Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Prof.Bülent Tıraşa Gidenler

tedaviye başladık bakalım haydi hayırlısı olsunn....Bülent hocayla görüştüm çok sıcak bir insan....Rabbim bizlere de nasip etmesi dileğiyle....

test sonuçları çıkınca tekrar görüşürüz dedi ama bu arada kendinizde deneyin dedi. zaten olmazsa şubatta gitmeyi düşünüyorum tekrar. bu kan pıhtılaşması için coraspin ve folibol kullanan arkadaşlar ne zaman kullanmaya başlıyoruz bunları? benim testler çıkmadı daha ama bir zararı olur mu şimdi kullansam doktor da kullan falan demedi ama ne işe yarar nasıl kullanılır? hani problem kan pıhtılaşmasıysa boşa zaman kaybetmeyeyim şimdidedn kullanayım bir zararı yoksa:) adet olmama 8 gün kaldı.

vanema canım ne yaptın ? Bülent hoca bizden de kan pıhtılaşmasıyla ilgili tahlil istedi.sen ankarada yaptırmışsın galiba.orada hangi doktor istedi tahlillerini ?kadın doğum yazamıyormuş galiba? biz mersinde sorduk kan pıhtılaşmasına 520 tl istediler.....

vanema canım ne yaptın ? Bülent hoca bizden de kan pıhtılaşmasıyla ilgili tahlil istedi.sen ankarada yaptırmışsın galiba.orada hangi doktor istedi tahlillerini ?kadın doğum yazamıyormuş galiba? biz mersinde sorduk kan pıhtılaşmasına 520 tl istediler.....

ankara hrs kadın hastanesine gittim zaten bülent hocayı tanıyorlar, bülent hoca orayı tavsiye etti zaten. oraya gidince genetik tahlil yaptırıcam bülent hoca gönderdi dedim. kayıt yaptılar giriş için doktora falan görünmene yok onlar kendi ayarlıyor.hemen kanı verdik. 1hafta sonra da çıktı. benimkiler için 12tl aldılar,eşimden 100tl. yani benimkini devlet karşıladı, kadın hastanesi olduğu için eşiminkini karşılamadığından 100tl verdi.

venema tşk ederim bende telefon açtım gelmenize gerek yok kan alıp tüplere koyun biz bakarız dediler 12tl ücreti var dediler

thorbank merhaba bini hatırlıyormusun bilmiyorum
iki kere bende bülent tıraşta tüp yaptırdım ilki negetif ikinci kimyasal gebelik oldu ikinciden önce bana 3 aylık kistleri bastırmak için iğne verdi hatırladığım kadarı ile seninde kistelrin vardı sana nasıl bir yol izliyor merak ettim beni bilgilendirirsen sevinirim

Merhaba Arkadaslar

Ben de Acıbadem Maslakta tedavi gordum ama Tansu Kucuk'te. Tansu Bey'in gebelik oranlari daha yuksekmis diye duydum. Benim cok iyi kalitede 5. gun blastosistlerim oldugu halde bir negatif sonuc aldim. Simdi yakin zamanda yeniden dondurulmuslari deneyecegim. Onlar da tutmazsa kanda pihtilasma histerokopi ve karyotip denilen kanda genetik sorunlara bakilacak. Ben yurtdisinda yasiyorum cok sik gidip gelemiyorum acaba bu kan pihtilasma testini dondurulmuslari almaya geldigimde yaptirsam mi? Sonuclari almak ne kadar suruyor? Acibademde mi yaptirdin? Ucreti ne kadar? Cok pahali degilse hani aradan ciksin diye yaptirmakda fayda var herhalde.

merhaba ben de bülent hocaya gittim ekim ayında. 9 yumurta toplandı 3 ü döllendi biri bloke oldu 29 ekimde 2 tane transfer yapıldı. biri 10hücreli, diğeri 12 hücreli 3. gün transferi. eşimde de bende de bir problem yok yani sebepsiz infertilite. sonuç negatif oldu. test günü adet gördüm. hoca telefonla aradı embriyolar 2. kaliteydi falan dedi.

Benim birinci kaliteydi 5. gun yine negatif sonuc aldim. Bu isler hic belli olmuyor :-(

canım benı merak etmıssın cok saol.sonucum pozıtıf cok sukurrr darısı ısteyen herkesın basınaa gec yazdım buraya kusura bakmayın kızlar ama saskınlıgıma verın:KK1:hepınız takıp edıyorum ama hepınız dualarımdasınızzz..bu arada acıbademı dusunen tedavıye baslamamıs arkadaslar varsa ben sıddetle tavsıye edıyorum cok memnun kaldık bız hastaneden ve tum ekıpten benı hala arıyolar nasılsınız hersey yolunda mı dıye kesınlıkle harıka bı yerdı ve ekıptekı herkesde cok sıcakkanlı ve ısne ozenlı ınsanlardı.

