Acıbadem Maslak Tüp Bebek Tedavisi Temmuz 2023

melanc

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
78
72
Merhaba,
Benzer durumları yaşayanlara bir nebze cevap olabilmek için konu açıp yazmak istedim. 30 yaşındayım. İki yıl içerisinde bir boş gebelik, bir gebelik kaybı (8 haftalık/kürtaj) ve bir kimyasal gebelik öyküm vardı ve görünen hiçbir sorun yoktu. Genetik test de normal çıktı. Rahim filmini kürtaj sonrasında çektirmiştim ve yalnızca çok minik bir polip çıkmıştı. Başka bir şey yoktu. Bu ay histereskopi oldum ve bu vesileyle o minik polip de alındı. Daha sonra 1 Temmuz için Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezi'ne randevu aldım. Öncesinde randevu almak için konuştuğum Neslihan Hanım bazı tahliller istemişti. O tahlilleri yaparak randevuya gittim ve sonuçlarım doğrultusunda istersem hemen tedaviye başlayabileceğim söylendi ve o gün başladım. Hastanede bekleme süreleri oldukça uzun. Bir saat, iki saat, hatta bazen üç saat. Bu kısım oldukça sinir bozucu maalesef.
Önce saizen ve gonal-f iğneleri ile tedavime başladım. Tedavinin ilerleyen günlerinde iğne rutinime pergoveris ve oxotide eklendi. İlaçlarımı hastane yakınındaki Park Eczanesi'nden aldım. Eczacı Mustafa Bey de yardımcı oldu, sağ olsun. Bu süre boyunca iki günde bir gidip kan verdim ve yumurta takibi yapıldı. Takibi bazen Zeynep Hanım, bazen İlter Bey, bazen de Özge Bey yaptı. Her takip sonrasında Bülent Hoca'ya dosya götürüldü ve reçeteler, tedavinin gidişatı onun tarafından belirlendi. 10 günün sonunda gece 01.00'da gonapeptyl (çatlatma iğnesi) yaptım ve geçen hafta çarşamba günü İlter Hocam ile günü opu (yumurta toplama) yapıldı. 30 yumurta toplandı. Bunlardan 20'si döllendi. 5.güne 6 embriyo gelebildi. 6.günde bir embriyo daha eklendi ve 7 embriyo oldu. Bugün embriyoları genetik teste gönderdik. Sürecin maliyeti
-İlaçlar 21.400
-Tüp bebek tedavisi 48.550
-Genetik Test 7500TL (400 Euro) x Embriyo sayısı (Maalesef kur nedeniyle bu fiyatın bugün 11.000 olduğunu öğrendim ancak biz tedaviye öncesinde başladığımız için bizi şimdilik etkilemedi. ) Genetik test için parti parti çalışılabileceği söylendi. Örneğin 10 embriyonuz var, hepsini göndermek çok maliyetli olduğu için önce 5'ini gönderip hiç sağlıklı sonuç alamazsanız diğer 5'ini gönderebiliyorsunuz.
-6.589 Biyopsi
Bunları ödedik. Henüz ödemediğimiz bir de çözdürme maliyeti var. O da 10.500.

Opu'dan sonra benden güncel bir rahim filmi istendi (Fulya Açık Emar) ve bunun sonucunda maalesef sol tüpümde hidrosalpenks (sıvı birikmesi) görüldü. Embriyolar sağlıklı olursa transfer öncesinde laparoskopi ile o tüpün kapatılması gerekiyormuş. Ağustosta laparoskopi olacağım. Sonrasında iki regl geçirip tekrar rahim filmi çektireceğim. Film sonucunda tüpün kapandığı teyit edilirse ve embriyolar sağlıklı olursa, transfer olacağım inşallah.

Güncelleme: Ocak ayı transfer.

10.500 Transfer Ücreti
6000 Embriyo Glue
15.330 Embriyo Dondurma
25.000 İlaçlar

İlaç zammına yakalandık. Acıbadem'de de zam olabileceği konuşuluyordu.

Allah hepimize güzel haberler almayı nasip etsin. Sevgiler.

Son düzenleme:
Merhaba aynı süreçlerden geçmişiz maslakta tedavi oluyorum benim de 2 embriyo genetiğe gitti bugün eğer sağlıklı gelirse tüp bağlama ameliyatı olacağım sıvı birikimi var bende de

