9 yaşındaki yiğenim regli oldu

ben regl olduktan sonra 7-8 cm uzandım 8? sınıfta boyum 168-170 ti 177yim ama annem 170 babam 2 metre yani genetik benimki. en azından 5-6 cm uzar diye düşünüyorum
Baya okuyoruz erken olanları çoğu uzamış mesela, eltimde çok uzun, kaynımda bol ortalaması ailenin yüksek. Ya sağlıklı olsunda çocuk bu durumdan az çok etkilensinde varsın çokta uzun olmasın ama inşallah şöyle 1,60 ları görür. İnsallah şu ertelenirde

Özel doktor istiyorsaniz nisantasi çevresinde sgksiz çalışan muayenehanesi olan doktorları araştırın özel laboratuvar ve sgksiz hastahaneler ile çalışıyorlar
Yada eğitim araştırma hastanelerini tercih edin ama heryerde profesör muayenesi yok
Umuttepede olabilir genetik bölümü de var test vs gerekirse

Ben 9 yaşinda regl oldum. Gelişimim normal ilerledi. Boyum 165cm (ailede uzun sayilirim :)).
Sorun yaşamadim. Annem güzelce herşeyi anlatip bana hediyeler almişti.

Ben 9 yaşinda regl oldum. Gelişimim normal ilerledi. Boyum 165cm (ailede uzun sayilirim :)).
Sorun yaşamadim. Annem güzelce herşeyi anlatip bana hediyeler almişti.
Ahhh canım azıcık içime su serptin, inşallah bizim kızımızda senin gibi olur, ya daha 3.sınıfa gidiyor ben yengesi olarak bile o kadar üzülüyorum ki.

Arkadaşlar yardımınıza bilginize ihtiyacımız var. 9 yaş 2 aylık yeğenimiz regli oldu. Ailecek şoktayız. Biraz iri yapılı bir çocuktu. Annesi hiç fark edemedi durumu daha önce götürdü doktora 2 sene sonra regli olur dedi. Anneside rahatladı daha bu durumun üstünde durmadı. Ama anne perişan şuan, hepimiz çok üzgünüz bugün bir doktora gittiler bira saçmalamış, iğne ile durdurabiliriz demişler. İki tane iğne olması gerekiyormuş, başka bir doktor fikri daha alacaklar, acaba çevrenizde yaşayan var mı durumu ? Kızımız daha 3.sınıfa gidiyor. Ped değiştirmeyi bile bilmiyor. Ruhsal olarak etkilenmesinden cok korkuyoruz. Lütfen bilgisi olan paylaşabilir mi ?
7. sinifta oldum ama annem daha önce uyarsa bile yine görünce korktum okuldan gelince gördum rahatsızdım o gun hep.9 yaş küçük daha ya yavrum o agrılarla nasıl başa çıkar ped degiştirmesiydi falan.

Ahhh canım azıcık içime su serptin, inşallah bizim kızımızda senin gibi olur, ya daha 3.sınıfa gidiyor ben yengesi olarak bile o kadar üzülüyorum ki.

Evet- insan şoka giriyor galiba. Annemde ilk gördügünde inanamamişti. Güzelce anlatin. 9 yaşindaki bir cocuk regl olmayi anlar. Bence insanin endokrin Systemine fazla karişmamak gerek.
Ben şuanda 37 yaşindayim ve hormonlarim sorunsuz.
Eşimden kaynakli tüp bebek tedavisi görüyoruz ve yumurta reservim yaşitlarima nazaren cok yüksek.

