90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

bir kaç hafta önce hamile olmamın sevincini yasayıp başkalarına moral verirken bu başlıkta,bebeğimin kalp atışı olmadığı için aldırmak zorunda kaldım. bebegimi kaybettim bugun... çok uzgunum çok...

tatlim gecmis olsun.inan cok uzuldum we seni cok iyi anliyorum.cunku benimde 2dusugum war we biri 9haftalik oburu 15 haftalikti.herseyleri normalken hemde bianda dusuk yaptm.senin sanirm daha cok yeniydi.umudunu kaybetme.uzulme.kismeti bukadarmis.allahim enkisa zamanda hayirlisindan bi evlat nasip etsin.morelini bozma sakin.opuyorum.gecmisolsun tekrardan

Werdgn destek icin cok tskederim canim.allahim bu bebeginide sagsalim kucagina almayi nasip etsin.ben senden daha kiloluyum.11.5 haftalik hamileyim en son 124tum.bende normal dogum istiyorum ins sagsalim kucagmzb bebeklerimizi aliriz.sen kac haftalik hamilesin.nasil beslendin we besleniyorsun

7 haftalık gebeyim. Diğer hamileliklerinde hiçbirşeyin yapmadım kola facefood dahil herşeyi yedim içtim ama bu gebeliğimi kontrollü bitirmeye karar verdim sınırda çıkan şeker yüzünden. Dahiliye uzmanına gittim tahlil sonrası diyetisyene 16 haftalık olana. Kadar yani 9 hafta içinde 7 kilo verip 100 kiloya düşeceğim sonrasında da 7 kilo alıp hamile kaldığım kiloda doğuma gitmeyi planlıyorum. Bakalım inşallah yapabileceğim.

7 haftalık gebeyim. Diğer hamileliklerinde hiçbirşeyin yapmadım kola facefood dahil herşeyi yedim içtim ama bu gebeliğimi kontrollü bitirmeye karar verdim sınırda çıkan şeker yüzünden. Dahiliye uzmanına gittim tahlil sonrası diyetisyene 16 haftalık olana. Kadar yani 9 hafta içinde 7 kilo verip 100 kiloya düşeceğim sonrasında da 7 kilo alıp hamile kaldığım kiloda doğuma gitmeyi planlıyorum. Bakalım inşallah yapabileceğim.

Ins canim.bende bugun tartildim hic kilo almamisim 12haftada.ins cok kilo almam we aldgim da hep bebegime gider

Arkadaşlar darısı başıma. Allah analı babalı büyütsün 73 kiloyum ve bir 5 kg verip öyle hamile kalmak niyetindeyim. Bir de ilaç kullanıyorum şu anda. Umarım doğal yollardan sıkıntısız olur. Allah tüm hamilelere sağlıklı, sıhatli, hayırlı evlatlar versin...

selam kızlar,
ben de kiloluyum malesef.
ilk gebeliğimde de 89 kilo ile hamile kalıp 103 kilo ile doğuma gittim.
kaderin cilvesi ki yine aynı kiloda hamileyim ancak daha kalp atışını duymadan da emin olamıyorum tabiki.
bu cumartesi dr. randevum var.10 önce gittiğimde keseyi gördü ama sat a göre küçüktü.
kilom ile ilgili ben dert yandım dr. ama o hiçbişey demedi henüz.
belki sonra uyaracaktır:))
beni üzen ise 2008-2012 arası ben çoğunlukla 78-80 kiloda sabit tuttum kendimi.

sonra 83 lere demir atmışken aylardır,son 2-3 ayda 6 kilo aldım ,çok kızıyorum kendime.
halbuki en büyük isteğim görece biraz daha zayıfken hamile kalmaktı:KK43:(
kısmet artık.

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de kilolu halime kalanlardanım,hep zayıflayıp hamile kalmak istiyordum bir yıl oncesine kadar yaklaşık 20 kilo verdim ama yine 100 ün altına inemeden hamile kaldım.Şükürler olsun ki Rabbim aratmadan yardım etti.
DR um da kilomla ilgili sadece düzenli beslenmem konusunda uyarıyor,hamileliğime kadar sürekli spor yaptığım için de hala hiç zorlanmıyorum.insallah sonrası da rahat geçer.bulantılarım cok oldu fakat hiç istifra edemediğim için kilo veremedim eger verseydım belki zayıflardım da yaklaşık2-3 kilo aldım cuma günü 5 aya giricez artık.Umarım hepimizin gönlüne göre olur herşey.

