Aceleci miyim

Bende her gün annemle, gün asiri babamla konuşuyorum. Eşimde babasıyla konuşur sık sık, hesap kitap işlerini yaptırır, geç saatte olsa arar kayinpederim. Bunlar tek başına takılacak şeyler değil.
Bayramla ilgili de eş ailesi de uzakta değil zaten, tüm bayramı orada geçirmeniz gereksiz. İlk gün gitmek zorunda değilsiniz her seferinde eşinizin sizi anlaması lazım ama sizin konulardan anladığım rahat bir insan olmayıp sürekli sorun arar halde olduğunuz. Biraz kendinizi de salın, eşinizi de. Görümceye verilen bayram harçlığına kadar üzerinize vazife olmayan şeylere kafa yoruyorsunuz.

Hanımlar merhaba

Takıntılı mıyım yoksa abartıyor muyum. Daha öncede demiştim Kv ile aramızda 1,5 saat mesafe var. 2 gün önce ordan döndük 6 gün kaldık. Neyse geldik o gün eşim hemen Whatsapptan ailecek grup var oraya yazdı napıyosunuz vs diye. Dün oldu aradı. Bugün akşamda görüntülü konuştular. Ya bana mı anormal geliyor sürekli sürekli böyleler. Görmcem kendi Kvdesine asla pas vermez hayatı istediği gibi yaşar. Bayramda tatilde ne yapmak isterse onu yapar. Şimdi 2 ay sonra kurban bayramı var. Kvdeler ona hazırlık yapıyor etleri şöyle hazırlarız vs diye. Ben eşime söyleyeceğim ilk gün gitmek hiç istemiyorum zaten et yiyen biri değilim onlarla kurban kesmek iş yapmak hiç istemiyorum. Mesela görmcem ailesiyle ne yapmak istiyorsa yapıyor iş bana gelince kocam ne derse o. Şimdi ben böyle de sem eşime annemlerin yanında konuyu açıp mağduru oynayacak. Ya da hemen yok ailem bizim iyiliğimizi istiyor vs yapacak. Zaten yoğun bir iş hayatım var. Bayramda hem kendi hemde görmcemin çocuğuna bakıp kurbanla uğraşmak istemiyorum. Sizce eşim önden gitse bende 2. Günü gitsem tuhaf kaçar mı??

Biliyorum daha var ama benim bu konu sosyal hayatım etkiliyor. Panik atak tutuyor

Görümcen kendini savunuyor ve bir şekilde istediğini yapıyor demekki. Bunun için ona kızamazsın. Sen kocanı dinlemeyi bırakıp kendini düşüneceksin. Millet ne düşünürse düşünsün sanane, sen onların kölesimisin?
Ben olsam asla gitmem(gitmiyorumda)
Ne yapacak eşin zorla götüremez kocaman kadınsın.

Görümcen kendini savunuyor ve bir şekilde istediğini yapıyor demekki. Bunun için ona kızamazsın. Sen kocanı dinlemeyi bırakıp kendini düşüneceksin. Millet ne düşünürse düşünsün sanane, sen onların kölesimisin?
Ben olsam asla gitmem(gitmiyorumda)
Ne yapacak eşin zorla götüremez kocaman kadınsın.

Bununla birlikte isteyen ailesiyle konuşur yani. Bende hergün annemle konuşuyorum.

Kavga etmeye küsmeye başlıyor iletişim de kuramıyorum sorun orda sanırım. Geçen kuzenleri ne zaman eve döneceksiniz demişti. Ben daha cevap vermeden. Berlingoes burda dinlenemiyormuş o yüzden akşam döneriz demişti tüm ailesinin yanında. Çocuğum sanki ben
tüm ailesinin yanında desin işte en güzeli
tam o anda diyeceksiniz evet evimde dinlenmek istiyorum vs diye

sanırım çocuğunuza aileniz bakıyor ekleme olarak
"annem çok yoruluyor.. çocuğumuza bakarken ona da destek çıkayım bir bakayım" gibi lafı sokun eşiniz de duysun

Sizin sorununuz eşinizle. Ya siz kendinizi düzgün ifade edemiyorsunuz ya da o anlamak istemiyor.

Gruptan çıkın mesela instgramımda eşimin yakinları vardı nereye gittiğimizi bile bilmelerini istemiyodum hicbir konu hakkinda yorum almak istemiyorum ne kendi ailemden ne eşimin ailesinden bu sefer ipin ucu kaçtı mı herşeye yorum yapar olurlar sonra bi açıklama yapmadan hepsini çıkardım sorarlarsa da sadece arkadaşlarım var yorumu yaparim

Bence gidin sizde ilk günü acik acik evd3 dinlencem.temizlik yapmam lazim deyin evin temizligini kim yapiyor siz gidebiliyorsunuz o kadar gün

Siz de görümceniz gibi olun o halde.
Eşinizin kardeşini konunun içine serpiştirmek yersiz.

herkese yorumları için çok teşekkür ederim
ben:31 eşim33 yaşında. Sorun eşimin anlayışlığı, beni kuzenlerinin yanında rezil ettiğini söyledim yalan mı diyor bana zaten bayramdan beri çok ihtiyacım olmadıkça konuşmuyorum. İletişim sıfır çünkü. Ben zaten en başından beri ona gitmeyeyim demiyorum sadece mesela biraz evime erken dönüp dinlenmek istiyorum bakın bayramda tatil bile istemiyorum.

Kızlar eşimle çok sakin konuşmaya çalıştım
Dedimki kuzenlerinin yanında niye öyle dedin dedim! Yalan mı ne var onda dedi. Ben kendimde söyleyebilirim rahatsızlığımı dedim yani bu adam kadar halden anlamayan insan görmedim gerçekten neden evlendim bilmiyorum

X