90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

Merhaba cnm, bulantılarım son 1 haftada kesıldıler benım hamd olsun o konuda rahatım ancak 1 ay boyunca yemeklerden fazlaca sogmusum bulantım kesılmesıne ragmen yemek gorunce kotu oluyorum pek yıyemıyorum onunda en kısa surede toparlanacağını düşünüyorum. Tabi insan ister istemez bebeği konusunda endıselenıyor ama bır yazı okudum dün kılolu ınsanlarda bebek ıhtıyacının bır kısmını besınden bır kısmınıda annenın yaglarından alırmıs kılolu ınsanların daha az kılo alması bu donemde bundan kaynaklıymıs. Bunu okuyunca bıraz daha ıcım rahatladı. En güzeli senın yaptığın gibi diyetisyene gitmek. Yanlıs anlamadıysam 18. haftadasın ve henuz hıc kılo almadın mı bundan sonrakı surectemı alacaksın?

hiç almadım daha hatta 6 kilo verdim.. pzt den itibaren kilo korumaya geçeceğiz, ne kadar süreyle bilmiyorum henüz:) sonrasında kilo almaya başlayacağım...doğuma kadar da sanırım 5 kilo alıp doğuma gireceğim hayırlısıyla :)

hiç almadım daha hatta 6 kilo verdim.. pzt den itibaren kilo korumaya geçeceğiz, ne kadar süreyle bilmiyorum henüz:) sonrasında kilo almaya başlayacağım...doğuma kadar da sanırım 5 kilo alıp doğuma gireceğim hayırlısıyla :)

Çok güzelmiş :) Hayırlı doğumların olsun inşallah

bende 90 kiloyla hamile kaldım. ama doktor diyetisyene yönlendirmedi. kendim mi gitsem diyorum. üstelik bende bulantı da yok.

Normalde benim doktorum her giden anne adayına diyet veriyor sağlıklı beslenme adına,beni doğrudan diyetisyene yönlendirdi 109 kilıydum..
Bu hafta hafif pembe bi kanama olduğundan.progestan ve bi hafta istirahat.verdi dr. Simdi evdeym ve çok dikkat ediyorum yediklerime. Haftaya kontrole gittiğimde eğer kalp atışını da inşallah duyarsam doktoruma danışcam. O kadar heyecanlı oluyorumki ne soracağımı unutuyorum :KK43:

Bu hafta hafif pembe bi kanama olduğundan.progestan ve bi hafta istirahat.verdi dr. Simdi evdeym ve çok dikkat ediyorum yediklerime. Haftaya kontrole gittiğimde eğer kalp atışını da inşallah duyarsam doktoruma danışcam. O kadar heyecanlı oluyorumki ne soracağımı unutuyorum :KK43:

İnşallah bir sıkıntı olmadan atlatırsın canım bu dönemi,kanamalar olabiliyor birçok kişide sıkıntı yapma kendine..doktora soracaklarını da aklına geldikçe telefonuna ya da bi deftere not et,ultrasona geçmeden önce sor hepsini,ultrasonda bebişini görünce unutuyosun çünkü :)

İnşallah bir sıkıntı olmadan atlatırsın canım bu dönemi,kanamalar olabiliyor birçok kişide sıkıntı yapma kendine..doktora soracaklarını da aklına geldikçe telefonuna ya da bi deftere not et,ultrasona geçmeden önce sor hepsini,ultrasonda bebişini görünce unutuyosun çünkü :)

İnşallah hayırlısıyla duyayım kalp atışlarını da soruları telefonla taciz ederek de öğrenirim :KK66:

noldu kızlar uyudunuz mu :)
Allaha çok şükür kalp atışlarını duydum miniğimin.
ama arada yine pembelik oldu. doktora gittim tabiki ve yine ilaca devam.
heralde bu ilacı 3 ay olana kadar kullanıcam :KK43:
doktorda 92 kilo çıktım. evde 89 çıkıodum.doktora sordum kilomla nasıl olacak diye.
o da bana 5.aya kadar sadece sana diyeceğim hamur işi ve tatlıdan uzak dur.
senden başka bişey istemiyorum, sonra şeker yüklemesi yapılınca bi problem varsa o zaman zaten diyetisyene yönlendiricem dedi.
sizde durumlar nasıl?

