90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

Evetttt tıfımm nurfezam nasılda bilmişsiniz buraya damlayacağımı, gördüm ve geldimmm...

Selam zypmrt, arkadaşların da dediği gibi merak etme yalnız değilsin. Bende 91,5 kilo ile hamiş olanlardanım. Dün de ilk doğru dürüst muayenemi oldum ve oradaki kilom 94 çıktı, eh tabi kış koşulları koca botlar, kalın kadefe pantalon, koca hırka... haliyle böyle bi fark olacak. Ama ben hiç canımı sıkmadım doğrusu çünkü biliyorum ki ha 91,5 ha 94 sonuçta ikiside obezim ben obezim dedirtiyor, sadece tattı evdekine göre çok tarttı ama olsun hep burdan devam edeceğimize göre önemli değil dedim, doktorumda bana botlarınız ağırdır dedi rahatlattı sağolsun.

Bende inatla ayıp değil mi bu kiloyla hamile kalmışsın demesini bekledim adamın ama hiççç oralı bile olmadı. Şimdi bunu düşünmek için erken siz yediklerinize dikkat edin yeter dedi, 11-12 kilo almam gerekiyormuş. Benimde senin gibi öyle pek bulantı sorunum yokk ama ister istemez bi koku duyayrlılığı oluşmuş durumda o yüzden zaten herşeyi yiyemiyorum, mesela tatlıyla aram bıçak gibi kesildi, yoğurdu pek bi iştahla yiyorum bi de yeşilliğe çok düşkün oldum, yani benim minik fasulyem sağolsun kendi önlemini kendisi alıyor, bidi anasının abur cubur manyağı olduğunu yedirtmiyor sağolsun...

Bi de biz daha çok küçüğüzzzz, 7+7 olduk bugün, önümüzde çoookk uzun ve güzell günler var, umarım herkesin bu yolculuğu tasasız sıkıntısız biter geçerrr...

Güzel gelişmelerle görüşmek üzre...

sscuba cım bende senin gelmeni merakla beklemeye başlamıştım hoşgeldin.

benim doktorumda kilo konusunda uyarmadı beni hiç ben endişemi dile getirdim oda bana mecbur alacaksın doğa kanunu ama üzerinde durmamızı gerektirecek bi durum değil dedi hatta ilk kontrolde benim zorumla tarttı ikincide tartmadı üçücüde de e hadi madem istiyosun tartalım beni senin kilon değil bebeğin gelişimi ilgilendiriyo dedi. ınanın insan böyle bir tepkiyle karşılaşınca daha iyi hissediyo kendini ve bendeki etkisi daha olumlu oldu bende artık aburcubur yemiyorum çok dikkat etmeye başladım belkide beni kısıtlasa bu şekilde davranmayabilirdim.

Ooo hoşlar gelmişsinizzzzz Sinem hanım :) Maşallahın var ya :)
Kızlar bak sizi gördükçe bende ümitleniyom ha :KK70: Hepinizi öptüm işe dönmeliyim:hulya:

sscuba cım bende senin gelmeni merakla beklemeye başlamıştım hoşgeldin.

Hoşbuldukkkk....

Elbette kilo her daim problem ama anlamaya çalıştığım üzere hamilelik çok farklı bir durummm. Hiç sağlıklı, zayıf, şişman, yapılı... vs vs tanımıyor bilmiyor. kimin başına ne tür bilinmezlikler açacacak Allah bilir. yani o yüzden ben zaten acayip takıntılı biriyimdir bu konuda kendi kendime biraz tevkküllü davranma sözü verdim. Benim ablam 58 kilo ile hamile kaldı ama preklemsi oldu, o da arkadaşım keza öyle zayftı 7,5 aylıkken acil doğum yaptı bebişi maşallah 900 gramlardan bu günlere geldi. O yüzden kimin neden ne gibi sıkıntılar yaşayacağı hiç belli olmuyor ve sanırım ikimizin doktoruda bu yüzden olaya mantıklı yaklaşmış durumdalar.

