Adıma hakaret davası açılmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İçinizden geçeni dışa vurmayacaksınız😬 isim vermiyorum üstü kapalı anlatayım bir istismarcı vardı epey haber olmuştu da ünlüler bile kendi sayfalarında dayanamayıp epey ağır şeyler yazmışlardı, sonra da hepsine hakaret davası açılmıştı para cezası ödemek zorunda kalmışlardı, biri hak etse bile derin nefes alıp 20’ye kadar sayın, kafanızı buzlu suya sokup çıkarın, içinizden sövün ama içinizden geçenleri bir yerde yazmayın:KK14:
Aynen,kötü bir şekilde tecrübe ettim bunu🙁.

Ben hakaret göremiyorum rezalet demek hakaret olarak geçmiyormuş zaten ama bashekime de güvenemedim çünkü beni aradıklarında herhangi bi yaptırım yapacaklarını vs söylemediler
AdChoices
ADVERTISING​
Metres yazmak bile hakaret degil, kelimenin sözlük anlamının içeriği önemli.

Bu davadan hiç bir şey çıkmaz.

Kullanılan kelimenin sözlük anlamı hakaret anlatmalı ki hakaret olsun.
Sizin dava da bişey çıkmaz.

Sizin söylediğinizin aksine doktor 38 . Haftada bir sorun olduğunu fark edip doğuma almış sizi. Yani sizi başından atmamış. Doğumdan sonra bebek küveze alınıp tedavi edilmiş.

Bence doğum sonrası hastane süreci vs sizi yıpratmış. Bir anda sinirinizi doktordan ya da hastaneden çıkarmak istemişsiniz.

Haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir durumda doğru yolu izleyerek hakkınızı arayabilirsiniz. Bu şekilde haksız duruma düşersiniz. Ki olayda doktorun ihmali vs var mı belli değilken tutumunuz sert olmuş.

Nasıl rezalet bı doktor ki gelişimin durduğunu fark etmemiş dedim
yani savci bunu hakaret sayıp uzlaştırma yazabilir. eğer ki Dr avukat tuttuysa ve savci takipsizlik kararı verirse muhtemelen avukat karara itiraz eder ve bir üst mahkemeye taşır dosyayı. ayrica dava açılır ve kaybederseniz uzlastirici ücreti de size yansıtılıyor diye biliyorum. ben işin uzlaştırma kararı tarafındayım. mahkeme olursa sonucunu tam olarak bilemiyorum.

Burda herkes rezalet kelimesine takılmış ancak konu sahibi yorumunda doktoru işini yanlış yapmakla suçlamış. Eğer doktor ihmali ya da suçu yoksa konu sahibi iftira atmış durumuna düşebilir mi? Konu sahibi haksız dahi olsa ancak şikayet etseydi hastane prosedüre göre bir yol izlerdi. Ancak sosyal medyada tabiri caizse herkesin içinde doktor suçlanmış. Doktor gerçekten suçluysa tamam ama doktorun hatası yoksa hem iftiraya uğramış hem de itibarı zedelenmiş oluyor. Hukuki olarak buna istinaden dava açabilir mi?

