8 haftalık gebelik ve vakumlu kürtaj sonrası

alisyalara

Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2023
232
154
28
Merhaba arkadaşlar 31 ekimde zorunlu kürtaj oldum bebeğimin kalbi durdu 8+3 de . Ben çatlatma iğnesi ile hamile kaldım . Şimdi daha kürtaj haftam dolmadan tekrar nasıl hamile kalırım ne zaman ilk adetimi görürüm onları düşünüyorum çok anne olmak istiyorum ve suan hala açım taze tekrar hamile kalabileceğimi düşünmek bana bu süreci kolay atlatmamı sağlıyor ne olur bana benim gibi olanlar yaşadıklarınızı anlatın kürtajdan ne kadar sonra ilk regliniz oldu hamile kalabildiniz mi ne zaman kaldınız bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen

Çok geçmiş olsun. Ben de ilk bebeğimi 10. Haftada kalp durması sebebiyle kaybettim ve kürtaj oldum. İlk reglimi kürtajdan 33 gün sonra oldum doktorum ilk reglden sonra deneyebilirsin dedi ve bu reglden sonra da hamile kaldım. İnşallah siz de en yakın zamanda kalırsınız.

Hekiminizin size abortus sonrası 6 ay çocuk düşünmeyin demedi mi? İsteğinizi anlıyorum ama o rahimin en az 3 ay dahi bile olsa toparlanması gerek ondan sonrası sağlıklı gebelik şansı bir nebze yüksek olur.

Çok geçmiş olsun. Ben de ilk bebeğimi 10. Haftada kalp durması sebebiyle kaybettim ve kürtaj oldum. İlk reglimi kürtajdan 33 gün sonra oldum doktorum ilk reglden sonra deneyebilirsin dedi ve bu reglden sonra da hamile kaldım. İnşallah siz de en yakın zamanda kalırsınız.
Yaaa çok mutlu oldum bende vakumlu kürtaj oldum doktor 2 ay korun dedi ama ben bir adet sonrası korunmayı düşünmüyorum çünkü zor hamile kaldım Allahım banada tez zamanda nasip etsin 🥺

Hekiminizin size abortus sonrası 6 ay çocuk düşünmeyin demedi mi? İsteğinizi anlıyorum ama o rahimin en az 3 ay dahi bile olsa toparlanması gerek ondan sonrası sağlıklı gebelik şansı bir nebze yüksek olur.
2 ay korun dedi bana bende bir adet dönemi beklemeyi planlıyorum zor hamile kaldım ben keşke 1 adet dönemi sonra tutsa

Merhaba arkadaşlar 31 ekimde zorunlu kürtaj oldum bebeğimin kalbi durdu 8+3 de . Ben çatlatma iğnesi ile hamile kaldım . Şimdi daha kürtaj haftam dolmadan tekrar nasıl hamile kalırım ne zaman ilk adetimi görürüm onları düşünüyorum çok anne olmak istiyorum ve suan hala açım taze tekrar hamile kalabileceğimi düşünmek bana bu süreci kolay atlatmamı sağlıyor ne olur bana benim gibi olanlar yaşadıklarınızı anlatın kürtajdan ne kadar sonra ilk regliniz oldu hamile kalabildiniz mi ne zaman kaldınız bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen
Bende boş gebelik sonucu zorunlu kürtaj oldum. Doktor 2 ay dinlenin dedi. Biz 5 ay falan bekledik şuan tekrar deniyoruz bakalım klomen kullandım. Normalde de adetlerim düzensizdi kürtajdan sonra olamadım 3 4 ay duphaston kullandım onun sayesinde hem hormonlar hemde adet düzene girdi.