Arkadaşlar yardımınıza bilginize ihtiyacımız var. 9 yaş 2 aylık yeğenimiz regli oldu. Ailecek şoktayız. Biraz iri yapılı bir çocuktu. Annesi hiç fark edemedi durumu daha önce götürdü doktora 2 sene sonra regli olur dedi. Anneside rahatladı daha bu durumun üstünde durmadı. Ama anne perişan şuan, hepimiz çok üzgünüz bugün bir doktora gittiler bira saçmalamış, iğne ile durdurabiliriz demişler. İki tane iğne olması gerekiyormuş, başka bir doktor fikri daha alacaklar, acaba çevrenizde yaşayan var mı durumu ? Kızımız daha 3.sınıfa gidiyor. Ped değiştirmeyi bile bilmiyor. Ruhsal olarak etkilenmesinden cok korkuyoruz. Lütfen bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Kemik yaşına bakılması gerekiyor kan testlerine ek olarak. Kemik yaşına röntgen filmi ile bakılıyor. Evet iğneyle engellenebilir. Ama iğne bu sonuçlara ve anne babanın boy oranına göre belki gerekebilir belki gerekmeyebilir. Bunu doktor daha iyi bilir. 9 yaş bizim toplum için aslında çok küçük değil, ortalama bir yaş regl için.

Yanlış anlama ama bu pek sülalece oturup, konuşulacak, dertlenecek bir konu değil. Çocuk salak değil anlar ve rahatsız olur bu durumdan.

Son düzenleme:
Kemik yaşına bakılması gerekiyor kan testlerine ek olarak. Kemik yaşına röntgen filmi ile bakılıyor. Evet iğneyle engellenebilir. Ama iğne bu sonuçlara ve anne babanın boy oranına göre belki gerekebilir belki gerekmeyebilir. Bunu doktor daha iyi bilir. 9 yaş bizim toplum için aslında çok küçük değil, ortalama bir yaş regl için.

Yanlış anlama ama bu pek sülalece oturup, konuşulacak, dertlenecek bir konu değil. Çocuk salak değil anlar ve rahatsız olur bu durumdan.
Kemik yaşı herseye bakıldı olur mu 9 yaş dr gözünde çok küçük bir yaş 3. sınıf ilk okul öğrencisinin regli görmesi ve bu durum inanın hayatını sosyal psikolojik hayatını ciddi şekilde etkileyecekti. Sülale derken kızın annesi, babası birde ben ve eşim biliyoruz. Eşim kızın amcası. Cok zor bir durum inanın. Anne için çocuk için.

Ben 8. Sınıfta olmuştum o zaman bile zor geliyordu 3. Sınıf çok küçük
Doktor doğru söylemiş iğne ile durduruluyor
Görümcemin kızı da 9 yaşında oldu maalesef 1,58 boyu şuan da
Onlar istemedi durdurulmasını
Boyunu dert ediyor ama bence çok güzel ☺️
Oda kilolu bir çocuktu
Kilo çok etkiliyor
Ben 1,65 dim regl olduğumda sonra 7 cm uzadım
İnşallah bu süreci kolay atlatırsınız🙏

Şuan bende şok içinde sizin yazınızı okuyorum ! Şok olacak ne var ? Ben 8 yaşında adet olmaya başladım bana normal geldi bu yüzden ..kusura bakmayın.çocuğa kadınların böyle yaratıldığını artık her ay adet göreceğini 18-20 yaşlara kadar farklılık gösterebileceğini adetini düzenli takip etmesi ve güzel bir günlüğe yazmasını anlatın. ped kullanımını anlatın yanında taşıması gerektiğini artık ergenliğe adım attığını yapabileceğiniz şeyler bunlar ..benim 4 kız yeğenim var hepsinin en geç 10 yaşında adeti geldi hepsine bu şekilde anlattık özellikle bu duruma dış etken karışmamalı anne kız konuşmalıdır bence. Benimkiler benden çekinmediler halası olarak hepsine gerekenleri söyledim ..Kızı korkutup saçma sapan ah vah etmeye gerek yok. kadın anatomisi budur yaratılış budur. Doktora gelirsek ne bu saçmalık ? İğneyle neden kızın doğurganlığını durdursun? Kistler oluşabilir nekadar zararlı lütfen tabu haline bu konuları getirmeyin kızlarınızı bu konuda aydınlatın bugün olmasa yarın olucaktı zaten. Kızların çoğu önce göğüs ağrısı sonra göğüs büyümesi ile belli eder genellikle adetin yaklaşacağını erken gelişen çok kızlar var Buda normal yani ..

