ACİL YARDIM - DOLANDIRILDIM! NE YAPABİLİRİM?

Başka arkadaş yazdı mi bilmiyorum ama karisina ulaşıp ses kayitlarinizi mesajlarınızı herseyi gostereceginizi ve aranizdaki herseyi anlatacaginizi söyleyerek 2 gün içinde parayi hesabiniza yatirmasini soyleyin.yatirmazsa da yapın. Yüzyüze görüşmeyin telefon ya da iş adresine gönderin kayıtları.

Hukuki olarak isiniz biraz zor gorunuyor cunku buyuk ihtmal smsler delil olarak kabul edilmiyor. Siz yine de icra takibi baslatin ve sansiniza 7 gun icinde karsi taraf itiraz etmezse ancak oyle alabilirsiniz paranizi.

allah yardımcın olsun vallah cok üzüldümm.artık olan olmuş en az zararla dönersin inş.ya şimdi avukata gitsen ailen öğrenmeyecek mı?çünkü korkuyrsun öğrenmelerinden...ki bence sen söylesen bu durumu senin çin daha kolay olacak tabı yıne sen bılırsın..acaba dıyrum konussan mı adamla benı daha fazla oyalama die.sonra bir yalan bulsan parayı ödemesi için..ne bilim aileme anlatcam icra var eğer öğrenirlerse senin için kötü olur rezil olursun karın öğrenir die korkutsan mı?ne bilim sen daha iyi tanıyorsun.bak böyle bişiler de eger kacarsa dolandırma die kesin karar alırsın hanı kararsızsın yaa ondan.eger korkarsada hemen öder inş.dualarım seninlee..

