neyse almıştır. İştah sorunu demir eksikligindende olabilir kan değerlerine baktirdiniz m

Benimde bir memeyi reddediyordu . Yani nasil anlıyor diyordum ilk solu veriyordum sanki çimdik attık itip memeyi canı yanmış gibi ağlıyordu sağı verince susuyordu emiyordu uzun uzun. tayzik sorunundna kaynaklı olduğunu okudum yatarak emzirince hiç sorun olmadı ben yatıyordum sırt üstü bebeğimi memenin üzerine koyuyordum yada arkama mümkün olduğunca yaslanip öyle emziriyordum. Ozamn reddetmiyordu sol tarafını .Sağım yapmak tayzik sorununa neden oluyor ondan kaynaklıdır. Neyse kısmet artık . Nasibi neyse almıştır. İştah sorunu demir eksikligindende olabilir kan değerlerine baktirdiniz mi ?
Ben onlarin hepsini denedim o memeyi tutmuyor skinca ondan damla damla gelirdi digerinde ip gibi birkac tane fiskiriodu o fiskirani daha iyi aldi sayilir ama zamanla onu da kisaltti ve uyanik emmeyi bitirdi derken son 7 8 aylarda ben hyanik denemeye devam ettim her zaman en cok red ettigini once verdim 1 dk tuttu ilgincki sut indiginde azcik emip birakio cocugun derdi aclik degil anlamadim ben

Bu emme sorunu yuzunden cocuga ek gida korkarak verdik doycak hic emmicek diye hissettimi ne hep agzinda tuto ek gidayi da red etti 9 aylik hic birsey yemio delirmek uzereyim

stres yapma 6 aydan sonra süt yaramaz zaten ilk 6 ay önemli ek gıda reddıde ara bir dönrm böyle olabılıyorlar yemek istemiyor az ara koy ki acıksın

X