Acil yardım ltf:(

makinam kurutmalı değil ayrı kurutma makinam var

onun da yaraları var

ondan da hiç kırışıksız çıkıyor

kışın çok işe yarıyor

tişört ve havlu için ayrı gömlek pantolun vs ayarı ayrı zaten

yıpranmıyor

hatta üzerinde kurutma yapma denilen marka gömleklerini bile atıyorum eşimin

bir kaç düğme kırıldı arada o kadar o da belki kendileri eskimiştir makine ile ilgili değildir zira hepsinde olmuyor
ayrı ayrı olunca güzel. ama iki ozellik aynı makinede sakat.

Kırısıklıktan kastım çöp gbi cıkıyor berbat yani
Benim makinamın da kolay ütüleme modu var ama bir işe yaramıyor:))))

Atleti falan gectim ben artık kazakları hırkaları ütülüyorum resmen derin izlerle cıkıyor makinadan

kaç kilo makine kaç tane atıyor ve hangi programda yıkıyorsunuz

örneğin ben MİX 30 derecede 7 erkek gömleği atıp kolay ütüleme ve ilave durulama ile yıkıyorum

süresi de 1 saat 14 dakika

gıcır şekilde çıkıyorlar

ama 7 değil de 14 atarsam sıkışır kırışırlar makinam 8 kg lık ama hassas ayarlarının kg ı düşük oluyor

8 kg sadece pamuklular için geçerli

Yok canım ya çokta da azda da denedim
Aynı sorun devam
Bana da kurutma olayı cok mantıklı gelmıyor
Sanki kuruturken de camasırlar yıpranacak gbi
Hissediyorum

O zaman ben arcelık tavsıye edyrum uc senelık evlıyım kendı beyaz esyamı arcelık altus aldım. altus arcelıgın alt markası ama bı srun oldugunda arcelık servısı gelıymus ve arcelıkle muhattap olyosn muş dyrum cunku cok sukur smdıye kadar bı srun yasamadım annemınde makınaları altus annemde cok memnun ama bu beyaz esya ıslerı bıraz sans ıslerı

kaç kilo makine kaç tane atıyor ve hangi programda yıkıyorsunuz

örneğin ben MİX 30 derecede 7 erkek gömleği atıp kolay ütüleme ve ilave durulama ile yıkıyorum

süresi de 1 saat 14 dakika

gıcır şekilde çıkıyorlar

ama 7 değil de 14 atarsam sıkışır kırışırlar makinam 8 kg lık ama hassas ayarlarının kg ı düşük oluyor

8 kg sadece pamuklular için geçerli
5 kg kapasitesi var
Tam doldugu da oluyor dolmadıgı da oluyor
Süresi kısa benimkinin 30 dakikada 30 derece
Tabi beyazları 60 da yıkıyorım 1 saat sürüyor

Benimde bosch 3 senedir kullanıyorum çok sukur bir problem yasamadim 600 devirde bu kadar kırışık çıkarması ilginç gerçekten acaba çok mu dolduruyorsunuz tekrar servisi cagirsaniz
Çok da az da dolsa aynı sekilde cıkıyor
Bazen bir iki gömlek atıyorum acil yıne aynı sekilde cıkıyor

Servis iki kere geldi ikisinde de sorun yok dedi
Yıkama suyunu actı gtti

benim de makinam bosch ama çok memnunum. Tıka basa doldururum hem de , kolay ütülemeyi seçmişssem bide çok az kırışıklıkla çıkıyor. 800 devirde yıkıyorum ben.

Vestel alma. arçelikten şaşma. Siemens de güzel ama bosh ile aynı fabrikada üretiliyor iyi araştır. kurutma makineli yıkamalı alma.
benden bu kladar iyi geceler :)

önce ki Profilo idi. cok cok iyi marka degildi belki ama senelerce çok iyiydi randımanı. inan 17 18 sene kullandık. sıkarken tuhaf bir şekilde sıkıp tuttuğu yerleri yakmaya başladı.

arçelik aldık. en son çıkanı ama tırt. o da yakıyor sıkarken.