Konu o kadar uzun ki olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. Ben özel bir hastaneden doğum paketi almıştım. Her neyse 38.haftaya kadar herşey güzeldi kontrolde suyun geldi mi diye sordu benimde hiç öyle su gelme falan olmamıştı 2 gün sonra tekrar gel bakalım dedi gittim nst falan güzel çıkmadı yukarı çıkıp yatış yaptır bı serum verelim düzelirse bu şekilde biraz daha bekleyeceğini söyledi o serumdan sonra tekrar nst bakıldı ve sonuçlar güzel değildi bebek streste acil sezeryan dediler kabul ettik ben hastaneye sabah 8 buçukta girdim benim acil denilen sezeryan akşam 4 gibi oldu. Daha sonra ben hastaneden taburcu oldum ama bebeğim küveze alındığı için orada kaldi. Küvezden taburcu olurken bana verilen epkriz raporunda düzeltilmiş yaşı 36+2 yazıyordu. Bende aradan zaman geçti hastanenin Google yorumlarına doktorun ismini vererek biraz ağır konuştum. İşte ne kadar rezalet bı doktor ki çocuğum gelişimi durmuş fark etmemiş kesinlikle tavsiye etmiyorum hakkımı helal etmiyorum dedim. Daha sonra bu yorum üzerine hastanenin başhekimi doktoru çağırıyor sanırım orda dilekçe tarzı birşey mi doldurdu orayı tam bilmiyorum. Bunun üzerine bana whatsaptan mesaj attı. Bu yorumu yazan sen misin diye bende evet benim dedim. İşte neden böyle yazdın ben tam zamanında müdahale ettim görüyorum ki bebeğinde durumu iyi vs falan yazmış. Bende durumu nasıl iyi ben aylardır çocuğu hastaneye getirip götürüyorum dedim çünkü düşük doğum ağırlıklı olduğu için şehir hastanesi bı suru bölüm gezdirdi yani bı sorun mu var neden düşük ağırlıklı doğdu diye. Her neyse işte dedi benim adım geçtiği için şikayet edeceğim falan dedi bende o arada çocuğun gelişimi durmuş bunu nasıl fark etmediniz dedim bana dediği ben bebeğin gelişsin diye kan sulandırıcı başlattım dedi ama benim kullandığım ilaçların hiç biri kan sulandırıcı değil.. Tabi ben bu kan sulandırıcı verdim dediği mesajı üst bildirimlerden annemle beraber okurken mesajı hemen sildi. Daha sonra beni karakoldan aradılar işte ifade vermeniz gerekiyor vs falan. Komserle konuştum onun elinde delil var şuan o Google yorumumu çıkartıp delil olarak vermiş doktora. Ancak bende konuşmalar durmuyor yani o olaydan biraz zaman geçince telefonumu değiştirmiştim öyle olunca mesajlar falan hep gitmiş. Şuan sadece o mesajları okurken yanımda annem vardı gördü tek delilim bu. Bu sonuç ne olur sizce yani elimde delil yok ne yapabilirim
Bu arada hiç bir sabikam vs yok karakolun içine bile ilk defa girdim
Ekstra bir yazı yoksa bunlar hakaret değil eleştiri ,takipsizlik gelir bence.O yorum bölümü neden var hep ovulecek değiller.Bu arada wp yazismasini gece 2 den önce silmediyseniz bilir kişi size o yazılanları çıkartır

Ekstra bir yazı yoksa bunlar hakaret değil eleştiri ,takipsizlik gelir bence.O yorum bölümü neden var hep ovulecek değiller.Bu arada wp yazismasini gece 2 den önce silmediyseniz bilir kişi size o yazılanları çıkartır
Ben anlamadım valla doktorun ismini verdiğim için itibari zedelendiği için hakkı varmış öyle dediler ama bunun isminin söylemeden nasıl yorum yapacağız bilmiyorum sonuçta orda bitane doktor yok kaç tane doğum doktoru vardi mecbur isim verecegim yani. Whatsap yedekleme yokmuş sanırım bende çünkü ben telefon değiştirince gitti hepsi

Ben anlamadım valla doktorun ismini verdiğim için itibari zedelendiği için hakkı varmış öyle dediler ama bunun isminin söylemeden nasıl yorum yapacağız bilmiyorum sonuçta orda bitane doktor yok kaç tane doğum doktoru vardi mecbur isim verecegim yani. Whatsap yedekleme yokmuş sanırım bende çünkü ben telefon değiştirince gitti hepsi
İsminin ve soyisminin baş harflerini yazıyorlar genelde.Yedekleme olsa hattan değil telefondan bakıyorlar

