Acıbadem Maslak Tüp Bebek Tedavisi Temmuz 2023

Kontrole Ikinci adetde gel dedil. Ikinci adetde gittim. 9 tane çok guzel yumurta var dedi doktor. Daha da var dedi ama ilaclara nasil tepki verir bilmiyoruz dedi. Bu ay başlialim dedi ve başladik. Siz kaç yaşindasiniz ve kac yumurta toplandi? 5 gune kadat kaç tane embriyo gitti. Prp nin faydasi gordunuzmi?
Himm genel olarak herkese aynı 2ci adetle başlıyorlar 40 yaşındayım canım ben .. 4 tane dondurulmuş 5.ci gün emriyom var prp faydasını gördüm ben ama yumurta kalitesi emriyo'yu ikinci güne kadar götürüyor sonrası spermin işi spermlerde bir sorun varrsa çözmek gerekiyor biliyorsun sadece bizimle bitmiyor bu noktayı da atlamamiz gerekiyor kaliteli spremede ihtiyaç var ... Sizin yaşınız kaç

Himm genel olarak herkese aynı 2ci adetle başlıyorlar 40 yaşındayım canım ben .. 4 tane dondurulmuş 5.ci gün emriyom var prp faydasını gördüm ben ama yumurta kalitesi emriyo'yu ikinci güne kadar götürüyor sonrası spermin işi spermlerde bir sorun varrsa çözmek gerekiyor biliyorsun sadece bizimle bitmiyor bu noktayı da atlamamiz gerekiyor kaliteli spremede ihtiyaç var ... Sizin yaşınız kaç
Ben 41 yaşindayim. Ikinci tedavimde 17 yumurta toplandi.15 dolu çikti. 12 dolendi. Ucuncu gune 12 gitti. 5 gune 6 tane kaldi. Ama genetike gondermek için uygun değil dedilar. Bir gun daha beklettilar ve 6 gun 3 tane kaldi ama genetikdan hic biri sağlikli gelmedi. benim yaşdan dolay yumurta kalite duşuk olabilir dedilar. Bilmiyordum ikinci gundan sonra spermlerin kaliteliya aliyakasi olduni. Şimdi bulent tiraşda tedavi başladim. Prp ve eksozom onerdi. Ama ben prp yaptirdim tek. Eksozom yeni oldun içjn daha fayda goren yok. Sperm için birşey demedi. Morfoloji sifir oldun için mikrocip ve piezo elektrik yapicaklar.

Ben 41 yaşindayim. Ikinci tedavimde 17 yumurta toplandi.15 dolu çikti. 12 dolendi. Ucuncu gune 12 gitti. 5 gune 6 tane kaldi. Ama genetike gondermek için uygun değil dedilar. Bir gun daha beklettilar ve 6 gun 3 tane kaldi ama genetikdan hic biri sağlikli gelmedi. benim yaşdan dolay yumurta kalite duşuk olabilir dedilar. Bilmiyordum ikinci gundan sonra spermlerin kaliteliya aliyakasi olduni. Şimdi bulent tiraşda tedavi başladim. Prp ve eksozom onerdi. Ama ben prp yaptirdim tek. Eksozom yeni oldun içjn daha fayda goren yok. Sperm için birşey demedi. Morfoloji sifir oldun için mikrocip ve piezo elektrik yapicaklar.
Ben ne önerdilerse yaptırdım.. sizde yaptırın çok şükür şuanda iyi seninde iyi maşaAllah yumurtanda var hiç umudu kesmeyin mutlaka altın yumurtayı bulacaz bizde ... Benim 6 ci denemem bu kilonuz nasıl beslenmeniz ve sigara alkol varmı çok etkiliyor çünkü .. genetik olayını ben yaptirmayacam biyopsi aldırdım ama sonradan vazgeçtim çünkü olumlu gelip sonrası tutmayan o kadar çok kişi varki ve emriyodan sinyal alinamayip tutanlarida okudum burada ol değince olduran Alllah'im var hayırlısını istiyorummm ben ..