her ne kadar üzerinden vakit geçmiş ve ben hala bir ihtimal deyip pozitif yaklaşmaya çalışsam da buz gibi dolandırıldığımın ve buna hala izin veriyor oluşumun şuursuzluğuyla buz gibi bir dolandırıcılık öyküsüdür. paylaşmak istedim, firkirlerinizi rica ediyorum...
olay nisan ayı sonlarında sosyal medyadan bir adamla tanışmamla başlıyor. ilk zamanlar (ki buna kandırma evreleri demek daha doğru olacak) canımlı cicimli konuşmalarla bir şekilde yüzyüze görüşme kararı aldık. bilirsiniz, içinizde biraz sevgi açlığı ya da sevilme ihtiyacı varsa mantık kısmi olarak devre dışı kalıyor, bir kaç görüşmenin ardından bir şekilde olayı sevgili olma boyutuna taşıma kararı aldık.
yine internet üzerinden tanıştığı biriyle evlenip iki yıl kadar önce kadının evdeki eşyalarla toz olmasının ardından boşandığını detaylarıyla anlattı, insanlık halidir, geçmişte kalmış deyip üzerinde pek durmadım. henüz ilişkinin 3.haftasındayken geçmişten gelen bir borcu olduğunu ve ödeyemediğini anlattı, ben de saf saf yardım ederim ne kadar lazım deyip atladım, benim adıma kredi çekip elden (hiç bir yazılı evrak veya döküman olmadan) verdim 4,500 tl yi. gel zaman git zaman üç lira beş lira derken toplamda bana olan borcu 19.000 tl oldu. üstüne bir de benim adıma iphone6 aldık beyefendiye! nasıl bu kadar salak oldun demeyin, bazen gözüne perde iniyor demekki insanın, ki ben post fişlerini dahi silinse bile saklayan insanım.
benim etim butum belli, aldığım maaş belli, kendi kazancımla kendi borçlarımı anca çevirip geçinebilen biriyim. bugün ödeyeceğim, yarın halledeceğim diye diye mayıstan bu yana erteleyip duruyor. tanışırken ismini 'cenk adli' olarak tanıtan bu şahısın aslında isminin bo*** u*** olduğunu kazara araba ruhsatının elime geçmesiyle öğrenmiş bulundum, tarih 1 ağustos 2015. üstelik ruhsat sevgili karısına ait ve bunları ben tamamen tesadüf üzerine öğreniyorum. açıklaması ise, senle tanışmadan önce zaten boşanma kararı almıştık, seni kaybetmemek için bu durumdan bahsetmedim. hayatımda ilk kez biriyle bu kadar mutlu oldum onu da elimden kaçıramazdım! ne yapacağımı, ne söylemem gerektiğini bilemedim. git bu iş bitti desem 20 bin küsür alacak param var, kendim nasıl öderim? kabul etsem, herif belki de karının koynundan çıkıp bana geliyordu, bitmek üzere olan bir evlilik değildi ihtimalini düşünmek içimi kemiriyordu. neyse, en iyisi inanmış gibi yapıp aldığı paraları geri ödeyene kadar uysal davranmaktır deyip, 1 ağustostan bu güne hala mutluymuş ve onu ne olursa olsun seviyormuşum gibi ilişkiyi devam ettirmesine izin verdim diyelim.
arada sürekli borç alacak verecek muhabbetleri oluyor, tahminimce karısıyla plan yaptığı zamanlarda da beni cenaze vardı, kaza yaptım, annem rahatsızdı, kız kardeşim doğum yaptı vb. gibi oyalayarak bazen 10-15 gün buluşmadığımız bile oluyordu, zaten genelde hep cumartesi günleri görüşüyorduk, karısına da işe gittiğini söylüyormuş.
asıl can yakan nokta ise kendi adıma kredi çekip ona verdiğim paraların taksitlerini ödeyememden dolayı icra takibine girmem. bir yandan iki farklı gsm operatörüden alınmış telefon taksitleri, diğer yandan kredi kartından çekilmiş nakit avans taksitler, bir de tabi krediler derken iyice bataklığı boylamış durumdayım.
borcunu inkar etmiyor, bir şekilde ödeyeceğini / halledeceğini söylüyor. temmuz başında işten ayrıldı, pek inandırıcı gelmese de ayrılırken bizimkine 75-80 bin tl değerince tazminat çeki verilmiş çalıştığı firmanın anlaşmalı olduğu bankadan tahsil edilmek üzere. önce çekin gün gelmedi diye bir süre bekletti, sonra çekin carisini açmamışlar deyip 1 ay daha bekletti, daha sgk borcum çıktı çek bloke olmuş deyip onu ödemenin derdine düştü, yine 150 tl kadar ben destek oldum el mahkum sırf işim hallolsun diye, lakin sgk borcunu ödeyeli 1 hafta olmasına rağmen hala bloke kalkmış değil, bu işlerden de hiç anlamam..
