8 haftalık gebeyim karaciğer enzimlerim yüksek çıktı

Canım size de çok geçmiş olsun; Allah hayırlı evlat versin tekrar.. Çok korkuyorum ben de bebeğime bişey olcak diye 10 gün oldu hastanelerdeyim enzimlerim yükseliyor, teşhis koyamadılar. Sebebi anlaşılmadı henüz. İnşallah bana bağışlar Rabbim yavrumu... Siz daha sonra gittiniz mi doktora tedavi oldunuz mu.. Hani en azından bi teşhis koyamadılar mı

normalde 30 haftalarda çıkıyor ama belli de olmuyormuş gebelik kolestazı için safra asitleri tahlilii yaptırdınız mı bende yeni yaptılar 26 haftamdayım bir haftaya belli olacak doktorunuza bir sorun derim

İnşallah canim. İnsan çok korkuyor ama Allaha güvenip O na siginiyoruz ne verirse hayirlisini versin..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aynen canım.. Bakalım hayırlısı :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

normalde 30 haftalarda çıkıyor ama belli de olmuyormuş gebelik kolestazı için safra asitleri tahlilii yaptırdınız mı bende yeni yaptılar 26 haftamdayım bir haftaya belli olacak doktorunuza bir sorun derim

Evet bakıldı safra asitlerinde sıkıntı yok; kaşıntım falan da yoktu.. Diğer bütün değerlerim normal henüz sebebi belli değil yükselişin ama çok şükür düşmeye başladı.. Geçirilen bi enfeksiyondan da kaynaklanabilirmiş öyle dedi doktorum bakalım İnşallah normale döner enzimlerim ileriki haftalarda yükselmez İnşallah

Arkadaşlar 8 haftalık gebeğim kontrol amaçlı yapılan testlerde AST ALT değerlerim 100 ün üzerinde çıktı ayrıca TSH da 6,9 çıktı bir hafta sonra tekrar test yaptırcam çok korkuyorum bebeğime bişey olcak diye; benim durumumda olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi

Gecmis olsun canim. Gebeligimin 29.haftasinda deli gibi kasininca test yapildi ve karaciger degerlerim cok yuksek cikti. Ursofalk diye bi ilac kullandim doguma kadar. Dogurunca cok sukur gecti. Bi sorun olmadi ama kasinti kabus gibiydi.

Gecmis olsun canim. Gebeligimin 29.haftasinda deli gibi kasininca test yapildi ve karaciger degerlerim cok yuksek cikti. Ursofalk diye bi ilac kullandim doguma kadar. Dogurunca cok sukur gecti. Bi sorun olmadi ama kasinti kabus gibiydi.

Teşekkürler canım; bebeğin de hayırlı evlat olsun İnşallah... darısı başımıza.. Hayırlısıyla kucağımıza alsaydık... Benim enzim artışını gebeliğe bağlı hiç bir hastalıkla bağdaştıramadı doktorlar :) kolestaz değilmiş, preeklamsi için zaten çok erken ki tansiyonum normal, derken tüm olasılıklar elendi en son yaptırdığım tahlilde düşüş vardı yani umut verici İnşallah tamamen normale döner :)

Teşekkürler canım; bebeğin de hayırlı evlat olsun İnşallah... darısı başımıza.. Hayırlısıyla kucağımıza alsaydık... Benim enzim artışını gebeliğe bağlı hiç bir hastalıkla bağdaştıramadı doktorlar :) kolestaz değilmiş, preeklamsi için zaten çok erken ki tansiyonum normal, derken tüm olasılıklar elendi en son yaptırdığım tahlilde düşüş vardı yani umut verici İnşallah tamamen normale döner :)

Kolestazin zaten sebebi belli degilmis. Dr um gebeligin basindan sonuna bunu yasayan bir dr arkadasi. Vardi ve sadece ilac kulland, cogul gebeler daha risk altinda dedi. Saglik ocagindaki dr sanirim karacigere basi cok fazla o yuzden galiba dedi.
Safra kesemde camur vardi lgisi varmi bilmiyorum, simdi tasa donustu. Dogumdan 4 ay sonra kuzularimin birinde bagisiklik dusmesi oldu. Dr lar hamilelikte ilac kullanimi yada asi yada premature dogum olmasindan kaynakli olabilir dedi.

Rabbim yavrunuzu size bagislasin.

Âmin... İşte benim 7+4 de yükseldi enzimlerim... kolestazda gebeliğin 2. Yarısından sonra oluşuyormuş... Şu an hiç bişey kullanmadım düşüşe geçti enzimler doktorum da geçirdiğin bi enfeksiyondan kaynaklanabilir dedi bakalım artık Allah bi daha yaşatmasın; çok zor günler geçirdim

Evet bakıldı safra asitlerinde sıkıntı yok; kaşıntım falan da yoktu.. Diğer bütün değerlerim normal henüz sebebi belli değil yükselişin ama çok şükür düşmeye başladı.. Geçirilen bi enfeksiyondan da kaynaklanabilirmiş öyle dedi doktorum bakalım İnşallah normale döner enzimlerim ileriki haftalarda yükselmez İnşallah

geçmiş olsun çok zor :KK43:

X