Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları açık lise çocuk gelişimi okuyanlar..

Yaaa biraz geç oldu tarihler hep eski ama bende lise iki terkim hatta ikinci sene bir dönem gittim şimdi açık öğretim meslek lisesine kaydoldum nasıl oluyor dersler genel olarak bilgi sahibi olan varmı

Yaaa biraz geç oldu tarihler hep eski ama bende lise iki terkim hatta ikinci sene bir dönem gittim şimdi açık öğretim meslek lisesine kaydoldum nasıl oluyor dersler genel olarak bilgi sahibi olan varmı

ben 12. sınıfa geçtim bu sene, 10. sınıftan başlamıştım düz lise mezunu olarak. dersler hep meslek üzerine, anne çocuk sağlığı, ruh sağlığı, özel eğitim vs. eğer vaktin çoksa bu bölümü oku çünkü yüzyüze eğitim var ve 12. sınıfta staj yapıyosun

Merhaba arkadaşlar benim ikinci dönemim ilk dönem sınavı 32 kredi ile bitirdim. Ikinci dönem kayıt yenileyemedim. Sonraki dönem kayıt yeniledim snava giremedim. Suan 2. Dönem aktif diye gözüküyor. Size sormak istediğim ben 2. Dönem okudum sayiliyormu yoksa sınavına girecemmi. Bu arada sinav tarihini bilmedim. Benim durumum ne kaç yılda bitirecem. Bir sorum daha var sinavsiz iki yıl üniversite okuduktan sonra iş ve meslek olanağı nedir. Yani sınıf annesimi olacam yoksa ana okul öğretmenimi yardımcı olurmusunuz
muhtemelen mezun olmuşsundur ama başka soracaklar için cevap olsun, her okulda kendi müfredatlarına göre ders var ama oyun ve oyuncak, çocuk gelişimi, anne çocuk sağlığı gibi dersler var bir de en önemlisi 11. sınıfta program dersi var 12. sınıfın stajının tamamında kullanacağın bilgileri program dersinde görüyosun
okumadığın dönem için okumuş sayılmıyosun tekrar sınavlarına girmen o dersleri alman gerekir ki eğer yüzyüze eğitim varsa o sınıfın yüzyüze eğitim derslerinden kalmış olursun ortalama yetersizliğinden ama ayrıca kültür derslerinden girdiğin sınavlardan geçtiysen o kredilerin baki kalır.
sınavsız 2 yıl üniversite malesef kalktı ve 2 yıllık mezun olunca özelde çalışabilirsin ama onların insafına kalırsın ama mebde öğretmen olmak için 4 yıllık bitirmek şart

Evet müdürle konuştum notlarımı girince net belli olacak ama 8 dönem varmış benim 3. Dönemden başlamam gerekiyormuş yüzyüze ders almam için☺️

Te
ben 12. sınıfa geçtim bu sene, 10. sınıftan başlamıştım düz lise mezunu olarak. dersler hep meslek üzerine, anne çocuk sağlığı, ruh sağlığı, özel eğitim vs. eğer vaktin çoksa bu bölümü oku çünkü yüzyüze eğitim var ve 12. sınıfta staj yapıyosun
ederim

merhaba kızlar..En Büyük TÜRKİYE benm gibi açık liseden çocuk gelişimi okuyanlar haydi gelin bilgilerimizi paylaşalım birbirimize yardımcı olalım..:emir_bebek: .kendimizi nasıl geliştireceğimiz konusunda,üniversite düşünenlerle yapılması gerekenler konusunda bilgi alışerişinde bulunalım.. :KK68:.bekliyorum...:KK52:

Mrb ben açık öğretim liseye yeni baslayacagim bu sene bu gün gördüğüm bi sosyolog bana cocuk gelişimi okuyarak anaokul öğretmen konusunda tavsiyede bulundu
Lisede hangi sınıftan secim yapmam gerek
Açık öğretim de sınav tekrarı olursa donem başına kalırsa. Yeni donem kitapları ile mi çalışmam gerekir yoksa hangi donemde kayıt olduysam o donem kitapları ilemi
Bana yardımcı olursanız sizi teşekkure bogarım
Nolar

Mrb ben açık öğretim liseye yeni baslayacagim bu sene bu gün gördüğüm bi sosyolog bana cocuk gelişimi okuyarak anaokul öğretmen konusunda tavsiyede bulundu
Lisede hangi sınıftan secim yapmam gerek
Açık öğretim de sınav tekrarı olursa donem başına kalırsa. Yeni donem kitapları ile mi çalışmam gerekir yoksa hangi donemde kayıt olduysam o donem kitapları ilemi
Bana yardımcı olursanız sizi teşekkure bogarım
Nolar

selam :) öncelikle hayırlı olsun. anladığım kadarıyla cevap vermeye çalışayım, lisede çocuk gelişimi bölümü var açıktan sadece. özel eğitim bölümü ya da okul öncesi bölümü sanırım 10. sınıfta seçiliyor ama her okul özel eğitim bölümü açmadığı için senin yakınındaki okulları araştırman gerek.
açıköğretimde sınav olduğun derse göre değişir durum ama ne yüzyüze eğitimde ne kültür derslerinde olduğun sınavlar diğer grubu etkilemez. yani diyelim yüzyüze eğitim aldığın sınıfta olduğun sınavlardan kaldın, o sınavları başarmak için yine yüzyüze eğitim aldığın okuldaki kurtarma sınavlarına katılacaksın. kültür derslerinden kaldın diyelim, o zaman da 3 dönem senin açıköğretim lisesi tarafından yönlendirildiğin okullarda girdiğin sınavlara tekrar girmen gerekir. 1 dersten sanırım 3 başarısızlık hakkın vardı, sonra o dersten muaf sayılıyorsun. bir de yarı dönemden almıyolar diye biliyorum(yanılıyor olabilirim bunu kayıt yaptırdığın yere sormalısın) güz döneminde başlamayacaksan bir dahaki güz dönemini beklemen gerekiyor. yüzyüze eğitim derslerinin kitaplarını dersleri aldığın okul, kültür dersleri kitaplarını da sanırım halk eğitim veriyor ama internet üzerinden de maolmeb.gov.tr'den bilgilere ulaşabiliyorsun.

