Sivilceli Ciltler Acnelyse kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Ya güneş kremi sür üstüne pudranı sür, azıcık pul pul görüntü oluyor ama aşırı değil bence... Ben bu gün bol bol sürdüm koruyucumu daha sonra da pudralandım, çok kötü bi görüntü olmadı... zaten ilk günlerdeki gibi kalın kabuk çıkarmıyorum şuan daha ince ince soyuluyor... Seninde göz altın ve burnun kızarmış, benim de göz kapaklarım kızardı oraya hiç yaklaştırmamama rağmen, oralara bepanthen sürdüm bende gece... Bepanthen sivilce yapmadı henüz bende ama korktum şimdi sende yapınca, bende de çıktı geçen 2-3 tane ama ben adet dönemine yordum onu...

bence sürme bepanthene benim adet dönemimim gecmesine ragmen cıktı ve halada cıkıyo yaa taa ne zaman sümüstüm yine cıkıyokötükedihüso
neyse bugün excipial hydro aldım
artık giderken önce nemlendiricimi sonra günes kremimi sürerim
haa bu arada kızarıklıklarım gecti cnm :)

hahaha ayy pul pul ıstee nıyee rezıl edıon yaa :KK70::KK70: puff pudra msjını okuyordum ordan kalmıs aklımdaa =))

Kızlar 2 sivilce daha cıktı yaa napıcam
hep bepanthene yüzündenn
kötükedihüso

yapmaaa yaaaa iiice korkuttun beni şimdi bu güne kadar öyle aşırı bi etkisi olmamıştı bana ama ciltten cilde değişyor herhalde... Ablam mesela benden duyduktan sonra kullanmaya başladı hiç bişey yok yüzünde ama o acnelyse fln da kullanmıyor... Zaten cildi yağlı da değil... Belki acnelyse'in başlarda içerdeki sivilceleri dışarı çıkarmasından dolayı çıkıyordur sendekiler...

yapmaaa yaaaa iiice korkuttun beni şimdi bu güne kadar öyle aşırı bi etkisi olmamıştı bana ama ciltten cilde değişyor herhalde... Ablam mesela benden duyduktan sonra kullanmaya başladı hiç bişey yok yüzünde ama o acnelyse fln da kullanmıyor... Zaten cildi yağlı da değil... Belki acnelyse'in başlarda içerdeki sivilceleri dışarı çıkarmasından dolayı çıkıyordur sendekiler...

sanmıyorum
ben acnelyse kullanmaya baslayalı bugün 9.gün oluyor
onun etkisi olsaydı 3. günde falan sivilcelenirdim ama bunlar 8.günde oldu
hem daha öncede kullandıgımda bende sivilce yapmıstı
sen yinede kullanma bence yaa ben yandım sen yanma en azından
:gitme:

sanmıyorum
ben acnelyse kullanmaya baslayalı bugün 9.gün oluyor
onun etkisi olsaydı 3. günde falan sivilcelenirdim ama bunlar 8.günde oldu
hem daha öncede kullandıgımda bende sivilce yapmıstı
sen yinede kullanma bence yaa ben yandım sen yanma en azından
:gitme:

stylis sen bıraktın mı acnelyse'i?

Yok kullanıyorum hala.
ee sendeki gelismeler nasıl?

güzel güzel dökülüyor derim. memnunum şimdilik. bende de tek tük sivilce çıktı belki de bepantheneden benim de. ama çok önemsemedim açıkçası. kurudu çünkü. bir de bence sivilce daha çok içten gelen bir şeydir. cildin eğilimi varsa yapar. benimki şu son yıllarda pek sivilce yapmaya eğilimli değil. ilaca biraz daha alışsın yüzüm bepanthenei bırakıp normal nemlendiriciye devam ederim. bir de evigenli maskemi yaparım. merhem sürdüğüm yerlerde çıkmadı çıkmadı krem sürdüğüm yerlerde çıktı. o yüzden merhemle maske yapmam sorun olmaz diye düşünüyorum.

Aslında kızlar bu sivilce tedavisini icten de desteklemeliyiz
Örnegin vücuttan yag sökücü bitki cayları vs..
Ben bi ara maydanoz suyu iciyodum, bi ara dedigimde 4 gün falan, sonra bulandım icemedim.
Siz ne önerirsiniz tedaviyi icten desteklemek icin?