Yaa anlatır mısınız ne demiştiniz sonuç ne oldu özel değilse
Benimki cook uzun bir konu, eşimin eski eşiyle olmuştu. Ama süreç uzun sürüyor onu söyleyeyim, uzlaştırmacinin araması falan zaman alır. Benim ilk şikayet 2021 kasım ayında olmuştu, bugün karar cıktı

Yazdıklarınızın hepsi bunlardan ibaretse bir şey olmaz merak etmeyin. Ortada hakaret namına bir durum yok. Beddua etmek zaten hakarete girmiyor. Doktorlara yorum ve puanlama yapabilmegibi bir hakkımız zaten var; yani bnm adımi geçirmişsin demesi fln saçma geldi açıkçası. Bu arada whatsupp yazışmalarınız olsa (silinmemiş olsa) ne olacak ki? Orasını anlamadım. Yazışmalarda delil niteliğinde kullanabileceğiniz bir şey yok ki.
Konu o kadar uzun ki olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. Ben özel bir hastaneden doğum paketi almıştım. Her neyse 38.haftaya kadar herşey güzeldi kontrolde suyun geldi mi diye sordu benimde hiç öyle su gelme falan olmamıştı 2 gün sonra tekrar gel bakalım dedi gittim nst falan güzel çıkmadı yukarı çıkıp yatış yaptır bı serum verelim düzelirse bu şekilde biraz daha bekleyeceğini söyledi o serumdan sonra tekrar nst bakıldı ve sonuçlar güzel değildi bebek streste acil sezeryan dediler kabul ettik ben hastaneye sabah 8 buçukta girdim benim acil denilen sezeryan akşam 4 gibi oldu. Daha sonra ben hastaneden taburcu oldum ama bebeğim küveze alındığı için orada kaldi. Küvezden taburcu olurken bana verilen epkriz raporunda düzeltilmiş yaşı 36+2 yazıyordu. Bende aradan zaman geçti hastanenin Google yorumlarına doktorun ismini vererek biraz ağır konuştum. İşte ne kadar rezalet bı doktor ki çocuğum gelişimi durmuş fark etmemiş kesinlikle tavsiye etmiyorum hakkımı helal etmiyorum dedim. Daha sonra bu yorum üzerine hastanenin başhekimi doktoru çağırıyor sanırım orda dilekçe tarzı birşey mi doldurdu orayı tam bilmiyorum. Bunun üzerine bana whatsaptan mesaj attı. Bu yorumu yazan sen misin diye bende evet benim dedim. İşte neden böyle yazdın ben tam zamanında müdahale ettim görüyorum ki bebeğinde durumu iyi vs falan yazmış. Bende durumu nasıl iyi ben aylardır çocuğu hastaneye getirip götürüyorum dedim çünkü düşük doğum ağırlıklı olduğu için şehir hastanesi bı suru bölüm gezdirdi yani bı sorun mu var neden düşük ağırlıklı doğdu diye. Her neyse işte dedi benim adım geçtiği için şikayet edeceğim falan dedi bende o arada çocuğun gelişimi durmuş bunu nasıl fark etmediniz dedim bana dediği ben bebeğin gelişsin diye kan sulandırıcı başlattım dedi ama benim kullandığım ilaçların hiç biri kan sulandırıcı değil.. Tabi ben bu kan sulandırıcı verdim dediği mesajı üst bildirimlerden annemle beraber okurken mesajı hemen sildi. Daha sonra beni karakoldan aradılar işte ifade vermeniz gerekiyor vs falan. Komserle konuştum onun elinde delil var şuan o Google yorumumu çıkartıp delil olarak vermiş doktora. Ancak bende konuşmalar durmuyor yani o olaydan biraz zaman geçince telefonumu değiştirmiştim öyle olunca mesajlar falan hep gitmiş. Şuan sadece o mesajları okurken yanımda annem vardı gördü tek delilim bu. Bu sonuç ne olur sizce yani elimde delil yok ne yapabilirim
Bu arada hiç bir sabikam vs yok karakolun içine bile ilk defa girdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X