Merhaba,
Üzüldüğümde, bir şeyi anlayamadığımda, kafam karıştığında buraya geldim, bir sürü şey okudum ve öğrendim. O yüzden benzer durumları yaşayanlara bir nebze cevap olabilmek için konu açıp yazmak istedim. İki yıl içerisinde bir boş gebelik, bir gebelik kaybı (8 haftalık/kürtaj) ve bir kimyasal gebelik öyküm vardı ve görünen hiçbir sorun yoktu. Genetik, rahim filmi vs vs. Histereskopi olmuştum ve minik bir polip alınmıştı yalnızca. 1 Temmuz için Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezi'ne randevu aldım. Öncesinde randevu almak için konuştuğum Neslihan Hanım bazı tahliller istemişti. O tahlilleri yaparak randevuya gittim ve sonuçlaeım doğrultusunda istersem hemen tedaviye başlayabileceğim söylendi ve o gün başladım. Randevu için bekleme süreleri uzun, ama bekleyen herkes aynı durumda ve hepimiz bir umudun peşindeyiz. Önce saizen ve gonal-f iğneleri ile tedavime başladım. Tedavinin ilerleyen günlerinde iğne rutinime pergoveris ve oxotide eklendi. İlaçlarımı hastane yakınındaki Park Eczanesi'nden aldım. Eczacı Mustafa Bey de yardımcı oldu, sağ olsun. Bu süre boyunca iki günde bir gidip kan verdim ve yumurta takibi yapıldı. Takibi bazen Zeynep Hanım, bazen İlter Bey, bazen de Özge Bey yaptı. Her takip sonrasında Bülent Hoca'ya dosya götürüldü ve reçeteler, tedavinin gidişatı onun tarafından belirlendi. Allah hepsinden razı olsun, ben kendilerinden tüm kalbimle razıyım çünkü. 10 günün sonunda gece 01.00'da gonapeptyl (çatlatma iğnesi) yaptım ve geçen hafta çarşamba günü İlter Hocam ile günü opu (yumurta toplama) yapıldı. 30 yumurta toplandı (30 yaşındayım). Bunlardan 20'si döllendi. 5.güne 6 embriyo gelebildi. 6.günde bir embriyo daha eklendi ve 7 embriyo oldu. Bugün embriyoları genetik teste gönderdik. Sürecin maliyeti
-İlaçlar 21.400
-Tüp bebek tedavisi 48.550
-Genetik Test 7. 500 x Embriyo sayısı (Maalesef kur nedeniyle bu fiyatın bugün 11.000 olduğunu öğrendim ancak biz tedaviye öncesinde başladığımız için bizi şimdilik etkilemedi) Genetik test için parti parti çalışılabileceği söylendi. Yani mesela 10 embriyonuz var ama hepsini göndermek çok maliyetli. Önce 5'ini gönderip Allah korusun sağlıklı sonuç alamazsanız diğer 5'ini gönderebiliyorsunuz.
-6.589 Biyopsi
Bunları ödedik. Henüz ödemediğimiz bir de çözdürme maliyeti var. O da 10.500.

Opu'dan sonra benden güncel bir rahim filmi istendi (Fulya Açık Emar) ve bunun sonucunda maalesef sol tüpümde hidrosalpenks (sıvı birikmesi) görüldü. Embriyolar sağlıklı olursa transfer öncesinde laparoskopi ile o tüpün kapatılması gerekiyor. Bu hafta laparoskopi ameliyati olacağım. Sonrasında iki regl geçirip tekrar rahim filmi çektireceğim. Film sonucunda tüpün kapandığından emin olunursa ve embriyolar sağlıklı olursa, 1.5 ay sonrasında transfer olacağım inşallah. Rabbim hepimize güzel haberler almayı nasip etsin. Elimden geldiğince soruları olanların sorularını yanıtlayacağım. Sevgiler.
Amh kaçtı sizin

Merhaba aynı süreçlerden geçmişiz maslakta tedavi oluyorum benim de 2 embriyo genetiğe gitti bugün eğer sağlıklı gelirse tüp bağlama ameliyatı olacağım sıvı birikimi var bende de
Geçmiş olsun 🙏🏻 Umarım her şey dilediğimiz gibi olur. Siz de sıvı birikmesi olduğunu yumurta toplamadan sonra çektirdiğiniz rahim filmi ile mi öğrendiniz?

Geçmiş olsun 🙏🏻 Umarım her şey dilediğimiz gibi olur. Siz de sıvı birikmesi olduğunu yumurta toplamadan sonra çektirdiğiniz rahim filmi ile mi öğrendiniz?
Teşekkürler inşallah hepimiz için sonuç güzel olur. Yumurta toplama yapılmadan önce rahim filmi istediler yani yumurta büyütme süreci devam ederken rahim filmi çektim orda öğrendim

Prp çok duydum ama gerçekten yumurta kalitesini etkiler mi acaba
Prp ile kendiliğinden bile gebe kalan bir sürü insan var diye biliyorum. Araştırıp doktorunuzla görüşün bence 🙏🏻 Sizin için uygun olup olmadığını en iyi onlar bilir tabii ki. Her şey gönlünüzce olsun :)

Prp ile kendiliğinden bile gebe kalan bir sürü insan var diye biliyorum. Araştırıp doktorunuzla görüşün bence 🙏🏻 Sizin için uygun olup olmadığını en iyi onlar bilir tabii ki. Her şey gönlünüzce olsun :)
Eylül de bUlent hocaya gidecem bende. Çok teşekkürler 🤗

Avakado, yulaf sütü, yumurta, ruşeymi ,iğde çekirdeği tozu,siyah üzüm çekirdeği tozu, kefir ,sade probiyotik yoğurt,polen, arı sütü bu konuda başarılı diyetisenin önerileri ben kullandım çok işe yaradı. Eşine de yulaf sütü içir, kestane balı yesin. Embriyo kalitesini çok etkiledi. Ben 4 ay embriyo kalitesi için xiyetisydn desteği aldım harika listeler verdi maddi yükü var ama işe yaradı.

Avakado, yulaf sütü, yumurta, ruşeymi ,iğde çekirdeği tozu,siyah üzüm çekirdeği tozu, kefir ,sade probiyotik yoğurt,polen, arı sütü bu konuda başarılı diyetisenin önerileri ben kullandım çok işe yaradı. Eşine de yulaf sütü içir, kestane balı yesin. Embriyo kalitesini çok etkiledi. Ben 4 ay embriyo kalitesi için xiyetisydn desteği aldım harika listeler verdi maddi yükü var ama işe yaradı.
Tesekkurler🙏

X