Hamileligimin 6. haftasinda doktora gittigimde 93 kiloydum. Boyum oldukca uzun olmasina ragmen (178cm) ince kemikli oldugum icin, bu kilo vucuduma asiri yuk bindiriyordu. Bu kiloda hamile kaldigima o kadar cok uzuldum ki...

Su anda 16. haftamin icerisindeyim. 8.5 kilo verdim. Surekli midem bulaniyor, asiri istahsizlik (tam bunlari yazarken iki kat asagidaki tuvalete kosup, yiyebildigim tek simidi de cikarmam gerekti) yasiyorum. Bir yandan bulantilardan ve hastalik hissinden o kadar sikildim ki, devamli agliyorum halime, bir yandan kilo almaktan deli gibi korkuyorum. Karmakarisik duygular...

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de kilolu halime kalanlardanım,hep zayıflayıp hamile kalmak istiyordum bir yıl oncesine kadar yaklaşık 20 kilo verdim ama yine 100 ün altına inemeden hamile kaldım.Şükürler olsun ki Rabbim aratmadan yardım etti.
DR um da kilomla ilgili sadece düzenli beslenmem konusunda uyarıyor,hamileliğime kadar sürekli spor yaptığım için de hala hiç zorlanmıyorum.insallah sonrası da rahat geçer.bulantılarım cok oldu fakat hiç istifra edemediğim için kilo veremedim eger verseydım belki zayıflardım da yaklaşık2-3 kilo aldım cuma günü 5 aya giricez artık.Umarım hepimizin gönlüne göre olur herşey.
Allah tamamına erdirsin inşallah canım.
İlk bebek galiba.
Ben ilkinde de kiloluydum aynen bu kilolarda.Çok şükür hiç sıkıntı yaşamadan atlattım.
İnşallah şimdi de öyle olur
Hamileligimin 6. haftasinda doktora gittigimde 93 kiloydum. Boyum oldukca uzun olmasina ragmen (178cm) ince kemikli oldugum icin, bu kilo vucuduma asiri yuk bindiriyordu. Bu kiloda hamile kaldigima o kadar cok uzuldum ki...

Su anda 16. haftamin icerisindeyim. 8.5 kilo verdim. Surekli midem bulaniyor, asiri istahsizlik (tam bunlari yazarken iki kat asagidaki tuvalete kosup, yiyebildigim tek simidi de cikarmam gerekti) yasiyorum. Bir yandan bulantilardan ve hastalik hissinden o kadar sikildim ki, devamli agliyorum halime, bir yandan kilo almaktan deli gibi korkuyorum. Karmakarisik duygular...

Bulantıların ne zaman geçecek ki.Gerçekten zorlayıcıdır eminim.
Ben de bulantı yaşamıştım ama hiç bu boyutta değil.Allah yardımcın olsun canım ama kilo için kendine baskı yapma bence.Normal sağlıklı bir beslenme programı uygula yeter.
Biz en başta halledecektik kilo sorunlarımızı sonuçta,hamilelik bunun için artık çok geç.
ama kilo alımımızı kontrol altında tutabiliriz tabiki.
umarım en kısa zamanda bulantıların hafifler de biraz sağlıklı beslenebilirsin.çok bitkin düşmüşsündür bu şekilde.

Ben de bulantı yaşamıştım ama hiç bu boyutta değil.Allah yardımcın olsun canım ama kilo için kendine baskı yapma bence.Normal sağlıklı bir beslenme programı uygula yeter.
Biz en başta halledecektik kilo sorunlarımızı sonuçta,hamilelik bunun için artık çok geç.
umarım en kısa zamanda bulantıların hafifler de biraz sağlıklı beslenebilirsin.çok bitkin düşmüşsündür bu şekilde.