Ama tabi bu da demek değilki ooo saldım çayıra mevlam kayıra. Yok tabi öyle bi şey bende kendi kendime olduğum zamandan çok çok daha dikkat ediyorum her yediğime içtiğime.

kilolu ınsanlar genelde gebelıkte çok az kılo alıyorlar. olaya zaten şartlanarak başlıyorlar. kılo almamalıyım. bebegım için almamalıyım. kardeşim 98 kılo ıle hamıle kaldı 99 kılo ıle dogurdu, şişmanım dıye stresten yıyemedı kılo verdı sonra aldı.onu doktoru emrettı son ay 5 kılo aldırdı saglıksız dıye. arkadaşım 45 kılo ıle hamıle kaldı 110 kılo ıle dogurdu. ağzına kavanozla reçellere akıtıyordu, önune geçemıyordu, çunku zayıf ınsan dıyet yapmayı bılmez, yapamaz. ama kılolu ınsan ıradesıne dur dıyebılır. zaten ara ara sureklı dıyet yapar. bende kıloluyum bende hamıleyım, inanın doktorumun lıstesınden 1 dılım ekmek fazla yemedım. bunu yapamam evladıma. onun için yemem asla.

benım doktorum benı tesellı edıyor, eger kılolular çocuk dogramasaydı köylerde kımsenın çocugu olmazdı sakın ol dıyor. köydekı kadınlar genelede obez ama hepsı saglıklı. çatır çatır doguruyorlar. bence yuksek tansıyon ve şeker olmadıgı surece kılonun bir dezavantajı yok. çok stres yapıp bebeklerımızı uzmeyelım.

kilolu ınsanlar genelde gebelıkte çok az kılo alıyorlar. olaya zaten şartlanarak başlıyorlar. kılo almamalıyım. bebegım için almamalıyım. kardeşim 98 kılo ıle hamıle kaldı 99 kılo ıle dogurdu, şişmanım dıye stresten yıyemedı kılo verdı sonra aldı.onu doktoru emrettı son ay 5 kılo aldırdı saglıksız dıye. arkadaşım 45 kılo ıle hamıle kaldı 110 kılo ıle dogurdu. ağzına kavanozla reçellere akıtıyordu, önune geçemıyordu, çunku zayıf ınsan dıyet yapmayı bılmez, yapamaz. ama kılolu ınsan ıradesıne dur dıyebılır. zaten ara ara sureklı dıyet yapar. bende kıloluyum bende hamıleyım, inanın doktorumun lıstesınden 1 dılım ekmek fazla yemedım. bunu yapamam evladıma. onun için yemem asla.

benım doktorum benı tesellı edıyor, eger kılolular çocuk dogramasaydı köylerde kımsenın çocugu olmazdı sakın ol dıyor. köydekı kadınlar genelede obez ama hepsı saglıklı. çatır çatır doguruyorlar. bence yuksek tansıyon ve şeker olmadıgı surece kılonun bir dezavantajı yok. çok stres yapıp bebeklerımızı uzmeyelım.

Bravo bravo bravo işte budurrr... Tam da demek istediklerimmm, aynennnn katılıyoruummm vereliniortak

slm kızlar ALLAH ın izniyle sağlıkla kavuşun bebişlerinize inşaallah bende bu konudan muzdaribim 1kere tedaviyle oldu ve düşük yaptım doktorlar hep kilo ver diyor tedavide değilim şuanda eşimde kilo vermeden başlamıcaz tedaviye dedi ve polikistik overim şimdilik vermeye çalışıyorum

selamlar kızlar çok güzel bi konu ya bitek benmiyim diyodum kilolu hamile kalan şimdi bende size derdimi anlatayım dert degilde geçmiş beş buçuk senelik evliyim evlendigimde altmış altmış beş kilo falandım calışıyodum bekarken evlendikten üç buçuk ay sonra hamile kaldım 77 kilo ile yani baya bi kilo almıştım üç ay içinde eee evdesin yiyosun bişey olmaz diyosun bünyende müsaise hemen kiloya dönüyo neyse 100 kiloydum herhalde dogumda bebegim 4 160 gram dogdu 93 kiloydum çıktıgımda bir sene içinde yanlış kendi başıma yaptıgım bir diyetle 81 e düştüm ama sonra hepsini geri aldım şu an 95 kiloyum ve iki aylık hamileyim zaten sezeryan olcak ama gittigim doktor yok niye zayıflamadın yok beş kilo alacaksın zaten moralim bozukşu an kusamalardan bir kilo vermişimbu ay başka bi doktora gidicem bakalım ondanda fırça yiyiecekmiyim biraz uzun oldu ama

ayy yazıyorum yazıyorum siliniyo sinir oldum.

