Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

ben yıllardır dp parfumunu kullanıyorum ve cok memnunum hatta arkadaslarım kokumla özdeşletiğimi düşünüyorlar

Bence de açık parfüm hiç kalıcı değil. Ayrıca çoğunun orjinal kokularla uzaktan yakından alakası yok

Yine fikrimi değiştirdim.
Bugün armani si'nin orijinalini ve mad açık parfümden açığını sıktım.
Ve asla orijinaline para vermeye değmeyeceğine karar verdim.
Açığı aynısı çünkü. Armani si iğrenç geliyor artık bana bu arada.
Bayılmıştım ilk kokladığımda halbuki.
Yani benim gibi sürekli fikir değiştiren biri için orijinal almak olmaz.
İmza kokum olsa, açığında tutturamıyor olsalar tamam, orijinal alırım da aksi halde mümkün değil.:KK19:
Açık parfüm cidden can ya can.İyi ki var.:KK19:

param olmadığı zaman(öğrenciyim zaten genelde olmuyo) :KK1: tercih ettiğim parfümlerdir.on numaradır Bakırköy pazarından alıyorm genelde escade avon çakmaları kullandım günlerce kokusunun geçmediğini bilirim.hatta arkadaşım 1 sene önce kazak almıştı aldığı gün üstüne açık parfüm sıkmıştı abartmıyorum 8-9 ay sonra kokladığımda kokusu duruyordu bn gayet memnunum kokuları da muhteşem fiyatı da:KK51:
canım bende Bakırköy pazarının başında dükkanlar var küçük orada görmüştüm ama almakta tereddüt ettim oradan mı aldın acaba yerini paylaşır mısın...

kızlar açık parfümlerden başarılı bulduğunuz markaları ve parfümerilerin adını paylaşır mısınız...
mesela ben paris Hilton hastasıyım ama bergellodan aldım ama istediğim gibi değildi...
:KK5:

%95'inin gerçekten orijinalleriyle ilgisi yok. Orijinalden şaşmamak lazım... Parasından çekinen insan da açık parfüm alacağına deodorantla idare etsin.

Lancome- la vie est belle açıkta kullanan var mı?
Çok fazla parfüm aldım ,ve orjinal parfüm limitimi doldurdum yaza kadar,yalnız bu koku çok fena aklıma takıldı,bildiginiz iyi taklit edilmis açık hangi parfümeride bulabilirim kızlar? Bugün alsancağa ineceğim,inmişken alayım istiyorum.

Düşüncemi paylaşmam gerekirse bence açık parfüm yerine gidip avondan bütçeye uygun parfüm almak daha mantıklı.
Yani ne kadar sağlık bakanlığından onaylı olsalarda ben içeriklerine güvenmiyorum ki cildiniz hassassa cok sorunlara yol açabilir.:KK34:

canım benım acık parfm en ıyısı tabı saqlıklı deqıl ama en saqlıklısı yıne acık sahsen sana onerım D & P den D21 numaralı parfüm .. hem hafıf hem kalıcı hemde gırdıgın her ortama kokun yaylır :):KK33::KK33:

Düşüncemi paylaşmam gerekirse bence açık parfüm yerine gidip avondan bütçeye uygun parfüm almak daha mantıklı.
Yani ne kadar sağlık bakanlığından onaylı olsalarda ben içeriklerine güvenmiyorum ki cildiniz hassassa cok sorunlara yol açabilir.:KK34:

avonun parfümleri hem çok güzel kokuyor hemde sağlıklı (özellikle Far away ve city rush harika) isterseniz fiyat konusunda yardımcı olurum

Wish Of Love, Burberry Classic ve Sexy Graffiti'nin açık parfümlerini kullandım. Wish of love ve burberryden çok memnun kaldım. Sexy grafittiden nefret ettim resmen. Böyle bayık bir şeker kokusu olamaz yahu. :KK50: O kadar ağır ki... En son geçen yıl vanilya ve çikolatalı açık parfüm aldım. Vanilyalı olan çok hoş, hala kullanırım ara sıra.

chanelin orjinal parfümlerini acıktan alıyorum cunku cok pahalı :KK19:
ama acık parfümlerde şöyle bir sıkıntı var bir süre kullandıktan sonra sanki hepsi aynıymış gibi geliyo bi de baskın alkol kokusunu hissediyorum. örneğin burbery classic orjinalini aldım önceden acık parfümünü kullanıyordum fark cok bariz açık olan keskin alkol kokusu barındırıyo ve biraz bekledikten sonra ucuyo gidiyo orjinali öyle değil kıyafetlerimi yıkadıgımda bile kalıcılıgı devam ediyor ve üstünüzdeyken baymıyor kokusu

Wish Of Love, Burberry Classic ve Sexy Graffiti'nin açık parfümlerini kullandım. Wish of love ve burberryden çok memnun kaldım. Sexy grafittiden nefret ettim resmen. Böyle bayık bir şeker kokusu olamaz yahu. :KK50: O kadar ağır ki... En son geçen yıl vanilya ve çikolatalı açık parfüm aldım. Vanilyalı olan çok hoş, hala kullanırım ara sıra.

Vanilyali olan parfumun adini ogrenebilir miyim ?

bazı açık parfümcüler bu işi gayet ii yapıolar ama bazıları resmen su oluo benim kullandığım açık parfümler gerçeğinden daha kalıcı bile olduunu söleyebilirim o kullanılan esanslara bağlı sanırım:21:

X