Aceleci miyim

Hanımlar merhaba

Takıntılı mıyım yoksa abartıyor muyum. Daha öncede demiştim Kv ile aramızda 1,5 saat mesafe var. 2 gün önce ordan döndük 6 gün kaldık. Neyse geldik o gün eşim hemen Whatsapptan ailecek grup var oraya yazdı napıyosunuz vs diye. Dün oldu aradı. Bugün akşamda görüntülü konuştular. Ya bana mı anormal geliyor sürekli sürekli böyleler. Görmcem kendi Kvdesine asla pas vermez hayatı istediği gibi yaşar. Bayramda tatilde ne yapmak isterse onu yapar. Şimdi 2 ay sonra kurban bayramı var. Kvdeler ona hazırlık yapıyor etleri şöyle hazırlarız vs diye. Ben eşime söyleyeceğim ilk gün gitmek hiç istemiyorum zaten et yiyen biri değilim onlarla kurban kesmek iş yapmak hiç istemiyorum. Mesela görmcem ailesiyle ne yapmak istiyorsa yapıyor iş bana gelince kocam ne derse o. Şimdi ben böyle de sem eşime annemlerin yanında konuyu açıp mağduru oynayacak. Ya da hemen yok ailem bizim iyiliğimizi istiyor vs yapacak. Zaten yoğun bir iş hayatım var. Bayramda hem kendi hemde görmcemin çocuğuna bakıp kurbanla uğraşmak istemiyorum. Sizce eşim önden gitse bende 2. Günü gitsem tuhaf kaçar mı??

Biliyorum daha var ama benim bu konu sosyal hayatım etkiliyor. Panik atak tutuyor
Sürekli neden kendinizi görümcenizle kıyaslıyorsunuz sizin sorununuz onlar değil ki eşiniz. Ailesinden ayrılamıyor. Bence yatak yorganını da gönderin arkasından.

Sürekli neden kendinizi görümcenizle kıyaslıyorsunuz sizin sorununuz onlar değil ki eşiniz. Ailesinden ayrılamıyor. Bence yatak yorganını da gönderin arkasından.
Görümcesini kıyaslamıyor aslında. Eşinin kardeşi bile ailesine bu kadar bağlı ve bağımlı değil, onu belirtmek istemiş bence.
Adam bayramda 6 gün annesindeymiş, eve gelmiş yine annesini görüntülü aramış.
Ama görümcesinin umrunda değilmiş hani 😅
Kadıncağız kendisini ifade edememiş sadece

Çok haklısınız sağolun.. benim ailemle sürekli görüştüğümüz için çocuktan dolayı. Bayram 5 günse benim aileme tek gün gidilir ve kalınmaz. O yüzden bayramları sevmiyorum
Eee sizde senenin 360 gününü ailenizle geçiriyorsunuz..

5 gün de eşiniz ailesiyle geçirsin.. Hep bana hep bana denmez ki.. Ortak noktada buluşmalısınız.

Sonradan gitmek evliliğimde sorun var herkes bilsin demek, kurbana kadar eşinizle iletişim sorununu çözün neden sizin dinlemiyor belki iletişim sorununuz var. Görümceyi kafaya takmak yerine sağlıklı çözümler bulun. Gideceksiniz de kavga gürültü ile değil daha yapıcı olun eşiniz ailesine cephe aldığınızı düşünüp daha çok bileniyor olabilir