Merhaba, 7 embriyo gönderdik. 3'ü sağlıklı geldi. Prp ile daha sağlıklı bir sonuç alacağınıza inanıyorum. 🙏🏻 Maslak Acıbadem ekibi hiçbir detayı atlamıyor. Şu an için ben çok memnunum. Ameliyat olduğum için bekleme aşamasındayız. Ekimde tekrar rahim filmi çekeceğim. Sonuç iyi olursa inşallah aralık gibi de transfer olacak.
Çok sevindim. Siz bana umut verdiniz. Benim da bir tup ameliyat ile kapattilar. Şimdi ikinci tup da sikintili. Ameliyatlik olabilir.

Ben 41 yaşindayim. Ikinci tedavimde 17 yumurta toplandi.15 dolu çikti. 12 dolendi. Ucuncu gune 12 gitti. 5 gune 6 tane kaldi. Ama genetike gondermek için uygun değil dedilar. Bir gun daha beklettilar ve 6 gun 3 tane kaldi ama genetikdan hic biri sağlikli gelmedi. benim yaşdan dolay yumurta kalite duşuk olabilir dedilar. Bilmiyordum ikinci gundan sonra spermlerin kaliteliya aliyakasi olduni. Şimdi bulent tiraşda tedavi başladim. Prp ve eksozom onerdi. Ama ben prp yaptirdim tek. Eksozom yeni oldun içjn daha fayda goren yok. Sperm için birşey demedi. Morfoloji sifir oldun için mikrocip ve piezo elektrik yapicaklar. ...

Ben ne önerdilerse yaptırdım.. sizde yaptırın çok şükür şuanda iyi seninde iyi maşaAllah yumurtanda var hiç umudu kesmeyin mutlaka altın yumurtayı bulacaz bizde ... Benim 6 ci denemem bu kilonuz nasıl beslenmeniz ve sigara alkol varmı çok etkiliyor çünkü .. genetik olayını ben yaptirmayacam biyopsi aldırdım ama sonradan vazgeçtim çünkü olumlu gelip sonrası tutmayan o kadar çok kişi varki ve emriyodan sinyal alinamayip tutanlarida okudum burada ol değince olduran Alllah'im var hayırlısını istiyorummm ben ..
Ben beslenmeya çok dikkat ediyorum. Zaten genelde hep sağlikli beslendim. Kilo da fena değil. 68 kiloyim. Alkol sigara hiç yok. Benim tutunma sorun yik. Ilk tedavimde 4 tane 5 gunluk embriyo vardi. Ilk kez iki tane transfer edildi . Biri tuttu. 10 haftada kalbi durdu ve kurtaj oldum. Sonra gine transfer oldum. Iki tane kalan embriyolar transfer edildi. Ikisise tuttu ama malesef boş gebelik ve gine kurtaj. Sonra doktor genetikli onerdi. Ikinci kez genetike 3 tane gonderdik ama hiç sağlikli gelmedi. Şuan genetiksiz embriyo transfere cesaret edemiyorum. Iki kez hamilelikde çok zor surec geçirdim zor toparladim kendime. Bu sefer bulent hocaya cok guveniyorum. Inşalah bu sefer buluruz o altin yumurtaya

2. ci günden sonra spremin etkiliyorMuş arkadaşıma da Bülent hoca söylemiş .. söyleki yaşla birlikte yumurta kalitesi düştüğü için ve spremdeki sorunları teolere edemiyormuş yumurta genç yaşlarda bu sorun tabiki olmuyor..
İnprilalit diye bir serum önerdiler mi size bağışıklık için mis daha önceki transferlerinizde bir arkadaşım dan duydum

