8 gündür adet olmadım ama test negatif

burciut

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2022
109
41
Merhaba kızlar. Ben normalde süzwnli Adet oluyorum. Çocuk istiyorum bu bizim 2. Denememiz. Adetim 8 gün gecikti ve hala olmadım. Hiçbir adet belirtisi de yok. Sadece mide yanması yorgunluk ve çok sık idrara gitme var. 2. Gün kan testi verdim negatif çıktı. 7. Gün idrar testi yaptım oda tek çizgiydi. Sizce hamile miyimdir. Değilsem niye adet olmuyorum

Ne oldu durumunuz? Bende de gecikiyor nedenini merak ediyom.yarın kan testi yapıcam qaliba

ilk denemelerde hormonal dalgalanmalar sebepli gecikmeler olabiliyor, benim 10 gün olmuştu. Sürekli olmuyor zaten birkaç ay sonra düzene giriyor. Ancak sizin durumunuzun sebebini bilemiyorum fazla strese girmiş olabilir misiniz?

Merhaba kızlar. Ben normalde süzwnli Adet oluyorum. Çocuk istiyorum bu bizim 2. Denememiz. Adetim 8 gün gecikti ve hala olmadım. Hiçbir adet belirtisi de yok. Sadece mide yanması yorgunluk ve çok sık idrara gitme var. 2. Gün kan testi verdim negatif çıktı. 7. Gün idrar testi yaptım oda tek çizgiydi. Sizce hamile miyimdir. Değilsem niye adet olmuyorum
Son bir yıldır belli aralıklarla bu durumu yaşadım. Süreci uzun uzun yazmayacağım. Normal döngüm bozulmuştu. Erken hamilelik belirtileri de buna eşlik ediyordu ama kan testleri her defasında negatif çıkıyordu. Kadın hastalıkları bölümü de bir şey bulamamıştı. En sonunda reflü için gittiğim dahiliye bölümü sebebini buldu. B12 değerlerim çok düşmüş 1 ay boyunca her gün iğne yaptırdım. Hala normal döngüme erişemesem de ufak ufak düzene giriyor. Siz de bir baktırın derim.

Son bir yıldır belli aralıklarla bu durumu yaşadım. Süreci uzun uzun yazmayacağım. Normal döngüm bozulmuştu. Erken hamilelik belirtileri de buna eşlik ediyordu ama kan testleri her defasında negatif çıkıyordu. Kadın hastalıkları bölümü de bir şey bulamamıştı. En sonunda reflü için gittiğim dahiliye bölümü sebebini buldu. B12 değerlerim çok düşmüş 1 ay boyunca her gün iğne yaptırdım. Hala normal döngüme erişemesem de ufak ufak düzene giriyor. Siz de bir baktırın derim.
Dahiliye doktoruna ne söylediniz peki

ilk denemelerde hormonal dalgalanmalar sebepli gecikmeler olabiliyor, benim 10 gün olmuştu. Sürekli olmuyor zaten birkaç ay sonra düzene giriyor. Ancak sizin durumunuzun sebebini bilemiyorum fazla strese girmiş olabilir misiniz?
Stres hep var da 16 gün gecikmesi normal gelmiyor bana. Ultrasonda falan sıkıntı gözükmüyor

Ya hamilesinizdir, gec dollenme olmustur. Ya da stresten gecikme yasaniyor olabilir. 1 onceki ay ben de tarlusal kullandim (gecikmem yoktu ama yumurtam catlamadigi icin surec uzamasin diye doktor verdi), hap bittikten 10 gun sonra regl oldum. Hap bitti neden olmadim diye ekstra stres yapmayin, prospektusunde de en gec 10 gun icinde yaziyor olmasi lazim.

Dahiliye doktoruna ne söylediniz peki
Aslında kadın doğumun alanı olduğu ve bir şey bulamadıkları için ben bir şey söylemedim. Farklı bir hastalık için gitmiştim. Doktor adet düzenin nasıl diye kendisi sordu. Tabi ben de döküldüm. B12 eksikliğinden de olur deyip test istedi. İğneleri kullandığım süre ve onu takip eden bir kaç ay adet olmadım. İğneler de kesiyormuş onun bilgisini de vereyim. Bebiş düşünüyorsunuz sanırım, bir baktırın, zaten zamanla eski düzen geri geliyor.

X