90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

kızlar yalvarırım doktor önerisinde bulunun hala bulamadım istanbul pendik te oturuyorum.lütfen yardım edin :18::18:

Öncelikle merhabalar
Benim sorum annemle ilgili olacak 18 yaşıma gireceğim annem 18 sene sonra hamile kaldi oda 98 kilo biz farketmedik dun hastaneye gittiginde kanda çıkmış inanmadi bizde pendikte oturuyoruz burdaki bir özele gidip ultrasyon da baktik ve doktor 8 hafta 1 gunluk bir bebeginiz var dedi ancak annemin hem sekeri hem tansiyonu hemde aşırı kilosu var
Ben bunca yıl kardes hasreti cektim
Aranızda hem sekeri hem tansiyonu olan varmı doktor duzenlenmesi gerekiyor bu ciddi bi durum dedi ve bir universite hastanesine gitmelisinIiz dedi annem ilacları daha bugun bıraktı doguma kadar olabilecek olaylari daha önceden aranizda yasayan biri varmi lütfen rahatlatin beni :)
Cunku herikisinede birsey olmasını istemiyorum...

Arkadaşlar kilolu olmanın 2li ya da 3lü tarama testinde çıkacak sonuçları etkileme riski var mı? Bi de hamilelikte daha önce görünüpte 8 ya da 9. hafta da ultrasonda görüntü alınamayan var mı kilolu olduğu için sonrasında vajinal ultrasonla hem bebek hem kalp atışları duyuldu ama karnımdan göremedi doktor. Hep böyle mi olacak bebek büyüyünce de mi görünmeyecek acaba ?

Arkadaşlar kilolu olmanın 2li ya da 3lü tarama testinde çıkacak sonuçları etkileme riski var mı? Bi de hamilelikte daha önce görünüpte 8 ya da 9. hafta da ultrasonda görüntü alınamayan var mı kilolu olduğu için sonrasında vajinal ultrasonla hem bebek hem kalp atışları duyuldu ama karnımdan göremedi doktor. Hep böyle mi olacak bebek büyüyünce de mi görünmeyecek acaba ?

Benim annemede öyle oldu sonucta 9 haftalikken 2.5 cm falan :)
Ilerleyen zamanlarda karindanda gorulebilecek boyutlara gelir :)

ben de çok kiloluyum kızlar ama oldu şimdilik umudunuzu kaybedip strese girmek yasak herşey güzel olacak...

merveokyanus az once tartıldım su an tam 100 kiloyum diyetisyene başlamamız lazım yalnızca bebegi geliştirecek gıdalar tüketmeliyiz sakın tedirgin olma unutma bebegini stres fazla kilolardan daha cok etkıler tatlım :)

merveokyanus az once tartıldım su an tam 100 kiloyum diyetisyene başlamamız lazım yalnızca bebegi geliştirecek gıdalar tüketmeliyiz sakın tedirgin olma unutma bebegini stres fazla kilolardan daha cok etkıler tatlım :)

evet sadece bebek için yemeliyiz süt peynir ceviz meyve tüketiyorum genelde bol su içiyorum bu arada elazığda oturuyorum evimin 3 odası akşama kadar güneş alıyor sıcaktan uyku filan kalmadı sürekli terliyorum şuan saat sabah 9 suları ve sırtım ıslandı terden bu avataj bize umarım sende çok terliyorsundur . 87 den 86 ya düştüm ve kilo almıyorum bu ara. kilolarımı hiç stres yapmıyorum moralim hiç bozulmuyor.hamile kalana kadar çok sıkılıyordum ama şimdi öyle değil gayet rahatım pozitifim hamilleik sıkıntılarıda yaşamadım. kilom çok ama o kadar eşit dağılmışki vücuduma yinede çirkin durmuyo. ama doğum yaptıktan sonra hızla kilo vereceğime inanıyorum hemde bütün kalbimle :KK76::KK76::KK76::KK34: senin nasıl gidiyor moralini bozuyor :KK4:musun yoksa

seninle aynı kaderi paylaşıyoruz ama ben 24 . haftadayım napıcam bende bilmiyorum

merhabalar bende 96 ile kaldım şuan 15 haftalığız +1 kg aldım ona bile moralim bozuldu diyetisyene gidip neler yapmalıyım diye danışmak istiyorum aslında çünkü bebeğe yararlı neler yemeliyim artık kafam allak bullak oldu 2 bebeğim bu 1 kızım var 4 yaşında ilkinde 85 ile kaldım 91 ile doğum yaptım onda hiç takılmadım ne bulduysam yedim ama bunda kg fazla diye resmen kendime işkence yapıyorum her akşam düzenli 1 saat yürüyorum tatlı makarna hamur işi falan ağzıma sürmüyorum ama yineden endişeleniyoruym

bende 97 kilolum 21. haftadayım... çok yemiyorum ama kilo alıyorum. umarım bebeğim sağlıklı olur. tek düşüncem bu inşallah normal doğum yapmak nasip olur.

