Acık sarı akıntı

hanimlar sizlerle paylasmak istedim bu haberi...benim akintim kendi kendine gecti.. hihoyyyt

subat basinda birdenbire baslamisti. doktora muayeneye gitmeye korktugum icin erteleyip duruyordum gecen hafta kendi kendne birden kesildi.. tam olarak aslinda soyle oldu..

esimle iliskiye girdik, reglimin bitmesinden 4 gun gectigi halde kan geldi.. korktuk nedir bu kan anlam veremedik. bir daha gelirse kesin doktora gideyim diye dusunurken ertesi gun akinti hic gelmedi.. bir daha ki iliskimizde kan da gelmedi.. akinti da kayboldu.. yani 4 ay suren akinti kendi kendine birden kesildi.. anlam verebilen var mi ?

simdi altim kuru keyfim yerinde ... hihoyyyt !!!! :)

ayyy cildiricam. bu akinti yine basladi hanimlar. sali gunu doktora gidecegim. bu arada esim bir sekilde idrar tahlili yaptirdi gecen hafta.. enfeksiyon cikmis.. doktor idrarinda yanma ya da akinti yoksa onemli degil demis.. demek ki esimdeki enfeksiyon bana gecmis diye dusunuyorum. sali gunu beraber gidecegiz doktora.. kesin antibiyotik verecek ikimizede beraber kullanmamiz icin

arastirdigim kadariyla bendeki enfeksiyon Trikomonas Vajiniti diye dusunuyorum.. bakalim doktor ne diyecek

Sarı akıntı, köpüklü akıntı ve kokulu akıntı sık görülür.Erkeklerde bu enfeksiyonu taşımalarına karşın normal olarak hiç bir belirti görülmez.

Tanı için genellikle jinekolojik muayene yeterli olmaktadır. Kadınlarda vajina, erkeklerde ise idrar borusundaki akıntıdan örnek alınır ve bu örnek mikroskopta incelenir. Bulgulardan emin olunamıyorsa vajinal kültür alınır.Trikomonas vajiniti ağızdan alınan antibiyotikler veya fitiller ile kolaylıkla tedavi edilir. Eş tedavisi gereklidir.

Son düzenleme:
bndede akıntı oluyo ve bi türlü geçmio niyedir ne sebeptentir çözebilmiş değilim...kokusu çok rahatsız edio...kaç kez antibiyotik tedavisi gördüm...geçmiyoo

konuyla pek alakalı olmayabilir ama ben alkollu içeceklerin akıntı fazlalığına yol açtını duymuştum özellikle bira mayadan dolayı akıntı yoğunluğu yaparmış umarım basit sebeplerdir sizinkiler..

Bildiğim kadarıyla akıntı kokulu olmadığı, yeşil veya koyu sarı renkte olmadığı ve kaşıntı yapmadığı taktirde normal, aşırı olmamak kaydıyla, bende de ovulasyon dönemlerinde olur, arada da az az şeffaf veya açık renkte ama şimdiye kadarki tahlil veya muayenlerde hiçbir sorun çıkmadı Allaha şükür.

bu akıntı kendimi bildim bileli var ve kullanmadığım şey kalmadı geçmio bi türlü iice bıkmış durumdaımsenağlama

hanimlar ben bugun doktora gittim tum cesaretimi toplayip.. muayene yapmamiz gerek deyip spekulumu cikartinca tum cesaretim kacti.. spekulumu degdirdigi an yok yapamiyicam dedim, smear testi yapmamiz lazim falan dedi ama ben cesaret edemedim dogrusu.. ban bir antibiyotik verin dedim.. esimle benim kullanmamiz icin bir antibiyotik verdi..bir hafta gunde ikiser tane kullanicaz.. umarim kurtulurum su akintidan.. cunku muayene acayip feci bisey.... en azindan denedim :KK43:

simdi ben bu spekulumdan korkuyorum ya, bu akintidan suruntu alip laboratuara falan gondermem mumkun degil mi ? kendim aliyim, veriyim yaa, olmaz mi ?

o aletten ben de korkuyorum ama akıntım ıcın kac kere yattım o koltuga..