Şans meselesi diyorum bende klişe olarak.

5 kg kapasitesi var
Tam doldugu da oluyor dolmadıgı da oluyor
Süresi kısa benimkinin 30 dakikada 30 derece
Tabi beyazları 60 da yıkıyorım 1 saat sürüyor

işte o 30 dakika 30 dereceye internetten bakın ne kadar atılıyor çamaşır mesela

muhtemelen 1,5 2 kg atılması gerekir fazlası kırışır

60 da yıkanan beyazlar da 5 kg max olur

işte o 30 dakika 30 dereceye internetten bakın ne kadar atılıyor çamaşır mesela

muhtemelen 1,5 2 kg atılması gerekir fazlası kırışır

60 da yıkanan beyazlar da 5 kg max olur
Tamam bir de ona bakayım :)

Benimkide samsung dijital ekranlı ama 3 yıl bile olmadan pert!!!Sıkma yaparken apartmanı ayağa kaldırıyo bende değiştirecem bu konuyu açmanız iyi oldu en azından fikir sahibi olurum bende:KK66:
Benim de 3 yıl olmadı Samsun dijital ekran sıkarken cocugu uykusundan uyandırıyor . Siz hiç sordunuz mu servisine falan bu durumu ?

İçini çok mu dolduruyosunuz acaba bilemedimki benim makine arcelik 8 kg olanlardan cok memnunum esimin gomleklerini cogu zaman utulemem bile utulu gibi cikar.zaten ben oyle atlet falan utulemem kurudugu gibi kullanirim:KK53:

Benim de 3 yıl olmadı Samsun dijital ekran sıkarken cocugu uykusundan uyandırıyor . Siz hiç sordunuz mu servisine falan bu durumu ?
Dediki 800 tl ye yapılır biz biraz geç kaldık yalnız 6 aydır falan öyle o yüzden masraf fazla çıktı bizde yeni makina almaya karar verdik.
Bide az az yıkayın dedi fazla kullanmayın dedi.Yoksa daha da kötü olurmuş nasıl olacak sa o bizim haftada 4 makina kirlimiz çıkıyo.

Konumu ltf tasımayın
Diğer forumlarda bir çözüm bulamadım

Kızlar merhaba,
bosch marka çamaşır makinamdan hiç memnun değilim.

Çamaşırları inanılmaz az su ile yıkıyordu, servis çağırarak su girişini biraz daha açtırdık.
İlk zamanlarda çamaşırlarımın arasında top top deterjan kalıntıları oluyordu. su girişini açtırınca bu durum düzeldi.

Çamaşırlarım o kadar burusuk cıkıyor ki, sanki butun camasırları elımızle alıp sıkmısız ve o sekılde kurumaya bırakmısız gibi çıkıyor makınadan, sanki hiç silkeleyip asmamısım sepette oldugu gbi kurumaya brakmısım gbi:KK43:

inanın bir atleti dahi ütülemem 5 dakıkamı falan alıyor
nevresımlerımin üzerinde yuzlerce kırısıklık oluyor ütü ile acmak ıcın resmen savasıyorum

temız yıkamasında bır problem yok ancak bukırısıklıktan nefret edıyorum
inanın kazaklarımı bıle utuluyorum hırkalarımı da
Çorapları bile ütülüyorum yani düşünün halimi:KK43:
annemın camasır makınası arçelik ama eski model aynısını bulamıyorum
Bir arkadasım samsung eco bubble 8 kg önerdi
Nette yorumları okudum hoşuma gitti ama bir de size danısmak istedim.
Bir de kurutmali mi kurutmasız mi alsam karar veremedim
Yine cok pahalıya alıp memnun kalmamaktan korkuyorum
Siz neler önerirsiniz?
Benim dr bosch ve ben çok memnunum acaba çok yüksek devirde mi sıktırıyosun?