Merhaba,
Üzüldüğümde, bir şeyi anlayamadığımda, kafam karıştığında buraya geldim, bir sürü şey okudum ve öğrendim. O yüzden benzer durumları yaşayanlara bir nebze cevap olabilmek için konu açıp yazmak istedim. 30 yaşındayım. İki yıl içerisinde bir boş gebelik, bir gebelik kaybı (8 haftalık/kürtaj) ve bir kimyasal gebelik öyküm vardı ve görünen hiçbir sorun yoktu. Genetik test de normal çıktı. Rahim filmini kürtaj sonrasında çektirmiştim ve yalnızca çok minik bir polip çıkmıştı. Başka bir şey yoktu. Bu ay histereskopi oldum ve bu vesileyle o minik polip de alındı. Daha sonra 1 Temmuz için Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezi'ne randevu aldım. Öncesinde randevu almak için konuştuğum Neslihan Hanım bazı tahliller istemişti. O tahlilleri yaparak randevuya gittim ve sonuçlaeım doğrultusunda istersem hemen tedaviye başlayabileceğim söylendi ve o gün başladım. Randevu için bekleme süreleri uzun, ama bekleyen herkes aynı durumda ve hepimiz bir umudun peşindeyiz. Önce saizen ve gonal-f iğneleri ile tedavime başladım. Tedavinin ilerleyen günlerinde iğne rutinime pergoveris ve oxotide eklendi. İlaçlarımı hastane yakınındaki Park Eczanesi'nden aldım. Eczacı Mustafa Bey de yardımcı oldu, sağ olsun. Bu süre boyunca iki günde bir gidip kan verdim ve yumurta takibi yapıldı. Takibi bazen Zeynep Hanım, bazen İlter Bey, bazen de Özge Bey yaptı. Her takip sonrasında Bülent Hoca'ya dosya götürüldü ve reçeteler, tedavinin gidişatı onun tarafından belirlendi. Allah hepsinden razı olsun. 10 günün sonunda gece 01.00'da gonapeptyl (çatlatma iğnesi) yaptım ve geçen hafta çarşamba günü İlter Hocam ile günü opu (yumurta toplama) yapıldı. 30 yumurta toplandı. Bunlardan 20'si döllendi. 5.güne 6 embriyo gelebildi. 6.günde bir embriyo daha eklendi ve 7 embriyo oldu. Bugün embriyoları genetik teste gönderdik. Sürecin maliyeti
-İlaçlar 21.400
-Tüp bebek tedavisi 48.550
-Genetik Test 7500TL (400 Euro) x Embriyo sayısı (Maalesef kur nedeniyle bu fiyatın bugün 11.000 olduğunu öğrendim ancak biz tedaviye öncesinde başladığımız için bizi şimdilik etkilemedi. ) Genetik test için parti parti çalışılabileceği söylendi. Örneğin 10 embriyonuz var, hepsini göndermek çok maliyetli olduğu için önce 5'ini gönderip hiç sağlıklı sonuç alamazsanız diğer 5'ini gönderebiliyorsunuz.
-6.589 Biyopsi
Bunları ödedik. Henüz ödemediğimiz bir de çözdürme maliyeti var. O da 10.500.

Opu'dan sonra benden güncel bir rahim filmi istendi (Fulya Açık Emar) ve bunun sonucunda maalesef sol tüpümde hidrosalpenks (sıvı birikmesi) görüldü. Embriyolar sağlıklı olursa transfer öncesinde laparoskopi ile o tüpün kapatılması gerekiyormuş. Ağustosta laparoskopi olacağım. Sonrasında iki regl geçirip tekrar rahim filmi çektireceğim. Film sonucunda tüpün kapandığı teyit edilirse ve embriyolar sağlıklı olursa, 1.5 ay sonrasında transfer olacağım inşallah. Allah hepimize güzel haberler almayı nasip etsin. Elimden geldiğince soruları olanların sorularını yanıtlayacağım. Sevgiler.
Merhaba, hidrosalpinks sonradan mı oluştu sizde? Başta var mıydu acaba görülmedi? Bir de endometriouz var mıydı sizde acaba

2. ci günden sonra spremin etkiliyorMuş arkadaşıma da Bülent hoca söylemiş .. söyleki yaşla birlikte yumurta kalitesi düştüğü için ve spremdeki sorunları teolere edemiyormuş yumurta genç yaşlarda bu sorun tabiki olmuyor..

İnprilalit diye bir serum önerdiler mi size bağışıklık için mis daha önceki transferlerinizde bir arkadaşım dan duydum
Transferdan once omegaven serum başladim ve 12 haftaya kadar devam etmek gerekiyordu. Bende duzenli şekilde her hafta hastaneya gidiyordum yaptiriyordum. 10 hafta kontrole gittimda kalbi durmuş. Ilk goruşmede bulent hocanin hemşire soyledi, bir serum var. 3 tane yaptirmak gerekiyor dedi. Biri tranferdan once. 2 tane transferdan sonra. Ama baya pahali dedi.