ben 93 le hamile kaldım,toplam 7 kg aldım hamilelğim boyunca.erken doğum yaptım o yüzden mecburi bir sezeryan yaptım.yoksa normal doğum yapıcaktım.hatta sırf o yüzden her akşam eşimle sahilde yürüyüş yapardık.
başka merak ettiğin bişey varsa paylaşabilirim.benim bebeğim şimdi 1 yaşında.sana da hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim

güzel bir topik bende burdan sizlerle hamileliğim ile ilgili yorunlar yapmayı szilerle paylaşmayı çok isterdim ama malesef şimdilik bebek hayalim bitti. cuma günü bebeğim gelişmediği için kürtaj olacağım bende kiloluyum burdan sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak iyi olur. benim bu ikinci hamileliğimdi ilkinidede 95 kğ ile hamile kalmıştım 115 ile normal doğum yaptım herhangi bir sorun yaşamadım...inş sizlerde herhangi bir sorun yaşamadan bebklerinizi kucaklarınıza alırsınız.... şimdi yine kiloluyum kilolarımı çok veremeden hamile kalmıştım ama kısmet değilmiş bebeğim gelişmedi... inş kendimi biraz toparlayıp sizlerin arasına katılmak isterim.. kilolu olarak doğum yapmış biri olarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.. sık sık uğrayacağım topiğe sizleri takip edeceğim.....

selamlar kızlar çok güzel bi konu ya bitek benmiyim diyodum kilolu hamile kalan şimdi bende size derdimi anlatayım dert degilde geçmiş beş buçuk senelik evliyim evlendigimde altmış altmış beş kilo falandım calışıyodum bekarken evlendikten üç buçuk ay sonra hamile kaldım 77 kilo ile yani baya bi kilo almıştım üç ay içinde eee evdesin yiyosun bişey olmaz diyosun bünyende müsaise hemen kiloya dönüyo neyse 100 kiloydum herhalde dogumda bebegim 4 160 gram dogdu 93 kiloydum çıktıgımda bir sene içinde yanlış kendi başıma yaptıgım bir diyetle 81 e düştüm ama sonra hepsini geri aldım şu an 95 kiloyum ve iki aylık hamileyim zaten sezeryan olcak ama gittigim doktor yok niye zayıflamadın yok beş kilo alacaksın zaten moralim bozukşu an kusamalardan bir kilo vermişimbu ay başka bi doktora gidicem bakalım ondanda fırça yiyiecekmiyim biraz uzun oldu ama

doktoruna çok sınır oldum arkadaşım. hamıle bır bayanın moralını bozmaya ne gerek var. artık olan olmuş,kılolu hamıle kalınmış yapacak tek bır şey var az kılo almasını saglamak. demek kendıne guvenı yok senın doktorunun senı aşşagılıyor. hıç kafanı yorma, ALLAHın izniyle hıçbirşey olmayacak. herkes aynı beden aynı kalıpta yaşamak zorunda degıl. dogumdan sonra halledersın kıloları hıç uzulme. kendını mutsuz yapma bu konu ıçın. :teselli:

slm kızlar ALLAH ın izniyle sağlıkla kavuşun bebişlerinize inşaallah bende bu konudan muzdaribim 1kere tedaviyle oldu ve düşük yaptım doktorlar hep kilo ver diyor tedavide değilim şuanda eşimde kilo vermeden başlamıcaz tedaviye dedi ve polikistik overim şimdilik vermeye çalışıyorum

en kısa zamanda ALLAHım bebişini sana bağışlasın dilerım canım. kılo vermeye çalışman çok dogru. ne kadar kılo verırsen gebelıkte o kadar rahat edersın tabi. elınden gelenı yapacagına emınım. sevgıler

güzel bir topik bende burdan sizlerle hamileliğim ile ilgili yorunlar yapmayı szilerle paylaşmayı çok isterdim ama malesef şimdilik bebek hayalim bitti. cuma günü bebeğim gelişmediği için kürtaj olacağım bende kiloluyum burdan sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak iyi olur. benim bu ikinci hamileliğimdi ilkinidede 95 kğ ile hamile kalmıştım 115 ile normal doğum yaptım herhangi bir sorun yaşamadım...inş sizlerde herhangi bir sorun yaşamadan bebklerinizi kucaklarınıza alırsınız.... şimdi yine kiloluyum kilolarımı çok veremeden hamile kalmıştım ama kısmet değilmiş bebeğim gelişmedi... inş kendimi biraz toparlayıp sizlerin arasına katılmak isterim.. kilolu olarak doğum yapmış biri olarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.. sık sık uğrayacağım topiğe sizleri takip edeceğim.....