bır cok arkadasımı okudum ama en fazla kılo bende sanırım ben 98 kılo ıle hamıle kaldım suanda 33 haftalık hamıleyım bebegım ıkı hafta once 2 kılo ıdı boyu 42 santımdı ben ıse sadece 200 gr aldım suanda 98.200 kıloyum

valla kuzucum ben bu sabah tartıldım 99 kg ya düşmüşüm :)) eheheh eşim cok guldu... şimdilik herşey yolunda gibi gorunuyor henuz detayları bılmedıgım ıcın kanama olmadı ben de sevınıyorum o kadarını biliyorum yani. hafif diyete başladım yürüyüşe başladım annem de yanımda saolsun ama hala düzgün bir kadındoğumcum yok. kime güveneceğimi de bilemiyorum istanbul sarıyer bir çok doktor var ama devlettekiler insana insan gibi davranmıyor her gittiğimde cok afedersin azıma edip gonderiolar ne bu kılolar falan diye bende doktora gitmeyi bıraktım. doktor yoksa stres de yok araştırmalara devam ediyorum bıryandan da kılo verıyorum rabbim hayırlısını versın cümlemize...

evet sadece bebek için yemeliyiz süt peynir ceviz meyve tüketiyorum genelde bol su içiyorum bu arada elazığda oturuyorum evimin 3 odası akşama kadar güneş alıyor sıcaktan uyku filan kalmadı sürekli terliyorum şuan saat sabah 9 suları ve sırtım ıslandı terden bu avataj bize umarım sende çok terliyorsundur . 87 den 86 ya düştüm ve kilo almıyorum bu ara. kilolarımı hiç stres yapmıyorum moralim hiç bozulmuyor.hamile kalana kadar çok sıkılıyordum ama şimdi öyle değil gayet rahatım pozitifim hamilleik sıkıntılarıda yaşamadım. kilom çok ama o kadar eşit dağılmışki vücuduma yinede çirkin durmuyo. ama doğum yaptıktan sonra hızla kilo vereceğime inanıyorum hemde bütün kalbimle :KK76::KK76::KK76::KK34: senin nasıl gidiyor moralini bozuyor :KK4:musun yoksa

valla kuzucum ben bu sabah tartıldım 99 kg ya düşmüşüm :)) eheheh eşim cok guldu... şimdilik herşey yolunda gibi gorunuyor henuz detayları bılmedıgım ıcın kanama olmadı ben de sevınıyorum o kadarını biliyorum yani. hafif diyete başladım yürüyüşe başladım annem de yanımda saolsun ama hala düzgün bir kadındoğumcum yok. kime güveneceğimi de bilemiyorum istanbul sarıyer bir çok doktor var ama devlettekiler insana insan gibi davranmıyor her gittiğimde cok afedersin azıma edip gonderiolar ne bu kılolar falan diye bende doktora gitmeyi bıraktım. doktor yoksa stres de yok araştırmalara devam ediyorum bıryandan da kılo verıyorum rabbim hayırlısını versın cümlemize...

bende 97 kilolum 21. haftadayım... çok yemiyorum ama kilo alıyorum. umarım bebeğim sağlıklı olur. tek düşüncem bu inşallah normal doğum yapmak nasip olur.

ARTIK YAPACAK BİŞEY YOK BENDE 86 KİLOYUM 19 HAFTALIĞIM . DOĞUMDAN SONRA ZAYIFLAMAK ŞART . İNŞALLAH NORMAL DOĞUMAK NASİP OLUR BENDE İSTİYORUM:KK14:

valla kuzucum ben bu sabah tartıldım 99 kg ya düşmüşüm :)) eheheh eşim cok guldu... şimdilik herşey yolunda gibi gorunuyor henuz detayları bılmedıgım ıcın kanama olmadı ben de sevınıyorum o kadarını biliyorum yani. Hafif diyete başladım yürüyüşe başladım annem de yanımda saolsun ama hala düzgün bir kadındoğumcum yok. Kime güveneceğimi de bilemiyorum istanbul sarıyer bir çok doktor var ama devlettekiler insana insan gibi davranmıyor her gittiğimde cok afedersin azıma edip gonderiolar ne bu kılolar falan diye bende doktora gitmeyi bıraktım. Doktor yoksa stres de yok araştırmalara devam ediyorum bıryandan da kılo verıyorum rabbim hayırlısını versın cümlemize...