Benim Acibademi secme sebebim Memorial ve Bahceci cok kalabalikti ve oradaki doktorlarin basi cok kalabalik o yuzden Acibadem Maslaki tercih ettim. Ama Acibadem Kadikoy icin ayni seyleri soylemiyorlar. Bence en onemli sey laboratuvar ve embriyolog. Mesela iyi kalitede iki tane embriyom kalmisti ilk transferden sonra onu bile dondurdular. Bazen az sayida embriyo olursa dondurmuyorlarmis bile. Kisaca ben Acibademden cok memnun kaldim benim doktorum Tansu Kucuktu. Cok bilgili basarili bir doktor. Negatif sonuc aldim ama eminim doktorum elinden geleni yapti. Bulent Bey hep uzun protokol uyguluyormus diye duydum dogru mu?

thorbank merhaba bini hatırlıyormusun bilmiyorum
iki kere bende bülent tıraşta tüp yaptırdım ilki negetif ikinci kimyasal gebelik oldu ikinciden önce bana 3 aylık kistleri bastırmak için iğne verdi hatırladığım kadarı ile seninde kistelrin vardı sana nasıl bir yol izliyor merak ettim beni bilgilendirirsen sevinirim

hatırladım canım öncelikle çok geçmiş olsun... kistler için bende iğne kullandım ayrıca dhea kullandım yumurtalıklar için 3 aralıkta kontrola gittim başlayalım dedi daha önce tutmayanlar için genetik test kanda pıhtılaşma istedi ....ayrıca istersen histereskopi yaparız dedi ilk yaptırdığım merkezde birinci kalite dedikleri embriyoları beğenmedi bunlar çok kötü dedi...hakkımızda hayırlısı olsun canım bu benim 4. deneme o kadar yoruldum ki anlatamam

Merhaba Arkadaslar

Ben de Acıbadem Maslakta tedavi gordum ama Tansu Kucuk'te. Tansu Bey'in gebelik oranlari daha yuksekmis diye duydum. Benim cok iyi kalitede 5. gun blastosistlerim oldugu halde bir negatif sonuc aldim. Simdi yakin zamanda yeniden dondurulmuslari deneyecegim. Onlar da tutmazsa kanda pihtilasma histerokopi ve karyotip denilen kanda genetik sorunlara bakilacak. Ben yurtdisinda yasiyorum cok sik gidip gelemiyorum acaba bu kan pihtilasma testini dondurulmuslari almaya geldigimde yaptirsam mi? Sonuclari almak ne kadar suruyor? Acibademde mi yaptirdin? Ucreti ne kadar? Cok pahali degilse hani aradan ciksin diye yaptirmakda fayda var herhalde.

bir sorun olacağını zannetmiyorum zaten pıhtılaşma ilaçları tüp bebeği olumsuz etkilemiyor ben testleri ankarada hrs hastanesinde yaptırıyorum 12 tl alıyorlar sgklı hastalardan acıbademde sormadım ama diğer yerlerde 750-1000 tl arası alıyorlar 7-10 gün arası çıkıyor ayrıca hastane sizin gelmenize gerek yok tüplerle yollayın biz burda bakarız sonuçları size faxlarız dedi yurtdışı nasıl olur bilemem ama...

Son düzenleme:
merhaba canım,
tedavin hayırlı uğurlu olsun. Çok haklısın insan gerçekten çok yoruluyor umarım senin içinde benim içinde son olur Allah bu uğurda uğraş veren herkesin yardımcısı olsun ben bülent hocayı çok seviyorum ama sanki böyle okuyorum araştırıyorum benden hiç bişey istemedi sadece genetik test yaptırdı ilkinden sonra okadar ne rahim filmi ne kan testi hiç bişey bakıyorum okuyorum kisti olanlara hormon değerlerine yüksekliğine falan bakıyorlarmış o yüzden çok kafam karışık başka bir yere mi gitsem acaba diye düşünüyorum gerçi ben daha yaza doğru falan düşünüyorum ama bilmiyorum işte Allah hepimizin yardımcısı olsun umarım hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun .

umutluyum1 naptın canım nereye karar verdin benimde kafam çok karışık şu bahçeci fulya halit erdenin ismini çok duydum bende bir gidip görüşsemmi acaba diyorum?