Tesekkur ederim. Doktor bulantiyi kesecek ilac vermisti, hicbir ise yaramadi. Umarim kisa zamanda gecer, ayakta duracak enerjim bile olmuyor bazi gunler.

Allah tamamına erdirsin inşallah canım.
İlk bebek galiba.
Ben ilkinde de kiloluydum aynen bu kilolarda.Çok şükür hiç sıkıntı yaşamadan atlattım.
İnşallah şimdi de öyle olur

evet ilk bebegimiz uzun yıllar sonra cesaret edebildik :) umarım rahat geçer sonuna kadar.

bence hiçbirşekilde hiç bişeye üzülmemeliyizz hiçbişey bebeğimizden önemli değil saglıklı oldugumuz surece kilolu olmamızın da cok sorun olacagını dusunmuyorum.en azından oyle olsun istiyorum.hep pozitif olmalıyız lütfen aglayıp ne kendini üz ne de bundan bebeğinin etlkilenmesini sağla.mutlu hamileilikler mutlu bebişler :KK70:

Deneyimli hamişler nolur bana akıl verin.
91 kg ile hamile kaldım. Hamileliğimin 10. haftası ve 6 kg verdim. Yani 2. ay bitti ve 1 ayda 6 kg verdim hızla eriyorum. Normalde nasıl sevinirdim ama şimdi verdikçe halsizleşiyor, iyice hastalıklı oluyorum hiç sevinemiyorum. 3-4 ay bitene kadar muhtemelen dahada vereceğim, sizlerde böyle hızla veriyormuydunuz normal mi durumum?

merhabalar
Ben çocukluğumdan beri kiloydum evlenirken de yine öyle 100+ kilolarda cocuk istedim ve Allahıma çok şükür hemen hamile kaldım şuanda 8 haftalık hamileyim doktorum herşeyin normal geliştiğini söylüyor. Doktor herşey normal desede kafam da yine sürekli bebeğimde bir sorun olur mu doğumum ne denli gelişir diye bir sürü sorular var gelişmelerden haberdar ederim...

selam kızlar... ben de evliliğimizin 3. yılını devirdiğimizde bebek istemeye başlamıştım ama 3 yılda 30 kilo alınca biraz daha beklemeye karar vermiştim. sonra insülin direnci ve pcos durumumdan dolayı belki uzun süre hamile kalabilmek için çalışmamız gerektiğini düşünüp kilolu hamilelik konusunda araştırmalar yaptım ve normal kilolulara göre riskler fazla olsa da paylaşım yapanların yazdıkları cesaret verdi..bir yandan diyet yapaken bir yandan çalışmalar başladı:) 115 kiloda 109 kiloya düştüğümde her zamanki gibi geciken adetimden şüphe etmedim, soğan kürüne başlamaya karar verdi ama bi test yapayım ne olur ne olmaz dedim-daha önce milyon kez yapıp hep tekçizgi gördüğüm içn gayet rahattım- çift çizgiyi görünce şok olduk apar topar kan testi yapıldı ve sevinç şaşkınlık bir arada:) doktora gititğimde çekindim biraz, doktor tersler mi ne der diye ama dktorum çok rahatlattı...6+3 günlükken 108.9 kiloydum..doktorum diyetisyene yönlendirdi ve 17+1 de hiçbr sıkıntımız yok, 102.5 kiloy indim ve 18+2 ye kadr 101 küsür olmamı bekliyor diyetisyenm..sonra bir süre kilo koruyup 5-6 kilo alarak doğuma gircem inşallah..planımız bu şimdilik:)