:KK43:( üzüldüm. Bende ilk başlarda özele gidiyordum. Sonra değiştirdim devlete geçtim çok şükür aklı başında genç bir doktor rahatsız etmiyor. Bence hastanelerin doktorlarını internetten araştır genç olan birini tercih et .bende yürüyüş yapyrm ama zor oluyor artık .bu arada 6 haftalıksınya bebeğinin kalbi atmaya başlamıştır . Doktora bir an önce git bebek canlı mı cansız mı anlayacak ve seni kayda alacak .. Bol su iç düşmeye devam edersin senin kilo alman için erken :KK51::KK51::KK49:

bır cok arkadasımı okudum ama en fazla kılo bende sanırım ben 98 kılo ıle hamıle kaldım suanda 33 haftalık hamıleyım bebegım ıkı hafta once 2 kılo ıdı boyu 42 santımdı ben ıse sadece 200 gr aldım suanda 98.200 kıloyum

:KK53::KK53: BUNU NASIL BAŞARDIN SÜPERMİŞ :KK9::KK9: AH KEŞKE BENDE almasam naptın yaz lütfen

ARTIK YAPACAK BİŞEY YOK BENDE 86 KİLOYUM 19 HAFTALIĞIM . DOĞUMDAN SONRA ZAYIFLAMAK ŞART . İNŞALLAH NORMAL DOĞUMAK NASİP OLUR BENDE İSTİYORUM:KK14:

Allah hepimizin istediği gibi nasip eder inşallah :)

valla kıskandım... ALLAH nazardan saklasın. umarım bizde kilo almayız . bebeişlerimizde salıklı olur umarım :)

:KK53::KK53: BUNU NASIL BAŞARDIN SÜPERMİŞ :KK9::KK9: AH KEŞKE BENDE almasam naptın yaz lütfen

sabah kalkar kalmaz demır ılacımı ıcıp yarımsaat sonra kahvaltı yapıyorum kahvaltıda canım ne ısterse onu yıyorum mesela yumurta ıle aram cok yok yalnız kesınlıkle ıkı bardak sut ıcıyorum sabah 10 gıbı kahvaltımı yapıyorum saat bırde meyva yıyorum bu arada kalsuyum ve magnezyum ılacvımı ıcıyorum aksamuzerı acıkıyor gıbı oluyorum cubuk kreker tarzı seyler ben abur cubur dıye tabır edıyorum bır bardak sutle bazen kekde oluyor onu yıyorum aksam en gec 6 da aksam yemegı yıyorum 8 gıbı kuru ıncır kayısı uzum gıbı kucuk bır tabak karısık olarak yıyorum bır ddaha sabaha kadar bırsey aramıyorum ozellıkle gece yarısı karnım acıksada yemıyorum doktorum demıstı sekerın yukselır o zaman cok o bebege yaramaz sana kılo yapar dıye bırde her saat tuvalete kalkıyorum sabaha kadar ıkı lıtre su ıcıyorum ılk bebegımde 6 kılo almıstım bunda halen 200 gr ve 33 haftanın ortasındayım yuruyus cok yapamıyprum cunku aksam yuruyuse cıkınca karnım cok ama sertlesıyor yuruyemıyorum kasıklarıma dogru baskı yapıyor doktor normal demıstı cok yavas yavas yuru sertlestıkce otur demıstı

Selamlar.Bende 104 kilo ile hamile kaldım.şuan 3 buçuk aylık hamileyim ve tam 94 kiloya düştüm.mide bulantısı yüzünden yemek yiyemıyorum herşeyden tiksinmiş durumdayım.gün geçtikcede kilo vermeye devam ediyorum ama bebeğim gayet sağlıklıymış kiloyu alan bebek yani ben almıyorum çok şükür.doktorum şekerli yiyeceklerden uzak durmamı söyledi.bebek fazla kılo almasın ki normal doğum yapabilesin dedi.
doğuma kadar 80 kıloya düş dedi.daha kolay olurmuş.zaten herşeyden tiksinmiş durumdayım.hergün açım ama kusmak korkusuna yemek yiyemıyorum anca çorba fln içebiliyorum.Rabbim yardımcımız olsun

X