Ben 8. Sınıfta olmuştum o zaman bile zor geliyordu 3. Sınıf çok küçük
Doktor doğru söylemiş iğne ile durduruluyor
Görümcemin kızı da 9 yaşında oldu maalesef 1,58 boyu şuan da
Onlar istemedi durdurulmasını
Boyunu dert ediyor ama bence çok güzel ☺️
Oda kilolu bir çocuktu
Kilo çok etkiliyor
Ben 1,65 dim regl olduğumda sonra 7 cm uzadım
İnşallah bu süreci kolay atlatırsınız🙏
Çok teşekkür ederim canım çok, amin biz durdurulmasını istiyoruz bakalım bir doktor daha görüşü alacağız. Hemde çok küçük canım aşırı küçük.

Şuan bende şok içinde sizin yazınızı okuyorum ! Şok olacak ne var ? Ben 8 yaşında adet olmaya başladım bana normal geldi bu yüzden ..kusura bakmayın.çocuğa kadınların böyle yaratıldığını artık her ay adet göreceğini 18-20 yaşlara kadar farklılık gösterebileceğini adetini düzenli takip etmesi ve güzel bir günlüğe yazmasını anlatın. ped kullanımını anlatın yanında taşıması gerektiğini artık ergenliğe adım attığını yapabileceğiniz şeyler bunlar ..benim 4 kız yeğenim var hepsinin en geç 10 yaşında adeti geldi hepsine bu şekilde anlattık özellikle bu duruma dış etken karışmamalı anne kız konuşmalıdır bence. Benimkiler benden çekinmediler halası olarak hepsine gerekenleri söyledim ..Kızı korkutup saçma sapan ah vah etmeye gerek yok. kadın anatomisi budur yaratılış budur. Doktora gelirsek ne bu saçmalık ? İğneyle neden kızın doğurganlığını durdursun? Kistler oluşabilir nekadar zararlı lütfen tabu haline bu konuları getirmeyin kızlarınızı bu konuda aydınlatın bugün olmasa yarın olucaktı zaten. Kızların çoğu önce göğüs ağrısı sonra göğüs büyümesi ile belli eder genellikle adetin yaklaşacağını erken gelişen çok kızlar var Buda normal yani ..
Yazında haklısın, ama bu çocuk epilepsi hastası şuan onun bu durumu nöbet tetiklemesi yapabilir, ne kadar anlatılırsa anlatsın çocuk bu durumu doğal karşılamayabilir ki zaten durdurma kararı alırlarsada almazlarsada pedagog desteği alacaklar profesyonel birinin anlatması gerekli anne tabiki konuştu detaylı anlatmadan. 9 yaşındaki çocuğun adet görmesi normal değil, 8 yaşındaki çocuğunda. Evet siz süreci belki güzel atlattınız ama her çocuk aynı değil inanın. Anne zaten epilepsi olduğu dönem çok yıprandı. Ocak ayında doktora götürdü ergenlik başlamamış dediler. Oda güvendi doktora şimdi çocuk regli oldu bu ay. 9 yaşında 3.sınıfa giden çocuk nasıl ped değişimi yapabilir okulda. En sın gittiği doktor 2 sene sonra olur deyince annede güvendi doktora.

gayet konuşulabilir regl sağlıkla alakalı bir durum. 9 yaşındaki kızın doğurgan olduğunu gösterir neye göre 9 yaş erken değil mesela çoğu ülkede tedaviye başlama yaşı 8-9. demek ki o kadar da normal değil. çocukta bunun utanılacak rahatsız olunacak bir şey olmadığını anlar.