umarım yeterlidir bilgiler, daha detaylı sorarsan yine yardımcı olmaya çalışırım, tek teşekkür yeterli, kolay gelsin :)

Arkadaşlar konuya bir göz gezdirdim sizden bir ricam var.
Açık lisede bitirince çocuk gelişimini lütfen üniversitede okuyun bu bölümü.
Aöf olarak değil.
Çalısıp lisans kazanmanız şart.
2 yıllık mezunlar yani önlisans mezunlar çok zor iş buluyorlar.
Ki önlisans mezunları öğretmen olarak değil yardımcı öğretmen olarak çalısıyor.
Çocuk gelişimi gibi uygulamalı bir bölüm açıktan okunacak bir bölüm değil.
Size hiçbir şey katmaz. Üniversitede örgün veya iö olarak okumanız lazım...

Ben lisede çocuk gelişimi, üniversitede de 4 yıllık okul öncesi bitirdim. Eğer bir kitaba veya bir kaynağa ihtiyacınız olursa mesaj atabilirsiniz. Elimde kaynaklar var fotoğrafını çekip dersinize yardımcı olabilirim.

selam :) öncelikle hayırlı olsun. anladığım kadarıyla cevap vermeye çalışayım, lisede çocuk gelişimi bölümü var açıktan sadece. özel eğitim bölümü ya da okul öncesi bölümü sanırım 10. sınıfta seçiliyor ama her okul özel eğitim bölümü açmadığı için senin yakınındaki okulları araştırman gerek.
açıköğretimde sınav olduğun derse göre değişir durum ama ne yüzyüze eğitimde ne kültür derslerinde olduğun sınavlar diğer grubu etkilemez. yani diyelim yüzyüze eğitim aldığın sınıfta olduğun sınavlardan kaldın, o sınavları başarmak için yine yüzyüze eğitim aldığın okuldaki kurtarma sınavlarına katılacaksın. kültür derslerinden kaldın diyelim, o zaman da 3 dönem senin açıköğretim lisesi tarafından yönlendirildiğin okullarda girdiğin sınavlara tekrar girmen gerekir. 1 dersten sanırım 3 başarısızlık hakkın vardı, sonra o dersten muaf sayılıyorsun. bir de yarı dönemden almıyolar diye biliyorum(yanılıyor olabilirim bunu kayıt yaptırdığın yere sormalısın) güz döneminde başlamayacaksan bir dahaki güz dönemini beklemen gerekiyor. yüzyüze eğitim derslerinin kitaplarını dersleri aldığın okul, kültür dersleri kitaplarını da sanırım halk eğitim veriyor ama internet üzerinden de maolmeb.gov.tr'den bilgilere ulaşabiliyorsun.

umarım yeterlidir bilgiler, daha detaylı sorarsan yine yardımcı olmaya çalışırım, tek teşekkür yeterli, kolay gelsin :)
Merhaba bikaç sorum olucak cevaplarsan çok sevinirim :)
Ben aol düz lisedeyim şuan çocuk gelişimi bölümüne geçiş yapmak istiyorum eski kredilere noluyor bu durumda siliniyormu dersleri zormu ve kaç senede bitiyor dışardan tekrar sınavlara giriliyormu aklıma gelenler bunlar şimdilik

Merhaba bikaç sorum olucak cevaplarsan çok sevinirim :)
Ben aol düz lisedeyim şuan çocuk gelişimi bölümüne geçiş yapmak istiyorum eski kredilere noluyor bu durumda siliniyormu dersleri zormu ve kaç senede bitiyor dışardan tekrar sınavlara giriliyormu aklıma gelenler bunlar şimdilik
Merhaba, bulunduğun ilçedeki bir kız meslek lisesine gidip detaylı bilgi alabilirsin çocuk gelişimi bölümü var mı, dersleri hangi gün vs şeklinde ama geçişlere açık mıdır şu an bilmiyorum, eylülde bitmiş olabilir :/

eski kredilerin kalıyor, dışarıdan kültür dersi sınavlarına aoldeki gibi girmeye devam ediyosun ama kız meslekte de yüzyüze eğitim dersleri var onları tamamlamak zorundasın, dersler ilgin varsa ve biraz hafızan iyiyse ya da çalışırsan aslında (bence) zor değil, 9. sınıfı bitirdiysen 3 sene yüzyüze eğitim dersleri var

Merhaba, bulunduğun ilçedeki bir kız meslek lisesine gidip detaylı bilgi alabilirsin çocuk gelişimi bölümü var mı, dersleri hangi gün vs şeklinde ama geçişlere açık mıdır şu an bilmiyorum, eylülde bitmiş olabilir :/

eski kredilerin kalıyor, dışarıdan kültür dersi sınavlarına aoldeki gibi girmeye devam ediyosun ama kız meslekte de yüzyüze eğitim dersleri var onları tamamlamak zorundasın, dersler ilgin varsa ve biraz hafızan iyiyse ya da çalışırsan aslında (bence) zor değil, 9. sınıfı bitirdiysen 3 sene yüzyüze eğitim dersleri var
Teşekkür ederim bugün kayıt yaptirıcam nette okuduklarimım hepsi nerdeyse meslek lisesine gittiği için pişman :işsiz::KK12:

X