Hanımlar merhaba

Takıntılı mıyım yoksa abartıyor muyum. Daha öncede demiştim Kv ile aramızda 1,5 saat mesafe var. 2 gün önce ordan döndük 6 gün kaldık. Neyse geldik o gün eşim hemen Whatsapptan ailecek grup var oraya yazdı napıyosunuz vs diye. Dün oldu aradı. Bugün akşamda görüntülü konuştular. Ya bana mı anormal geliyor sürekli sürekli böyleler. Görmcem kendi Kvdesine asla pas vermez hayatı istediği gibi yaşar. Bayramda tatilde ne yapmak isterse onu yapar. Şimdi 2 ay sonra kurban bayramı var. Kvdeler ona hazırlık yapıyor etleri şöyle hazırlarız vs diye. Ben eşime söyleyeceğim ilk gün gitmek hiç istemiyorum zaten et yiyen biri değilim onlarla kurban kesmek iş yapmak hiç istemiyorum. Mesela görmcem ailesiyle ne yapmak istiyorsa yapıyor iş bana gelince kocam ne derse o. Şimdi ben böyle de sem eşime annemlerin yanında konuyu açıp mağduru oynayacak. Ya da hemen yok ailem bizim iyiliğimizi istiyor vs yapacak. Zaten yoğun bir iş hayatım var. Bayramda hem kendi hemde görmcemin çocuğuna bakıp kurbanla uğraşmak istemiyorum. Sizce eşim önden gitse bende 2. Günü gitsem tuhaf kaçar mı??

Biliyorum daha var ama benim bu konu sosyal hayatım etkiliyor. Panik atak tutuyor
Görümcenizi bi salın bence. Harçlık konunuzu da hatırlıyorum, sürekli bir görümcem şöyle bende böyle durumunuz var. Yani insanlar öz kızlarıyla ne istiyorsa yapsın, siz kocanızla konuşun, onunla dertleşin, halledin konularınızı. Görümcem şöyle yaptığı için bizde böyle yapalıma geliyor resmen her cümle. Kocanla konuş, ben zaten yoğun çalışıyorum, ilk gün işin içine gitmek istemiyorum , 2. gün gidelim bu bayramda böyle olsun....

Sizin sorununuz eşiniz ile. Demek ki görümcenizin eşi aileci değil, eşini kırmıyor ve beraber tatil planı yapabiliyorlar. Siz belli ki hem eşinize söz geçiremiyorsunuz, ortak noktada buluşamıyorsunuz hem de eş ailesinden çekiniyorsunuz. Bırakın ne düşünürlerse düşünsünler. Eşini size uymuyorsa siz de gitmeyin başka bir plan yapın. Bir bahane uydurulur eş ailesine.
Görümcenizi baya kıskanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Yapmayın, sorunu eşinizle çözün.

Sizin sorununuz eşiniz ile. Demek ki görümcenizin eşi aileci değil, eşini kırmıyor ve beraber tatil planı yapabiliyorlar. Siz belli ki hem eşinize söz geçiremiyorsunuz, ortak noktada buluşamıyorsunuz hem de eş ailesinden çekiniyorsunuz. Bırakın ne düşünürlerse düşünsünler. Eşini size uymuyorsa siz de gitmeyin başka bir plan yapın. Bir bahane uydurulur eş ailesine.
Görümcenizi baya kıskanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Yapmayın, sorunu eşinizle çözün.
Bir de şartlar aynı mı görümce belki ailesini bayramdan bayrama görüyor

Ben ailemden uzakta olduğum için bayramları genelde bizimkilerin yanında geçiririm. Memlekete gitmemişsem de kesinlikle 2. gün giderim eş ailesinin yanına. İlk gün kurban kesiyorlar hep, etten soğuyorum resmen. Hiçbir kuvvet beni o ortama sokamaz. 🥹

Ben ailemden uzakta olduğum için bayramları genelde bizimkilerin yanında geçiririm. Memlekete gitmemişsem de kesinlikle 2. gün giderim eş ailesinin yanına. İlk gün kurban kesiyorlar hep, etten soğuyorum resmen. Hiçbir kuvvet beni o ortama sokamaz. 🥹
Kurban bayramının ilk günü o eve hizmet edip görümcesinin çocuğuna bakmak zorunda değil konu sahibi

Belli ki her defasında hep alttan almaya çalışmış,bu durumu çözecek olan kişi eşiniz malesef ama sanırım manülatif biri
Kaç yıldır evlisiniz ? Eşinizin ailesi olduğu için ilk gün gitmemek de sanki doğru olmayabilir bilemedim 🥹keşke eşinizle konuşup anlaşabilseniz birlikte hareket etmeniz daha güzel olurdu.