yine biz geçen cuma bloke kalkacak diye konuşurken, cumartesi günü babamı kaybettik diye bir mesaj aldım kendisinden, allah şahit hiç inanasım gelmedi, ne söylediklerine ne de telefondaki timsah gözyaşlarına. ben icradan kurtulma derdindeyken oyalama amacıyla yeni bir yalan buldu diye düşündüm. o da inanmadığımı anlamış olsa gerek böyle bir günde para peşinde koşuyorsun diye ayrı bir tavır aldı, anlatamıyorsun ki bu durumu ailem öğrenirse ben ölmüşten beter olacağım, senin acını anlıyorum, taze, allah rahmet eylesin ama ortada buz gibi bir gerçek vareve kağıt gelmesi an meselesi, ödemelerin gecikmesi 90 günü aşmış vs vs.
biz bir kavga gürültü yine girdik birbirimize, sonra rest çekti, acım hafiflesin, biraz kendime geleyim ilk işim seninle olan alacak verecek davasını kapatıp seni de hayatımdan çıkarmak olacak dedi. içinden canıma minnet dedim ama ona bir şey söylemedim tabi ters tepmesin diye. çok da detaylandırıp kafa ütülemek istemiyorum, yaz yaz bitmez benim son 4 aydır yaşadıklarım, evet bu kadar kısa sürede bu kadar güvenip bel bağlamak yanlış bir hareketti, ilk görüştüğümde çıkar bakalım kimliğini in misin cin misin demeliydim, ya da en azından bir kaç arkadaşını tanıt bana oturalım bi çay kahve içelim bakalım onlar ne diyecek senin hakkında demeliydim. bu kadar gizemi sonradan kafamı taşlara vura vura çözmektense o zamandan taze taze öğrenmek daha az yıpratıdı hem maddi hem manevi olarak.
hala hallolmayan çek durumu için banka en geç cuma blokesi kalkmış olur demiş güya! tek sözüne bile itimadım yokken el mahkum yine tamam cuma olsun dedim. cumaya kadar hallolmazsa hukuksal süreçlere mi başvurmalıyım, yoksa anasına karısına gidip aramızdakileri mi anlatmalıyım, ya da direk polise gidip suç duyurusunda mı bulunmalıyım ne yapacağımı hala bilmiyorum. elimde şahsi telefonuyla yapılmış yazışma kayıtları var, bir de annemin dediği bir hat ile olan yazışmalarımız var, tabi uzun süredir bana aldırdığı telefona ait benim adıma olan hat ile iletişim sağlıyoruz, bir hak iddia edebilir miyim bilmiyorum. parayı benden aldığına dair tek kayıt telefon görşmelerimizdir, onu delil sunabilmem için de sanırım mahkeme kararı gerekecek. bir de kaza yapıp hurdaya çıktı dediği araca ait ruhsat fotoğrafı var elimde, karısının adı soyadı ve yaşadıkları evin adresi yazılı. dolandırılma mı oluyor ondan da emin değilim, sonuçta hala iletişim halindeyiz ama ödeme yaptığı yok, oyalayıp duruyor, kafamda da onlarca ihtimal...
konuyla ilgili yorumlarınızı önerilerileriniz paylaşırsanız sevinirim.
vakit ayırdığınız şimdiden teşekkürler.
bu olayin tipatip aynisini arkadasimin teyzesi yasadi. o parayi yasal yolla alamazsiniz buna adiniz kadar emin olabilirsiniz. mahkemeye ven de onlarla gittim. asla alinamiyor dava da dustu bitti gitti. evini arayin. karisindan tirsan biriyse bir ihtimal o dan dolayi alabilirsiniz. siz degil bir erkek arasin evini. hukuken 100 de 1 bile alma sansiniz yok adimdan daha da eminim. adam mahkemede inkar da etmedi aldim ama zorla almadim param olsa veririm dedi hakim de teyzesine kizdi zaten her onune gelene para mi veriyosun boyle sacmaliklarla zamanimizi aliyorsunuz diye. kisaca cok ama cok buyuk hata olmus. sosyal medyadan biriyle tanismak zaten basli baslina yanlis. 2.olarak adam olan adam 1 tl istemez bir kadindan . HELE HELE YENI TANISTIGI BIR KADINDAN. ne diyim asiri sinirlendim asiri uzuldum....