:teselli: kısmet degılmış dedıgın gıbı arkadaşım.en kısa zamanda ALLAHım nasıp etsın yenıden canım. sevgıler

ayy yazıyorum yazıyorum siliniyo sinir oldum.

ben 93 le hamile kaldım,toplam 7 kg aldım hamilelğim boyunca.erken doğum yaptım o yüzden mecburi bir sezeryan yaptım.yoksa normal doğum yapıcaktım.hatta sırf o yüzden her akşam eşimle sahilde yürüyüş yapardık.
başka merak ettiğin bişey varsa paylaşabilirim.benim bebeğim şimdi 1 yaşında.sana da hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim

saphıracım çok tatlısın. ben krikıtosun ablasıyım,kardeşim senden sureklı bahsedıyor. destek ıçın teşekkur ederız. öpuyorum.

bende varımmm:kedi: 6. haftanın içindeyim ve 88 kiloyum 'hamileleiğimde bir sorun yaşarmıyım' endişesi hiç aklımdan çıkmıyor ama bu topik beni biraz rahatlattı 'yaşasınnnnnn tek ben değilmişim' diyorumzemuszemus

Kızlar gün geçtikte çoğalıyoruz birbirimize destek olarak herşeyin üstesinden gelicez Allahın izniyle . Özellikle doğum yapmış bizimle deneyimlerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Canım benim seni haziran anneleri topiğinden de tanıyorum çok üzülmüştüm duyduğumda. Ama üzme kendini demekki hayırlısı buymuş. Umarım en kısa zamanda toparlanıp ikinci bebişine kavuşursun. 115 kilo ile birinin normal doğum yapmış olduğunu bilmek acayip moral oldu bana. Ben sezeryandan korkuyorum bu nedenle normal doğum yapmak istiyorum. Umarım yapabilirim. Özellikle yaptığın bişeyler olmuşmuydu ilk hamileliğinde spor falan gibi ??

en kısa zamanda ALLAHım bebişini sana bağışlasın dilerım canım. kılo vermeye çalışman çok dogru. ne kadar kılo verırsen gebelıkte o kadar rahat edersın tabi. elınden gelenı yapacagına emınım. sevgıler
inşallallah gülkurusu bizim mahalleden iki kişi ikizlerine kavuştu onları görünce içim gidiyo çok mutsuzum sizlerden ricam dualarınızı esirgemeyin benim için kızlar dert etmeyin kilolarınızı doğumdan sonra dikkat edip verirsiniz bende pko olduğum için kilo vermem çok zor oluyo :sinifsinif:

Canım benim seni haziran anneleri topiğinden de tanıyorum çok üzülmüştüm duyduğumda. Ama üzme kendini demekki hayırlısı buymuş. Umarım en kısa zamanda toparlanıp ikinci bebişine kavuşursun. 115 kilo ile birinin normal doğum yapmış olduğunu bilmek acayip moral oldu bana. Ben sezeryandan korkuyorum bu nedenle normal doğum yapmak istiyorum. Umarım yapabilirim. Özellikle yaptığın bişeyler olmuşmuydu ilk hamileliğinde spor falan gibi ??

canım inş sendede sorun olmazsa normal doğum yaparsın.... ben herhangi bişey yapmadım spor falan.... hamileliğimde iyi geçti sadece son 15 gün kala falan şişme oldu vücudumda onunda yaz ayına denk gelmesinin çok etkisi var tabi... ben ağustosun 10 unda doğum yapmıştım temmuz ayı fena geçiyor ama sen inş çok yaz gelmeden doğum yapacaksın. doktor zaten herşey normal dedi bebeğin gelişi normal normal doğum yapacaksın sezeryan yok dedi ben kendimi bu moda sokmuştum sezeryanı düşündürmedi bile .. dediğim gibi 115 ile doğurdum hemen hemen 6 saat falan sancı çektim sonra doğum yaptım... şimdiden strese girme... inş hamileliğin sorunsuz geçer....ve normal doğum yaparsın...

X