Kızlar merhaba, ben de bu ay dondurulmuş denememden daha dün negatif aldım ve hemen araştırmalarıma başladım. başından itibaren yazdıklarınızı okudum. hamişleri tebrik ederim. darısı başımıza:) bülent bey ile ilgili çok olumlu yorum var. ben de çrb. için randevu aldım. bakalım... çok zor süreç... ben de bahçeci halit beyin hastasıydım. halit bey iyi bir dr. ama denildiği gibi bayağı yoğunlar. dr.la pek konuşamıyosun, hep hemşiresi ile iletişimdesin ama çok organizeler.. hemşireler çok güleryüzlü... ben ilgi istemem işini düzgün yapsın yeter diyorsan sorun yok ama psikolojik destek istersen biraz zor.... bület bey ilgili, lab. ları iyi diye ben de tercih etmeyi düşünüyorum. bu arada genetik test dediğiniz şeyi ben analamadım. benden de kromozom ve kardiyovaskiler risk paneli istendi MTHFR denilen şeyde pıhtı sorunu çıktı. onlar aynı şey mi acaba??

umutluyum1 naptın canım nereye karar verdin benimde kafam çok karışık şu bahçeci fulya halit erdenin ismini çok duydum bende bir gidip görüşsemmi acaba diyorum?

kuzum ben beylikdüzü medicanaya gidicem bahçeciye de gidiyorum şu an ama orası çok külfetli geldi aşılamalarımıda orada yaptırmıştım gene başa dönücem anlıycağın ben bahçecide mustafa bahçeciciye gittim adam bilgili konuştuk ettik ama herşey para orada hemen ilkinde olucağını bilsem giderim oraya ama bide bana 5.güne kadar transfer yapılmıycak ilk tüpte 5.güne yaşamadıkları için blastı bekliycez tedavinin iptal olmasını bekleyip dedi oda büyük risk o yüzden ben beylikdüzü medicanaya karar verdim bide şöyle bi durum var ben 66 gün oldu adet olamadım farlutal içtim biteli 12 gün oldu adet olmadım şimdi 21 günlük başka hap verdi onu içip olucam yanee benim adet 100 güne dayanacak salı günü medicanayada gidicem oda aynı ilacı verirse ozmana başlıycam yane bende işler karıştı acıbademi aradım dedim adet olmadım söktürücüde kullandım cumaya kadar olmazsan bi doktora git rahim kalınlığı ölçtür dedii gel bile demedi aynı anda 3 doktorla görüşüyorum ama acıbadem hiç etik gelmedi bende akıl ederim bi doktora gitmeyi değilmi ben sende tedav gördüm tüp yaparsan gel tüp yapmazsan gelme demek oluyo söylediklerinnden

merhaba canım,
tedavin hayırlı uğurlu olsun. Çok haklısın insan gerçekten çok yoruluyor umarım senin içinde benim içinde son olur Allah bu uğurda uğraş veren herkesin yardımcısı olsun ben bülent hocayı çok seviyorum ama sanki böyle okuyorum araştırıyorum benden hiç bişey istemedi sadece genetik test yaptırdı ilkinden sonra okadar ne rahim filmi ne kan testi hiç bişey bakıyorum okuyorum kisti olanlara hormon değerlerine yüksekliğine falan bakıyorlarmış o yüzden çok kafam karışık başka bir yere mi gitsem acaba diye düşünüyorum gerçi ben daha yaza doğru falan düşünüyorum ama bilmiyorum işte Allah hepimizin yardımcısı olsun umarım hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun .

Bence burada hasta devreye giriyor. Hicbirsey istemediyse niye istemedigini sor. Benim bir negatif deneyimim oldu ve embriyolarim iyi kalitede oldugu icin doktor simdilik bu testleri istemedi. Kural su eger iki kez kaliteli embriyo transferinden sonra negatif sonuc alirsan bu testleri yapiyorlar. Ben doktoruma sordum eger istersen bu testleri 2. denemeden de once yapabiliriz dediler. Bu senin maddi durumuna bagli. Benim simdi 2 tane dondurulmus var onlar icin karyotip testi yaptirmayacagim cunku kromozomal bir bozukluk varsa bile yapacak birsey yok artik, ama kanda pihtilasmaya baktiracagim hic olmazsa bir test aradan ciksin diye eger yine negatif sonuc alirsam histereskopi yaptirmadan 2. taze siklusa baslamayacagim. Yani sen bu testleri istersen sana yaptirma demezler,bence soru sormak okumak anlamak lazim. Akilli hasta olmak lazim.
Hepimize bol sanslar insallah basaricagiz...

ben de kafama ne takılırsa acıbademde bülent hocanın asistanı derya hanımı arıyorum uzun uzun anlatıyor rahatlatıyor insanı. bence sormaktan aramaktan çekinmeyin. bu arada tüp bebekten sonra 2.adetimi görüyorum çoğu kişide adet düzensizliği oluyormuş bende olmadı çok şükür. ama kist falan var mı bilmiyorum. inşallah burdaki herkes ummadığı bir anda hamile kalır 2012 hepimize uğurlu gelirde anne oluruz inşallah yeni yıla güzel haberlerle gireriz inşallah...

arkadaşlar biosteron kullananlar varsa işe yaradı mı, kocası proxeed kullananlar da işe yarayan var mıııııı ne işe yarar bu ilaçlar yok mu faydasını gören bilen??????

