Sivilceli Ciltler Acnelyse kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar bu bepanthene bende sivilce yaptı yaa benneyaptımki
yarın excipial hydro alıcam

bende de ilk gün 1 tane sivilce çıktı. hem de krem sürdüğüm yerde merhem sürdüğüm yerdeyse bir şey çıkmadı henüz. ama acnelyse için önce sivilceyi arttrır diyorlar. excipial hydroyı arada sürüyorum ben gün içinde ama ne bileyim pek hoşuma gitmedi o. yüzmü nemlenmiş hissetmedim hiç.

bende de ilk gün 1 tane sivilce çıktı. hem de krem sürdüğüm yerde merhem sürdüğüm yerdeyse bir şey çıkmadı henüz. ama acnelyse için önce sivilceyi arttrır diyorlar. excipial hydroyı arada sürüyorum ben gün içinde ama ne bileyim pek hoşuma gitmedi o. yüzmü nemlenmiş hissetmedim hiç.

ya nemlendirmesi icin degil de pul pul görüntüyü yok ediyor mu?

ya nemlendirmesi icin degil de pul pul görüntüyü yok ediyor mu?

yani ben günde 3-4 kez bepanthene krem sürüyorum zaten. bir de çok tahriş olan yerlere merheminden sürüyorum. pul pul olması yok şu anda ama bilemeyeceğim excipialin etkisi mi yoksa değil mi. sadece onu kullanan biri yanıtlasın. ama ben sadece onu kullansam muhtemelen bana bir etkisi olmaz. o kadar bepanthene sürmeme rağmeme rağmen yüzüm geriliyor. tabi dün yaptığım evigenli maskeden sonradan çok daha az gerilmesi. ama onu da sivilceli ciltler yapamaz herhalde. vıcık vıcık yağ çünkü.

Ben excipial hydroyu kullanmadım hiç acaba onu da denesemmi diye düşünüyordum... Ben sabahları bephanten krem gece acnelyse devam ediyorum arada bir medecassol de sürüyorum... Ama onu cilt daha zor emiyor yani sadece evde otururken onu sürebiliyorum kızarıklıklara iyi gelsin diye fln... Bir de medecassolü ilk sürdüğümde çok batma oluyor cilt yenilendiği içinmiş sanırım...

Ben excipial hydroyu kullanmadım hiç acaba onu da denesemmi diye düşünüyordum... Ben sabahları bephanten krem gece acnelyse devam ediyorum arada bir medecassol de sürüyorum... Ama onu cilt daha zor emiyor yani sadece evde otururken onu sürebiliyorum kızarıklıklara iyi gelsin diye fln... Bir de medecassolü ilk sürdüğümde çok batma oluyor cilt yenilendiği içinmiş sanırım...

madecassolle bepanthene merhemin farkı ne? ikisi de aynı şey için kullanılmıyor mu? acaba alıp onu da mı denesem? madecassolun fiyatı nedir?
ben hangi kremi sürersem süreyim batma oluyor ilk anda. böyle asitle yanıyormuş gibi bir his. ama hemen geçiyor. ve başka da bir şey olmuyor.

Medecassolü nemlendirme amaçlı alma nemlendirme açısından iyi değil bence cilt hemen emmiyor bepanthen kadar yumuşak değil... Farkı ise içeriğinde Centella asiatica bitkisinin olması bu bitkide iltihap giderici ve yaraların iyileşmesinde etkenmiş... Daha önce bir forumda sivilcelerden kalan kızarıklıklara iyi geldiğini duyup almıştım... Fiyatını unuttum ama maximum 10tlydir... 7-8 gibi bişeydi sanırım yalan olmasın... O kadar çok sivilce için krem merhem fln aldım ki kafam karıştı tabi... =)