her ne kadar üzerinden vakit geçmiş ve ben hala bir ihtimal deyip pozitif yaklaşmaya çalışsam da buz gibi dolandırıldığımın ve buna hala izin veriyor oluşumun şuursuzluğuyla buz gibi bir dolandırıcılık öyküsüdür. paylaşmak istedim, firkirlerinizi rica ediyorum...
olay nisan ayı sonlarında sosyal medyadan bir adamla tanışmamla başlıyor. ilk zamanlar (ki buna kandırma evreleri demek daha doğru olacak) canımlı cicimli konuşmalarla bir şekilde yüzyüze görüşme kararı aldık. bilirsiniz, içinizde biraz sevgi açlığı ya da sevilme ihtiyacı varsa mantık kısmi olarak devre dışı kalıyor, bir kaç görüşmenin ardından bir şekilde olayı sevgili olma boyutuna taşıma kararı aldık.
yine internet üzerinden tanıştığı biriyle evlenip iki yıl kadar önce kadının evdeki eşyalarla toz olmasının ardından boşandığını detaylarıyla anlattı, insanlık halidir, geçmişte kalmış deyip üzerinde pek durmadım. henüz ilişkinin 3.haftasındayken geçmişten gelen bir borcu olduğunu ve ödeyemediğini anlattı, ben de saf saf yardım ederim ne kadar lazım deyip atladım, benim adıma kredi çekip elden (hiç bir yazılı evrak veya döküman olmadan) verdim 4,500 tl yi. gel zaman git zaman üç lira beş lira derken toplamda bana olan borcu 19.000 tl oldu. üstüne bir de benim adıma iphone6 aldık beyefendiye! nasıl bu kadar salak oldun demeyin, bazen gözüne perde iniyor demekki insanın, ki ben post fişlerini dahi silinse bile saklayan insanım.
benim etim butum belli, aldığım maaş belli, kendi kazancımla kendi borçlarımı anca çevirip geçinebilen biriyim. bugün ödeyeceğim, yarın halledeceğim diye diye mayıstan bu yana erteleyip duruyor. tanışırken ismini 'cenk adli' olarak tanıtan bu şahısın aslında isminin bo*** u*** olduğunu kazara araba ruhsatının elime geçmesiyle öğrenmiş bulundum, tarih 1 ağustos 2015. üstelik ruhsat sevgili karısına ait ve bunları ben tamamen tesadüf üzerine öğreniyorum. açıklaması ise, senle tanışmadan önce zaten boşanma kararı almıştık, seni kaybetmemek için bu durumdan bahsetmedim. hayatımda ilk kez biriyle bu kadar mutlu oldum onu da elimden kaçıramazdım! ne yapacağımı, ne söylemem gerektiğini bilemedim. git bu iş bitti desem 20 bin küsür alacak param var, kendim nasıl öderim? kabul etsem, herif belki de karının koynundan çıkıp bana geliyordu, bitmek üzere olan bir evlilik değildi ihtimalini düşünmek içimi kemiriyordu. neyse, en iyisi inanmış gibi yapıp aldığı paraları geri ödeyene kadar uysal davranmaktır deyip, 1 ağustostan bu güne hala mutluymuş ve onu ne olursa olsun seviyormuşum gibi ilişkiyi devam ettirmesine izin verdim diyelim.
arada sürekli borç alacak verecek muhabbetleri oluyor, tahminimce karısıyla plan yaptığı zamanlarda da beni cenaze vardı, kaza yaptım, annem rahatsızdı, kız kardeşim doğum yaptı vb. gibi oyalayarak bazen 10-15 gün buluşmadığımız bile oluyordu, zaten genelde hep cumartesi günleri görüşüyorduk, karısına da işe gittiğini söylüyormuş.
asıl can yakan nokta ise kendi adıma kredi çekip ona verdiğim paraların taksitlerini ödeyememden dolayı icra takibine girmem. bir yandan iki farklı gsm operatörüden alınmış telefon taksitleri, diğer yandan kredi kartından çekilmiş nakit avans taksitler, bir de tabi krediler derken iyice bataklığı boylamış durumdayım.
borcunu inkar etmiyor, bir şekilde ödeyeceğini / halledeceğini söylüyor. temmuz başında işten ayrıldı, pek inandırıcı gelmese de ayrılırken bizimkine 75-80 bin tl değerince tazminat çeki verilmiş çalıştığı firmanın anlaşmalı olduğu bankadan tahsil edilmek üzere. önce çekin gün gelmedi diye bir süre bekletti, sonra çekin carisini açmamışlar deyip 1 ay daha bekletti, daha sgk borcum çıktı çek bloke olmuş deyip onu ödemenin derdine düştü, yine 150 tl kadar ben destek oldum el mahkum sırf işim hallolsun diye, lakin sgk borcunu ödeyeli 1 hafta olmasına rağmen hala bloke kalkmış değil, bu işlerden de hiç anlamam..
