Acill, bakar misiniz kizlar!!!Bebek tedavisi görürken oluşan kistten dolayı doğum kontrol ilaci

rukibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2016
109
23
Merhabalar 6 ay önce bebeğimin suyunun bitmesinden dolayı 22 haftalık gebeliğin sonlandırıldı daha sonrasında genetik ve derken bende PCO vqrdi ve doktorum hemen korunmayı birqkmami söyledi zor hamile kapabilirsin dedi ve klomen kullandım bu ay ve kimyasal gebelik geçirdim şu an adet oldum ve başka doktora gitmek zorunda kaldim doktorum klomenin kist olusturdugunu ve bu ay doğum kontrol ilacı vereceğini söyledi benim kafam çok karisik yani bebek isterken doğum kontrol ilacı kullanmak biraz korkutucu geliyo onumuzdeki ayları da etkilerde diye sizce ne yapmalıyım kendiliğinden erir mi acaba kist yumurtlamaya oluşan bı kist çünkü 3mm civarında dedi doktor kan verdim ona göre vericem yarın gidicem ama doğum kontrol ilacı deyince kafam karıştı biraz fikir verir misiniz

Canim bende yıllar önce aşılama yaptırdığımda yumurtam 24 cm olmuştu doktor tedaviyi iptal etti ve 1 aylık doğum kontrol ilacı kullandım düzeldi bunlar ilaçtan oluyor korkma ilaç verirse düzenli kullan kendiliğinden geçmiyor yoksa canım geçmiş olsun inşallah tez zamanda anne olursun.

Benim birden fazla yumurtam oluşmuş galiba ve bibtanesi döllenmiş o da kimyasal gebelik olusmus bu da catlayamadan kist olarak kalmış bebek çok istiyoruz önümüzdeki ayı etkiler mi acaba bu doğum kontrol ilacı onu merak ettim bı arkadasim bı kaç ay sürer onun etkisi dedi daha fazla da beklemek istemiyorum çünkü🥺

Canim bende yıllar önce aşılama yaptırdığımda yumurtam 24 cm olmuştu doktor tedaviyi iptal etti ve 1 aylık doğum kontrol ilacı kullandım düzeldi bunlar ilaçtan oluyor korkma ilaç verirse düzenli kullan kendiliğinden geçmiyor yoksa canım geçmiş olsun inşallah tez zamanda anne olursun.
Benim birden fazla yumurtam oluşmuş galiba ve bibtanesi döllenmiş o da kimyasal gebelik olusmus bu da catlayamadan kist olarak kalmış bebek çok istiyoruz önümüzdeki ayı etkiler mi acaba bu doğum kontrol ilacı onu merak ettim bı arkadasim bı kaç ay sürer onun etkisi dedi daha fazla da beklemek istemiyorum çünkü🥺

Herkesin dediğine bakma canım sen doktorunla konuş kafandaki soruları o kistlerin gitmesi lazımki sağlıklı hamile kalabilesin.

Herkesin dediğine bakma canım sen doktorunla konuş kafandaki soruları o kistlerin gitmesi lazımki sağlıklı hamile kalabilesin.
Artık kime guvenecegimizi sasridik ,🥺 doktorum başka şehirde burdakine mecburiyetten gidiyorum biraz etkisi uzun surm z inşallah aslında soğan kürü denemek istiyordum ama etkisi olur mu bilemedim bı de fazla kullanamiycam

Bende şuan kistten dolayı doğum kontrol hapı kullanıyorum. Hamile kalayım diye başka bi doktorum verdiği klomen hap kist yaptı. 2ay d. Kontrol kullanıp tekrar doktora gidecem olması gereken tedavi bu arkadaşlar. Panik yapacak kafa karıştıracak bişey yok.

Bende şuan kistten dolayı doğum kontrol hapı kullanıyorum. Hamile kalayım diye başka bi doktorum verdiği klomen hap kist yaptı. 2ay d. Kontrol kullanıp tekrar doktora gidecem olması gereken tedavi bu arkadaşlar. Panik yapacak kafa karıştıracak bişey yok.
Ya evet aslında öyledir bı an önce artık biseyler olsun isteyince biz bebeğimizi kaybettikten sonra zor toparladik çok istiyoruz kafamı da karistiriyo insalalh doğru bı tedavi olur çok teskekur ederim heoinize♥️

Biz 3 yıllık evliyiz hiç gebelik olmadı uğraşıp duruyoruz doktorlarda. Olmaması için bi sebep yok diyorlar. Ama bi açıklama yok. Bu kistti de önceki doktor görememiş güya. Şimdiki doktorum iyi herşeyi açıklıyo uzun uzun. Bende doğru tedavi olduğuna inanıyorum. Kafa karışıklığım da geçti. Önce kistlerden kurtulalım gerisi zaten kolay olacaktır dedi doktorum.