selam kızlar... ben de evliliğimizin 3. yılını devirdiğimizde bebek istemeye başlamıştım ama 3 yılda 30 kilo alınca biraz daha beklemeye karar vermiştim. sonra insülin direnci ve pcos durumumdan dolayı belki uzun süre hamile kalabilmek için çalışmamız gerektiğini düşünüp kilolu hamilelik konusunda araştırmalar yaptım ve normal kilolulara göre riskler fazla olsa da paylaşım yapanların yazdıkları cesaret verdi..bir yandan diyet yapaken bir yandan çalışmalar başladı:) 115 kiloda 109 kiloya düştüğümde her zamanki gibi geciken adetimden şüphe etmedim, soğan kürüne başlamaya karar verdi ama bi test yapayım ne olur ne olmaz dedim-daha önce milyon kez yapıp hep tekçizgi gördüğüm içn gayet rahattım- çift çizgiyi görünce şok olduk apar topar kan testi yapıldı ve sevinç şaşkınlık bir arada:) doktora gititğimde çekindim biraz, doktor tersler mi ne der diye ama dktorum çok rahatlattı...6+3 günlükken 108.9 kiloydum..doktorum diyetisyene yönlendirdi ve 17+1 de hiçbr sıkıntımız yok, 102.5 kiloy indim ve 18+2 ye kadr 101 küsür olmamı bekliyor diyetisyenm..sonra bir süre kilo koruyup 5-6 kilo alarak doğuma gircem inşallah..planımız bu şimdilik:)

merak ettim acaba nasıl bir diyet verdi doktorunuz müthiş bir adım atma olmuş sizin ki benim açımdan

merak ettim acaba nasıl bir diyet verdi doktorunuz müthiş bir adım atma olmuş sizin ki benim açımdan

Pek diyet gibi değil açıkçası. Tıka basa doyuyorum çünkü:) 2 haftaya bir listemi değiştiriyor..bu dönemde sabah 8.30 da 1 br su içiyorum,9 da 4 yemek kaşığı nesfit,2 yk yulaf ezmesi,3 kuru erik,2 ceviz ve tarçına 1 su br laktozsuz süt ekleyip yiyorum..12-12.30 gibi 2 kepçe yağsız çorba(tarhana,mercimek ya da domates) yanında 2 yumurtalı menemen ya da 1 dilim beyaz peynirli 1 yumurtalı omlet,4 yk tavuk sote seçeneklerinden biri ve yağsız salata..15-15.30 gibi 1 meyve ve 1 su br yoğurt..17.30 da 2 tane tam buğdaylı galeta..19-19.30 gibi 2 köfte-1 parça biftek-balık-2 yumurta büyüklüğünde haşlanmış et - 10 yk etsiz kurubaklagilseçeneklerinden biriyleyağsız salata..21.30 da 1 çay br laktozsuz süt,1 tam buğdaylı galeta ve 3 hurma ya da 1 incir...öğlen ve akşam 1 er dilim tam buğday ya da çavdarekmeği yiyorum..ekmeği dönüşümlü verdi, tam buğday bitince çavdar alıyorum...haftada en az 2 gün balık ızgara yiyorum..her gün yarım saat yürüyüş var.. Ama bana göre listeyi ayarlıyo, önceki haftada akşam meyve vardı acıktırıyodu diye değiştirdi bu hafta mesela..ya da geçen sefer istediği kadar kilo verememiiştim vücudum direnç göstermiş bu hafta ona göre düzenleme yaptı..bir de normalde kilo verme sürecini 16. Hafta bitince bırakcaktı ama hem kilom istediği kadar olmadığından hem de oğlum 1 hafta ilerden gittiğinden 18. Haftaya kadar uzattı..gelecek pzt kontrolüm var yine..bakalım ne olcak:)

Deneyimli hamişler nolur bana akıl verin.
91 kg ile hamile kaldım. Hamileliğimin 10. haftası ve 6 kg verdim. Yani 2. ay bitti ve 1 ayda 6 kg verdim hızla eriyorum. Normalde nasıl sevinirdim ama şimdi verdikçe halsizleşiyor, iyice hastalıklı oluyorum hiç sevinemiyorum. 3-4 ay bitene kadar muhtemelen dahada vereceğim, sizlerde böyle hızla veriyormuydunuz normal mi durumum?

Ben senin kadar çok kilo veremedim ama o halde bile 3. Ayım bitene kadar aynı durumdaydım:/kusmadım hiç ama feci bulantım vardı ve canım hiçbişi yapmak istemiyodu..4. Aya girdiğimizde durumum düzelmeyebaşladı, daha iyi hissettim kendimi.. 18. Haftaya girdik hala zaman zaman kötü hissettiğim oluyor ama haftada 1 gün belki :) inşallah düzelirsin bir an önce:)

X