Kavga etmeye küsmeye başlıyor iletişim de kuramıyorum sorun orda sanırım. Geçen kuzenleri ne zaman eve döneceksiniz demişti. Ben daha cevap vermeden. Berlingoes burda dinlenemiyormuş o yüzden akşam döneriz demişti tüm ailesinin yanında. Çocuğum sanki ben
Bu cok sikintili bir durum yalniz. Resmen sizi sikayet eder gibi olmus. Esinize rahat rahat bir sey soyleyemiyorsunuz bile hemen ailesine yetistiriyor. Ve sifir sagduyu, baskasinin evinde rahat edemeyeceginizi kendinize vakit ayirmak isteyeceginizi, ne bilim tv nin karsisinda kimse ile konusmadan iki seksen yatmak isteyebileceginizi anlamasi lazim bu adamin.
Belki kendisi rahat edebiliyor ama sizin bu insanlarin yaninda rahat edememeniz normal, sonucta onun ailesi.
Ama bunlari guzelce sizin aciklamaniz lazim, anlamiyorsa da ben boyle yapicam demelisiniz. Esinizin sozunden pek cikamiyorsunuz gibi. Ben olsam bayramin ikinci gunu bi ugrar sonra evime donerdim. Tabi tatil yapmak gibi bir imkanim yoksa.

Görümcesini kıyaslamıyor aslında. Eşinin kardeşi bile ailesine bu kadar bağlı ve bağımlı değil, onu belirtmek istemiş bence.
Adam bayramda 6 gün annesindeymiş, eve gelmiş yine annesini görüntülü aramış.
Ama görümcesinin umrunda değilmiş hani 😅
Kadıncağız kendisini ifade edememiş sadece
Eminim evlenmeden önce aynı evin içinde bu kadar sık konuşmuyordur adam annesiyle. Klasik erko😅

Hanımlar merhaba

Bazi aileler boyle mıç mıç. Biz de hep ayri gayriyizdir. Kurbanda kayinvalidemler ve biz ve kaynimlar hepimiz ayri keseriz kurbani. Isteyen kesmez isteyen evinde keser isteyen hazir getirir. Hic de oyle beraber islemeyiz. Bu konuda siz hakli olsaniz bile esinizin aile dinamikleri boyle oldugu icin ilk gun sabredin gidin oraya. Ikinci gun ayrilin ama oradan. Basbasa tatil yapin. Gunlerce kayinvalidede kalmayi anlamiyorum ben.

Kavga etmeye küsmeye başlıyor iletişim de kuramıyorum sorun orda sanırım. Geçen kuzenleri ne zaman eve döneceksiniz demişti. Ben daha cevap vermeden. Berlingoes burda dinlenemiyormuş o yüzden akşam döneriz demişti tüm ailesinin yanında. Çocuğum sanki ben

"Sağol hayatım ama ağzım var söyleyebilirim sakladığım bir şey de değil çalışan insanın kendi evinde zaman geçirmek istemesi suç mu?" deseydin.

Valla bence bırakın tartışma olacaksa olsun sanırım biz kadınların zayıf noktası aman kavga çıkmasın küsmesin vs vs diye hep uğraşmak zorunda kalmamız sonunda öyle ya da böyle fedakarlık yapan tarafın kadın olması. Bırakın istediğinizi yapın küserse küssün böyle hayat geçmez hep onun istediği onun ailesi, onun dediği. Aynı şehirde bile olsa belki siz de 1 gece de olsa kalmak istiyorsunuz ailenizde.

Lütfen kocaman insanların iletişimine karışmayın. Eski eşim böyle yapardı, inan ki bitirme sebeplerimden birisiydi. Yemeğimi yapmışım, işimi yapmışım, evimi ihmal etmiyorum. Kimse ailemle beş dakikalık konuşmama karışamaz ya. Evlilik bu değil.

X