gayet konuşulabilir regl sağlıkla alakalı bir durumda 9 yaşındaki kızın doğurgan olduğunu gösterir neye göre 9 yaş erken değil mesela çoğu ülkede tedaviye başlama yaşı 8-9. demek ki o kadar da normal değil. çocukta bunun utanılacak rahatsız olunacak bir şey olmadığını anlar.
Bizim diğer düşündüren çocuğumuzun epilepsi hastası olması ne kadar anlatılırsa anlatılsın, korkup nöbetleri tetiklenebilir aslında en büyük kaygı şuan bu, ailesi elbet bir karar alacak, pedagog eşliğinde söylenecek, çünkü bir nöbeti okulda oldu ve çok utanmıştı, günlerce ağlamıştı. Hali ile diğer çocuklar sürekli ona bir süre ne olduğunu sormuştu, kırılgan yapılı bi cocuk. Bilmiyorum inanın süreç nasıl olacak

Bizim diğer düşündüren çocuğumuzun epilepsi hastası olması ne kadar anlatılırsa anlatılsın, korkup nöbetleri tetiklenebilir aslında en büyük kaygı şuan bu, ailesi elbet bir karar alacak, pedagog eşliğinde söylenecek, çünkü bir nöbeti okulda oldu ve çok utanmıştı, günlerce ağlamıştı. Hali ile diğer çocuklar sürekli ona bir süre ne olduğunu sormuştu, kırılgan yapılı bi cocuk. Bilmiyorum inanın süreç nasıl olacak
erken ergenlik çalışan bir doktor arayın bence. yani gerek yoksa bile o söyler. ona da bunun normal olduğunu açıklayın. regl külotları var kanı emen okul için onu kullanır

erken ergenlik çalışan bir doktor arayın bence. yani gerek yoksa bile o söyler. ona da bunun normal olduğunu açıklayın. regl külotları var kanı emen okul için onu kullanır
Evet onu annesine söyledim bakacak. Birine götürdük memnun kalmadılar, şimdi pazartesi bir doktora gidecekler sonra Karar alacaklar. İnsallah süreç ailesi içinde çocuk içinde iyi olur.

Evet onu annesine söyledim bakacak. Birine götürdük memnun kalmadılar, şimdi pazartesi bir doktora gidecekler sonra Karar alacaklar. İnsallah süreç ailesi içinde çocuk içinde iyi olur.
en kötü çocuğu da mutlu etmek vs için tedavi yoksa ona genç kızlık partisi hazırlayın benim annem bana bunu yapmıştı regl olduğum zaman genç kız oldun artık diye kutlamıştık o zaman biraz utanmıştım gerçi ama güzel olmuştu böyle bana bir sürü hediye alınmıştı. herkesin başına geliyor sonuçta. epilepsi için kullandığı ilaçlar mı tetikledi acaba

en kötü çocuğu da mutlu etmek vs için tedavi yoksa ona genç kızlık partisi hazırlayın benim annem bana bunu yapmıştı regl olduğum zaman genç kız oldun artık diye kutlamıştık o zaman biraz utanmıştım gerçi ama güzel olmuştu böyle bana bir sürü hediye alınmıştı. herkesin başına geliyor sonuçta. epilepsi için kullandığı ilaçlar mı tetikledi acaba
Ya onu bu doktora sormuşlar yok demiş alakası yok onun demiş. Hep bu gittikleri doktor arada konuşmuş önce nasıl regli olur demiş muayene etmiş gögüsüne falan bakmış, bir yerden mi düştü demiş falan. Sonra testler istemiş hormonları yüksek çıkmış. Bu sefer gelişi 11 yaş demiş biraz akılları karışmış. Annede panik halinde gidince iyice anlayamadı sanırım, bakalım pazartesi bir doktora gidecekler o ne diyecek ona göre bir yok çizecekler sanırım.

Ben 8.sınıfta olmuştum ona rağmen strese girmiştim. 8,9 yaşlar çok erken doktoru dinleyip iğne olacak mecbur. Anne de çocuğun yanında ağlamamaya çalışsın

X