yine biz geçen cuma bloke kalkacak diye konuşurken, cumartesi günü babamı kaybettik diye bir mesaj aldım kendisinden, allah şahit hiç inanasım gelmedi, ne söylediklerine ne de telefondaki timsah gözyaşlarına. ben icradan kurtulma derdindeyken oyalama amacıyla yeni bir yalan buldu diye düşündüm. o da inanmadığımı anlamış olsa gerek böyle bir günde para peşinde koşuyorsun diye ayrı bir tavır aldı, anlatamıyorsun ki bu durumu ailem öğrenirse ben ölmüşten beter olacağım, senin acını anlıyorum, taze, allah rahmet eylesin ama ortada buz gibi bir gerçek vareve kağıt gelmesi an meselesi, ödemelerin gecikmesi 90 günü aşmış vs vs.
biz bir kavga gürültü yine girdik birbirimize, sonra rest çekti, acım hafiflesin, biraz kendime geleyim ilk işim seninle olan alacak verecek davasını kapatıp seni de hayatımdan çıkarmak olacak dedi. içinden canıma minnet dedim ama ona bir şey söylemedim tabi ters tepmesin diye. çok da detaylandırıp kafa ütülemek istemiyorum, yaz yaz bitmez benim son 4 aydır yaşadıklarım, evet bu kadar kısa sürede bu kadar güvenip bel bağlamak yanlış bir hareketti, ilk görüştüğümde çıkar bakalım kimliğini in misin cin misin demeliydim, ya da en azından bir kaç arkadaşını tanıt bana oturalım bi çay kahve içelim bakalım onlar ne diyecek senin hakkında demeliydim. bu kadar gizemi sonradan kafamı taşlara vura vura çözmektense o zamandan taze taze öğrenmek daha az yıpratıdı hem maddi hem manevi olarak.
hala hallolmayan çek durumu için banka en geç cuma blokesi kalkmış olur demiş güya! tek sözüne bile itimadım yokken el mahkum yine tamam cuma olsun dedim. cumaya kadar hallolmazsa hukuksal süreçlere mi başvurmalıyım, yoksa anasına karısına gidip aramızdakileri mi anlatmalıyım, ya da direk polise gidip suç duyurusunda mı bulunmalıyım ne yapacağımı hala bilmiyorum. elimde şahsi telefonuyla yapılmış yazışma kayıtları var, bir de annemin dediği bir hat ile olan yazışmalarımız var, tabi uzun süredir bana aldırdığı telefona ait benim adıma olan hat ile iletişim sağlıyoruz, bir hak iddia edebilir miyim bilmiyorum. parayı benden aldığına dair tek kayıt telefon görşmelerimizdir, onu delil sunabilmem için de sanırım mahkeme kararı gerekecek. bir de kaza yapıp hurdaya çıktı dediği araca ait ruhsat fotoğrafı var elimde, karısının adı soyadı ve yaşadıkları evin adresi yazılı. dolandırılma mı oluyor ondan da emin değilim, sonuçta hala iletişim halindeyiz ama ödeme yaptığı yok, oyalayıp duruyor, kafamda da onlarca ihtimal...
konuyla ilgili yorumlarınızı önerilerileriniz paylaşırsanız sevinirim.
vakit ayırdığınız şimdiden teşekkürler.
elinizde senet olsa bir derece olabilirdi bir sans. sonucta onda bile maasi olmayandan canini almiyorlar artik hapis cezasi da yok malesef. kisaca kimse borcunu hacizde siraya girip alma ihtimalinden baska turlu hukuken alamaz. ancak senet olsaydi ve maasi var ise maasina haciz gelirdi. o bile cok zor oluyor. kisaca hukuken alamazsiniz ..adam tehditle santajla almamis. siz rizanizla vermissiniz. geri odememesi yasal olarak suc degil. o da bana destek olmayi o istedi der ve konu kapanir. istediginiz avukata gidin bu boyle. dolasmadigimiz avukat kalmamisti avukat bile gulmustu sadece. tanidik savci buldular ama zerre umut yok dedi. kisaca evini aratin yada isini. adamin tirsmasi gerek. ama asla tehdit etmeden. isin kotusu tehdit ,santaj ve haneye tecavuz asiri buyuk bir suc artik. sadece evini arayip esiyle konusulmasi gerek. insallah adam ailesinden korkan biridir. ki bu adam adini bile yalan soylemeyi akil ediyorsa ilk dolandirdigi da siz degilsinizdir muhakkak