Aslında kızlar bu sivilce tedavisini icten de desteklemeliyiz
Örnegin vücuttan yag sökücü bitki cayları vs..
Ben bi ara maydanoz suyu iciyodum, bi ara dedigimde 4 gün falan, sonra bulandım icemedim.
Siz ne önerirsiniz tedaviyi icten desteklemek icin?

sabahları soğan suyu diyorlardı sanki bir yerde okumuştum. ama iğğğrenç bir şey olduğunu tahmin ediyorum. ama sonuç alanlar vardı sanırım o forumda. bilsem yardımcı olayım ama ne yazık ki bilmiyorum. daha önce de anlatmıştım. benim iki sene kadar önce yanaklarımda stres nedeniyle sivilceler çıkmıştı küçük bir bölgede. ben o zaman acnelyse ve aksil kullanmıştım. bir ayı bile bulmadan geçmişti. ama izleri kaldı. alanı küçük olduğu için ve izler o zaman belirgin olmadığı için zamanla geçer diyerek ben acnelyse devam etmedim. bir daha sivilcem çıkmadı (adet dönemi çenemde çıkanlar hariç) ama izler geçmek bi yana daha da belirginleşti. kilo alınca gerildi filan alanı genişledi. çok rahatsız etmeye başladı. bir de gözeneklerim açıldı burnumun yanlarında. öss döneminde kalma hafif izler de şakaklarımda vardı zaten. o yüzden şimdi bütün yüzüme uygulamaya karar verdim. ama dediğim gibi sivilce geçirmek için içerden ne yapılır bilmiyorum. benim gibi şanslıysan bir ayda acnelysele geçerler. ama sakın bütün yüzünde hem acnelyse hem aksil kullanmaya kalkma çünkü benim kullandığım kısım çok küçüktü ve çok hassas olmayan bir bölgesiydi yüzümün.

ya kızlar benim şöyle bir sorunum var. şimdi yüzüm soyulmaya başladı ya sürekli tırnaklamaya başladım ben de farkında olmadan. elim hep yüzüme gidiyor. bunu durdurmam lazım. sizce çok mu teklikeli. sürekli ovuşturyorum tırnaklıyorum pul pul olan yerleri.

sabahları soğan suyu diyorlardı sanki bir yerde okumuştum. ama iğğğrenç bir şey olduğunu tahmin ediyorum. ama sonuç alanlar vardı sanırım o forumda. bilsem yardımcı olayım ama ne yazık ki bilmiyorum. daha önce de anlatmıştım. benim iki sene kadar önce yanaklarımda stres nedeniyle sivilceler çıkmıştı küçük bir bölgede. ben o zaman acnelyse ve aksil kullanmıştım. bir ayı bile bulmadan geçmişti. ama izleri kaldı. alanı küçük olduğu için ve izler o zaman belirgin olmadığı için zamanla geçer diyerek ben acnelyse devam etmedim. bir daha sivilcem çıkmadı (adet dönemi çenemde çıkanlar hariç) ama izler geçmek bi yana daha da belirginleşti. kilo alınca gerildi filan alanı genişledi. çok rahatsız etmeye başladı. bir de gözeneklerim açıldı burnumun yanlarında. öss döneminde kalma hafif izler de şakaklarımda vardı zaten. o yüzden şimdi bütün yüzüme uygulamaya karar verdim. ama dediğim gibi sivilce geçirmek için içerden ne yapılır bilmiyorum. benim gibi şanslıysan bir ayda acnelysele geçerler. ama sakın bütün yüzünde hem acnelyse hem aksil kullanmaya kalkma çünkü benim kullandığım kısım çok küçüktü ve çok hassas olmayan bir bölgesiydi yüzümün.

Yinede saol cevabın icin.

Kızlar çinko vitamini alın sivilce tedavisini içten desteklemek için... Bir de bol bol su için... Ben bi ara bütün sarımsak da yutuyordum iyi gelir gibiydi ama emin olamadım... Sarımsak biliyosunuz doğal antibiyotik... A vitamini de cilt için çok faydalı... Akne bazen çinko minerali azlığından olabiliyormuş, çinko azlığı olan kişilerin saçları da dökülürmüş çok... Benim bildiklerimde bunlar... =))

Bu arada gelsomnia sende oynamamaya çalış ama hak veriyorum sana bende çok oynuyorum çünkü... Çok tehlikeli değil ama soyulan yerlerde kanama veya acıma olursa üstüne Madecassol fln sür çünkü deriyi açıyorsun bakterilere karşı... O yüzden mutlaka mikrop kapmasını önlemen lazım... Ayrıca iz olmaması içinde merhem fln sürmelisin bence...

kızlar ben takip çizelgesi oluşturdum. 1 şubatta başladığımı ve haziran sonuna kadar kullanacağımı varsayarak. inşallah hayalimdeki cilde kavuşmuş olurum haziran sonunda.

yenı sıvılcelerınız nsıl kızlar bı tarıf edermısınız???

benim çok küçük minik kızarıklık şeklinde. iltihaplı değil. öyle çok dipte de değil. çenemde iki tane yanağımda bir tane bir tane de kaşımın üstünde çıktı. ben de onları yoldum biraz. zaten hemen kurudular. çok önemsemedim ama bepanthene krem çıkarıyor olabilir.

X