Adıma hakaret davası açılmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama hakaret etmemiş ki abla. Rezalet demiş. Olumsuz eleştiriye girmez mi bu? Bebeğin doğuma girerkenki haftasıyla doğum raporundaki haftası da farklıymış. Ben konu sahibinin ceza alacağını sanmıyorum o sebeple.
bunu da yanlis biliyorsunuz .hic bir usg raporu size hafta konusunda ,gelisimi konusunda net bilgi vermez

eğer yazdıklarınızda hakaret içeren bir şey varsa dosyanız uzlastirmaciya gider ve ulaştırmaci size ulaşır. karşı taraf uzlaşmak istemiyorum derse hakkınızda dava açılır. öncesinde adlı sicil kaydınızın olmaması hakkınızda dava açılmasına engel değil. İlk cezanızı alırsınız. hükmün açıklanmasının geri bırakılması verilir. 5 yıl içinde ayniveya farklı suç islerseniz para cezası alırsınız. geçmiş olsun

Ama hakaret etmemiş ki abla. Rezalet demiş. Olumsuz eleştiriye girmez mi bu? Bebeğin doğuma girerkenki haftasıyla doğum raporundaki haftası da farklıymış. Ben konu sahibinin ceza alacağını sanmıyorum o sebeple.
Doktor, hastane yorumlarında olay böyle yürümüyor sitede çok denk geldiğimiz için az çok şahit oluyorum, ticari itibarın ve meslek itibarının zedelenmesinden giriyorlar konuya.

Üye hastanenin Google yorumlarında yazdım demiş, olaya hastanenin itibarı da giriyor o yüzden hastane direkt karşı hamle yapılmasına karar verip yorumu şikayet et demiştir doktora.

Mesela doktor veya hastaneler olumlu olumsuz hiçbir şekilde, kendi sayfaları dışında hiçbir sitede isimleri geçmesin diye de karar çıkartabiliyor bize bununla alakalı da yazılı ihtar gelebiliyor.

yani "beceriksiz dr" "bilgisiz dr" atıyorum "elinden hiçbir şey gelmeyen dr"vs diye yazılsa bile hakarete girer. bu hakaret çok ince bir durum ve direkt cezalik. annenizin yanınızda olması hiçbir şey ifade etmez çünkü adalete göre anneniz tarafsız tanık değil. atıyorum anneniz yerine komşunuz veya bir arkadaşınız olsaydı tanık olurdu ama annenizin tanikligi geçersiz

yani "beceriksiz dr" "bilgisiz dr" atıyorum "elinden hiçbir şey gelmeyen dr"vs diye yazılsa bile hakarete girer. bu hakaret çok ince bir durum ve direkt cezalik. annenizin yanınızda olması hiçbir şey ifade etmez çünkü adalete göre anneniz tarafsız tanık değil. atıyorum anneniz yerine komşunuz veya bir arkadaşınız olsaydı tanık olurdu ama annenizin tanikligi geçersiz
Peki benim dediğim hakarekete giriyor mu

Ne kadar bı ücret talep ederler o belli mi acaba bı sınır Varmi yani
Gerçekten bilmiyorum, bunu avukat arkadaşlar bilir ben sitede zaman zaman yaşanan davalık olan mesajlardan edindiğim bilgiye göre yazdım size, yeterli hukuki bilgim yok ama siz ve konunuzu okuyanlara kamu spotu olsun, sosyal medya üzerinden kişi/kurum hakkında yazacağınız uygunsuz yorumlar anında dava konusu olabiliyor ve olay internet üzerinden yaşanınca karşılığı olan ceza daha fazla olabiliyor, örneğin 5 liralık adli para cezası ödeyecekken 10 lira ödemenize hükmedilebiliyor.

Yaşadığınız ve haklı olduğunuzu düşündüğünüz durumlarda yapılması gereken resmi kurumlara şikayettir, aksi bir davranış gördüğünüz gibi aleyhinize dönebilir.

Benim bildiğim uzlaşmacı için para ödenmiyor onu devlet veriyor diye biliyorum Internette de bu şekilde yazıyor
Yok, ara bulucu ücret alıyor diye biliyorum ben.O da bir meslek haline geldi işte bu abidik gubidik davalar için.Diyorum ya,sosyal medyada ağzımıza fermuar çekeceğiz artık😬.

Yok, ara bulucu ücret alıyor diye biliyorum ben.O da bir meslek haline geldi işte bu abidik gubidik davalar için.Diyorum ya,sosyal medyada ağzımıza fermuar çekeceğiz artık😬.
Allah Allah her önüne gelene para veriliyor demekki ne saçma internette öyle yazınca sorayım dedim

Diyorum ya,sosyal medyada ağzımıza fermuar çekeceğiz artık😬.
İçinizden geçeni dışa vurmayacaksınız😬 isim vermiyorum üstü kapalı anlatayım bir istismarcı vardı epey haber olmuştu da ünlüler bile kendi sayfalarında dayanamayıp epey ağır şeyler yazmışlardı, sonra da hepsine hakaret davası açılmıştı para cezası ödemek zorunda kalmışlardı, biri hak etse bile derin nefes alıp 20’ye kadar sayın, kafanızı buzlu suya sokup çıkarın, içinizden sövün ama içinizden geçenleri bir yerde yazmayın:KK14:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X