Ne biçim insanlar var ..
Sitedeki avukatlar cvp verseler ya konuya .
En azından fikir olsun

Yarısını okudum malesef. Sizde para çoksa lütfen benimde kredi kartlarimi ödeyin bir zahmet. Çok hatalisiniz çok. Nette tanisiyosun sevgili oluyorsun para veriyosun.Ben okurken sinir oldum. Ayrıca takma ismini açık açık veriyosun cenk diye ama gerçek ismini deşifre etmiyorsun hayırdır? ? ?

Ismini bastan yalan soylemesi dolandirici oldugunu gosteriyo zaten.. elinizdeki delilleri alin ve derhal bir avukatla gorusun.. belki bu sahiz polisler tarafindan araniyordur .. yillarca dolandiricilik yapmistir ve ortadan boylece bir pislik kalkmis olur.. hatta karisiyla dolandirma sirketi bile kurmus olabilirler.. Insallah amaciniza ulasirsiniz.. telefon kayitlari yapin, mesajlari saklayin, banka dekontlarida cok onemli.. hersey ama hersey delil olabilir.. birde evli oldugu ortaya cikmis.. bunun altindan baska biseyler daha cikacak gibime geliyo.. Benim yakin bir arkadasim var oda tutmus iki gunluk tanistigi birine 8000 tl kadar para vermis.. simdi oglan parayi iade etmiyormus surekli kizi oyaliyormus.. diyor eger boyle giderse polise gitcem, onlarda biseyler yapamazsa eger iki uc tane adam tutup onu kistircam bir kenarda diyor.. Birde hatirlarsaniz haberlerde cikmisti kendini asker gibi tanitip, kizlarla sevgili olan sonra onlari dolandiran pislik vardiya hani onu hatirladim.. hatta kiza evlenme teklif etmisti avm'de..

Elinizdekilerle gidip buluşmaya,hepsini önüne koyup,bugün borcunu kapatmazsan,eşine,ailene gideceğim bunlarla,herseyi bir bir anlatıp,avukata gidip dava açacağım deyip resti cekin. Elindeki tazminat parasını bitirmeden alabilirseniz ne ala,yoksa işsizim,param yok vs diyerek sıyrılabilir. En yakın zamanda resti çekin ,yumuşak karnınizdan yakalamış sizi,ödemeye niyeti yok belli
. Gizli kamera kaydida yapabilir bu sekilde vallahi dedektiflik harika bir meslek..

Cumada ödemezse polise gidiceğini şikayetçi olucağını söyle evden alınma korkusuyla belki öder sonuçta şikayetçi olunca polis kapıya gidiyor :KK66:

anlattığın adam tam bir sahtekar belli çünkü sürekli senden para almış ve ödemeye gelince oyalamış. bu tip insanlar zaaflardan yararlanmayı çok iyi bilir dikkat et. Bu kişiden paranı alabilmen için bu insanı köşeye sıkıştırman lazım, bir şekilde bunu yapmassan o parayı hayatta alamassın, ben bankacıyım ve nelerle karşılaşıyoruz anlatamam. bir şekilde aranızdaki ilişkiyi karısına anlatacağınızı söyleyin elinizde somut bazı şeyler olsun sadece lafla sözle olmaz ses görüntü gibi kayıtları alın ve tehdit edin. karısı ile norma bir ilişkisi varsa bundan korkacak ve paranı anında ödeyecek başka da tatalı tatlı konuşup seni oyalamaya devam edecek dahası seni sömürmeye devam edecek

Öncelikle geçmiş olsun..