Biz 3 yıllık evliyiz hiç gebelik olmadı uğraşıp duruyoruz doktorlarda. Olmaması için bi sebep yok diyorlar. Ama bi açıklama yok. Bu kistti de önceki doktor görememiş güya. Şimdiki doktorum iyi herşeyi açıklıyo uzun uzun. Bende doğru tedavi olduğuna inanıyorum. Kafa karışıklığım da geçti. Önce kistlerden kurtulalım gerisi zaten kolay olacaktır dedi doktorum.
Benim ilk gebeligim de tedavi gördüm olmadı sonra bıraktığımız ay oldu sanırım stres de çok önemli rabbim herkese tattırsin anneligi bn kucagima alamadım ama tattım herkese tattırsin rabbim tez zamanda ama sagliklisindan doktorlara güvenim kalmadı sanırım benim pek hepsi farklı bişey soyluyo Allah yardımcımız olsun😟bı de bende pıhtılaşma var doğum kontrol ilacı pıhtılaşmayı tetikliyomus yanlış bı tedavi korkutuyo haliyle her doktor bilemiyo sanki

Benim ilk gebeligim de tedavi gördüm olmadı sonra bıraktığımız ay oldu sanırım stres de çok önemli rabbim herkese tattırsin anneligi bn kucagima alamadım ama tattım herkese tattırsin rabbim tez zamanda ama sagliklisindan doktorlara güvenim kalmadı sanırım benim pek hepsi farklı bişey soyluyo Allah yardımcımız olsun😟bı de bende pıhtılaşma var doğum kontrol ilacı pıhtılaşmayı tetikliyomus yanlış bı tedavi korkutuyo haliyle her doktor bilemiyo sanki
Çok doğru. Doğru insanları bulmak çok zaman alabiliyor. Allah iyilik sağlık versin.

Kendilıginden atar wücut onu öteki ay ya ne gerek war dogum kontrol hapina. Bu doktorlar niye hep hormon dayiyo. Ayrica kist warkende hamile kalniyo yani niye bi ayı çöpe atiym

Kendilıginden atar wücut onu öteki ay ya ne gerek war dogum kontrol hapina. Bu doktorlar niye hep hormon dayiyo. Ayrica kist warkende hamile kalniyo yani niye bi ayı çöpe atiym
Vücudun atamadığı durumlarda ve kistin kistin büyüklüğüne göre veriliyor doğum kontrol hapları. Benimki kendiliğinden atılamıycak boyuttaydı. Zaten vücut atabilse rahatsız etmez. Ki yumurtayı geliştirip hamilelik şanşını artırmak içinde hormon veriliyor. Verilen hormon yumurtayı büyütüyor büyüyen yumurta hamilelik oluşturmazsa kist oluyorr genelde. Keşke hiçkimsenin böyle ilaçlara ihtiyacı olmasa. Kimse durduk yere hormon almak zorunda kalmasa

Evet aslında bende öyle düşünüyorum 3 mm falan dedi kist için neden hemen kontrol ilacı bilemedim hatta adetle bile atabilirsin dedi aslında ama ilaç vericen dedi yine ileriki ayları etkilesin istemediğimden dusunduruyo beni sonuçta gebelik için tedavi görüyorum bu yumurtlamayı önleyen bı ilaç naisl olcak bilmiyorum😕

Vücudun atamadığı durumlarda ve kistin kistin büyüklüğüne göre veriliyor doğum kontrol hapları. Benimki kendiliğinden atılamıycak boyuttaydı. Zaten vücut atabilse rahatsız etmez. Ki yumurtayı geliştirip hamilelik şanşını artırmak içinde hormon veriliyor. Verilen hormon yumurtayı büyütüyor büyüyen yumurta hamilelik oluşturmazsa kist oluyorr genelde. Keşke hiçkimsenin böyle ilaçlara ihtiyacı olmasa. Kimse durduk yere hormon almak zorunda kalmasa
Keşke keşke bebek sahibi olmak için herşey rabbim yüzümüze bakar insallah da muhtaç etmez bizi o ilaçlara😕

keşke bir arkadaşınızı değil de tıp fakültesi okumuş doktorunuzu dinleseniz.
ben de ara ara kullanıyorum pco bende de var aynı sorun 1 yıldır uğraşıyoruz ama birden fazla yumurta oluşup kist yapıyor seninki gibi. kistler temizlensin diye doğum kontrol kullanıyorum kaldı ki doğum kontrol başlandığı ilk ay %99 koruma sağlamaz bırakın birkaç ay sürmesini...

şaka mısınız?
kendiliğinden atar onu vücut mu? bunu hangi tıp kitabında okudunuz veya pcos ile ilgili uzmanlığınız var mı?
ben pcos hastası olan kimsenin kendim dahil kistleri kendiliğinden attığını görmedim.
doktorlar da zaten insan sağlığını hiç önemsemiyor bilerek bizi mahvetmek için hormon dayayıp duruyorlar sizin düşüncenize göre.
ayrıca kist varken hamile kalınıyor evet ama genelde sağlıksız olup tutunamıyorlar çünkü kistler rahim içinde yara oluşturabilip yer kaplıyor.

keşke bir arkadaşınızı değil de tıp fakültesi okumuş doktorunuzu dinleseniz.
ben de ara ara kullanıyorum pco bende de var aynı sorun 1 yıldır uğraşıyoruz ama birden fazla yumurta oluşup kist yapıyor seninki gibi. kistler temizlensin diye doğum kontrol kullanıyorum kaldı ki doğum kontrol başlandığı ilk ay %99 koruma sağlamaz bırakın birkaç ay sürmesini...
Tabiki bende doktorları dinliyorum ama yaşadığım yerdeki doktorlardan çok kötü tecrubelerimiz var küçük bı yer doktor az yani birinin kist dediğine birinin yumurtan o senin adetinle catlayacak qtacaksin demesi gibi benim sıkıntım buradaki doktorlwr biraz salliyolar açıkçası ben 1 sene burda tedavi gördüm daha sonra başka bı şehire gittim ve 2. Ayında hamile kaldım basit bı kaç ilaç verdi üstelik hakkımızda hayırlısı artık🥺

X