Başka forumlarda ise Acnelyse ile Madecassol'ü birlikte kullanıp çatlaklarından kurtulan insanlar varmış... Gece Acnelyse sabah Madecassol kullanıyorlarmış...
Hatta alıntı yapıcam hemen :
"5ayım bitti ve sonuçlara kendim bile inanamadım çok mutluyum ben beyaz tenli ve 1sene önce doğum yapmış biri olarak malum şu çatlaklardan yana dertliydim ama inanın yok ettimm çatlaklarımı nasılmı sabah ve akşam olmak üzere acnelyse ve madecassol sürerek hiç aksatmadan ,kese yaparak her banyodan sonra kırmızı kantoron yağı sürdüm ilk başlarda baya soyuldum soyuldukça çatlaklar sedef rengini aldılar soyulduğu zaman bazı zamanlar çok acıyordu o zamanda bepantene kremi sürdüm ama şu na çok mutluyummm silindi gitti gibi birşey oldu bende inanamıyorummm "
denmiş...

o çatlaklar için olan forumu ben de okudum. hatta evigenden de sanırım orda bahsediliyordu. evigen bana gerçekten çok iyi geldi onu haftada bir hatta belki iki kez yapacağım. madecassol için yavaş emiliyor demişsin ama bepanthene merhem de yavaş emiliyor hatta emilmiyor :)). senin yumuşak dediğin bepanthene krem o da bendeki tahrişi azaltmadı hiç. ben onu günde 4 kere sürüyorum. çok tahriş olan yerlere de bepanthene merhem sürüyorum. en iyisi medacassol de alayım ben. hepsinden birer kere sürerim artık kaydirigubbakcemile3 1 kere bepanthene merhem 1 kere bepanthe krem 1 kere madecassol 1 kere de excipial hydro nasıl olur sizce? ortaya karışık kaydirigubbakcemile3

iki gecedir sürüyorum üst üste. kuruma gerilme çok azaldı. :))). yüzüm alıştı herhalde. belki de bir gün arayla sürmeme gerek yoktur. bu gece gene süreceğim.

=)) ben neler denemedım kı.. o bunun gıbı soyma yapmadı..ve bekledıgım gıbı de cıkmadı bak yıllardır her şeyı denemıs olan bırısı olarak en ıyısı acnelyse dıyorum =)) valla reklam falan da degıl hehe bunun uzerınden para kazanack degıl :KK70:

Benim minik gözeneklerim vardı onun icin denemeyi düsünüyordum ama bazıları sivilce cıkardıgını söylemis o yüzden denememistim.ıyiki de denememisim tubakt da memnun kalmamamıs a.s

Kızlar bu arada benim gözlerimin az altları kızardı birazda burnumun üstü ilk defa böyle oldu yaa extra biside yapmadım.Ya zaten bepanthen sivilce cıkardı 4-5 tane :KK43: dahada sürmem onu.

ben de acnelyse'i bırakmayı düşünmüyorum zaten de merak ettim sorayım dedim. evigeni uyguladıktan sonra cildimde nerdeyse hiç tahriş olmadı. üstelik bugün sadece bir kere bepanthene sürdüm. artık her gün süreceğim acnelyseimi. inşallah bu sivilce izlerimden ve gözeneklerimden kurtulurum yaza kadar.

Kızlarr benim haftaya okulum acılıyo biliyosunuz sorun olmaz dimi acnelyse

Son düzenleme:
Ya güneş kremi sür üstüne pudranı sür, azıcık pul pul görüntü oluyor ama aşırı değil bence... Ben bu gün bol bol sürdüm koruyucumu daha sonra da pudralandım, çok kötü bi görüntü olmadı... zaten ilk günlerdeki gibi kalın kabuk çıkarmıyorum şuan daha ince ince soyuluyor... Seninde göz altın ve burnun kızarmış, benim de göz kapaklarım kızardı oraya hiç yaklaştırmamama rağmen, oralara bepanthen sürdüm bende gece... Bepanthen sivilce yapmadı henüz bende ama korktum şimdi sende yapınca, bende de çıktı geçen 2-3 tane ama ben adet dönemine yordum onu...

X