En yakınınızdaki karakola gidip durum ile ilgili suç duyurusunda bulunun ve bahsettiğiniz kişi hakkında iletişim adresi olarak bildiğiniz herşeyi dilekçenize ekleyin.
Suç duyurusu yaptıktan sonra savcı kamu davası açılmasının gerekli görülüp görülmediğini değerlendirecek. Eğer dava açılırsa bahsettiğiniz borcu yalnızca yazılı delillerle ispat edebilirsiniz. Whatsapp tan yazılı görüşmelerin dökümlerini isteyemiyoruz henüz ne yazık ki (siz ekran görüntüsünü alın varsa ve delil listesine ekleyin), fakat facebook mesajlaşmaları ve mesaj dökümleri talep edilebiliyor konuşma içerikleri de mümkün değil ne yazık ki.Elinizde borç konuşmalarına dair herşeyin çıktısını alıp delil olarak kullanırsınız fakat sorun şu ki o kişi ile yaptığınız konuşmalar o kişinin değil sizin üzerinize olan hat ile yapılmış, yani sizin bir de bu hattı bahsettiğiniz kişinin kullandığını ispat etmeniz gerekecek.güzel bir dille bana olan bu kadar borcun için bu kağıdı imzalamak zorundasın diyerek şu şekilde bir kağıt imzalatın, örneğin 'Aysun Acar a x bankasından çekilen şu kadar tl ihtiyaç kredisi, turkcell e y tl, şu firmalardan alınan tablet telefon vs için z tl haricen elden aldığım x tl olmak üzere toplam şu kadar borcum vardır ' ( tarihini yazarak) eğer bu şekikde birşey elinizde olursa başka bir delile ihtiyaç kalmaz..
Sizi üzmek istemem fakat Borcunu ödeyeceğini sanmıyorum ne yazık ki, maksat sizi oyalayıp bir süre sonra ortadan kaybolmak. Siz en iyisi kötü son gerçekleşmeden suç duyurusunda bulunun, aksi takdirde borç size kalacak, malvarlıklarınız ve banka hesaplarınızdaki paralar tehkileye girecek, zira icra takibinin başlaması borcun ödenmesi için son ihtar anlamına gelir, hala ödenmiyıorsa taşınır taşınmaz malvarlıklarınız alacaklı tarafından haciz yoluna gidilmek sureti ile paraya çevrilerek alacak karşılanır.

Adam profösyonel gibi üzgünüm...Adama kendi adına hat bile almışsın ne diyim çok pis dolandırılmışsınız.

Geçmiş olsun. Bi avukat olarak bana danıştığını varsayarsak cevaplıyorum. Maalesef elinde yazılı borca dair bir belgen olmadığı için borcun tahsilini hukuki yoldan sağlanamazsın. Yani icra alacak davası vs açsan da kazanamazsın. Ceza davası bakımından dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda ismini size farklı tanıttığı, medeni hali hakkında yalan söyleyip sizinle birlikte olduğu. Hatta yanlış hatırlamıyorsam bu tür ilişkileri (eğer cinsel ilişkiniz de varsa) mahkeme cinsel istismar olarak kabul ediyor. Tabii katşı taraf sizin gerçeği öğrenmenize rağmen ilişkiyi devam ettirdiğinizi ispatlarsa iddianız bi işe yaramaz. Dolandırıcılık halkında da sağlam delilleriniz olsa bile düşük bir ceza ile kurtulacaktır maalesef :KK43:

Ben sizin yerinizde olsam bir saniye bile kaybetmeden gider polise verirdim. Yarin bile cok gec olabilir birden telefonlariniza cevap alamayabilirsiniz. Ortadan bir kaybokursa daha bulamazsiniz ki bence odemeden kaybolacak. Hemen polise gidin sikayet edin.

Ben sizin yerinizde olsam bir saniye bile kaybetmeden gider polise verirdim. Yarin bile cok gec olabilir birden telefonlariniza cevap alamayabilirsiniz. Ortadan bir kaybokursa daha bulamazsiniz ki bence odemeden kaybolacak. Hemen polise gidin sikayet edin.

Delil yok ki ortada

tek temennim vicdanen rahatsız hissedip kısmi de olsa ödemesi, yasal yola başvuracak bir kanıtım yok elimde evet, telefonu da ona kullanması için almıştık, sattığını biliyorum sadece ama elde var koca bir sıfır...

Valla sizi uzmek istemem ama vicdan yapacaga benzemiyorm emin olun hersey planli birgun gelecek izini kaybettirecek size. Bence polise gidin dolandirildim diye.

X