Bende boş gebelik sonucu zorunlu kürtaj oldum. Doktor 2 ay dinlenin dedi. Biz 5 ay falan bekledik şuan tekrar deniyoruz bakalım klomen kullandım. Normalde de adetlerim düzensizdi kürtajdan sonra olamadım 3 4 ay duphaston kullandım onun sayesinde hem hormonlar hemde adet düzene girdi.
Allahım tez zamanda nasip etsin sizede bende çatlatma iğnesi ile hamile kalmıştm rabbim sağlıklı gebelikler nasip etsin bizlere

2 ay korun dedi bana bende bir adet dönemi beklemeyi planlıyorum zor hamile kaldım ben keşke 1 adet dönemi sonra tutsa
Kısacası biraz rahmin biraz toparlanması gerekiyor. Çok zor hamile kalan arkadaşım ilk bebeği 5 aylıkken yeniden hamile kaldı. Bunun böyle bir kıstası yok her şey olabilir. Umarım sağlıklı bir gebelik sonrası evladınıza kavuşursunuz.

Bende 3. Tüp bebekle hamile kalmıştım 8+2 de kalbi durmuştu Ocak ayında oldu bu olay kürtajdan sorna doktora korunalim mı dedim hiç gerek yok kendi kendine hamile kalamazsin zaten imkansız dedi 😬 temmuz ayında hamile olduğumu öğrendim kendiliğinden oldu asla birşey kullanmadım kurtajdan sonra adetim aynı düzende devam etti günüm geçince çok şaşırdım ama oldu çok şükür 8 sene sonra 🧿

Bende 3. Tüp bebekle hamile kalmıştım 8+2 de kalbi durmuştu Ocak ayında oldu bu olay kürtajdan sorna doktora korunalim mı dedim hiç gerek yok kendi kendine hamile kalamazsin zaten imkansız dedi 😬 temmuz ayında hamile olduğumu öğrendim kendiliğinden oldu asla birşey kullanmadım kurtajdan sonra adetim aynı düzende devam etti günüm geçince çok şaşırdım ama oldu çok şükür 8 sene sonra 🧿
Ya çok sevindim Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 💜

Bende 8 .hafta da kalp durmasıyla kaybettim bebeğimi ekim ayında vakumlu kürtaj oldum kanama falan olmadı hiç 3 ay korunun dedi doktorum ocak gibi tekrar düşünüyorum

selam benim de bebegimin gelisimi 5.5-6. haftada kalmis. 9.haftanin basinda kanamam basladi 1.5 hafta surdu kurtaj ya da ilac olmadi kendiliginden kanadim ve dusurdum. sonrasinda vajinal ve karindan ultrason ile 2 kez kontrol ettirdim gayet saglikli oldugunu rahimin de yumurtaliklarinda ve 1 reglden sonra tekrar deneyebilecegimi soylediler. Henuz regl olmadim ben kanamam 1 kasim gibi bitmisti. Bekliyorum hayirlsiiyla saglikla nasip olsun bizlere yeniden :) acikcasi korunmak da istemiyorum 1 reglden sonra

çok geçmiş olsun.ben de mayıs ayında kürtaj olmak zorunda kaldım 7+4 te kalbi durmuş. 45 gün sonra adet olabildim.sonra başka sıkıntılar oldu adetim gecikti ilişki sonrası kanamalarım oldu hep. 3 aydır korunmasız devam ediyoruz ama bu sefer de yumurtlama günü denk gelmedi nasip. cümlemize afiyetle nasip etsin. inanın zorlayınca olmuyor akışına bırakınca oluyor.bunu anlayana kadar çok stres çektim boşuna çekmişim.
görümcem benden 2 hafta önce kürtaj olmuştu. ilk adetten sonra gebe kaldı şu an sağlıklı. açıkçası her kadında süreç farklı. aynı olan tek şey stresin adet ve yumurtlama dönemini olumsuz etkilemesi

Herkese çoook geçmiş olsun bende klomen kullandım 3 ay sonra bıraktım bıraktığım ayın sonunda hamile olduğumu öğrendim. 9 haftalıktı kalb durdu dediler aldılar. Eşim ikiz ve eltimde de iki kez aynı durum yaşandı bende gidip TROMBOFİLİ PANELİNE ve Kromozom analizine baktırdım maalesef kan pıhtılaşmasından dolayı öldüğünü öğrendim. Lütfen sizlerde yaptırın 2 gebelikte direk iğne veya hap kullanırsınız .. Bizim 5 ay bitti bu ay başladık denemelere rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın..

X