Gözün aydın canım,yeni gördüm yazdığını :) ilacını kullan düzenli inşallah hiçbir sıkıntı kalmaz :) kaç haftalık oldun şimdi?? Ben de cumaya şeker yüklememi yaptırcam,normal çıkar inşallah:)

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Merhaba hamişler 84 kiloyla hamile kaldım 10. Haftamdayım hala 84 kiloyum bu kiloyla hamile kaldığım için çok tedirgindim sizi bulunca rahatladım. Rabbim hepimize hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin. :):)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba hamişler 84 kiloyla hamile kaldım 10. Haftamdayım hala 84 kiloyum bu kiloyla hamile kaldığım için çok tedirgindim sizi bulunca rahatladım. Rabbim hepimize hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin. :):)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Geçen sene 83 kiloyla hamile kalmıştım bende,gerçi dış gebelik ve düşükle sonuçlandı.Biraz daha kilo aldım maalesef ve bebek denemesi yapıyoruz.Değerlerimde bir sorun yok,hormonlarda da sorun yok.Bakalım zamanını bekliyoruz :)

merhaba bende 95 kiloyla hamile kaldım. aşırı derecede başım döndüğü için hareket edemiyorum fazla. bu da bana 3 hafta 1.5 kg olarak döndü. ben doğru düzgün doktor bulabilmiş değilim. gittiğim doktor beni hiç bilgilendirmiyor kilom konusunda da hiç bir şey söylemiyor.

nasıl kilo verdin canım? benim iştahım iyice açıldı üzerine birde hareketsizlik eklendi ayakta kalınca başım dönüyor sürekli. 1.5 kg aldım ve çok üzülüyorum.

Diyetisyene yönlendirdi doktorum,6+5 haftada diyete başladım 108.9 kiloydum,şu anda 23+1 oldum 101.6 kiloyum,1 kilosu bebekten dolayı..daha kilo almadım,bel fıtığım başlarda sorun yaratıyodu yürüyemiyordum ben de,en fazla 15-20 dk sürüyodu..bu aralar iyiyim çok şükür 40 dkyı buluyorum...bence hamilelerle çalışmış bi diyetisyene git,en azından kilo alımın durur,yediklerin düzene girer...

Diyetisyene yönlendirdi doktorum,6+5 haftada diyete başladım 108.9 kiloydum,şu anda 23+1 oldum 101.6 kiloyum,1 kilosu bebekten dolayı..daha kilo almadım,bel fıtığım başlarda sorun yaratıyodu yürüyemiyordum ben de,en fazla 15-20 dk sürüyodu..bu aralar iyiyim çok şükür 40 dkyı buluyorum...bence hamilelerle çalışmış bi diyetisyene git,en azından kilo alımın durur,yediklerin düzene girer...

umarım öyle bir diyetisyen bulurum.... ne güzel baya vermişsin. doğum yaptığında hamile kaldığından daha zayıf olacaksın.

umarım öyle bir diyetisyen bulurum.... ne güzel baya vermişsin. doğum yaptığında hamile kaldığından daha zayıf olacaksın.

İnşallah bulursun..böyle giderse eğer dediğin gibi doğumdan sonra daha zayıf olucam :) sen de dikkat et yediklerine,gereksiz şeyler yememeye çalış,asıl kiloyu 6. Aydan sonra almaya başlıyosun çünkü...

İnşallah bulursun..böyle giderse eğer dediğin gibi doğumdan sonra daha zayıf olucam :) sen de dikkat et yediklerine,gereksiz şeyler yememeye çalış,asıl kiloyu 6. Aydan sonra almaya başlıyosun çünkü...

hangi şehirdesin? kaçıncı gebeliğin? merak ettim. ben afyondayım. küçük bir yer olduğu için doğru düzgün doktor bulamadım.

hangi şehirdesin? kaçıncı gebeliğin? merak ettim. ben afyondayım. küçük bir yer olduğu için doğru düzgün doktor bulamadım.

Ankaradayım ben,ilk bebiş daha :) illaki orda da vardır,forumlardan bak,tavsiye siteleri falan var oralara bak,komşularına sor,çevrende çocuklu ya da hamile olan kim varsa sor başka türlü doktor bulmak zor oluyor...

Ankaradayım ben,ilk bebiş daha :) illaki orda da vardır,forumlardan bak,tavsiye siteleri falan var oralara bak,komşularına sor,çevrende çocuklu ya da hamile olan kim varsa sor başka türlü doktor bulmak zor oluyor...

tamam canım :) çok soru sordum ama hamile kıyafeti giymeye başladın mı? yada nerden bulunur?

X