kuzum ben beylikdüzü medicanaya gidicem bahçeciye de gidiyorum şu an ama orası çok külfetli geldi aşılamalarımıda orada yaptırmıştım gene başa dönücem anlıycağın ben bahçecide mustafa bahçeciciye gittim adam bilgili konuştuk ettik ama herşey para orada hemen ilkinde olucağını bilsem giderim oraya ama bide bana 5.güne kadar transfer yapılmıycak ilk tüpte 5.güne yaşamadıkları için blastı bekliycez tedavinin iptal olmasını bekleyip dedi oda büyük risk o yüzden ben beylikdüzü medicanaya karar verdim bide şöyle bi durum var ben 66 gün oldu adet olamadım farlutal içtim biteli 12 gün oldu adet olmadım şimdi 21 günlük başka hap verdi onu içip olucam yanee benim adet 100 güne dayanacak salı günü medicanayada gidicem oda aynı ilacı verirse ozmana başlıycam yane bende işler karıştı acıbademi aradım dedim adet olmadım söktürücüde kullandım cumaya kadar olmazsan bi doktora git rahim kalınlığı ölçtür dedii gel bile demedi aynı anda 3 doktorla görüşüyorum ama acıbadem hiç etik gelmedi bende akıl ederim bi doktora gitmeyi değilmi ben sende tedav gördüm tüp yaparsan gel tüp yapmazsan gelme demek oluyo söylediklerinnden

Benimde 2ay oldu bende hala hastalanmadım bir türlü bende aramadım geçsin birazdaha ama bir türlü hastalanamadım umarım bir an önce hastalanırız psikolojim bozuldu davul gibi şiştim hiç rahat değilim acayip rahatsızım Allah Yardımcımız olsun arkadaşım. bakalım tedaviye nerede karar verirsen haber ver camım ....

Bence burada hasta devreye giriyor. Hicbirsey istemediyse niye istemedigini sor. Benim bir negatif deneyimim oldu ve embriyolarim iyi kalitede oldugu icin doktor simdilik bu testleri istemedi. Kural su eger iki kez kaliteli embriyo transferinden sonra negatif sonuc alirsan bu testleri yapiyorlar. Ben doktoruma sordum eger istersen bu testleri 2. denemeden de once yapabiliriz dediler. Bu senin maddi durumuna bagli. Benim simdi 2 tane dondurulmus var onlar icin karyotip testi yaptirmayacagim cunku kromozomal bir bozukluk varsa bile yapacak birsey yok artik, ama kanda pihtilasmaya baktiracagim hic olmazsa bir test aradan ciksin diye eger yine negatif sonuc alirsam histereskopi yaptirmadan 2. taze siklusa baslamayacagim. Yani sen bu testleri istersen sana yaptirma demezler,bence soru sormak okumak anlamak lazim. Akilli hasta olmak lazim.
Hepimize bol sanslar insallah basaricagiz...

Bende herşeyi bilmek istemiyorum onlar bana anlatsın yapsın bunları sorgusuz sualsiz yaşamak tam güvenli doktoruma kendimi emanet etmek istiyorum

merhaba canım,

tşk ederim canım bakalım hakkımızda hayırlısı benden istersen histereskopi yaparız dedi eşim biz 3 defa yaptırdık olmadı nedeni araştırılmadı doktor kısmettten öteye geçilmiyor diye yanıt verdiğini söyleyince bizim başarımnız %50-55 civarında dedi bazen herşey mükemmel gitse de olmuyor dedi.bende yazın düşünüyordum ama yumurtalar azalıyor malesef o yüzden başlayaylım dedik.inşallah en yakın zamanda umutlarımıza kavuşuruz.sende mi orada yaptıracaksın?

ben de kafama ne takılırsa acıbademde bülent hocanın asistanı derya hanımı arıyorum uzun uzun anlatıyor rahatlatıyor insanı. bence sormaktan aramaktan çekinmeyin. bu arada tüp bebekten sonra 2.adetimi görüyorum çoğu kişide adet düzensizliği oluyormuş bende olmadı çok şükür. ama kist falan var mı bilmiyorum. inşallah burdaki herkes ummadığı bir anda hamile kalır 2012 hepimize uğurlu gelirde anne oluruz inşallah yeni yıla güzel haberlerle gireriz inşallah...

arkadaşlar biosteron kullananlar varsa işe yaradı mı, kocası proxeed kullananlar da işe yarayan var mıııııı ne işe yarar bu ilaçlar yok mu faydasını gören bilen??????

biosteronu bilmiyorum ama proxeed erkek için sperm sayısı ve hareketliliğini arttıran(?) ilaç.en az 3 ay kullanmak lazımmış.faydası oldu diyeni de okudum fayda vermnedi diyeni de...

X