Siz gonal f kaç mlg kulandiniz? Bana her akşam gonal f 300 ml. Saizen 0.5 pergoveris 2 şişe verdi. Bir tane da hap var

Evet sonucum dün çıktı ama olumsuz transfer edilecek embriyo bulunamadı çok yoruldum çok üzgünüm😔 inşallah sizlerin sonuçları güzel olur
ÇOk uzuldum. Sizi cok iyi abliyorum. Bende aynesi yaşadim. 17 yumurta toplandi. 15 doludan 12 dolendi. 3 gun 12 embriyo. 5 gun 6 embriyo. 6 gune 3 embriyo kaldi. Geneyikdan hic biri sağlikli gelmedi.inşallah bir sonraki denemede pozitif sonuç alirsiniz.

ÇOk uzuldum. Sizi cok iyi abliyorum. Bende aynesi yaşadim. 17 yumurta toplandi. 15 doludan 12 dolendi. 3 gun 12 embriyo. 5 gun 6 embriyo. 6 gune 3 embriyo kaldi. Geneyikdan hic biri sağlikli gelmedi.inşallah bir sonraki denemede pozitif sonuç alirsiniz.
İnanın hiç gücüm kalmadı bu 3. Denememdi prp eksozom yaptırdım 17 yumurta toplandı 3. Güne 6 tane en son 6. Güne beklettiler 2 tane kaldı ikisi de genetikten olumsuz geldi.

Transferdan once omegaven serum başladim ve 12 haftaya kadar devam etmek gerekiyordu. Bende duzenli şekilde her hafta hastaneya gidiyordum yaptiriyordum. 10 hafta kontrole gittimda kalbi durmuş. Ilk goruşmede bulent hocanin hemşire soyledi, bir serum var. 3 tane yaptirmak gerekiyor dedi. Biri tranferdan once. 2 tane transferdan sonra. Ama baya pahali dedi.
Burada okudum araştırdım bende eczaneden bile alınıp doktora reçete ettirip dışarda aile sağlığinda yada özel bir yerde taktırılabiliyomuş o kadar pahalıki herşeyi düşünür oldum... 4 kez Amerikan hastanesindeki denemelerimde hiç birşey söylemediler.. Hakkımı helal etmiyorm.. akcopar kan sulandırıcıları devlet karşılıyor progestan fitilleri bilginiz olsun...

Burada okudum araştırdım bende eczaneden bile alınıp doktora reçete ettirip dışarda aile sağlığinda yada özel bir yerde taktırılabiliyomuş o kadar pahalıki herşeyi düşünür oldum... 4 kez Amerikan hastanesindeki denemelerimde hiç birşey söylemediler.. Hakkımı helal etmiyorm.. akcopar kan sulandırıcıları devlet karşılıyor progestan fitilleri bilginiz olsun...
Evet, kan sulandirici ve progestan bazen sağlik ocağimda bazen kadin doğum doktora yazdiriyordum. Ama serum ben kendine aliyordum sonra ozel hastanede taktiriyordum. Ben iki tedavi bahçecide gordum. Cokda memnundum. Elinden gelen en iyiyisi yaptilar ama genetikdan sağlikli embriyo gelmede. Sonrada dedim ki son deneme olsun en iyisi olsun ve bulent tiraša geldik

merhaba bebegın kalbı durmaması ıcın mı bır serum varmış.. ben anlayamadım kusura bakmayın

Merhaba, hidrosalpinks sonradan mı oluştu sizde? Başta var mıydu acaba görülmedi? Bir de endometriouz var mıydı sizde acaba
Merhaba. Endrometriozis yok. Rahim filmimi ikinci düşüğümden sonra çektirmiştim. O zaman tüplerle ilgili hiçbir problem yoktu, sadece minik bir polip vardı. Hidrosalpinks sonradan oluştu maalesef.

Son düzenleme:
Anladım belki kürtaj tüplerinizi etkilemiştir🙏🏼 geçmiş olsun🙏🏼
Teşekkür ederiim 🙏🏻 Filmi kürtajdan belirli bir süre sonra çektirmiştim ve bir şey çıkmamıştı. Ondan kaynaklı olmadığını biliyorum sadece. Üçüncü gebeliğim kimyasaldı ondan sonra mı oldu ne oldu ben de anlayamadım inanın, önce çok üzüldük ve şaşırdık ama yapacak bir şey yok. Ameliyat oldum. Bir iki İngilizce makalede de bazen tüp bebek tedavisi ilaçlarının bazı kadınlarda böyle bir etki yaratabildiğini okudum. Anlayamadık sonuç olarak ama hayırlısı buymuş. 🤷🏾‍♀️ Sizde de mi hidrosalpinks var?

X