Çocuk Hastalıkları AB0 uyuşmazlığı sarılığı (istanbul doktor arıyorum)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sukedisi

https://www.instagram.com/magicvocable/
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
1.090
393
43
arkadaşlar, bebeğim 2 aralık 2016 da yani 36+0 da su bitmesiyle acil sezeryanla alındı. doğduğunda hiç bir problem görünmüyordu. gayet sağlıklı bir bebek dediler hastaneden taburcu olduğumuzda pazardı. sarılık 8 görünüyordu , bir çok değeride olması gerekenin 1 tık üstündeydi. acil doktoruna gösterdiğimde bu değerlerin erken doğumlarda normal olduğunu söylediler. sarılıkta yeni doğan sarılığı dediler. herşey şyş güzel evimize çıktık. 2 gün sonra çocuk doktoruna gittik. sarılık değeri bakıldı. 19 çıktı ve anında fototerapiye aldılar 3 doz tedavi uygulandı bebeğim 2 gün benden ayrıydı. süt sağıp götürdüm sürekli . fototerapi den değeri 15 aşağısına düşünce çıkardılar. hergün gidip test verdik 10.5 e düşünce 2 gün arayla ölçüm için gidiyoruz. değer yavaş yavaş yükselmeye başladı. 11.5 oldu sonra 13.5 bugün tekrar ölçüm yapılacak değer 15 e çıktıysa fototerapi uygulanacak tekrar. crp bilirubin tsh ölçümleri yapılacak. işitme testide yapılacak, fototerapiden sonra yapılması gerekiyormuş.
çocuğum 17 günlük oldu ve sanki başka bir doktordan daha tavsiye alsam muayene olsak çözüm bulunabilirmiş gibi gelmeye başladı.

bizim durumumuz normal yenidoğan sarılığı değil gibime geliyor. ben 0+ eşimse A+ , bebeğimde A+ olduğu için aklıma sadece AB0 uyuşmazlığı sarılığı geliyor. özellikle sarılık türlerini ve sebeplerini anlayıp çözüm bulacak bir doktor arıyorum. istanbul tercihim istanbul anadolu yakası kadıköy civarı tercihim. eskişehir de de uygun doktor varsa tercih ederim. çocuğum iyi olsun kalıcı hasar bırakmasın bu sarılık. geç kalmış olmak istemiyorum.

Çok geçmiş olsun nasıl oldu şimdi bebeğin durumu nasıl atlattınız bu süreci

Çok geçmiş olsun nasıl oldu şimdi bebeğin durumu nasıl atlattınız bu süreci
teşekkür ederim., bebeğim son fototerapiyi almadan atlattık. crp bilirubin seviyeleri düşük çıktı bu bizim için sevindiriciydi ama tsh 8 çıktı. özel hastaneden devlet hastanesine gittim 1 gün sonra sarılığı 8 tsh ıda 3 çıktı , bebeğiniz gayet sağlıklı takibe gerek yok , rutin kontrollere gelin dediler. şu anda bebeğimin maşallahı var.

Çok sevindim Rabbim acılarını göstermesin sizde sarılığın yanında kansızlık sorunuda varmıydı kan değerlerimiz sınırda bizim Hematoloji bölümüne başvurduk bakalım yarın tahlil vereceğiz inşallah bir sorun çıkmaz

Çok sevindim Rabbim acılarını göstermesin sizde sarılığın yanında kansızlık sorunuda varmıydı kan değerlerimiz sınırda bizim Hematoloji bölümüne başvurduk bakalım yarın tahlil vereceğiz inşallah bir sorun çıkmaz
şükür bir sıkıntımız yoktu kan ile ilgili. sizin durum nedir şu anda.

Sarılığı nasıl atlattınız ekstra birsey uyguladınız mı? Sadece emzirme ile mi düştü yoksa. Benim bebegimde sarılık. Iki defa yogun bakimda kaldi cikinca yine yukseliyor.

X