zaten kendımı kasmaktan doktor da tamam sakın bitti demekten hemen bıtıverıyor..

ben rahat olamıyorum bır turlu ama korkulcak bısey degıl..

azıcık sıksan dısıni bitiyor..

en son gittigim de sikayetlerım,

ilişki sonrası yanı ilişkiden bır kac gun sonra gelen boyle sarı gıbı acık sarı gıbı bır akıntı olmasıydı..
ama sadece ılşkıden bır kac gun sonra gelıyor 3-4 gun sonra gıdıyordu..

eşim korunuyor bu arada..

kokusuz ,kaşıntısız idi..

doktor mantar baslangıcı dedı ..

antıbıyotık ,fitil,krem ve haplar verdı..yarım yamalak kullanbıldım..

gecti mi ..bilmiıyorum yanı artık ılıskı sonrası oyle bır sorunum yok..
ama normal bır akıntım var sanırım hergun geleen ama oyle beyaz gıbı yanı kokusuz..
herhalde normal Akıntı bu..

bu yasıma kadar akıntı nedır bılmezdım kı..

aynı sorun bendede var ve ben bitkisel tedavi görüyorum faydası var .isterseniz yardımcı olurum

Son düzenleyen: Moderatör:
eveeeet, sevgili hanimlar yaklasik 6 aydir sari,kokusuz akintidan sikayetciydim.. spekulumdan korktugum icinde muayene olamamistim. gecen gun kan ve idrar tahlili yaptirim.idrarimda akintiya neden olan trichomonas vaginalis saptandi.. tedavisinin sabah aksam tok karnina Metronizdazol oldugunu ogrendim. bunu uygulacagim,sonucu yazarim..

benim gibi akintidan muzdarip,spekulumdan korkan hanimlara tavsiyem idrar tahlili yaptirin..akintiya sebep olan bakteri goruluyor idrar tahlilinde.. illaki spekulumla muayene olup akintidan suruntu alinmasina gerek kalmadi yani..

arkadaşlar benimde 10 gündür sağ kasığım ağrıyordu ve açık sarı akıntım vardı. kist sandım dayanamadım ilk kez jinekoloğa gittim evliyim. o koltuğa oturmak sorun oturduktan sonra bir iki kastım kendimi sonra rahat bıraktım. önce ince bir çubukla sonra eliyle sonra o ördek ağzına benzeyen aletle en sonundada ultrason cihazını sokup muayene etti:))) iltihap olmuş fitil ve ilaç verdi. söyleyeceğim şu ki kendinizi rahat bırakırsanız korkacak bişey yok eğer kasarsanız kaslarınız gerginleşir vajinisms hesabı rahat olun. korkacak bişey yok

Merhaba ben hamilelikten önce ve sonra bu akintiyi hep cektim enfeksiyon vardi birsuru ilac fitil kullandim doğum yaptim bebegim 3 aylik ve hağla bu akinti var hatta 8 aylik hamileyken nst de dogum sancisi sanip doktora kostuk ama oda enfeksiyondan mis krem kullabdim su an da koyu cok afedersiniz slaym kivaminda sumuksu akintim var topak topak yapisiyo camasirima sebebini hagla cozemedim icmedigim ilac kalmadi sanirim birdaha gdicem doktora ama emzirdigi. Icin ne yapabilir bilmiyoru. Umarim gecer

Merhaba ben hamilelikten önce ve sonra bu akintiyi hep cektim enfeksiyon vardi birsuru ilac fitil kullandim doğum yaptim bebegim 3 aylik ve hağla bu akinti var hatta 8 aylik hamileyken nst de dogum sancisi sanip doktora kostuk ama oda enfeksiyondan mis krem kullabdim su an da koyu cok afedersiniz slaym kivaminda sumuksu akintim var topak topak yapisiyo camasirima sebebini hagla cozemedim icmedigim ilac kalmadi sanirim birdaha gdicem doktora ama emzirdigi. Icin ne yapabilir bilmiyoru. Umarim gecer
sonuç ne oldu neymiş problem?

X